• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اسکیزوفرنی در کودکان

• نویسنده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 482
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
۴. تست ها و غربالگری

این ممکن است شامل آزمایش خون باشد که به رد کردن شرایط با علائم مشابه و غربالگری برای ا*ل*ک*ل و مواد مخدر کمک کند. پزشک نیز ممکن است مطالعات تصویربرداری مانند تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و یا اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) از سر را برای دیدن اختلالاتی در ساختار مغز، و یا الکتروانسفالوگرام (EEG) به اختلالات در عملکرد مغز مانند تشنج درخواست کند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ساعت دار

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
۵. ارزیابی روانی

این ممکن است شامل مشاهده ظاهر و رفتار، پرسش در مورد افکار، احساسات و الگوهای رفتاری، صحبت کردن با کودک تان در مورد هر گونه افکار خودآزاری و یا آسیب رساندن به دیگران، ارزیابی توانایی فکر و عملکرد در سطح متناسب با سن و ارزیابی خلق و خو، اضطراب و علائم روان پریشی باشد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
روند چالشی

روش تشخیص اسکیزوفرنی دوران کودکی گاهی اوقات می تواند طولانی مدت و چالشی باشد. یک دلیل میتواند این باشد که بسیاری از بیماری های دیگرنیز می تواند علایمی مشابه، افسردگی یا اختلال دو قطبی داشته باشد. روانپزشک اطفال ممکن است بر رفتار فرزند تان، ادراکات و الگوهای تفکرش به مدت شش ماه یا بیشتر نظارت کند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
به عنوان مثال، روانپزشک می خواهند بدانند که مشکلات تنها در خانه اتفاق می افتد یا در مدرسه، یا در هر جا ی دیگر نیز رخ می دهد. در برخی موارد، ممکن است یک متخصص اعصاب و روان، شروع مصرف دارو را قبل از تشخیص رسمی توصیه کند. این امر به ویژه برای علائم پرخاشگری یا خودآزاری حائز اهمیت است. برخی از داروها می توانند به محدود کردن این نوع رفتار ها و بازگرداندن احساس عادی کمک کنند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
معیار تشخیصی

برای تشخیص اسکیزوفرنی کودکی، کودک تان باید با معیار خاصی در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM) منتشر شده توسط انجمن روانپزشکی آمریکا مواجه شود. این راهنما توسط ارائه دهندگان سلامت روانی برای تشخیص شرایط روحی و توسط شرکت های بیمه برای بازپرداخت هزینه های درمان مورد استفاده قرار میگیرد. روانپزشک ابتدا ممکن است بیماری کودک تان را با یک اختلال روان پریشی غیر اختصاصی تشخیص دهد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
وقتی علائم الگوهای رفتاری و تفکر با گذشت زمان روشن تر شد، تشخیص بیماری اسکیزوفرنی میتواند انجام شود در صورتی که معیارها بررسی شده باشد. معیار تشخیصی برای اسکیزوفرنی دوران کودکی به طور کلی همان معیاری است که برای اسکیزوفرنی بزرگسالان در نظر گرفته میشود. که شامل رد کردن سایر اختلالات روانی و تعیین علائمی است که به علت سوء مصرف مواد، دارو یا یک بیماری پزشکی بوجود نیامده اند. یک فرد باید حداقل دو تا از علائم و نشانه های زیر را در بیشتر وقتها، در طول یک دوره یک ماهه، با برخی سطوح اختلالی داشته باشد که بیش از شش ماه حضور دارد:

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
توهم

هذیان

گفتار آشفته

رفتار آشفته

رفتار کاتاتونیک، که می تواند از خیرگی کما مانند تا رفتار عجیب و غریب، یا رفتار بیشفعالی باشد

علایم منفی، که مربوط به فقدان یا کاهش توانایی در عملکرد طبیعی است

حداقل یکی از علائم باید توهم، هذیان یا گفتار آشفته باشد. فرد، کاهش قابل توجهی را در توانایی برای حضور در مدرسه، محل کار و یا انجام کارهای عادی روزانه در اکثر وقتها نشان می دهد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
درمان و داروها

اسکیزوفرنی در کودکان نیاز به درمان مادام العمردارد، حتی در دوره های زمانی که به نظر می رسد علائم از بین رفته اند. درمان یک چالش خاص برای کودکان مبتلا به اسکیزوفرنی است.

تیم درمان

درمان اسکیزوفرنی در دوران کودکی معمولا توسط یک روانپزشک کودک هدایت می شود. این گروه ممکن است برای مثال شامل:

پزشک متخصص اطفال یا پزشک خانوادگی

متخصص اعصاب و روان یا روانپزشک، روانشناس یا درمانگر دیگر

پرستار روانپزشک

مددکار اجتماعی

اعضای خانواده

داروساز

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
گزینه های اصلی درمان

درمان های عمده برای اسکیزوفرنی دوران کودکی عبارتند از:

داروها

درمان فردی و خانوادگی

آموزش مهارت های تحصیلی و اجتماعی

بستری شدن در بیمارستان

داروها برای اسکیزوفرنی دوران کودکی

داروهای آنتی سایکوتیک در مرکز درمان برای اسکیزوفرنی در کودکان هستند. بسیاری از داروهای مورد استفاده در کودکان همان داروهایی هستند که برای بزرگسالان مبتلا به اسکیزوفرنی استفاده میشود. داروهای آنتی سایکوتیک اغلب کنترل کننده علایمی مانند توهم، هذیان، از دست دادن انگیزه و عدم وجود احساس هستند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
این درمان می تواند چندین هفته پس از شروع تا ملاحضه بهبود در علائم طول بکشد. به طور کلی، هدف از درمان با داروهای آنتی سایکوتیک، به طور موثر کنترل علائم و نشانه ها در کمترین دوز ممکن است. پزشک کودک تان ممکن است ترکیبات، داروهای دیگری یا مقادیر مختلفی را در طول زمان امتحان کند. دیگر داروها نیز مانند داروهای ضد افسردگی و یا داروهای ضد اضطراب ممکن است موثر باشند.

بالا