• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

درحال ویراستاری کتاب اثر مرکب| دارن هاردی

• نویسنده موضوع Lunika✧
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 88
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Lunika✧

مدیر ارشد + مدیر تالار نقد و کپیست
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
ریتم رفتاری تان را ثبت کنید

میخواهم شما را با چیزی آشنا کنم که برای خودم درست کردم و در ثبت و پیگیری ریتم یک رفتار جدید به من کمک کند. من به آن برگه ی «ثبت ریتم رفتارهای هفتگی» میگویم و فکر میکنم برای شما هم خیلی مفید باشد. اگر میخواهید آب بیشتری بنوشید، هر روز بیشتر قدم بزنید، از همسرتان با محبت بیشتری قدردانی کنید یا انجام هر رفتاری که برای رسیدن به هدفتان به آن نیاز دارید؛ باید آنها را ثبت و پیگیری کنید تا مطمئن شوید که یک ریتم رفتاری ایجاد کنید.
تعهد یعنی مدت ها پس از آنکه اراده ی انجام کاری را به دست آوردید، آن کار را ادامه دهید.
بازه ی زمانی ............................-................................

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Lunika✧

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
ریتم های زندگی

وقتی آدم ها تلاش جدیدی را شروع میکنند، تقریباً همیشه در انجامش افراط میکنند. البته انتظار دارم برای ایجاد یک ریتم رفتاری برای موفقیت هیجان‌زده شوید، ولی باید به برنامه ای دست پیدا کنید که بتوانید آن را کامل، قطعی و بدون هیچ عذر و بهانه‌ای در دراز مدت انجام دهید. نمیخواهم به ریتم هایی فکر کنید که میتوانید این هفته، این ماه یا حتی در سه ماه آینده انجام دهید؛ بلکه میخواهم درباره ی چیزهایی فکر کنید که میتوانید برای بقیه ی زندگیتان انجام دهید.
اثرمرکب؛ یا همان نتایج و پیامد های قطعی و مثبتی که میخواهید در زندگیتان تجربه کنید، نتیجه ی
انتخاب ها و کارهای هوشمندانه ایست که مدام تکرار شده اند. شما وقتی پیروز میشوید که هر روز، هر شب و همیشه قدم های درست بردارید. ولی با انجام کارهای بالاتر از توانتان آن هم در بازه های زمانی کوتاه، زمینه ی شکست تان را به وجود می آورید.
یکی از دوستانم در تیم مجله ی موفقیت، بعد از اینکه عکسی را از او در توییتر به اشتراک گذاشتم،
تصمیم گرفت که به تناسب اندام و وزن دلخواهش برسد. این هدف، تغییر بزرگی بود در سبک زندگی اش.
او در محل کارش حداقل دوازده ساعت روی صندلی می‌نشست و از ورزش کردن هم نفرت داشت. قبل تر به ما گفته بود همیشه برای اجتناب از کارهایی که نیاز به برخاستن دارد و خم و راست شدن، روش هایی را پیدا میکند تا انجامشان ندهد و همین نشان میدهد چقدر از فعالیت های جسمی نفرت دارد. با این حال،
تصمیم گرفت به تناسب اندام برسد. به یک باشگاه ورزشی رفت، یک مربی شخصی گرفت و شروع کرد به تمرین: روزی دو ساعت و پنج روز در هفته. به او گفتم: «این کار، اشتباه است. نمیتوانی سر تعهدت باقی بمانی و سرانجام از آن دست میکشی. تو داری زمینه ی شکست ات را فراهم میکنی.» منکرش شد و متقاعدم کرد که برای همیشه تغییر کرده است. حتی مربی اش هم تمرین و فشار بیشتری را به او توصیه کرده بود. گفت: «من این کار را انجام میدهم و میخواهم ماهیچه های شکم ام نمایان شوند.»
از او پرسیدم: «هدف اصلی ات چیست؟» میدانستم که نمیخواهد عکس اش روی جلد مجله ی پرورش اندام قرار گیرد.
گفت: «میخواهم خوشتیپ و خوش هیکل باشم، سلامت باشم.» پرسیدم: «چرا؟» گفت: «دنبال نشاط و سرزندگی هستم. میخواهم آنقدر زنده بمانم که نوه ها و نتیجه هایم را ببینم.» اینها انگیزه های واقعی و معنی داری بودند؛ میخواست در طولانی مدت سلامت باشد.
این یعنی هدفش فقط برای مدتی کوتاه نبود، بلکه دنبال تناسب اندام بلند مدت بود.
گفتم: «خیلی خب؛ متقاعدم کردی. ولی داری افراط میکنی. دو یا سه ماه انجامش میدهی و بعد میگویی برای دو ساعت تمرین وقت ندارم، بنابراین امروز نمیتوانم تمرین کنم. این اتفاق بارها و بارها برایت رخ خواهد داد. پنج بار تمرین در هفته، به دو یا سه جلسه تبدیل میشود و تو دلسرد میشوی. خیلی زود، این کار را میگذاری کنار. میدانم این روزها واقعاً هیجان‌زده هستی، پس بیا این کار را انجام بده: دو ساعت در روز و پنج روز در هفته تمرینت را انجام بده [انرژی خیلی زیادی لازم است تا چرخ ها از سکون به حرکت جزئی درآیند]، اما این کار بیش از 60 یا 90 روز انجام نده. بعد از آن، میخواهم وقت تمرینات را به 60 یا 75 دقیقه کاهش دهی. هنوز هم میتوانی این کار را پنج روز در هفته انجام دهی، ولی بهتر است چهار روز تمرین کنی. این کار را برای 60 یا 90 روز دیگر انجام بده. بعد، از تو میخواهم که حداقل سه روز در هفته و برنامه ایست که میخواهم طبق آن عمل کنی. چون اگر کاری را شروع کنی که نتوانی ادامه اش دهی، اصلاً به مدت یک ساعت تمرین کنی و اگر احساس انرژی بیشتری میکردی، چهار روز تمرین کن. این تمامش نمیکنی.»
واقعاً باید جان میکَندم تا موضوع را درک کند، چون در آن لحظه کاملاً پرحرارت بود و هیجان‌زده. فکر میکرد میتواند برای بقیه ی زندگی‌اش این رویه ی جدید را در پیش بگیرد. برای کسی که هیچوقت ورزش نکرده است، دو ساعت در روز و پنج روز در هفته ورزش، مطمئناً به بنبست میرسد. باید برنامه‌ای طراحی کنید که بتوانید آن را پنجاه سال انجام دهید، نه پنج هفته و پنج ماه. خیلی خوب است که بتوانید برای مدتی قدرتمندانه عمل کنید، ولی باید آخر این مسیر را هم ببینید؛ جایی که کم کم شروع میکنید تا از این کار دست بکشید. شما میتوانید همیشه 45 دقیقه تا یک ساعت را به چند بار ورزش در هفته اختصاص دهید، اما اختصاص دو ساعت در روز و پنج روز در هفته برای اینکه رویه تان موفق شود، هیچوقت اتفاق نمی افتد. یادتان باشد که ثبات و پایداری، یکی از حیاتی ترین اجزای موفقیت است.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
قدرت ثبات و پایداری

قبل تر اشاره کرده بودم که اگر فقط یک خصیصه باشد که به من مزیت رقابتی میدهد، توانایی ام در پایداریست. هیچ چیزی مثل ثبات نداشتن، سریع تر تکانش بزرگ را از بین نمیبرد. حتی آدم های خوب، پُرشور و جاه طلب با نیت های خوب هم وقتی بحث ثبات پیش می آید، راحت، مایوس و متوقف میشوند.
ولی این ابزاری قویست که میتوانید برای شروع پرواز به سوی اهدافتان استفاده اش کنید.
در نظر بگیرید اگر من و شما همزمان از لسانجلس به منهتن پرواز کنیم و شما در هر ایالت بین راهی فرود بیایید و دوباره پرواز کنید ولی من مستقیم و بدون توقف پرواز کنم، حتی اگر شما با سرعت پانصد مایل بر ساعت پرواز کنید و من فقط دویست مایل بر ساعت سرعت داشته باشم، با این حال باز هم با اختلاف فاحشی شکست تان میدهم. انرژی و وقتی که صرف توقف و شروع دوباره میکنید، زمان سفرتان را حداقل ده برابر طولانی‌تر میکند. در واقع، به احتمال زیاد شما حتی نمیتوانید سفرتان را تمام کنید چون بالاخره در نقطه ای سوخت شما (انرژی، انگیزه، باور و اراده تان) تمام میشود. به مراتب راحت تر است و به انرژی خیلی کمتری هم نیاز دارید وقتی که یکبار برمی‌خیزید و در تمام مسیر با سرعت ثابتی حرکت میکنید؛ حتی اگر سرعتتان کمتر از سرعت خیلی های دیگر باشد.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
پمپ دستی چاه آب

وقتی درباره ی کم کاری و تنبلی در رویه ها و ریتم های رفتاریتان فکر میکنید، بهای هنگفت بی ثباتی را در نظر بگیرید. این فقط اتلاف یک عمل خاص و نتایج کوچک ناشی از آن نیست؛ بلکه فروپاشی کامل و اتلاف تکانشی ست که روی کل پیشرفت های شما اثر میگذارد.
یک پمپ دستی آب را در نظر بگیرید که با استفاده از یک لوله، آب را از چند متر زیر زمین بالا میکشد.
برای بالا کشیدن آب به سطح زمین، باید اهرم پمپ را چند بار بالا و پایین کنید تا مکش لازم به وجود آید و آب را به سطح زمین بیاورد و آب از لوله فوران کند.
خیلیها وقتی تلاش جدیدی را شروع میکنند، به اهرم چنگ میزنند و سرسختانه شروع میکنند به تلمبه زدن. درست مثل دوستم که درباره ی برنامه ی تناسب اندامش هیجان داشت؛ آنها هم هیجانزده و متعهد هستند... مکرر و بی وقفه تلمبه میزنند، ولی بعد از چند دقیقه (یا چند هفته)، وقتی هیچ آبی (نتیجه ای) نمیبینند، کامل از تلمبه زدن دست میکشند. درک نمیکنند که مدتی طول میکشد تا خلا لازم برای مکش آب به داخل لوله و در نهایت فوران آن به داخل سطل هایشان به وجود آید. درست مثل چرخ و فلک، موشک فضاپیما یا خارج شدن لوکوموتیو قطار از اینرسی، پمپاژ آب به سطح زمین هم وقت، انرژی زیاد و ثبات میخواهد. خیلی ها تسلیم میشوند، ولی عاقل ها به تلمبه زدن ادامه میدهند.
آنهایی که ثابت قدم میمانند، بالاخره به چند قطره آب میرسند. این موقعیست که خیلیها میگویند:
«حتماً شوخیت گرفته! این همه زور زدن برای چی بود؟ چند قطره ی ناچیز؟ بیخیال!» خیلیها دستانشان را به نشانه ی تسلیم بالا میبرند و دست از تلاش میکشند، ولی عاقل ها، پافشاری بیشتری میکنند و اینجاست که جادو اتفاق میافتد: اگر به تلمبه زدن ادامه دهید، خیلی طول نمیکشد که به یک جریان آب مداوم و ثابت میرسید. موفق میشوید! حالا آب به جریان افتاده است، دیگر نمیخواهد که شدید و سریع زحمت بکشید. در واقع، کار، خیلی راحت میشود. همه ی کاری که باید برای حفظ فشار جریان آب انجام دهید این است که هر از چند گاهی اما با ثبات تلمبه بزنید. این همان اثر مرکب است.
حالا اگر اهرم تلمبه را برای مدتی طولانی به حال خودش رها کنید، چه اتفاقی میافتد؟ آب، داخل زمین برمیگردد و شما هم برمیگردید به خانه ی اولتان. اگر تلاش کنید تا آرام و یکنواخت تلمبه بزنید، به هیچ آبی نمیرسید. تکانش از دست رفته است و آب برگشته است به اعماق زمین. تنها راه برگرداندن آب به بالا این است که بار دیگر به شدت و با سرعت تلمبه بزنید. خیلی از ما زندگیمان را اینگونه کجدار و مریز جلو میبریم. یک کسب و کار جدید را شروع میکنیم، ولی بعد از مدتی دست از تلاش برمیداریم و سرگرم تفریحات میشویم. ما رویه ی ده تماس مشتری یابی در روز را شروع میکنیم، به کمی موفقیت میرسیم و بعد، بیخیال میشویم. ما درباره ی رویه ی شب قرار عاشقانه ی جدید با همسرمان هیجانزده میشویم؛ اما با گذشت چند هفته، دوباره سراغ تماشای فیلمهای خانگی و خوردن تنقلات روی کاناپه برمیگردیم.
بعضی ها کتاب جدیدی میخرند، در یک برنامه یا همایش جدید ثبت نام میکنند و برای یکی دو هفته یا چند ماه، دیوانه ی آن میشوند. ولی بعد از مدتی، متوقف میشوند و در نهایت، سر از جایی در می‌آورند که از همانجا شروع کرده بودند. این داستان برایتان آشنا نیست؟
اگر از انجام هر کاری فقط چند هفته غفلت کنید؛ فقط نتایجی را که در این چند هفته ایجاد میشدند، از دست ندادهاید؛ خواه تمرین کردن در باشگاه ورزشی باشد یا رفتارهای محبت آمیز به همسرتان یا تماس‌های تلفنی که بخشی از رویه ی مشتری یابی تان هستند. اگر این همهی چیزی بود که از دست میدادید (که بیشتر آدمها اینطور تصور میکنند) خسارت زیادی وارد نمیشد. اما با تنبلی حتی برای مدت زمانی کوتاهتر، شما تکانش را از بین میبرید. نابود شدن تکانش، یک فاجعه است.
کُل پیروزی در مسابقه دربارهی حرکت کردن است. مثل لاکپشت باشید. کسی که اگر زمان کافی به او بدهند، در نتیجهی عادتها و رفتارهای مثبتی که با ثبات و پایداری انجام میدهد، واقعاً هر کسی را در هر رقابتی شکست میدهد. این کار، قدرتی جادویی به تکانش شما میدهد و تکانش تان را حفظ میکند.
گفتنِ داشتنِ انتخاب های درست، مقید شدن به رفتارهای درست، تمرین عادت های عالی، ثابت قدم ماندن و حفظ تکانش، راحت تر از انجام دادنشان است. به خصوص در دنیای پویا، متغیر و همیشه چالش انگیزی که با میلیاردها انسان دیگر سهیم هستیم. در فصل بعد درباره ی تاثیراتی صحبت میکنم که اغلب ندانسته و ناآگاهانه میتوانند به توانایی شما برای موفقیت کمک کنند یا اینکه مانعش شوند. این تاثیرات، نافذ، متقاعد کننده و دائمی هستند. یاد بگیرید چگونه از آنها استفاده کنید؛ وگرنه ممکن است به خاطرشان شکست بخورید. اجازه دهید به شما نشان دهم چگونه...
به خدمت گرفتن اثر مرکب
خالصه ی گام های عملی
• رویه های صبحگاهی و شامگاهی مربوط به خودتان را ایجاد کنید. برنامه های روزانهی ثابت و قابل اطمینان در سطح جهانی برای زندگیتان طراحی کنید.
• سه جنبه از زندگیتان را که در آنها به اندازه‌ی کافی ثابت قدم و استوار نیستید، یادداشت کنید. این بی ثباتی تا حالا چه هزینه هایی را برای زندگیتان در بر داشته است؟ برای ثابتقدم ماندن در تعهد جدیدتان نسبت به ثبات، یک بیانیه تهیه کنید.
• در برگه ی ثبت ریتم رفتارهایتان، بعضی از رفتارهای کلیدی مربوط به اهداف جدیدتان را بنویسید. رفتارهایی را بنویسید که باید ریتم هایی را برایشان ایجاد کنید تا در نهایت تکانش به وجود آورند.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
فصل پنجم: تاثیرات
امیدوارم تا اینجا متوجه شده باشید که انتخاب هایتان چقدر مهم هستند. حتی آن انتخاب هایی که مهم به نظر نمیرسند، وقتی مرکب شوند، میتوانند تاثیر فوق‌العاده‌ای روی زندگیتان بگذارند. در ضمن، دربارهی این واقعیت صحبت کردیم که شما مسئول 100 درصد زندگیتان هستید. شما به تنهایی مسئول انتخاب ها و اقدام هایتان هستید. با این حال باید متوجه شده باشید که نیروهای قدرتمند خارجی هم روی انتخابها، رفتارها و عادتهای شما تاثیر میگذارند. بیشتر آدمها از کنترل زیرکانه و نامحسوسی که این نیروها روی زندگیشان دارند، خبر ندارند. برای اینکه خط سیر مثبت تان به سوی اهدافتان را حفظ کنید، باید این تاثیرات را بفهمید و کنترل کنید تا جای اینکه شما را از مسیرتان به سوی موفقیت منحرف کنند، از شما پشتیبانی کنند تا به موفقیت برسید. سه نوع از تاثیرات روی هر شخصی اثر میگذارند:
ورودی‌ها (چیزی که مغزتان را با آن تغذیه میکنید)
ارتباط‌ها (آدمهایی که وقتتان را با آنها میگذرانید)
و محیط (اطرافتان).

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
1)ورودی‌ها: زباله وارد شود، زباله خارج میشود

اگر میخواهید بدنتان با بهترین عملکرد به حرکت در آید، باید مراقب باشد که خوراکی هایی با بالاترین کیفیت ارزش غذایی مصرف کنید و از مصرف غذاهای کم ارزش وسوسه‌انگیز اجتناب کنید. اگر میخواهید مغزتان با بالاترین توانش کار کند، باید درباره ی چیزهایی که به آن میدهید، حتی بیشتر مراقب باشید. آیا
مغزتان را با خلاصه‌ی اخبار تغذیه میکنید یا سریال های طنز تخریب کننده ی ذهن؟ مجلات زرد میخوانید، یا مجله ی موفقیت؟ کنترل کردن ورودی ها تاثیر مستقیم و قابل توجهی روی بازدهی و نتایج شما دارد.
کنترل چیزی که مغزمان مصرف میکند، پیچیده و دشوار است؛ چون بیشتر چیزهایی که دریافت
میکنیم، ناخودآگاه هستند. هر چند درست است که میتوانیم بدون فکر کردن غذا بخوریم، اما بهتر است به آنچه به بدنمان وارد میکنیم، دقت کنیم چون غذا خودش که به ب*دن ما نمیپرد. باید خیلی مراقب باشیم ورودی های بی‌ربط و مخرب، جذب مغزمان نشوند. این یک جنگ تمام نشدنی است که در مقابل هر نوع اطلاعاتی که میتوانند نیروی خلاقیت تان را از بین ببرند، مراقب باشد و گزیده انتخاب کنید.
مغزتان برای این طراحی نشده است که شما را خوشحال کند. مغزتان فقط یک دستور کار دارد: بقا.
مغز تان همیشه منتظر نشانه های «کمبود و حمله» است. مغزتان برنامه ریزی شده است تا در جستوجوی چیزهای منفی باشد؛ مثل منابع رو به کاهش، آب و هوای بد و هر چیزی که به شما صدمه میزند. بنابراین وقتی در
مسیرتان به محل کار، رادیو را روشن میکنید و با گزارش های مربوط به دزدی ها، آتش سوزی ها، حملات و اقتصاد رو به رکود بمباران میشوید، مغزتان به کار میافتد و تمام روز را صرف تفکر درباره ی آن جشنواره ی ترس، نگرانی و منفی نگری میکند. وقتی بعد از اتمام کارتان، اخبار عصرگاهی را می بینید، همین موضوع، دوباره اتفاق میافتد. اخبار بد بیشتر؟ عالیه! ذهنتان در کل شب درباره ی آن اخبار دچار تشویش میشود.
اگر ذهنتان به حال خودش رها شود، در کُل روز و شب در تردد اطلاعات منفی، نگران کننده و ترسناک خواهد بود. ما نمیتوانیم دی‌ان‌ای‌مان را تغییر دهیم، ولی میتوانیم رفتارمان را عوض کنیم. میتوانیم
ذهنمان را آموزش دهیم تا به فراتر از «فقدان و یورش» نگاه کند. چگونه؟ ما میتوانیم ذهنمان را تغذیه و از آن محافظت کنیم. میتوانیم دربارهی چیزهایی که اجازهی ورود به آنها میدهیم، منظم و فعال باشیم

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
آب آلوده ننوشید
شما چیزهایی را در زندگیتان به دست میآورید که خودتان خلقشان میکنید. انتظارات، فرآیند خالقیت
را به کار میاندازند. شما چه انتظاری دارید؟ شما انتظار آن چیزی را دارید که دربارهاش فکر میکنید. فر ایند
تفکر شما، همان گفتوگوی درون ذهنتان، پایه و اساس نتایجیست که در زندگیتان خلق میکنید.
بنابراین سوال این است که: دربارهی چه چیزی فکر میکنید؟ چه چیزی روی افکار شما اثر میگذارد و آنرا هدایت میکند؟ و جواب آن: هر چیزی که اجازهی شنیدن و دیدن آنرا به خودتان میدهید. این همان
ورودیهاییست که مغزتان را با آنها تغذیه میکنید. همین و بس! ذهن شما مثل یک لیوان خالیست؛ هر چیزی را دروناش بریزید، در خودش نگه میدارد. اگر اخبار مهیج،
عناوین جنجالی، یاوهگوییهای مصاحبههای تلویزیونی را انتخاب کنید، آب آلودهای را به درون لیوانتان
میریزید. اگر اب تیره و بد را درون لیوانتان بریزید، هر چیزی که خلق میکنید، از میان آن ظرف آلوده
عبور خواهد کرد، چون این چیزیست که دربارهاش فکر میکنید. اگر زباله وارد شود، زباله خارج میشود.
تمام آن مدتی که در حین رانندگی، رادیو دربارهی قتل، توطئه، مرگ و میر، اقتصاد و مبارزات سیاسی وراجی
میکند، فرایند تفکر شما را ت*ح*ریک میکند و روی انتظارات و خروجی خالقیت شما اثر میگذارد. این خبر
بدیست؛ ولی درست مثل یک لیوان آب آلوده، اگر آن را برای مدت زمان کافی زیر شیر آب تمیز بشویید،
در نهایت یک لیوان آب پاک و تمیز خواهید داشت. آن آب تمیز و صاف چیست؟ ورودیها و تفکرات مثبت،
الهامبخش و حمایتکننده. داستانهای الهامبخش آدمهایی که با وجود چالشها، بر موانع پیش رویشان
غلبه میکنند و به چیزهای بزرگی دست مییابند. استراتژیهای موفقیت، کامیابی، سالمتی، عشق و
شادی. ایدههایی برای خلق فراوانی بیشتر، رشد کردن، گسترش یافتن و بیشتر شدن. نمونهها و‌ داستانهای مربوط به چیزهایی که در جهان، خوب، درست و امکانپذیر هستند. به همین خاطر است که
ما در مجلهی موفقیت، سخت تالش میکنیم. ما میخواهیم این نمونهها، داستانها و راههای کلیدی را در
اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید از آنها برای پیشرفت و بهبود دیدگاهتان نسبت به جهان، خودتان و نتایجی
که خلق میکنید، استفاده کنید. در ضمن به همین خاطر است که من صبحها و عصرها 30 دقیقه متنهای
الهامبخش و آموزش میخوانم و سیدیهای موفقیت شخصی را در اتومبیلام گوش میکنم. من لیوانام
را میشویم و ذهنام را تغذیه میکنم. آیا این کار به من مزیتی میدهد؟ آن هم نسبت به شخصی که به محض
بیدار شدن از خواب روزنامه میخواند، موقع رفتن و برگشتن از محل کارش به اخبار رادیو گوش میدهد و
قبل از رفتن به رختخواب اخبار شبانگاهی تماشا میکند؟حتماًهمینطور است! و شما هم میتوانید از این
مزیت برخوردار شوید.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
قدم اول: مراقب بودن
مگر اینکه در یک غار یا جزیرهی دورافتاده مخفی شوید، در غیر این صورت آب آلوده را داخل لیوانتان
خواهید ریخت. بیلبوردهای تبلغاتی، برنامههای شبکههای خبری، عناوین هیجانانگیز تبلیغاتی، حتی
دوستان، اعضای خانواده و نوارهای ذهنی منفی خودتان، میتوانند سیلی از آب آلوده را روانهی لیوانتان
کنند.
اما به این معنی نیست که نمیتوانید برای محافظت از خودتان مقابل این آلودگی، قدمی بردارید. شاید
نتوانید از خریدن اتفاقی مجلههای زرد اجتناب کنید، ولی میتوانید اشتراک مجلههای زردتان را لغو کنید.
میتوانید موقع رفتن و برگشتن از محل کارتان به رادیو گوش نکنید و در عوض، از یک سیدی الهامبخش
و آموزشی استفاده کنید. میتوانید یک دستگاه دیویآر بخرید و فقط برنامههایی را ثبت کنید که فکر
میکنید واقعاًآموزشی و خوشبینکننده هستند و پیامهای بازرگانی بین آنها را جلو بزنید و نبینید؛ پیامهایی که هدفشان فقط ایجاد احساسهای منفی یا کمبود در شماست؛ مگر اینکه بخواهید وسایل
چرند و بنجل بیشتری بخرید.
من واقعاًبا تلویزیون بزرگ نشدم؛ بعضی از برنامههای آن دوران را یادم است اما تلویزیون، بخش بزرگی از
زندگی خانوادگی ما نبود. من خودم را به نحوی مدیریت کردم که بدون تلویزیون بزرگ شوم و همین موضوع
باعث شد حاال وقتی گاهگاهی برنامهای را تماشا میکنم، دیدگاه روشنتری داشته باشم. البته من هم با
دیدن سریالهای طنز میخندم، ولی بعد از دیدنشان، همان احساسس تغذیهی بد و نفخ بعد از خوردن
فست فود را دارم. هنوز باورم نمیشود که تبلیغات تلویزیونی چطور از روانشناسی ما، ترسها، دردها،
نیازها و ضعفهایمان برای به دام انداختنمان استفاده میکنند. اگر همهی زندگیام را به این فکر کنم که
به اندازهی کافی خوب نیستم و باید این وسیله یا آن یکی یا چیزهای دیگری را بخرم تا خوب باشم، چطور
میتوانم انتظار داشته باشم که نتایج شگفتانگیزی خلق کنم؟
برآورد میشود که امریکاییها )12 سال به باال( ساالنه 1704 ساعت را صرف تماشای تلویزیون میکنند که
میانگین آن 4/7 ساعت در روز است. ما حدود 30 درصد از زمان بیداریمان را مشغول تماشای تلویزیون
هستیم؛ حدود 33 ساعت در هفته، بیشتر از یک روز کامل! که معادل دو ماه کامل تماشای تلویزیون در هر
دوازده ماه زندگیمان است! وای! و مردم تعجب میکنند چرا نمیتوانند در زندگیشان پیشرفت کنند؟

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
رژیم رسانهای بگیرید
رسانهها با گروگان گرفتن ما، پیشرفت میکنند. آیا تا به حال شده است که در یک بزرگراه، چندین مایل
پشت ترافیکبمانید وتعجب کردهباشید کهچهچیزیباعث اینترافیکشدهاست؟حتماًوقتیدرنهایت
نزدیک شدهاید، دیدهاید که هیچ چیز فیزیکی مانع حرکت خودروها نیست؛ تصادف مدتی قبل اتفاق افتاده
و به کنار بزرگراه منتقل شده است. این خود آدمها هستند که سرشان را از ماشین بیرون آوردهاند تا ببینند
چه اتفاقی افتاده و همین باعث آهسته رفتنشان شده است! حاال واقعاًعصبانی میشوید. اما وقتی
خودتان هم از کنار صحنهی تصادف عبور میکنید، چه اتفاقی میافتد؟ شما هم سرعتتان را کم میکنید،
چشمانتان را از جادهی روبهرو برمیدارید و گردنتان را کج میکنید تا تصادف را ببینید!
چرا آدمهای خوب و محترم میخواهند چنین صحنههای غمانگیز و ناخوشایندی را ببینید؟ این میراث
ژنتیکی ماست و به حس ماقبل تاریخ حفظ جانمان برمیگردد. ما نمیتوانیم جلوی خودمان را بگیریم.
حتی اگر در اجتناب از منفینگری ماهر باشیم و خودمان را طوری تربیت کرده باشیم که سرسختانه مثبت
باشیم، وقتی موضوع پیروی از احساسات در میان باشد، سرشت اصلیمان نمیتواند مقاومت کند. اربابان
رسانهها این موضوع را میدانند. آنها در خیلی از موارد، سر شت شما را بهتر از خودتان میشناسند.
