کتاب در حال تایپ کتاب اثر مرکب| دارن هاردی

• نویسنده موضوع Lunika✧
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 59
  • بازدیدها 446
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

کتاب های درخواستی در حال تایپ

Lunika✧

ادمین پورتال + مدیر تالار کپیست + مدیر تالار رمان
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۳.جایگزین کردن.

یک بار دیگر به فهرست عادت‌های بدتان نگاه کنید. چگونه می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید که دیگر این‌قدر مضر نباشند؟ آیا می‌توانید آن‌ها را با عادت‌های سالم‌تر جایگزین کنید یا این‌که می‌توانید کاملاً آنها را رها کنید؟ برای همیشه.
همه‌ی کسانی که من را می‌شناسند، می‌دانند عاشق این هستم که بعد از غذا، چیزی شیرین بخورم. اگر در خانه‌مان بستنی داشته باشیم، این چیز شیرین به سه اسکوپ بستنی با تکه‌های موز (1255 کالری)تبدیل می‌شود. در عوض، من این عادت بد را با دو شکلات هر شی (50 کالری) جایگزین کرده‌ام. با این کار هنوز هم آن علاقه به خوردن چیز شیرین را ارضا می‌کنم، بدون این که مجبور باشم ساعتی اضافی را روی تردمیل صرف کنم فقط به این دلیل که دوباره به وزن طبیعی ام برگردم.
خواهرزن من، عادت داشت موقع تماشای تلویزیون غذاهای ترد و شور بخورد. او به صورت ناخودآگاه یک چیپس خانواده‌ی کامل را به تنهایی می‌خورد. بعد فهمید چیزی که واقعاً از آن ل*ذت می‌برد، احساس تردی در دهانش بود و تصمیم گرفت این عادت بد را با خوردن تکه‌های هویج، کرفس و کلم بروکلی جایگزین کند.
او همان احساس ل*ذت‌بخش را داشت و در همان زمان، متخصص تغذیه‌اش هم خوردن سبزیجات را به او توصیه کرده بود.
شخصی که قبلاً برای من کار می‌کرد، عادت داشت روزانه 8 تا 10 نوشابه‌ی رژیمی بنوشد (این عادت بدیست!) به او توصیه کردم که این عادت بد را با آب گازدار و اضافه کردن لیموی تازه یا آبلیمو یا آب پرتقال تازه جایگزین کند. او حدود یک ماه این کار را انجام داد و البته پی برد که حتی آب گازدار هم نمی‌خواهد و آن را با آب ساده جایگزین کرد.
سرگرم این بازی شوید و ببینید چه رفتارهایی را می‌توانید جایگزین یا حذف کنید یا این‌که تغییرشان دهید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Lunika✧

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۴- آرام شروع کنید

من نزدیک اقیانوس آرام زندگی می‌کنم. هروقت می‌خواهم برای شنا وارد آب شوم، اول، غوزک پاهایم را با شرایط جدید وفق می‌دهم، بعد، آرام‌آرام در آب راه می‌روم تا آب به زانوهایم برسد. بعد، کمر و قفسه‌ی س*ی*نه و همه‌ی این‌ها قبل از این است که کاملاً خودم را درآب غوطه‌ور کنم. بعضی‌ها سریع در آب شیرجه می‌زنند و تمامش می‌کنند؛ خوش به حالشان. ولی من این‌طوری نیستم. دوست دارم راهم را به داخل آب، آرام طی کنم واین موضوع احتمالاً به خاطر آسیب روحی باقیمانده از دوران کودکی‌ام است که در استراتژی بعدی توضیحش می‌دهم. در مورد بعضی از عادت‌های دیرینه و بادوام، شاید موثرتر باشد که قدم‌های کوچکی بردارید تا به آرامی، آن‌ها را از بین ببرید. ممکن است دهه‌ها آن عادت‌ها را تکرار، تقویت و نهادینه کرده باشید و بنابراین عاقلانه است که برای رها کردنشان، به خودتان کمی وقت دهید و هر از چند گاهی فقط یک قدم بردارید.
چند سال پیش، دکتر به همسرم گفت باید کافئین را برای چند ماه از رژیم غذایی‌اش حذف کند. هر دوی ما عاشق قهوه بودیم، بنابراین حالا که او باید این موضوع را تحمل می‌کرد، فکر کردم این کار فقط وقتی عادلانه است که با هم این کار را انجام دهیم. اول، نصف‌نصف عمل کردیم، یعنی برای یک هفته 50 درصد قهوه‌ی بدون کافئین و 50 درصد قهوه‌ی معمولی مصرف کردیم. هفته‌ی بعد، به کُل ازقهوه‌ی بدون کافئین استفاده کردیم. بعد، یک هفته چای بدون کافئین ارل گری مصرف کردیم و پس از آن به چای سبز بدون کافئین روی آوردیم. یک ماه طول کشید تا به آن نقطه برسیم، ولی حتی یک لحظه هم از این حذف کافئین رنجی متحمل نشدیم؛ نه سردرد، نه خواب‌آلودگی و نه هیچ چیز دیگری. هر چند اگر این کار را ناگهانی انجام می‌دادیم، فکر نمی‌کنم موفق می‌شدیم.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۵- یا بپرید

