• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

آموزشی لطفاً فقط آنهایی بخوانند که قصد دارند در نویسندگی خبره شوند! | نکات+آموزش نوشتن+راهکارهایی برای بهتر نوشتن!!

ساعت تک رمان

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
">#مثبت_نویسندگی🎐
نوشتن اولین اولویت شما باشد
هنری میلر در ده فرمان برای نوشتن خود آورده است؛ نویسنده جدی باید هنر و حرفه خود را بالاتر از هر چیزی قرار دهد. میلر توصیه می کند: اول از هر کاری بنویسید. نقاشی کردن، گوش دادن به موسیقی، وقت گذرانی با دوستان، سینما رفتن و همه کارهای دیگر باید در اولویت های بعدی نوشتن قرار بگیرند.

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
#کارگاه_رمان_نویسی

⟨🕯📚⟩ هفت نکته ضروری که در مورد شخصیت‌های بسیار مهم باید به خاطر بسپارید!

هفت راه برای اطمینان از اینکه به شخصیت‌ها توجهی که شایسته آنهاست می‌دهید:

یک ••🪴 آن‌ها را به اندازه کافی قدرتمند کنید تا بتوانند انتخاب کنند.
دو ••🪴 آن‌ها را در مرکز توجه قرار دهید. حتی اگر در صح*نه‌ای نباشند، شخصیت‌های دیگر باید در مورد آن‌ها صحبت کنند یا در مورد آن‌ها فکر کنند.
سه ••🪴 آن‌ها باید مکرراً در سراسر کتاب شما ظاهر شوند. اگر این کار را نکنند، ممکن است شخصیتی را به اشتباه انتخاب کرده باشید.
چهار••🪴 اعمال و تصمیمات آن‌ها را به یاد ماندنی کنید. به عنوان مثال، آن‌ها مسئول انجام اقدامات یا پاسخگویی به رویدادها هستند.
پنج••🪴 خواننده را نسبت به آن‌ها همدلی کند. خواننده شما مجبور نیست آنها را دوست داشته باشد، اما خواننده‌ها باید بفهمند که چرا آن‌ها کاری را که انجام می‌دهند.
شش••🪴 شخصیت‌ها را به شخصیت‌های دیدگاه تبدیل کنید. خوانندگان دوست دارند داستان را از طریق چشمان خود ببینند.
هفت••🪴 مطمئن شوید که آن‌ها حریفان شایسته یکدیگر هستند. اگر می‌خواهید یک قهرمان جذاب و به یاد ماندنی خلق کنید، به یک آنتاگونیست (ضد قهرمان) قوی و سه بعدی نیاز دارید.

👤 آماندا پترسون
#رمان_نویسی
#ایده
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
➖نکات دستوری:

👨‍👩‍👧‍👦حالت‌های «همه»:

1. صفت مبهم: «همه» اگر قبل از هسته و همراه آن بیاید، صفت مبهم است.
همه غیبی تو بدانی همه عیبی تو بپوشی
همه بیشی تو بکاهی همه کمی تو فزایی
در بیت بالا، در همهٔ موارد صفت مبهم است.

2. هستهٔ گروه قیدی: در این حالت «همه» به تنهایی و در نقش قید و در معانی «تنها» و «فقط» و... ظاهر می‌شود.
همه درگاه تو جویم همه از فضل تو پویم
همه توحید تو گویم که به توحید سزایی

3. هستهٔ گروه اسمی: در این حالت، ضمیر مبهم و در جایگاه اسم می‌نشیند و نقش‌های اسم را می‌پذیرد.
همه رفتند و زیر خاک خفتند
به سان گنج یک‌یک رو نهفتند

4. بدل‌‌: گاهی اوقات، «همه» بر ماقبل خود مطابق است، در این صورت بدل از ما قبل است.
گر بد و نیکیم تو از ما مگیر
ما همه چنگیم و دل ما چو تار

5. وابستهٔ پسین(مضاف‌الیه): گاهی «همه» بعد از هسته و کسرهٔ اضافه می‌آید و مضاف‌‌الیه واقع می‌شود.
گردون نه شمار با یکی دارد
نام همه در شمار می‌بینم

✍🏽محمدامین شمس‌نیا
#نکته

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
#نکته_نویسندگی 🗒
مخالفان شخصیت و نیروهای مقابل او داستان شما را کاملا جاندار می‌کنند. اگر شخصیت شما بدون هیچ مانعی در سر راهش به سمت هدفش پیش برود، نویسنده خواننده را از نگرانی محروم کرده اشت. خواننده دوست دارد درباره‌ی شخصیت اصلی نگران و در طول رمان از نظر حسی و عاطفی کاملا و به شدت با مسائل او درگیر شود. در واقع هرگز نباید گذاشت شخصیت در داستان خوش و راحت باشد.

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
#آموزشی

🦋🤍× چرا بهتر است ساده بنویسیم؟

📝× تمام حرفی که در این مطلب می‌خواهم بگویم این است که خیلی ساده از تجربه‌های زندگی خود بنویسید. و مخاطبم نویسنده‌‌ای است که هنوز اهمیت ساده نوشتن را درنیافته‌ است.
به نظرم چنین نویسنده‌ای‌ به اشتباه تجربه‌های روزمرۀ خود را پیش‌پاافتاده و کم‌اهمیت تلقی می‌کند. و برای پوشش این پیش‌پاافتادگی و کم‌اهمیتی مرتکب اشتباه بدتری می‌شود؛ یعنی پیچیده می‌نویسد.

🌻× پیچیده نوشتن درست مثل آن است که برای عمیق‌ نمایاندن چشمۀ زلال کم‌عمقی آن را به هم زد و گلی کرد. نتیجتأ، نه تنها چنین نوشته‌ای عمق نمی‌یابد بلکه شفافیت و روشنی‌‌ طبیعی آن هم زایل می‌شود. زمانی هم که نویسندۀ دیگری آن را بخواند آنأ متوجه زشتی و چندش‌آوری آن می‌شود.
اما مشکل کجاست؟ چرا چنین نویسنده‌ای پیچیده می‌نویسد؟ تا اندازه‌ای می‌توان گفت طبیعی است که پیچیده بنویسد. چون ساده نوشتن سخت است، تمرین‌ و تلاش زیاد و مستمر می‌خواهد. از سویی چنین نویسنده‌ای به ارزش ساده نوشتن آگاه نیست و سادگی را مترادف سطحی می‌پندارد.

🪨× دلیل دیگری این است که چنین نویسنده‌ای در عین داشتن غروری خام، اعتمادبه‌نفس هم ندارد. وقتی روز اول نویسندگی با کاغذ سفید مواجه می‌شود ناگهان در خود چیزی برای نوشتن نمی‌یابد. اگرچه به تدریج زندگی و تجربیات خود را می‌کاود و چیزهایی _از بیدار شدن، بازار رفتن، احساس و افکار..._ می‌نویسد. اما چون اعتمادبه‌نفس ندارد تجربه‌هایش روی کاغذ انگار پوک و مضحک به چشمش می‌آیند. هنگامی هم که این نوشته‌ها را نشر می‌دهد به خاطر غرور خامش آن‌ها را گلی می‌کند تا عمیق بنماید.

🥀× بهتر است برای روشن ساختن منظورم با مثالی نوشتۀ ساده و سپس پیچیدۀ این نویسنده را نشان دهم.

🌜× نوشتۀ ساده: از خواب بیدار می‌شوم. سرحال نیستم. بی‌رغبت برمی‌خیزم و از پشت پنجره خیابان را تماشا می‌کنم. انگار مردی که آن سوی خیابان بارانیِ کهنه‌ای پوشیده و پیاده می‌رود مثل من رغبتی ندارد. برمی‌گردم و سمت روشویی می‌روم. صورتم را خنک می‌کنم و در آینه خودم را می‌بینم. چهره‌ام بیشتر غمگین به نظر می‌رسد تا اینکه بی‌رغبت باشم...

🐚× می‌توان به همین سادگی نوشت. خواننده این نوشتۀ ساده را دوست دارد. چون با دقت در همین نوشتۀ ساده می‌توان جنبه‌هایی از شخصیت نویسنده را شناخت. اما ببینید این نویسنده چگونه همین متن سادۀ زلال را گِلی و پیچیده می‌کند:

🌘× از خواب بیدار می‌شوم و گویی زمان بهم ریخته است. زندگی سر جنگ دارد و من به مصاف زمان و جنگ بی‌حالی می‌روم. مردم توی خیابان احمقانه در رفت‌وآمدند و عمق وجودشان در خیال‌شان متوهم است. رهایشان می‌کنم و در روشویی آبی به چهرۀ خالی از وجودم می‌زنم. چهر‌ه‌ام رنگ رؤیای زمانۀ تباه‌شدۀ بی‌ثمری را در آینه به خود گرفته است...

🌊× از این‌رو وقتی فردی معمولی دو نوشتۀ بالا را بخواند تصور می‌کند نوشتۀ پایینی خیلی عمیق نوشته شده است. خود نویسنده چنین انتظاری دارد و خوشحال است که خواننده هم اینگونه برداشت می‌کند. اما اگر نویسنده‌ای متن پایین را بخواند حالش بهم می‌خورد.

⛅️× سخن آخر اینکه با اعتمادبه‌نفس تلاش کنید تجربه‌های زندگی خود را ساده بنویسید. مطمئن باشید تجربه‌های پیش‌پاافتادۀ شما منحصربه‌فرد و مهم‌اند و ساده نوشتن آن‌ها باعث شفافیت و شناخت خودتان خواهد شد. و همین بس که فقط روی سادگی تمرکز کنید تا نوشته‌هایتان عمق خود را بگیرند.

✍🏼محسن کرمی

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
#نکته_نویسندگی 🗒
نویسنده‌ی هنرمند کسی است که، مانند شعبده‌باز ماهر، مخاطب را گمراه کند. گر چه هر صح*نه‌ای هدف یا محوری دارد، بهترین صح*نه‌ها آن‌هایی هستند که با گمراه کردن مخاطب به این هدف ظریف دست یابند.

#صح*نه‌پردازی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
">#مثبت_نویسندگی🎐
برای ما زندگی چیزی جز ادبیات نیست. اصلاً از خود ادبیات می‌آید، مثل کلمه که از کلمه، و جمله که از جمله (برای کسی که می‌نویسد). و برای آن‌که می‌نویسد اگر کلمه این و جمله آن نباشد، زندگی هم برای او ادبیات نیست.

#یداله_رویایی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
">#مثبت_نویسندگی🎐
هانتر تامپسون به رونویسی کردن از رمان های ارنست همینگوی معروف بود. او این کار را فقط برای شناختن و فرا گرفتن واژه ها انجام می داد. او از روی رمان های "خورشید هم طلوع می کند" و" وداع با اسلحه" همینگوی یک دور کامل نوشت به امید اینکه بتواند معرفت و بینش ادبی خود را بیش از پیش درک کند.

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
#نکته_نویسندگی 🗒
گفت و گو نه تنها در هر صفحه فضای خالی که برای خواننده چشم‌نواز است ایجاد می‌کند، بلکه به شخصیت‌های داستان جان می‌دهد، که این امر به لحاظ احساسی برای خواننده جذاب است.
با گفت و گو می‌توان کاری کرد که خوانندگان، زمان و مکان داستان را واقعا حس کنند و در صورتی که گفت و گوها را درست بنویسیم گفت و گو می‌تواند حتی مضمون داستان را انتقال دهد.
وقتی خواننده‌ها به حرف‌های شخصیت‌ها گوش می‌دهند یا تعامل آن‌ها را با یکدیگر می‌بینند، می‌فهمند که آن‌ها شخصیت‌های بدی هستند یا خوب یا ترکیبی از هر دو.

#گفت_و_گو_نویسی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی

Saba.N

مدیر تالار آموزشگاه
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده اختصاصی
مدرس
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
25,360
امتیازها
138
کیف پول من
80,938
">#مثبت_نویسندگی🎐
نویسنده تنها موقعی نمی‌نویسد که پشت میز تحریرش نشسته است، بلکه در حقیقت او در تمام روز، هنگام برخورد با مسائل مختلف، مشغول کار است.
هرچه می‌بیند و هرچه احساس می‌کند برای مقصود وی مفید است. او همیشه دانسته و ندانسته در گنجينه ذهنش به اندوختن ذخایر می‌پردازد.

#سامرست_موام

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی
#معرفی_کتاب
#کتابخوانی
#شعر_طوری
#شعر_تایم

بالا