رسانهها همیشه از عناوین جذاب و غافلگیرکننده برای جلب توجه استفاده میکنند. ولی امروز، به جای
سه شبکهی خبری تلویزیونی و رادیویی، صدها شبکه وجود دارد که 24/7 در حال اجرای برنامه هستند.
جای چند روزنامه، درگاههای خبری بیشماری وجود دارند که از طریق کامپیوترها و تلفنهایمان به ما
میرسند. رقابت برای جلب توجه شما هیچوقت اینقدر خونین نبوده است و ادارهکنندگان رسانهها، تا این
حد، مدام با دوز و کلک متوسل به اخبار شوکهکننده نمیشدهاند. آنها یک دوجین یا خیلی بیشتر، موارد
بسیار تاثرآور، شوکهکننده، مجرمانه، غمانگیز و نفرتانگیزی را که هر روز در جهان اتفاق میافتد، پیدا
میکنند و آنها را بارها و بارها در روزنامهها، شبکههای خبری و وبسایتها نمایش میدهند. در همان 24
ساعت، میلیونها اتفاق شگفتانگیز، زیبا و باورنکردنی رخ داده است. با این وجود، ما چیزهای خیلی کمی
دربارهشان میشنویم. از آنجا که برای جستوجوی اخبار منفی برنامهریزی شدهایم، دنبال موارد منفی
بیشتر و بیشتری میرویم. داستانهای خبری مثبت چگونه میتوانند امیدوار باشند که با این دسته از
عالیق مردم و هزینههای هنگفت تبلیغاتی رقابت کنند؟
بیایید به همان بزرگراه برگردیم. چه میشود اگر در بزرگراه، جای یک صحنهی تصادف، دلانگیزترین و
خیرهکنندهترین غروب آفتابی که تا به حال دیدهاید، اتفاق افتاده باشد؟ در این موقع اوضاع ترافیک چطور
خواهد بود؟ من این صح*نه را بارها دیدهام. ماشینها به سرعت برق از آن میگذرند.
بزرگترین خطر رسانهها این است که دید خیلی بد و منحرفشدهای از جهان به ما میدهند. از آنجا که
تمرکز و تکرار پیامرسانی آنها روی موارد منفیست، این همان چیزیست که ذهن ما شروع به باورش
میکند. این دیدگاه منحرف و کوتهبینانه از چیزهایی که با شکست مواجه میشوند، تاثیر خیلی شدیدی
روی نیروی خالقیتتان دارد و میتواند جلوی حرکتتان را بگیرد.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
کپیست انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,548
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
268,727
سطح
  1. حرفه‌ای
فیلترکنندهی اخبار ناخواسته
من کاری را که برای محافظت از ذهنام انجام میدهم، در اختیارشما میگذارم. ولی به شما هشدار میدهم
که یک رژیم سخت و دقیق ذهنی دارم. شاید بخواهید با اولویتهای خودتان سازگار شوید، اما این سیستم
به طرز خیلی خوبی برای من جواب داده است.
همانطور که شاید حدس زده باشید، من هیچگونه اخباری تماشا نمیکنم یا گوش نمیدهم و هیچگونه
رویاها و بلندپروازیهایام اثر ندارند. من برای شناسایی اخبار و بهروز رسانیهای صنعت موفقیت که کامالًروزنامه یا مجلهی خبری نمیخوانم. 99 درصد از کل اخبار، وارد زندگی شخصی من نمیشوند و روی اهداف،
به منافع و عالیق و اهداف مستقیم من مرتبط هستند، تعدادی فید RSS راه انداختهام. اخباری که برایام
مفید هستند از دیگر خبرها جدا میشوند تا مجبور نشوم هیچگونه آلودگی و آشغالی را در لیوان آبام
بریزم. در حالیکه خیلیها ساعتهای متمادی زبالههای بیربط و نامناسبی را میخوانند که تفکرشان را
مختل میکند و روح و روانشان را از بین میبرد، من کارآمدترین و موثرترین اطالعاتی را که میخواهم
درست وقتی به آنها نیاز دارم و در کمتر از 15 دقیقه به دست میآورم

بالا