• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روغن بابونه؛ 19 مزیت شگفت انگیز گیاه بابونه

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 65
  • بازدیدها 950
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در لوسیون: شما می توانید 1 یا 2 قطره از روغن بابونه را به لوسیون یا مرطوب کننده ب*دن خود اضافه کنید و روی پو*ست خود بمالید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
کمپرس کردن: یک حوله یا پارچه را در آب گرم خیس کنید و 1 تا 2 قطره روغن رقیق شده بابونه به آن اضافه کنید و کمپرس گرم بسازید و آن را در نواحی مانند کمر یا شکم بگذارید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
عوارض جانبی روغن بابونه
روغن های اساسی بسیار غلیظ هستند و نباید آنها را به صورت خوراکی مصرف نمود، مگر اینکه تحت نظر یک متخصص حرفه ای باشید.

حتی برخی از این روغن ها سمی هستند. اگر مایل به مصرف بابونه به صورت خوراکی هستید از چای آن استفاده کنید. برای جلوگیری از هرگونه اتفاق، روغن بابونه را در دسترس کودکان یا حیوانات قرار ندهید.

بابونه برخی عوارض جانبی و تداخلات دارویی دارد که باید از آنها آگاه باشید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
بابونه بخشی از خانواده گل محمدی و داوودی است، بنابراین افرادی که نسبت به این گیاهان حساسیت دارند ممکن است هنگام استفاده از بابونه حتی به صورت موضعی واکنش نشان دهند.

اگرچه گزارش ها نشان می دهند واکنش ها نسبت به بابونه رومی بیشتر است، بنابراین در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی مانند استفراغ، ت*ح*ریک پوستی یا واکنش های آلرژیک (گرفتگی قفسه س*ی*نه، خس خس س*ی*نه، کهیر، بثورات و خارش) به پزشک مراجعه کنید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
سوزش پو*ست
روغن های اساسی ممکن است در برخی افراد باعث ت*ح*ریک پو*ست شوند. اگر نگران حساسیت خود به روغن هستید قبل از مصرف در سایر قسمت های ب*دن، مقداری از روغن بابونه را رقیق کرده و در قسمت داخلی آرنج تست کنید. اگر متوجه قرمزی، خارش، سوزش یا تورم شدید از مصرف آن خودداری کنید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
آلرژی
برخی افراد ممکن است نسبت به روغن بابونه حساسیت داشته باشند. در صورتی که به گیاهان خانواده بابونه مانند آفتابگردان، جلبک دریایی یا گیاهان دریایی حساسیت دارید ممکن است حساسیت بیشتری نشان دهید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
آلرژی
برخی افراد ممکن است نسبت به روغن بابونه حساسیت داشته باشند. در صورتی که به گیاهان خانواده بابونه مانند آفتابگردان، جلبک دریایی یا گیاهان دریایی حساسیت دارید ممکن است حساسیت بیشتری نشان دهید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در موارد نادر ممکن است واکنش آلرژیک شدیدی به نام آنافیلاکسی رخ دهد که یک اورژانس پزشکی می باشد. علائم آن شامل:

مشکل در تنفس
تورم گلو
سرفه یا خس خس س*ی*نه
سفتی در س*ی*نه
بثورات
استفراغ
اسهال

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
تداخلات دارویی با روغن بابونه
بابونه ممکن است با دارو های سیکلوسپورین و وارفارین تداخل داشته باشد. اگر بدون نسخه دارویی مصرف میکنید، قبل از استفاده از روغن بابونه با پزشک خود مشورت کنید.

موارد منع مصرف بابونه
کومارین موجود در بابونه، یک ترکیب طبیعی با اثرات ضدانعقادی یا رقیق کننده خون است. این دارو نباید با کومادین (وارفارین) یا سایر داروها یا مکمل های دارای همان اثر یا توسط افراد دارای اختلالات خونریزی بدون نظارت پزشک استفاده شود. برای همین به دلیل وجود نگرانی پیرامون خونریزی نباید از بابونه 2 هفته قبل یا بعد از جراحی استفاده شود.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
بابونه آلمانی ممکن است مانند استروژن در ب*دن عمل کند. اگر شرایطی دارید که ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض استروژن بدتر شود از جمله شرایط حساس به هورمون مانند سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، آندومتریوز یا فیبروم رحم بدون مشورت با پزشک از بابونه استفاده نکنید.

بخاطر داشته باشید بابونه به هر شکل باید آن را به عنوان مکمل و نه جایگزین داروی معمول خود استفاده کنید، در صورت استفاده از هر نوع دارویی قبل از مصرف بابونه با پزشک خود صحبت کنید.

بالا