• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

سفرنامه سفرنامه | سفری ترکیبی به تفلیس و باتومی در خردادماه

• نویسنده موضوع گلبرگ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 39
  • بازدیدها 170
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
الهی به توکل نام اعظمت...

با شنیدن این جمله به خودم اومدم و دیدم داخل هواپیما نشستیم و سفر آغاز شده. در ادامه با من همراه باشید. سلام به دوستان عزیز لست سکندی. محمد هستم و اولین سفرنامم رو دارم اینجا مینویسم. اگر کم و کسری داره ببخشید.

خب سرتون درد نیارم. بریم سراغ سفر. خیلی وقت بود که فکر یه سفر (خارجی) مثل یه خوره افتاده بود به جونم. خلاصه شروع کردم به زنگ زدن به دوستانی که اعلام آمادگی کرده بودند. چشمتون روز بد نبینه، همون کسایی که میگفتن مام هستیم، هر کدوم به طریقی شانه خالی کردند. فقط یکی از دوستام به نام سجاد بود که دقیقه اخر اوکی داد (کلا واسه سفر منتظر کسی نباید موند). تور گرجستان ما شامل تور ترکیبی باتومی تفلیس بود که سه شب باتومی بودیم و چهار شب تفلیس. درضمن ترانسفر بین باتومی و تفلیس هم با قطار بود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : گلبرگ

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012

خب قبل از هرچیز، یکم در مورد کشور گرجستان بگم:​

گرجستان کشوری واقع در قفقاز جنوبی است. پایتخت آن، شهر تفلیس است. گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. مردم بومی گرجستان، مردم گرجی مسیحی ارتدکسی و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی کارتولی سخن می‌گویند که زبان رسمی کشور گرجستان است و با الفبای گرجی نوشته می‌شود که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می‌باشد.

پروازمون 8 خرداد 1401ساعت 20 با هواپیمایی قشم، از تهران بود. حدود ساعت 5 رسیدیم فرودگاه. خلاصه پرواز بدون تاخیر از ایران بلند شد. حدودا بعد از نیم ساعت که از بلند شدن هواپیما گذشت، مهماندار شروع کرد به پخش شام..

1.jpeg
شام هواپیما​

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
حدود ساعت 22 بود که رسیدیم به فرودگاه باتومی. از هواپیما که پیاده شدم، حس و حال و بوی شرجی مانند (حالا نه به اون شدت) بندر عباس بهم دست داد. پس از حدود 100 متر پیاده روی به سمت سالن، دیدیم که بله. یه صف تشکیل شد و خواهران و برادران عزیز پلیس گرجستان مشغول چک کردن پاسپورت، واچر هتل و بلیت برگشتند مسافرانتور باتومی هستند. ابتدا یه اقا اومد که واچر هتل و و بلیت برگشت رو چک میکرد. خداروشکر در این مرحله کسی به مشکل نخورد. از این مرحله عبور کردیم و جلوتر رفتیم و پاسپورت رو تحویل خواهران محترم دادیم که پس از چک کردن پاسپورت و کارت واکسن، مهر ورود به کشور گرجستان بر روی پاسپورت زده شد (قبل از سفر گفتن که به ازاء هر روز که در گرجستان میمونید، 100 دلار باید باهاتون باشه و چک میکنن! کسی چک نکرد ولی خب باهاتون باشه خیالتون راحت تره).

3.jpeg
فرودگاه باتومی​

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
چون میخواستیم داخل فرودگاه سیم کارت بگیریم، از یه صرافی 50 دلار چنج کردیم تا بتونیم سیم کارت بگیریم. واحد پول گرجستان لاری هست زمانی که ما سفر کردیم (خرداد 1401) هر لاری حدود 10500 تومن بود. یه سیم کارت گرفتم با اینترنت نامحدود 7 روزه از اپراتور بی لاین به قیمت سی لاری (به نظر گرون میومد، یادمم رفت داخل شهر چک کنم قیمت رو. اصولا بعد از خرید، چک کردن قیمت فایده نداره دادا). میتونید عجله نکنید و داخل شهر بگیرید که به نظرم ارزون تره. پس از حدود یک ساعت معطلی و وقتی همه جمع شدند راهنمای محترم تور اومد و گفت که بچه‌های هتل فلان و فلان و فلان با من بیان. تقریبا بیست نفری بودیم. سوار اتوبوس شدیم و به سمت هتل راهی شدیم.

هتلی که داخل شهر باتومی گرفته بودیم هتل Royal Goergia بود. هتل خوب و تمیزی بود و فقط یه بدی داشت که یکم از مرکز شهر فاصله داشت. یه استخر کوچولو هم طبقه آخر داشت که میتونستید اونجا یه تنی به آب بزنید. داخل مسیر فرودگاه به سمت هتل، تور لیدر چند تا تور داخل و خارج شهر رو بهمون پیشنهاد داد که ما ترجیح دادیم از تور استفاده نکنیم. خلاصه تا رسیدیم هتل و اتاق و تحویل گرفتیم ساعت از 12 گذشته بود و شب اول به این صورت گذشت.

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012
صبح بیدار شدیم و رفتیم واسه صبحانه. صبحانه رو خوردیم و اومدیم آماده شدیم که بریم بسوی شهر. برنامه رو چک کردم که ببینم قراره از کجا شروع کنیم. چون هتل یکم از مرکز شهر فاصله داشت، با استفاده از اپ یاندکس، یه ماشین درخواست دادیم و منتظر ماشین شدیم (مثل اسنپ خودمون دقیقا).

4.jpeg
صبحانه هتل​

گلبرگ

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-15
لایک‌ها
13,830
امتیازها
113
کیف پول من
52,012

روز اول​

خب روز اول برنامه سفر ما به این صورت بود: بازدید از میدان اروپا، تندیس مدیا، برج ساعت، بلوار باتومی، مجسمه علی و نینا، میدان پیازا، کلیسای جامع مادر مقدس.
در کل اینا برنامه دور روز بود که ما در روز اول تقریبا همه رو رفتیم چون بهم نزدیک بودن.

روز دوم​

روز دوم هم پارک 6 می، دریاچه نورگیلی،آکواریم، دلفیناریم ومسجد باتومی بود. که دلفیناریوم رو چون علاقه نداشتیم نرفتیم. عصر هم در بلوار باتومی شروع به قدم زدن کردیم.

5-.jpeg
مجسمه علی و نینا​

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا