• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

سفرنامه سفرنامه | سفر به چابهار همراه با چالش بنزین

• نویسنده موضوع گلبرگ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 23
  • بازدیدها 524
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
برای فردا تصمیم گرفتیم به شرق چابهار بریم که جاذبه هاش خیلی بیشتر از غربه، ساحل صخره ای رمین و بریس که برای عکسای فوق العادست، کوههای مریخی، کوههای مینیاتوری،تالاب صورتی،گواتر و جنگل های حرا و ر*ق*ص دلفین ها، همه اینا واقعا تک تک شون لوکشین های عکاسی عالی و جاهای دیدنی چابهار هستند. ما چون دفعات قبل رفته بودیم همو رو، این بار مستقیم رفتیم گواتر برای قایق سواری و دیدن دلفینها و جنگل های حرا و بعدش تصمیم گرفتیم بریم منطقه باهوکلات و روستای شیرگواز برای دیدن باغ های بسیار بسیار زیبا با طبیعت بی مانند و دیدن گاندوها. از گواتر تا باهوکلات شاید چیزی حدود 120 یا 130 کیلومتره، تو مسیر از شهرهای نگور و نوبندیان رد شدیم و اونجا یه مقدار ادویه مخصوص غذای بریانی خریدیم ، وقتی رسیدیم شیرگواز قشنگ کله ظهر و گرما بود اما داخل باغها خنک بود، دیدن درختهای موز با بار رویشان واقعا جذاب بود ، متاسفانه گاندوها رو نتونستیم ببینیم اهالی گفتن بخاطره هوای گرم از آب بیرون نمیان، جالبه باغ ها چسبیده به رودخانه ای که تمساح ها زندگی میکردند و اهالی میگفتن اصلا سمت باغ ها نمیان.

IMG_1426.JPG
IMG_1438.JPG
IMG_1439.JPG

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : گلبرگ

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
ما هم برای اینکه به شب نخوریم برگشتیم چابهار، شب دوباره رفتیم منطقه آزاد برای خرید و شام رو در رستوران بلوچ خوردیم، کرایی و بریانی ماهی و ماهی کبابی سفارش دادیم ،بریانی خوبه ،کرایی هم خوشمزه است اما بی اندازه تند و برای ما واقعا خوردنش سخت بود برای همین بی خیال شدیم. قیمت غذا های این رستوران بالاست اما غذاهاش خوشمزه است ،چابهار چند تا رستوران خوب دیگه هم داره اما ما نرفتیم فقط تعریف شونو شنیدیم، رستوران دعا، رستوران شیش محل.

صبح هم حوالی ساعت ده راه افتادیم سمت بم، آقای حوت بهمون گفت هر جایگاهی بنزین نداد فورا به من زنگ بزنید تا مشکل تونو حل کنیم ما هم وقتی رسیدیم نیکشهر دیدیم باز جایگاهش صف کیلومتری داره منم زنگ زدم آقای حوت ، ایشونم با جایگاه دار صحبت کرد و باک ما رو پر کرد و ما با خیال راحت رفتیم سمت بم حوالی ساعت چهار رسیدیم بم ومستقیم رفتیم ارگ، اونجا یه راهنما گرفتیم، اینو جدی میگم دیدن مکانهای تاریخی همراه راهنما یه چیز دیگه ای و من تازه متوجه شدم که ارگ بم حدود 10 درصدش ترمیم شده و بیشترش هنوز بصورت مخروبه است چون راهنما ما رو برد جایی که بقیه بازدید کنندگان بدون راهنما اجازه ورود ندارن از بالای ارگ کاملا متوجه ماجرا و تخریب این بنای زیبا شدم.

IMG_1458.JPG

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
تصمیم داشتیم که به ماهان هم بریم که نشد حدود دوساعت تو ارگ بم بودیم و هوا تاریک میشد تا برسیم باغ شازده ماهان، از همون جا مستقیم رفتیم هتل پارس کرمان و تصمیم گرفتیم فردا بریم باغ شازده چون سی کیلومتر با کرمان فاصله داره و راه زیادی نبود .اینم عکس هتل پارس که هتل تمیز وقابل قبولیه.

IMG_1540.JPG

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
فردا صبح رفتیم باغ شازده که جدا باغ زیبایی اما من با صح*نه ای مواجه شدم که بقولی آه از نهادم بلند شد کنار یکی از درهای عمارت پر ازآشغال بود توی حوض ها و لابه لای درختان پر بود از آشغال و پلاستیک، عکس گرفتم و زنگ زدم میراث فرهنگی کرمان، اونام شماره مسئول باغ رو دادن منم باهاش حرف زدم و ماجرا رو گفتم واقعا حیف نیست یه میراث ملی و جهانی اینطوری باهاش برخورد بشه واقعا یه توریست خارجی بیاد ببینه با خودش چی میگه؟

IMG_1571.JPG
IMG_1589.JPG

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
بعد از باغ شازده رفتیم بازار و حمام گنجعلی خان، من که عاشق اینجور محیط ها هستم، از بازار یه مقدار قوتو و زیره گرفتیم ، از پته های کرمان هم نگم که چه دلبرین، دو تا پته خام با نخ هاش گرفتم تا خود بدوزم بنظرم واقعا هنر ارزشمند و ل*ذت بخشیه.

IMG_1548.JPG

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا