• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

درحال ویراستاری کتاب اثر مرکب| دارن هاردی

• نویسنده موضوع Lunika✧
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 88
  • بازدیدها 969
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Lunika✧

مدیر ارشد + مدیر تالار نقد و کپیست
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
قدم دوم: ثبت نام در دانشگاهِزمان رانندگی
حذف ورودیهای منفی و به تنهایی کافی نیست. برای حرکت در مسیر مثبت و سازنده، باید چیزهای بد را
خارج کنید و آن را با چیزهای خوب پُر کنید.ماشین من بدون دو چیز حرکت نمیکند: بنزین و مجموعهی
همیشه آمادهی سیدیهای آموزشی که حین رانندگی به آنها گوش میدهم. طبقهی متوسط آمریکا،
ساالنه در حدود 12 هزار مایل رانندگی میکنند. یعنی به اندازهی 300 ساعت، پتانسیل پاکسازی وجود
دارد. برایان تریسی به من یاد داد که ماشینام را تبدیل کنم به یک کالس درس متحرک. به من توضیح داد
که با گوش دادن به سیدیهای آموزشی در حین رانندگی، هر سال به دانشی برابر با دو ترم تحصیلی
دانشگاه دست پیدا میکنم. دربارهی آن فکر کنید؛ در حین رانندگی، با استفاده از زمانیکه در حال حاضر
با گوش دادن به رادیو هدر میدهید، میتوانید در مدیریت، موفقیت در فروش، ایجاد ثروت، روابط عالی یا
هر ر شتهای که دوست دارید، مدرکی معادل دکترا بگیرید. این تعهد در ترکیب با رویهی مطالعهتان، شما را
از طبقهی متوسط جامعه جدا میکند؛ یک سیدی، دیویدی یا کتاب در هر زمان.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Lunika✧

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
2(ارتباطها: چه کسانی روی شما اثر میگذارند؟
پرندگان همنوع با هم پرواز میکنند؛ همان ضربالمثل معروف کبوتر با کبوتر، باز با باز. آدمهایی که از روی
عادت با آنها در ارتباط هستید، »گروه مرجع« شما نامیده میشوند. طبق پژوهشی که روانشناس
اجتماعی هاروارد، دکتر دیوید مککلند انجام داد، »گروه مرجع« شما در حدود 95 درصد از موفقیت یا
بیشتر وقتتان را با چه کسانی میگذرانید؟ چه آدمهایی را بیشتر تحسین میکنید؟ آیا این دو گروه تقریباًشکستتان را در زندگی تعیین میکند.
یکسان هستند؟ اگر نه، چرا؟ جیم ران به من یاد داد که ما به میانگین پنج آدمی تبدیل میشویم که بیشتر
وقتمان را با آنها میگذرانیم، تعیین میکنند که گفتوگوها توجهمان را جلب کنند و مرتب در معرض کدام نگرشها و عقیدهها باشیم. در نهایت، شروع میکنیم به خوردن چیزی که آنها میخورند، مثل آنها
صحبت میکنیم، چیزی را مطالعه میکنیم که آنها مطالعه میکنند، مثل آنها فکر میکنیم، چیزی را
تماشا میکنیم که آنها میبینند، مثل آنها با مردم رفتار میکنیم و حتی مثل آنها لباس میپوشیم. جالب
اینجاست که در اغلب موارد،کامالًاز شباهتهای بین خودمان و آن پنج نفر اطرافمان آگاه نیستیم.
چرا آگاه نیستیم؟ چون ارتباطهایتان شما را به زور در مسیری هل نمیدهند؛ آنها شما را به تدریج و
آهسته در طول زمان عوض میکنند. اثر آنها خیلی جزئی و ظریف است، درست مثل وقتیکه سوار بر یک
تیوب روی آب دریا شناور هستید و احساس میکنید در جای ثابتی شناورید، تا وقتی به خودتان میآیید و
میفهمید که جریان آب شما را نیم مایل از ساحل دور کرده است.
به آن دوستانتان فکر کنید که قبل از شام، پیشغذاهای چرب و نوشابه سفارش میدهند و این کار، رویهی
همیشگیشان است. به اندازهی کافی وقتتان را با آنها بگذرانید و خودتان را در حالی ببینید که شما هم
چیپس پنیری و سیب زمینی سرخ کرده میخورید و برای آبجوهای اضافی یا یک لیوان م*ش*رو*ب به آنها
ملحق میشوید، تا خودتان را با آنها هماهنگ میکنید. در این اثنا، بقیهی دوستانتان غذای سالم سفارش
میدهند و در مورد کتابهای الهامبخشی که مطالعه میکنند و بلندپروازیهایشان در کسب و
کارهایشان صحبت میکنند و شما شروع به وفق دادن خودتان با رفتارها و عادتهای آنها میکنید. شما
دربارهی چیزهایی مطالعه و صحبت میکنید که آنها دربارهاش صحبت میکنند؛ فیلمهایی را میبینید که
آنها از دیدناش هیجانزده شده بودند و جاهایی میروید که آنها به شما توصیه کردهاند. نفوذ و اثری که
دوستانتان روی شما دارند، جزیی و ظریف است و میتواند مثبت یا منفی باشد؛ ولی در هر صورت، تاثیر
آن فوقالعاده قویست. مراقب باشید! شما نمیتوانید وقتتان را با آدمهای منفی بگذرانید و انتظار داشته
باشید که زندگی مثبتی داشته باشید.
بنابراین، میانگین درآمد، سالمتی یا نگرشهای پنج نفری که بیشتر وقتتان را با آنها سپری میکنید،
چیست؟ آیا جواب این سوال، شما را میترساند؟ اگر این طور است، بهترین راه برای افزایش پتانسیلتان در
هر ویژگی موردنظرتان، سپری کردن بیشتر وقتتان با آدمهاییست که همین حاال آن ویژگیها و صفات را
دارند. آن موقع است که میبینید قدرت تاثیرات، جای اینکه علیهتان عمل کند، در خدمتتان عمل
میکند. رفتارها و نگرشهایی که به آنها کمک کرده است تا به موفقیت تحسینبرانگیز از نظر شما دست
یابند، به بخشی از رویهی روزمرهتان، تبدیل میشود. وقت کافی با آنها بگذرانید تا به احتمال زیاد پیامدهای
موفقیتآمیز مشابهی را در زندگیتان تجربه کنید.
نام پنج نفری را که بیشتر وقتتان را با آنها هستید، یادداشت کنید؛البتهاگر قبالًاینکاررا انجام ندادهاید.
ویژگیهای اصلی مثبت و منفی آنها را هم یادداشت کنید. مهم نیست چه کسانی هستند. میتواند
همسر، برادر، همسایه یا دستیارتان باشد. حاال از آنها میانگین بگیرید. میانگین سالمتی و وضعیت
مالیشان چگونه است؟ میانگین کیفیت روابطشان چطور به نظر میرسد؟ همانطور که نتایجتان را بررسی
میکنید، از خودتان بپرسید: »آیا این فهرست برای من خوب است؟ آیا این همان جاییست که میخواهم
به آن برسم؟«
حاال وقت ارزیابی و اولویتبندی دوبارهی آدمهاییست که وقتتان را با آنها سپری میکنید. این روابط
میتوانند پرورشتان دهند، مشتاق چیزی کنند یا به دردسر بیندازندتان. حاال که با دقت، بررسی اشخاصی
را شروع کردهاید که وقتتان را با آنها میگذرانید، بیایید کمی عمیقتر به موضوع نگاه کنیم. همانطور که
جیم ران به من یاد داد، ارزیابی و طبقهبندی ارتباطهایتان به سه دسته، بسیار قدرتمند خواهد بود: قطع
کردن روابط، محدود کردن روابط و توسعهی روابط.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
قطع کردن روابط
شما مقابل اثراتی که فرزندانتان در معرضشان هستند و آدمهایی که وقتشان را با آنها سپری میکنند،
مراقب هستید. شما از اثراتی که این آدمها میتوانند روی فرزندتان و در نتیجه انتخابهایشان داشته
باشند، خبر دارید. من معتقدم همین اصل باید به طرز مشابهی روی خودتان هم اعمال شود! شاید میدانید
در زندگیتان آدمهایی هستند که باید روابطتان را با آنها کامل قطع کنید. این کار شاید آسان نباشد، ولی
ضروریست. شما باید این تصمیم سخت را بگیرید و دیگر اجازه ندهید برخی از تغییرات منفیِخاص روی
شما اثر کند. کیفیتی در زندگی را که خواهاناش هستید، تعیین کنید و بعد، اطرافتان را با آدمهایی پُر
کنید که آن تصور را ارائه و حمایت میکنند.
من دائم آدمهایی را که از رشد کردن و مثبت زندگی کردن امتناع میکنند، از زندگیام میاندازم بیرون.
هستم، ولی دوست دارم بیشتر از اینها سختگیر باشم. من یک رابطهیتجاریباشخصیداشتم که واقعاًرشد و تغییر روابطتان یک فرایند مادامالعمر است. بعضیها شاید بگویند نسبت به این موضوع سختگیر
به او عالقهمند بودم، ولی اوضاع اقتصادی دچار رکود شد، بیشتر صحبتهای او روی این موضوع متمرکز
شده بودند که چقدر همه چیز وحشتناک شده است، چقدر شرکتاش آسیب دیده و آن بیرون، اوضاع
چقدر سخت است. به او گفتم: »مرد، باید ابراز احساسات دربارهی این را که زندگی چقدر بد است، تمام
کنی. میتوانم ببینم که چگونه اطالعاتی را جمع میکنی که باورهایات را تقویت میکنند.« اصرار داشت
همه چیز را بدتر و ناامیدکنندهتر از چیزی که هستند، ببیند و من تصمیم گرفتم دیگر هیچ تجارتی با او
انجام ندهم.
وقتی تصمیم سختی میگیرید که بین خودتان و آدمهایی که شما را از پیشر فت باز میدارند، حد و مرز هایی
بگذارید، متوجه میشوید که با شما به مبارزه برمیخیزند، به ویژه آنهایی که به شما نزدیکتر هستند.
تصمیم شما برای یک زندگی مثبتتر و هدفمندتر، آیینهای میشود برای انتخابهای ضعیف آنها. شما ناراحتشان میکنید و آنها تالش میکنند تا شما را تا سطح خودشان پایین بکشند. مقاومتشان به این
معنی نیست که دوستتان ندارند یا بهترینها را برایتان نمیخواهند؛ در واقع این اصالًدربارهی شما
نیست، بلکه دربارهی ترس و احساس گناهشان از انتخابهای بد و بینظمیهای خودشان است. فقط این
را بدانید که جداشدن از آنها کار راحتی نخواهد بود.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
محدود کردن روابط
بعضیها هستند که میتوانید سه ساعت از وقتتان را با آنها بگذرانید، ولی سه روز را نه. بعضیهای دیگر
هم هستند که میتوانید سه دقیقه با آنها باشید، نه سه ساعت. همیشه یادتان باشد که تاثیر رابطههایتان
روی شما، هم قویست، هم نامحسوس. آدمهایی که با آنها قدم میزنید، به معنای واقعی کلمه میتوانند
آهسته رفتن یا سریع قدم برداشتنتان را تعیین کنند. به همین نحو، شما هم نمیتوانید مقاومت کنید و
تحت تاثیر نگرشها، کارها و رفتارهای برجستهی اشخاصی قرار میگیرید که وقتتان را با آنها سپری
میکنید.
براساس آنکه آن آدمها چگونه خودشان را نشان میدهند، تصمیم بگیرید چقدر میتوانید از آنها تاثیر
بپذیرید. میدانم کار سختیست. من در چند مورد مجبور شدهام این کار را انجام دهم، حتی با اعضای
خانوادهام. به هر حال، من اجازه نمیدهم کارها یا نگرشهای شخص دیگری، اثر تضعیفکنندهای روی من
داشته باشد.
همسایهای دارم که یک دوست سه دقیقهایست. برای سه دقیقه، یک صحبت کوتاه عالی داریم، ولی
نمیتوانیم برای سه ساعت با هم باشیم. میتوانم با یک دوست قدیمی دوران دبیرستان، سه ساعت وقت
بگذرانم، ولی او یک دوست سه روزه نیست. در ضمن بعضیها هستند که میتوانم چند روزرا با آنها سپری کنم، ولی با آنها به یک تعطیالت طوالنی نمیروم. نگاهی به روابطتان بیندازید و مطمئن شوید سه ساعت
از وقتتان را برای یک فرد سه دقیقهای صرف نمیکنید.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
توسعهی روابط
تا اینجا فقط دربارهی بیرون کردن اشخاصی صحبت کردیم که اثرات منفی دارند. در حالیکه این کار را
انجام میدهید، میتوانید جلوتر هم بروید. آدمهایی را شناسایی کنید که در زمینههایی از زندگی که
میخواهید در آنها پیشرفت کنید، ویژگیهای مثبتی دارند؛ آدمهایی با همان موفقیت تجاری و مالی که
مدنظرتان است، مهارتهای تربیت فرزندی که دنبالاش هستید، روابطی که مشتاق آن هستید و شیوهای
زندگی که به آن عالقهمند هستید. بعد، وقت بیشتری با آنها بگذرانید. به سازمانها، کسب و کارها و
باشگاههای ورزشی ملحق شوید که این آدمها آنجا دور هم جمع میشوند و دوست پیدا میکنند. کمی
جلوتر میبینید که من سابق بر این برای سپری کردن زمان با کیفیت و رسیدن به نتایج اتفاقی، حتی به
سوی شهر دیگری رانندگی میکردم.
در کل این کتاب دربارهی جیم ران خیلی صحبت میکنم، چون غیر از پدرم، جیم مهمترین راهنما و
اثرگذارترین شخص در زندگی من بوده است. رابطهی من با جیم نمونهی یک ارتباط توسعهیافته است. هر
چند فقط چند وعدهی غذایی خصوصی را با او صرف کردهام و در مصاحبههایام و در پشت صح*نه پیش از
انجام سمینارها، وقت کمی را با او سپری کردهام، ولی بیشترین زمانی که با جیم گذراندهام گوش دادن به
صحبتهای او در ماشینام و خواندن مطالباش در اتاق نشیمن خانهام بوده است. بیش از هزاران ساعت
آموزش مستقیم را از جیم دریافت کردهام که 99 درصدش از طریق کتابها و برنامههای صوتیاش بوده
است. موضوع هیجانانگیز این است که مهم نیست کجای زندگیتان هستید؛ شاید در خانهتان سرگرم
تربیت فرزندان کوچک یا مراقبت از والدین پیرتان باشید، یا زمانی طوالنی را با آدمهایی کار میکنید که
عالیق مشترک کمی با آنها دارید یا خارج از شهر و خیلی دورتر از نزدیکترین ساختمان اداری زندگی میکنید؛ در هر صورت، شما هم میتوانید مربی دلخواهتان را داشته باشید، اگر که آن مربی بهترین
اندیشهها، داستانها و ایدههایاش را در کتاب، سیدی و دیویدی جمعآوری کرده باشد. منابع بینهایتی
برای استخراج در دسترس شماست. از آنها بهرهبرداری و استفاده کنید.
اگر میخواهید روابط بهتر و عمیقتر و معنادارتری داشته باشید، از خودتان بپرسید: »چه کسی همان نوع
رابطهای را دارد که من خواهاناش هستم؟ چگونه میتوانم زمان بیشتری را با آن شخص سپری کنم؟
مالقات با چه کسیست که میتواند به طور مثبتی روی من اثر گذارد؟« اجازه دهید درخشش و گرمای آنها
به شما سرایت کند. با شخصی همراه شوید که فکر میکنید بهترین، عالیترین و موفقترین شخص در
عرصهی مدنظرتان است. آنها چه مطالبی میخوانند؟ برای ناهارشان چه چیزی میخورند؟ آن ارتباط
چگونه میتواند روی شما اثر گذارد؟ با پیوستن به گروههای شبکهای، همایشهای رسمی و سازمانهای
مشابه، میتوانید ارتباطهایتان را توسعه دهید. سازمانهای خیریه، گروههای موسیقی و باشگاههایی ر ا
پیدا کنید که آدمهایی که میخواهید از آنها پیروی کنید، آنجا دور هم جمع میشوند.

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
پیدا کردن یک همراه موفقیت
یک راه دیگر برای توسعهی روابط، پیدا کردن یک همراه موفقیت است؛ شخصی که به همان اندازهی شما
متعهد به مطالعه و رشد شخصیست. این شخص باید کسی باشد که به او اعتماد دارید، کسی که به حد
کافی جسور باشد تا به شما بگوید دربارهی شما، نگرشهاو عملکردتانواقعاًچگونه فکر میکند. این شخص
میتواند یکی از دوستان قدیمیتان باشد یاحتیشخصیکهشمارا اصالًخوب نمیشناسد. موضوع اصلی
به دست آوردن )و ارائهی( یک دیدگاه خارجی بیطرفانه و صادقانه است.
همراه موفقیت فعلی من، دوست خوبام الندِن تیلور است. همانطور که قبلتر اشاره کردم، ما هر جمعه
30 دقیقه با هم تلفنی صحبت میکنیم و در آن مکالمه، دربارهی پیروزیها، شکستها، اصالحات و افسوسهایمان بحث میکنیم و اینکه در کجایِبرنامهی پیشرفتمان هستیم. انتظار آن تماس تلفنی و
آگاهی از اینکه مجبورم به الندِن پاسخگو باشم، درکُل هفته،من را فوقالعاده متعهد نگه میدارد.
من شکستهای الندِن یا هر بازخوردی را که اومیخواهد، یادداشت میکنم و مطمئن میشوم که هفتهی
آینده دربارهی آنها از او بپرسم. او هم همین کار را برای من انجام میدهد. به این ترتیب ما یکدیگر را پاسخگو
و مسئول نگه میداریم. او شاید بگوید: »بسیار خب، هفتهی پیش قبول کردی که در این مورد، اشتباه کردی
و متعهد به تغییرش شدی. این هفته دربارهی آن چه کاری انجام دادی؟« زندگی میگذرد. هر دوی ما مدیران
پُرمشغله وپُرکاریهستیم،ولیبرایام حیرتآور است که هر هفته این کار را بدون کوتاهی انجام میدهیم.
کار راحتی نیست. بعضی وقتها تمام روز به این فکر میکنم که: »اَه، لعنتی! باید این کار را انجام بدهم.«
ولی اغلب اواسط مکالمهی تلفنیمان، با خودم فکر میکنم: »چقدر خوشحالام این گفتوگو را با هم
داریم!« حتی حین آماده شدن برای آن مکالمه و فکر کردن دربارهی پیروزیها و شکستهای بزرگام در آن
هفته، دربارهی خودم چیزهایی یاد میگیرم. این هفته به الندِن گفتم: »میدانی، من کارهای نیمهتمام
زیادی دارم. مشغول نوشتن کتابام هستم. با مسائل زیادی روبهرو شدهام و از چیزهای جدیدی آگاه
شدهام، اما واقعاًهیچ چیز قابل ذکری برای این هفته ندارم.« گفت: »این آخرین هفتهایست که اینطور
میآیی.« بعد نفس عمیقی کشید و گفت: »من را فریب نده.« درسام را گرفتم. در واقع، من با تعیین نکردن
یک چیز کامالًبه یاد ماندنیبرای به اشتراک گذاشتن با او، خودم را فریب داده بودم.
اگر عالقهمند باشید، یک مسالهی جدی برای شما دارم. آیا بازخورد واقعی میخواهید؟ اشخاصی را پیدا
کنید که به اندازهی کافی به شما اهمیت میدهند که بیرحمانه با شما صادق باشند. از آنها اینها را
بپرسید: »به نظر شما من چگونه شخصی هستم؟ فکر میکنید نقاط قوت من چیست؟ فکر میکنید در
کدام زمینهها میتوانم پیشرفت کنم؟ فکر میکنید در چه مواردی اشتباه میکنم و خودم را زیر سوال میبرم؟ چه کاریست که با متوقف کردناش، میتوانم بیشترین منفعت را ببرم؟ چه کاریست که باید انجام
دادناش را شروع کنم؟«

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
به کارگیری مربیها
پل جِی مایر یکی دیگر ازمربیان من بود. پل در سال 2009 در 81 سالگی درگذشت. هر وقت فکر میکردم
کاری را واقعاًدر سطح باالیی انجام میدهم، به مالقاتاش میرفتم. برای من معیار بررسی واقعیت بود.
وقت خیلی زیادی را با او میگذراندم. پل یکی از شرکتهای من را خرید و بعد از آن، من یکی از
شرکتهایاش را برایاش بازسازی و احیا کردم. آدم بسیار تاثیرگذاری در زندگی من بود.
بعد از چندین ساعت کنار او بودن و گوش دادن به تمام طرحها، سرمایهگذاریهای مخاطرهآمیز و
فعالیتهایاش، سرگیجه میگرفتم. فقط تالش برای درک تمام کارهایی که قصد انجامشان را داشت، به کُل
خستهام میکرد. بعد از وقت گذراندن با او، فقط دوست داشتم بخوابم! ولی ارتباطام با او، سطح بازیام را
باال برد. سرعت پیادهرویاش مساوی سرعت دویدن من بود. این مالقاتها، تصورم را در این باره گسترش
داد که چقدر بزرگ میتوانستم بازی کنم و چقدر میتوانستم بلندپرواز باشم. شما هم باید وقتتان را با
چنین آدمهایی سپری کنید!
شما هیچوقت آنقدر خوب نیستید که نیازی به مربی نداشته باشید. در مصاحبهام با هاروی مککی، او
گفت: »من 20 مربی داشتهام، باور میکنی؟ من یک مربی سخنوری، یک مربی نویسندگی، یک مربی
طنزپردازی، یک مربی زبان و ... داشتهام.« برایام همیشه جالب بوده است که اشخاص خیلی موفق، همان
کسانی هستند که خواهان جذب و استخدام بهترین مربیان و آموزشدهندگان هستند. واقعاًارزش دارد
که برای بهبود و پیشرفت عملکردهایتان سرمایهگذاری کنید پیداکردن، استخدام و مراوده با یک مربی، فرایند مرموز یا ترسناکی نیست. وقتی با کن بالنچارد صحبت
میکردم )مجلهی موفقیت، ژانویه 2010(، او سادگی مراوده با یک مربی را برای من اینطور توضیح داد:
»اولین چیزی که در ر*اب*طه با یک مربی باید یادتان باشد این است که نیازی نیست وقت خیلی زیادی از آنها
بگیرید. بهترین توصیههایی که تا حاال به دست آوردهام در برخوردهای کوتاهی مثل صرف صبحانه یا ناهار
بوده است. فقط به آنها میگویم مشغول انجام چه کاری هستم و دنبال توصیههایشان هستم، همین.
شگفتزده خواهید شد وقتی ببینید آدمهای فوقالعاده موفق، وقتی بدانند وقت زیادی از آنها نمیگیرد،
چقدر تمایل به مربیگری دیگران دارند.« جان وودن در مجلهی موفقیت، شمارهی سپتامبر 2008 روی این
نکته تاکید کرد که اشخاص چقدر مایل به مربیگری دیگران هستند: »مربیگری میراث واقعی شماست.
این بزرگترین ارثیست که میتوانید به دیگران بدهید و هیچوقت نباید تمام شود. به همین خاطر است که
هر روز از خواب بیدار میشوید؛ که آموزش دهید و آموزش بگیرید.« او این را هم گفت که مربیگری یک
خیابان دوطرفه است: »یک شخص باید پذیرای برخورداری از مربی باشد. این تکلیف و مسئولیت ماست که
خواهان این باشیم که به جان و ذهنمان اجازه دهیم که از آدمهای اطرافمان تاثیر پذیرد، توسط آنها شکل
بگیرد و نیرومند شود.«

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
گروه مشاوران شخصی خودتان را تشکیل دهید

به عنوان بخشی از برنامهام برای خردمندتر شدن، استراتژیکتر شدن و اثربخشتر شدن و در ضمن برای
افزایش زمان و تعاملی که با رهبران پیشرو دارم، یک گروه مشاوران در زندگی شخصیام ایجاد کردهام.
بر اساس زمینههای تخصصی، توان تفکر خالق و احترام زیادی که برای آنها قائل هستم، دوازده نفر را
گلچین کردهام. هفتهای یکبار پیش تعدادی از آنها میروم و ایدههایشان را درخواست و اجرا میکنم و
دنبال بازخوردها و ورودیهایشان هستم. با اطمینان به شما میگویم منافع و مزایایی که تا حاال از انجام
این فرایند به دست آوردهام، خیلی زیاد و به مراتب بیشتر از سطح انتظاراتم بوده است! تعجبآور است که وقتی شما عالقهی صادقانهای نشان میدهید، آدمهای نابغه تمایل پیدا میکنند توصیههایشان را با شما
در میان بگذارند.
چه کسانی باید در گروه مشاوران شخصی شما باشند؟ دنبال آدمهای مثبتی باشید که همان موفقیتی را
دارند که شما میخواهید در زندگیتان به وجود آورید. این سخن حکیمانه یادتان باشد: »هرگز از کسی که
نمیخواهید جایتان را با او عوض کنید، مشاوره نگیرید.«

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
۱- .محیط: تغییر محیط، چشماندازتان را تغییر میدهد.

زمانی که در حرفهی امالک و مستغالت بودم، در خلیج شرقی سانفرانسیسکو و در یک محیط با جمعیت
بسیار کم، زندگی و کار میکردم. همیشه آدمهای مشابهی را میدیدم که در سطح یکسانی مشغول به کار و
زندگی بودند. میدانستم برای رسیدن به جایی که آرزویاش را داشتم، باید حلقهی ارتباطهایام را گسترش
دهم.
شروع کردم به رانندگی در سراسر خلیج و گشتوگذار در یکی از باشکوهترین و زیباترین نقاط این سیار ه،
یعنی تیبورون در مارین کانتی )شمال سانفرانسیسکو(. آنجا به رستوران دریایی سام میرفتم که روی
اسکله قرار داشت. غذایاش عالی بود، ولی مهمتر از کیفیت غذا، این بود که رستوران بین ساکنان بسیار
مرفه منطقه، پرطرفدار بود.
صرفنظر از اینکه برای گسترش و افزایش ارتباطهایام به رستوران سام میرفتم، در اسکله هم مینشستم
و به دامنهی کوه خیره میشدم. خانههای چند میلیون دالری روی صخرهها، هیپنوتیزمام میکردند. یکی
از خانههایی که همیشه توجهام را جلب میکرد، یک خانهی چهار طبقهی آبی رنگ بود که یک میلهی
برقگیر به شکل دلفین روی سقفاش قرار داشت. همیشه از خودم میپرسیدم یک خانهی عالی چه ویژگیهایی دارد؟ اگر کسی یکی از این خانهها را به من بدهد، کدامیک را انتخاب میکنم؟ جوابام همیشه
یکی بود، آن خانهی آبی رنگ. آن خانه در عالیترین جا بود و بهترین چشمانداز را داشت.
یک روز در راه بازگشت به خانهام، تابلویی دیدم با این مضمون که: »بازدید برای عموم آزاد است.« با خودم
گفتم بازدید کردن از آن باید جالب باشد. همانطور که تابلوها را دنبال میکردم، در جادهی مارپیچ باریکی
پنجرهی رو به خلیج و جهانی شگفتانگیز با یک گسترهی 300 درجهای جلوی چشمانام قرار گرفت.واقعاًروی صخرهها باال میرفتم. باالخره باالی تپه رسیدم و خانه را پیدا کردم. وقتی واردش شدم، رفتم سمت
لذتبخش بود، دیوانهکننده! رفتم به ایوان خانه و اطراف را بررسی کردم. ناگهان متوجه شدم این همان
خانهایست که سالها به آن خیره میشدم! همان خانهی آبی بود! بالفاصله قرارداد را امضا کردم. خانهی
رویاهایام حاال مال خودم شده بود!
واقعاًنمیتوانم بگویم در رستوران سام با شخص خاصی آشنا شدم که زندگیام را عوض کرد. با این حال، آن
محیط اثر قوی و عمیقی روی من گذاشت. تماشای خانههای باالی صخرهها، بلندپروازیهایام را ت*ح*ریک
کرد، رویاهایام را گسترش داد و باعث شد برای تحقق آن رویاها، پرتالشتر از چیزی باشم که همیشه فکر
میکردم ممکن است و در نهایت، رویاهایام تبدیل به واقعیت شدند!
رویای درون قلب شما شاید بزرگتر از محیطی باشد که در آن زندگی میکنید. بعضی وقتها باید از آن
محیط خارج شوید تا رویایتان تحقق پیدا کند. این موضوع مثل کاشتن نهال بلوط است در یک گلدان.
وقتی ریشههایاش محدود شوند، رشدش متوقف میشود. نهال برای تبدیل شدن به یک درخت بلوط
بزرگ و تنومند، فضای بیشتری میخواهد. شما هم همینطور.
وقتی دربارهی محیط صحبت میکنم، فقط محل زندگیتان را نمیگویم، بلکه اشاره به هر چیزیست که
اطرافتان را احاطه کرده است. ایجاد یک محیط مثبت و سازنده برای حمایت و پشتیبانی از
موفقیتهایتان، یعنی پاکسازی تمام اختالالت و پارازیتها از زندگیتان. البته نه فقط اختالالت فیزیکی که کارآیی و بهرهوریتان را کم میکنند، بلکه اختالالت ذهنی ناشی از هر آنچه اطراف شماست و درست
کار نمیکند، خ*را*ب است یا شما را آشفته میکند. هر چیز ناتمامی که در زندگیتان وجود دارد، نیرو و فشار
خستهکنندهای را بر شما وارد میکند و مثل خونآشامی که خونتان را میمکد، انرژی پیشرفت و
موفقیتتان را از شما بیرون میکشد. هر قول، تعهد و توافق ناتمام، قدرت و توانتان را تحلیل میبرد، چون
جلوی تکانشتان را میگیرد و مانع توانایی شما برای پیشرفتن میشود. وظایف و کارهای ناتمام، شما را
عقب نگه میدارند آن هم تا وقتی که دست آخر انجامشان دهید. بنابراین دربارهی کارهایی فکر کنید که
میتوانید همین امروز کاملشان کنید.
بهعالوه، وقتی محیطی را برای پشتیبانی از اهدافتان به وجود میآورید، یادتان باشد همان چیزهایی را در
زندگیتان به دست میآورید که تحملشان میکنید. این موضوع در هر جنبهای از زندگیتان صادق است،
به خصوص در روابطتان با اعضای خانواده، دوستان و همکارانتان. در ضمن، هر چیزی را که تصمیم به
تحملاش گرفتهاید، در موقعیتها و شرایط ز ندگی فعلیتان منعکس شده است. در واقع، شما در زندگی
چیزهایی را به دست میآورید که میپذیرید و فکر میکنید شایستهشان هستید.
اگر بیاحترامی را تحمل کنید، به شما بیاحترامی خواهد شد. اگر دیر آمدن و بدقولیهای دیگران را تحمل
کنید، آنها در قرارهایتان دیر ظاهر میشوند. اگر دستمزد پایین و کار بیش از حد را تحمل میکنید، این
موضوع برایتان ادامه خواهد داشت. اگر اضافه وزن، خسته بودن و همیشه بیمار بودن را تحمل کنید،
همیشه همینطور خواهید بود.
این شگفتانگیز است که زندگی، چگونه حول معیارهایی که برای خودتان در نظر میگیرید، ساماندهی
میشود. بعضیها فکر میکنند قربانی رفتار بقیه هستند، ولی در واقع، این ما هستیم که شیوهی رفتار
کردن دیگران با خودمان را کنترل میکنیم. اگر فضای احساسی، جسمی و ذهنی خودتان را محافظت کنید، میتوانید به جای زندگی در آشوب و استرسی که دنیا به سویتان روانه میکند، در آرامش زندگی
کنید.
اگر میخواهید یک رویهی منظم از ریتمهای رفتاری، ثبات و پایداری را پرورش دهید، طوری که تکانش بزرگ
نه فقط سری به خانهتان بزند، بلکه به آنجا نقل مکان کند، باید مطمئن شوید که محیطتان از تبدیل شدن،
عمل کردن و اجرا کردنتان در سطوحی با کالس جهانی استقبال و حمایت میکند.
در فصل بعد، به شما کمک میکنم تا هر چیزی را که تا به حال یاد گرفتهاید، کامالًبه کار گیرید و رازی را به
شما میگویم که به نتایجتان شتاب میبخشد. کسب نتایج بزرگتر آن هم فقط با کمی تالش بیشتر شاید
کمی تقلبگونه به نظر برسد... مثل یک برتری ناعادالنه. ولی چه کسی گفته است زندگی، عادالنه است؟

Lunika✧

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
نویسنده فعال
طراح انجمن
تایپیست انجمن
کاربر افتخاری انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
13,489
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
254,646
سطح
  1. حرفه‌ای
به خدمت گرفتن اثر مرکب
خالصهی گامهای عملی
• اثری را که ورودیهای رسانهها و اطالعات روی زندگیتان دارند، شناسایی کنید. تعیین کنید کدام
ورودیها را برای محافظت از لیوانتان )ذهنتان( میخواهید و قصد دارید چگونه لیوانتان
)ذهنتان( را به طور منظم با ورودیهای مثبت، روحیهدهنده و حمایتکننده صاف و تمیز نگه
دارید.
• روابط کنونیتان را ارزیابی کنید. با چه کسانی الزم است ارتباطتان را محدودتر کنید؟ با چه کسانی
الزم است ارتباطتان را کامل قطع کنید؟ راههایی را برنامهریزی کنید که میتوانید با آنها‌ ارتباطهایتان را گسترش دهید.
• یک همراه موفقیت پیدا کنید. تصمیم بگیرید که به طور منظم چه زمانی، چگونه و چه چیزهایی را
باید به هم پاسخگو باشید و از یکدیگر انتظار دارید چه ایدههایی را وارد گفتوگوهایتان کنید.
• سه عرصه از زندگیتان را مشخص کنید که روی بهبود و پیشرفت آنها بیشتر تمرکز کردهاید. برای
هر یک از آن سه عرصه یک مربی پیدا کنید و با او در ارتباط باشید. مربیان شما میتوانند اشخاصی
باشند که چیزی را که شما در آرزویاش هستید، انجام دادهاند و با آنها گفتوگویهای کوتاه و
مختصری دارید، یا اینکه میتوانند کارشناسان و متخصصانی باشند که ایدههایشان را در
کتابهایی نوشتهاند یا روی سیدیهایی ضبط کردهاند.

بالا