همه‌ی آدم‌ها با یک روش یکسان موفق نمی‌شوند. پژوهشگران کشف کرده‌اند برای بعضی از آدم‌هایی که می‌خواهند تغییراتی را در شیوه‌ی زندگی‌شان ایجاد کنند، آسان‌تر است که خیلی عادت‌های بدشان را یک‌باره عوض کنند. یک متخصص قلب و عروق پیش‌گام، دکتر دین اورنیش، پی برد که می‌تواند بیماری‌های قلبی پیشرفته‌ی آدم‌ها را، بدون تجویز دارو یا عمل جراحی و در واقع با ایجاد تغییرات چشم‌گیر در سبک زندگی‌شان بهتر کند. او کشف کرد که آن‌ها اغلب این کار را آسان‌تر می‌دانند که به یک‌باره تقریباً با همه‌ی عادت‌های بدشان خداحافظی کنند. او تعدادی از آن‌ها را به یک دوره‌ی آموزشی دعوت کرد که در آن غذاهای چرب و با کلسترول باال را با یک رژیم غذایی بسیار کم‌چرب جایگزین می‌کرد. این برنامه شامل ورزش (بلند کردن آن‌ها از تخت‌هایشان، پیاده‌روی و آهسته دویدن) و در ضمن، تکنیک‌های کاهش استرس و دیگر عادت‌های سلامتی قلب بود. شگفت‌انگیز بود که کمتر از یک ماه، این بیماران یاد گرفتند آن عادت‌های بد مادام‌العمرشان را رها کنند و عادت‌های جدید را بپذیرند. آن‌ها به این کارشان ادامه دادند تا بعد از یک سال سلامتی شگفت‌انگیزی را تجربه کردند. شخصاً، این موضوع را یک استثناء می‌دانم، نه قاعده، اما شما خودتان باید بفهمید که کدام استراتژی به بهترین شکل برایتان موثر واقع می‌شود.
در کودکی، همراه خانواده‌ام به کمپی کنار دریاچه‌ی رولینز رفته بودیم. این دریاچه در منطقه‌ای در کالیفرنیای شمالی قرار داشت و آب آن از ذوب شدن برف رشته کوه‌های بالای دریاچه تأمین می‌شد. آب دریاچه به طرز وحشتناکی سرد بود. در مدتی که آن‌جا بودیم، هر روز پدرم اصرار می‌کرد در آن دریاچه‌ی قطبی اسکی روی آب کنم. تمام روز، نگرانِ این درخواست ترسناک پدرم بودم. من عاشق اسکی روی آب بودم؛ ولی از رفتن به داخل آن آب خیلی سرد نفرت داشتم. یک تضاد منافع معمولی؛ البته به این خاطر که از هم تفکیک نمی‌شدند.
پدرم مطمئن می‌شد که من هرگز نوبتم را از دست ندهم و بعضی وقت‌ها خودش من را داخل آب هل می‌داد. بعد از چندین ثانیه‌ی مشقت‌بار شبیه به سرمازدگی، به دمای آب عادت می‌کردم و بعد از آن، آب برایم سرزنده کننده و شادی بخش می‌شد. انتظار من از رفتن داخل آب، از خود واقعیت بدتر بود. وقتی بدنم با آب مانوس می‌شد، دیگر اسکی روی آب یک تجربه‌ی ل*ذت‌بخش بود، ولی با این حال، باز هم این چرخه‌ی ترسیدن و آرام شدن را در روزهای بعد تجربه می‌کردم.
آن تجربه‌ی دوران کودکی، به این موضوع بی‌شباهت نیست که به طور ناگهانی یک عادت بد را حذف کنیم یا تغییر دهیم. شاید برای مدت کوتاهی، این موضوع مشقت‌بار یا حداقل ناخوشایند باشد. ولی درست مثل
ب*دن که از طریق فرایند هوموستازی (خودپایداری) با یک محیط جدید سازگار می‌شود، ما یک توانایی مشابه برای تطبیق و سازگاری با تغییرات رفتاری ناآشنا داریم و معمولاً می‌توانیم سریع، خودمان را به صورت روانی و فیزیولوژیکی با شرایط جدید سازگار کنیم.
بعضی وقت‌ها آهسته به آب زدن، جواب نمی‌دهد و باید بپرید داخل آب. می‌خواهم همین حالا از خودتان
بپرسید: «در چه مواردی باید به آهستگی شروع کنیم؟ و در چه مواردی لازم است که آن پرش بزرگ را انجام دهم؟ در چه مواردی از رنج و سختی فرار می‌کنم در حالی‌که درون خودم می‌دانم اگر سریع وارد عمل شوم، خیلی زود با شرایط جدید سازگار خواهم شد؟»
یکی از شرکای قبلی من برادری داشت که حریصانه آ*بجو می‌نوشید، عربده می‌زد و مثل یک دائمالخمر زندگی می‌کرد. همراه ناهار، حین شام، بعد از شام و در کل زمان آخر هفته نو*شی*دنی الکی می‌نوشید. روزی او در مراسم عروسی یکی از همکلاسی های سابقش در دانشگاه شرکت کرد و برادر دوستش را دید که با این‌که ده سال بزرگ‌تر از هر دوی آن‌ها بود، اما ده سال جوان‌تر به نظر می‌رسید! دید که او شاد بود، می‌خندید، ل*ذت می‌برد و در مراسم عروسی، از او احساس سرزندگی و شادابی تراوش می‌کرد؛ از آن احساس‌هایی که خودش سال‌ها آن را تجربه نکرده بود. در همان لحظه تصمیم گرفت دیگر هرگز قطرهای نو*شی*دنی الکلی ننوشد. یک تصمیم آنی، به همین سادگی، دیگر هیچ‌وقت! و الان بیش از شش سال است که به آن تصمیم پایبند است.
وقتی باید عادت‌های بدی را در خانه تغییر دهم، با احتیاط و آهسته عمل می‌کنم، اما در زندگی حرف‌هایم، پی برده‌ام که شیرجه‌ی بزرگ به مراتب موثرتر است. خواه، وارد یک کسب و کار جدید شوم یا با مشتری‌ها، شرکا یا سرمایه‌ گذاران‌ جدید سروکار داشته باشم، معمولاً به آهستگی عمل کردن، با آن هم‌خوانی ندارد. هر بار که به دریاچه‌ی رولینز فکر می‌کنم، می‌دانم که ابتدا، دردناک خواهد بود، اما یادم می‌آید که در زمانی اندک، نشاط‌ آور و روح بخش خواهد شد و به آن سختی موقت می‌ارزد.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
بازرسی عادت‌های بد

به شما توصیه نمی‌کنم که همه‌ی چیزهای بد را از زندگی‌تان حذف کنید. در بیشتر موارد، اعتدال و میانه‌روی خوب است. ولی چگونه می‌توانید تشخیص دهید که آیا یک عادت بد بر شما مسلط شده است یا نه؟ من این کار را با بازرسی عادت‌های بدم انجام می‌دهم. هر از چند گاهی یکی از عادت‌های بدم را انتخاب می‌کنم و بررسی می‌کنم تا مطمئن شوم که در ر*اب*طه‌مان با هم، هنوز هم من حرف اول را می‌زنم یا نه.
عادت‌های بد من، نوشیدن قهوه، خوردن‌ بستنی، نوشیدن نوشابه و دیدن فیلم است. قبلاً وسواس بستنی خوردنم را برایتان توضیح دادم. وقتی این موضوع به نوشابه می‌رسد، دوست دارم مطمئن شوم که از یک لیوان ل*ذت می‌برم، نه غرق شدن در یک عادت بد.
تقریباً هر سه ماه، یکی از عادت‌های بدم را انتخاب می‌کنم و برای 30 روز از آن دوری می‌کنم (این موضوع
احتمالاً از باورهای کاتولیک من است).من عاشق این موضوع هستم که به خودم ثابت کنم هنوز هم رئیس و مسئول عادت‌های خودم هستم. خودتان این کار را امتحان کنید. یک عادت بد را انتخاب کنید؛ چیزی که در آن میانه‌روی و اعتدال را رعایت می‌کنید اما می‌دانید که مانعی مقابل بهتر بودنتان است؛ و خودتان را به یک سفر 30 روزه دعوت کنید. اگر متوجه شدید که برایتان واقعاً سخت است 30 روز از آن پرهیز کنید، ممکن است پی ببرید ارزشش را دارد که آن را کاملاً از زندگیتان حذف کنید.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
تغییر دهندگان بازی:
شش استراتژی برای ایجاد عادت‌های خوب

حالا که کمک کردیم عادت‌های بدی که شما را به مسیر اشتباه می‌برند، حذف کنید، لازم است انتخاب‌ها، رفتارها و سرانجام، عادت‌های جدیدی ایجاد کنیم که در نهایت، شما را در مسیر رسیدن به بزرگترین آرزوهایتان قرار می‌دهند.
حذف یک عادت بد، یعنی برچیدن یکی از رویه‌هایتان. ایجاد عادت‌های جدید و کارآمد، مجموعه‌ای از مهارت‌های کاملاً متفاوت می‌خواهد. شما در واقع درختی را می‌کارید، آن را آبیاری می‌کنید، به آن کود می‌دهید و اطمینان پیدا می‌کنید که درست ریشه کرده است. انجام این کارها، تلاش، زمان و ممارست می‌خواهد. در ادامه فهرستی از تکنیک‌های مورد علاقه‌ام برای ایجاد عادت‌های خوب را برایتان توضیح می‌دهم.
کارشناس خبره‌ی رهبری، جان سی ماکسول، گفته است: «شما نمی‌توانید زندگیتان را تغییر دهید مگر این که چیزهایی را تغییر دهید که هر روز انجامشان می‌دهید. راز موفقیت شما در رویه‌های روزمره‌تان نهفته است.» طبق پژوهش‌های انجام شده، لازم است یک رفتار جدید را 300 بار انجام دهید تا بتوانید آن عادت جدید را به تکراری ناخودآگاه تبدیل کنید؛ که این حدود یک سال تمرین روزانه است! خوشبختانه، همان‌طور که درباره‌اش صحبت کردیم، می‌دانیم که بعد از سه هفته تمرکز سخت‌کوشانه، شانس بیشتری برای ایجاد یک عادت جدید در زندگیمان داریم. یعنی اگر برای سه هفته‌ی اول، روزانه توجه ویژه‌ای را به یک عادت جدید داشته باشیم، شانس خیلی بیشتری خواهیم داشت که آن را به یک رویه‌ی مادام‌العمر تبدیل کنیم.
واقعیت این است که شما ممکن است یک عادت را در یک ثانیه تغییر دهید یا این که حتی بعد از ده سال هنوز هم در تلاش باشید تا آن را ریشه‌کن کنید. اولین باری که یک بخاری د*اغ را لمس کردید، فوری پی بردید که هرگز این کار عادتتان نمی‌شود! آن شوک و درد آن‌قدر شدید بود که برای همیشه آگاهی تان را عوض کرد؛ شما فهمیدید که برای باقی عمرتان، وقتی اطراف یک بخاری د*اغ هستید، باید مواظب باشید. کلیدش این است که ملتفت باقی بمانید. اگر واقعاً می‌خواهید یک عادت خوب را حفظ کنید، مطمئن شوید حداقل روزی یک بار به آن توجه می‌کنید و این‌طوری، موفقیت شما بسیار محتمل‌تر خواهد بود.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۱- خودتان را برای موفقیت آماده نگه دارید

هر عادت جدیدی باید با زندگی و شیوه‌ی زندگیتان مطابق باشد. اگر به عضویت یک باشگاه ورزشی درآیید که 30 مایل با خانه‌تان فاصله دارد، شما به آنجا نخواهید رفت. اگر عصرها ورزش کردن دارید اما آن باشگاه ورزشی ساعت 6 غروب تعطیل شود، مطمئناً برای شما مناسب نیست. باشگاهی که انتخاب می‌کنید باید نزدیک و مناسب باشد و با زمان‌بندیتان هم متناسب. اگر می‌خواهید غذاهای سالم‌تری بخورید و وزنتان را کم کنید، مطمئن شوید که یخچال و آشپزخانه تان با انتخاب‌های سالم پُر شده‌اند. می‌خواهید مطمئن شوید وقتی دچار گرسنگی نیم‌روزی می‌شوید، سراغ هله هوله‌ها نمی‌روید؟ در کشوی میز کارتان، آجیل و میان وعده‌های سالم نگه دارید. بدترین راه برای برطرف کردن گرسنگی، استفاده از کربوهیدرات‌های خالیست. یکی از استراتژی‌هایی که من استفاده می‌کنم، همراه داشتن پروتئین است. من یکشنبه‌ها یک سبد از تکه‌های مرغ می‌پزنم و بسته‌بندی می‌کنم و برای هفته‌ی آینده از آن‌ها استفاده می‌کنم.
یکی از عادت‌های خیلی بد و مخرب من، اعتیاد به ایمیل است. جدی می‌گویم، محض خنده نگفتم. اگر مراقب نباشم، هر روز ممکن است ساعت‌های متمادی را با سیل عظیم ایمیل‌هایی تلف کنم که برایم ارسال می‌شوند. برای ایجاد عادت جدیدم که هر روز فقط سه بار ایمیل‌هایم را چک کنم، همه‌ی هشدارهای دریافت ایمیل را خاموش کرده‌ام و وقتی در یکی از آن بازه‌های زمانی اختصاص داده شده برای خواندن ایمیل نیستم، برنامه‌ی دریافت ایمیل‌هایم را کامل می‌بندم. من باید اطراف آن گرداب زمانی، دیوار می‌ساختم تا مبادا برای تمام روز در آن گرفتار شوم.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۲- به اضافه کردن فکر کنید نه کم کردن

وقتی برای مجله‌ی موفقیت با مونتل ویلیامز مصاحبه می‌کردم، او گفت به خاطر بیماری بدی که به آن مبتالست؛ بیماری اِم اِس، رژیم بسیار دقیقی را می‌گذراند. مونتل خود را با چیزی به نام «اصل افزودن» وفق داده بود. من فکر می‌کنم این اصل برای هر کسی با هر هدفی، ابزاری فوق‌العاده اثربخش است.
برای من توضیح داد: «این اصل در این باره نیست که تلاش کنید چیزی را از رژیم غذایی تان حذف کنید. بلکه در این باره است که چه چیزی را اضافه و جایگزین می‌کنید.» این اصل، معیاری برای زندگی او شده است. جای این که فکر کند مجبور است خودش را از چیزی محروم یا آن را از رژیم غذایی‌اش حذف کند:
«نمی‌توانم همبرگر، شکلات یا لبنیات بخورم.» به چیزهایی فکر می‌کند که می‌تواند جایگزین آن‌ها کند:
«امروز می‌خواهم سالاد، سبزیجات بخارپز و انجیر تازه بخورم» او تمرکز و شکمش را با چیزهایی پُر می‌کند که می‌تواند بخورد، بنابراین دیگر به چیزهایی که نمی‌تواند بخورد، توجه یا اشتیاقی ندارد. به جای تمرکز روی چیزهایی که باید از آن‌ها صرف نظر کند، به چیزهایی فکر می‌کند که می‌تواند به زندگیش اضافه کند.
نتیجه‌ی این کار، خیلی قدرتمند است. یکی از دوستانم می‌خواست عادت بدش در تلف کردن وقت خیلی زیاد پای تلویزیون را از بین ببرد. برای کمک به او پرسیدم اگر سه ساعت وقت آزاد داشته باشد، دوست دارد چه کارهایی انجام دهد. گفت با بچه‌هایش بیشتر بازی می‌کند. در ضمن از او خواستم یک سرگرمی که همیشه آن‌ را دوست داشته است، انتخاب کند. انتخابش عکاسی بود. او به خرید رفت و همه‌ی تجهیزات لازم برای عکاسی و ویرایش پیشرفته‌ی عکس را تهیه کرد و این باعث شد با شادمانی به گردش‌های زیادی با خانواده‌اش برود تا بتواند از بچه‌هایش عکس‌هایی فوق‌العاده بگیرد. بعد، ساعت‌هایی در شب، آن عکس‌ها را ویرایش می‌کرد و با کنار هم قرار دادن‌شان، نمایش اسلایدی و آلبوم عکس برای خانواده‌اش درست می‌کرد. آن‌ها زمان زیادی را با هم سپری می‌کردند، می‌خندیدند و با هم خاطراتی به یاد ماندنی درست می‌کردند. او چون خیلی روی فرزندانش و نیز عکاسی تمرکز کرده بود، دیگر وقت یا اشتیاقش را نداشت که شب‌ها بنشیند و تلویزیون تماشا کند. پی برد به این خاطر روی تلویزیون تمرکز کرده بود که تماشای تلویزیون یک راه فرار ذهنی آسان از مشغله‌های کاری روزانه‌اش بود. با جایگزینی تماشای تلویزیون با عادت جدید بازی کردن با فرزندان و عکاسی کردن، اشتیاقی قدرتمندانه‌تر و بازدهی خیلی بیشتری را تجربه کرد.
چه چیزهایی را می‌توانید به زندگیتان «اضافه کنید» تا به کمک آن‌ها تجربیات زندگیتان را غنی‌تر کنید؟

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۳- کارهایتان را به دیگران بگویید: اجرای یک نمایش عمومی از مسئولیت پذیری

یک مقام دولتی را در حال سوگند کاری‌اش تصور کنید. «من سوگند می‌خورم که ...» و بعد، سخنرانی‌اش را این‌طور ادامه می‌دهد که چگونه به قول‌های کمپین انتخاباتی‌اش عمل می‌کند. وقتی مقابل رسانه‌های عمومی سوگند می‌خورد و قول می‌دهد، می‌داند که مسئول و جوابگوی هر کاری خواهد بود که او را از قول‌هایش دور می‌کنند و برای هر پیشرفتی در راه رسیدن به اهدافش، تحسین می‌شود.
آیا می‌خواهید آن عادت جدید را در خودتان نهادینه کنید؟ از ناظر کبیرتان بخواهید که مراقب شما باشد.
با وجود این همه رسانه‌های اجتماعی که امروزه در دسترس هستند، این کار هرگز به این راحتی نبوده است.
داستان خانومی را شنیده‌ام که تصمیم می‌گیرد با وبلاگ‌نویسی درباره‌ی هر سنتی که خرج می‌کرد، کنترل مسائل مالی اش را به دست گیرد. اعضای خانواده، دوستان و خیلی از همکارانش، عادت خرج کردن او را دنبال می‌کردند و به خاطر چشم‌های زیادی که او را زیر ذره‌بین داشتند، درباره‌ی مسائل مالیاش بسیار مسئولیت پذیرتر و منظم‌تر شد.
یک بار برای کمک به یکی از همکارانم در ترک سیگار، به همه‌ی اعضای شرکت گفتم: «گوش کنید! زِلدا تصمیم گرفته سیگار کشیدن را ترک کند! این فوق‌العاده نیست؟ همین الان آخرین سیگارش را کشید!»
بعد، یک تقویم دیواری بزرگ را بیرون از اتاقش قرار دادم. او هر روز که سیگار نمی‌کشید، یک ضربدر بزرگ قرمز رنگ روی تقویم میزد. همکارانش متوجه شدند و شروع کردند به تشویق او تا این که ضربدرهای بزرگ قرمز رنگ تقویم را پُر کردند. زِلدا نمی‌خواست شرمنده‌ی آن تقویم، همکاران و خودش شود و شکست بخورد، بنابراین سیگار را ترک کرد.
به خانواده‌تان بگویید. بگذارید دوستانتان بدانند. روی ف*ی*سبوک و توییتر بنویسید. بگویید تغییر کرده‌اید و از این به بعد، شما رئیس خودتان هستید.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
۴- یک همراه موفقیت پیدا کنید

