• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اسکیزوفرنی در کودکان

• نویسنده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 482
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
اسکیزوفرنی دوران کودکی یک اختلال شدید مغزی است که کودک واقعیت را بطور غیر طبیعی تفسیر می کند. اسکیزوفرنی شامل طیف وسیعی از مشکلات در تفکر (شناختی)، رفتار و احساسات می باشد. اسکیزوفرنی ممکن است منجر به ترکیبی از توهم، هذیان، و اختلال تفکر و رفتار شود. علائم و نشانه ها ممکن است متفاوت باشد، ولی آنها منعکس کننده اختلال توانایی در عملکرد هستند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : ساعت دار

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
اسکیزوفرنی دوران کودکی، در اصل همان اسکیزوفرنی در بزرگسالی است، اما در اوایل زندگی رخ میدهد که تاثیر عمیقی بر رفتار و رشد کودک دارد. سال های اولیه شروع اسکیزوفرنی دوران کودکی، چالش های ویژه ای را برای تشخیص، درمان، نیازهای آموزشی، و رشد عاطفی و اجتماعی بوجود می آورد. اسکیزوفرنی نیاز به درمان مادام العمر دارد. تشخیص و شروع درمان برای اسکیزوفرنی دوران کودکی در اسرع وقت میتواند به طور قابل توجهی نتایج دراز مدت کودک را بهبود بخشد

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
علائم اسکیزوفرنی کودکان

علائم و نشانه های اولیه

اولین نشانه های اسکیزوفرنی در دوران کودکی ممکن است شامل مشکلات رشد، از جمله:

تاخیر زبان

س*ی*نه خیز رفتن دیر و یا غیر معمول

راه رفتن دیر

رفتار های حرکتی غیر طبیعی دیگر، به عنوان مثال، تاب یا بازو زدن

برخی از این علائم و نشانه ها نیز در کودکان مبتلا به اختلالات فراگیر رشد، مانند اختلالات طیف اوتیسم شایع میباشد. بنابراین رد این اختلالات تکاملی یکی از اولین گام در تشخیص است.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
علائم اسکیزوفرنی در نوجوانان

علائم اسکیزوفرنی در نوجوانان شبیه به اسکیزوفرنی در بزرگسالان است، اما شرایط آن ممکن است برای تشخیص سخت تر باشد. این ممکن است به این دلیل باشد که برخی از علائم اولیه اسکیزوفرنی در نوجوانان برای رشد معمول در طول سال های نوجوانی است که عبارتند از:

ترک دوستان و خانواده

کاهش در عملکرد مدرسه

مشکل خواب

ت*ح*ریک پذیری یا خلق افسرده

کمبود انگیزه

رفتار عجیب و غریب

در مقایسه با بزرگسالان، نوجوانان ممکن است:

احتمال کمتری برای هذیان داشته باشند

احتمال زیادی برای توهم بینایی داشته باشد

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
علائم و نشانه های بعدی

همانند کودکان با سن اسکیزوفرنی، علائم و نشانه های معمول تری از این اختلال شروع به ظاهر شدن میکند. علائم و نشانه ها ممکن است شامل:

۱. توهم:

توهم می تواند هر یک از حواس را درگیر کند، اما این حواس معمولا شامل دیدن یا شنیدن چیزهایی است که وجود ندارند. برای فرد مبتلا به اسکیزوفرنی، آنها نیرو و اثر کاملی از یک تجربه طبیعی را دارند.
هذیان. باورهای غلطی هستند که بر اساس واقعیت نیستند. به عنوان مثال، شما باور دارید که در حال آسیب و یا مورد آزار و اذیت هستید، حرکات و یا نظرات مشخصی به شما معطوف میشود؛ شما توانایی یا شهرت استثنایی دارید؛ شخص دیگری عاشق شما است. یک فاجعه بزرگ درحال رخ دادن است؛ و یا ب*دن تان به درستی عمل نمی کند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
۲. تفکر آشفته (سخنرانی)

تفکر آشفته برگرفته از گفتار آشفته میباشد. ارتباط موثر می تواند دچار اختلال شود، و پاسخ به سوالات ممکن است تا حدی یا کاملا نامربوط باشد. به ندرت، گفتار ممکن است شامل قرار دادن کلمات هم معنی باشد که نمی توانند درک شوند، که گاهی اوقات به عنوان سالاد کلمه شناخته میشوند.

رفتار حرکتی غیر طبیعی و یا آشفته. این مورد ممکن است به طرق مختلفی ظاهر شود. رفتار بر هدفی که عملکرد آن را دشوار میسازد متمرکز نمیباشد. رفتار حرکتی غیر طبیعی می تواند شامل مقاومت در برابر دستورالعمل، وضعیت نامناسب و عجیب و غریب، عدم تکمیل پاسخ، یا جنبش های بی فایده و بیش از حد (کاتاتونی) باشد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
۳. علایم منفی

این علائم اشاره به فقدان یا کاهش توانایی عملکرد معمول را دارد. به عنوان مثال، فرد به نظر می رسد فاقد احساسات، مانند نداشتن تماس چشمی، عدم تغییر حالات صورت، و یا صحبت بدون انعطاف باشد. همچنین، فرد ممکن است کمتر صحبت کند، از بهداشت شخصی غفلت کند، و علاقه به فعالیت های روزمره و یا اجتماعی را از دست دهد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
علائمی که تفسیرشان ممکن است دشوار باشد

هنگامی که اسکیزوفرنی دوران کودکی درسالهای اولیه زندگی آغاز می شود، علایم ممکن است به تدریج بوجود آیند. علائم و نشانه های اولیه ممکن است بسیار مبهم باشد تا آنجایی که نتوانید تشخیص دهید چه چیزی اشتباه است، یا ممکن است آنها را به یک مرحله از رشد نسبت دهید. با گذشت زمان، علائم ممکن است شدید تر و قابل توجه تر شود. در نهایت، کودک تان ممکن است علائم و نشانه های روان پریشی، از جمله توهم، هذیان و افکاری را توسعه دهد که سازماندهی اش مشکل دارد. وقتی افکار آشفته تر شوند، اغلب “خارج از واقعیت،” وجود دارد که غالبا باعث بستری و درمان با دارو می شود.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
چه زمانی به روانپزشک مراجعه کنید

چگونگی کنترل تغییرات رفتاری مبهم در فرزند تان میتواند دشوار باشد. شما ممکن است از این نتیجه گیری که کودکتان مشکل روانی دارد ترس داشته باشید. اما درمان زود هنگام به احتمال زیاد در دراز مدت کمک خواهد کرد. معلم فرزند تان و یا دیگر کارکنان مدرسه میتواند هشدار تغییر در رفتار فرزند تان را بدهند. درصورتی که موارد زیر را در کودکتان مشاهده کردید به دنبال توصیه های پزشکی بروید:

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
در مقایسه با دیگر خواهران و برادران و همسالانش، دارای تأخیر در رشد میباشد

انتظارات روزانه، از جمله حمام کردن و یا پانسمان کردن را متوقف کرده باشد

دیگر تمایلی به معاشرت ندارد

در عملکرد تحصیلی لغزش دارد

آداب غذا خوردن عجیب و غریبی دارد

سوء ظن بیش از حد از دیگران دارد

یا نشان دهنده فقدان احساس است یا نشان دهنده احساسات نامناسب برای این موقعیت میباشد

ترس و ایده های عجیب و غریبی دارد

رفتار خشونت آمیز و یا پرخاشگری ویا هیجانی دارد

بالا