چیزهای خیلی کمی هستند که به قدرتمندی دو آدمی باشند که بازوهایشان را در هم قفل کرده‌اند و به سمت هدف مشابهی گام برمی‌دارند. برای این که احتمال موفقیت‌تان را بالا ببرید، یک همراه موفقیت پیدا کنید؛ کسی که موقع نهادینه کردن یک عادت جدید، وقتی وسوسه می‌شوید به عادت قبلی‌تان برگردید، شما را مسئولیت پذیر نگه خواهد داشت. من خودم کسی را دارم که به آن «همراه موفقیت» می‌گویم. هر جمعه، ساعت 11 صبح، ما با هم یک مکالمه‌ی تلفنی 30 دقیقه‌ای داریم که در آن پیروزی‌ها، شکست‌ها، اصلاحات و افسوس‌هایمان را مطرح می‌کنیم و از طرف مقابل بازخوردی را می‌خواهیم که نیاز است و همدیگر را مسئولیت پذیر نگه میداریم. شما هم ممکن است برای پیاده‌روی‌ها، دویدن‌ها، رفتن به باشگاه ورزشی یا بحث و تبادل کتاب‌های بهبود شخصی به یک همراه موفقیت احتیاج داشته باشید
.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,285
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
187,241
5. رقابت و رفاقت

برای برانگیختن روحیه‌ی رقابتی و غوطه‌ور کردن خودتان در یک عادت جدید، هیچ چیزی مثل یک رقابت دوستانه نیست. در یکی از مصاحبه‌هایم با دکتر مهمت اوز، او به من گفت: «اگر مردم هر روز فقط هزار قدم بیشتر بردارند، زندگیشان را دگرگون خواهند کرد.» ویدئو پلاس، سهامدار عمده‌ی مجله‌ی موفقیت، رقابتی به راه انداخت که در آن با استفاده از قدم‌سنج، تعداد قدم‌های آدم‌ها را شمارش می‌کرد. کارمندان در تیم‌هایی سازماندهی شدند و با هم رقابت کردند تا مشخص شود کدام تیم قدم‌های بیشتری برمی‌دارد.
برایم حیرت‌آور بود که می‌دیدم آدم‌هایی که تا قبل از این برای سلامتی یا نفع شخصی‌شان ورزش نمی‌کردند، ناگهان شروع کردند به پیاده‌روی‌های طولانی؛ چهار، پنج یا شش مایل در روز! موقع ناهار در محوطه‌ی پارکینگ پیاده‌روی می‌کردند. وقتی یک تماس تلفنی طولانی (کنفرانس تلفنی) داشتند، ناگهان آن‌ها را می‌دیدید که با گوشی‌های تلفن همراهشان راه می‌رفتند! به خاطر این رقابت، آن‌ها راه‌هایی پیدا کردند که فعالیت‌هایشان را بیشتر کنند. قدم‌های همه ردیابی میشد و همه می‌توانستند ببینند چه کسی ساکن است و چه کسی در حرکت. تعداد قدم‌های هر روز بیشتر میشد.
با این حال، به محض این که رقابت تمام شد، واقعاً شگفت‌زده شدم که دیدم تعداد قدم‌ها واقعاً کم شد؛ بیش از 60 درصد فقط یک ماه پس از پایان رقابت. وقتی رقابت دوباره شروع شد، تعداد قدم‌ها سریع، افزایش پیدا کرد. همه‌ی چیزی که لازم بود، کمی رقابت برای روشن نگه داشتن موتور آدم‌ها بود. یک حس اجتماعی شگفت‌انگیز در آن‌ها به‌ وجود آمد و تجربه و دوستی را در مراودات‌شان به اشتراک گذاشتند.
چه نوع رقابت دوستانه‌ای را می‌توانید با دوستان، همکاران یا هم تیمی‌هایتان سازماندهی کنید؟ چگونه می‌توانید رقابتی مفرح و یک روحیه‌ی رقابتی را به عادت‌های جدیدتان تزریق کنید؟

بالا