• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روغن بابونه؛ 19 مزیت شگفت انگیز گیاه بابونه

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 65
  • بازدیدها 950
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
18- خواب بهتر با روغن بابونه
بابونه سال هاست که برای بهبود خواب شبانه استفاده می شود و تحقیقات نیز از این امر حمایت می کند. به صورت گیاه و از راه د*ه*ان مصرف می شود.

در یک مطالعه 60 نفره از افراد سالخورده، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. به یک گروه کپسولی حاوی بابونه داده شد و به گروه دیگر دارونما دادند.

در انتهای مطالعه، کیفیت خواب کسانی که عصاره بابونه را مصرف کرده بودند در مقایسه با کسانی که دارونما مصرف کرده بودند افزایش یافته بود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
19- خواص ضد سرطان
در مطالعه ای در سال 2019 تاثیر عصاره بابونه آلمانی بر روی سلول های سرطانی مورد ارزیابی قرار گرفت. محققان دریافتند که سلول های سرطانی در طول درمان با عصاره بابونه به احتمال زیاد می میرند.

در همین مطالعه همچنین مشخص شد که درمان با عصاره بابونه باعث کاهش توانایی سلول های سرطانی برای ایجاد رگ ها می شود که برای بقای تومور لازم است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده، به بررسی ترکیبی از روغن بابونه به نام آپیژنین پرداخته شده است. آنها دریافتند که آپژنین هم باعث جلوگیری از رشد سلول های سرطانی می شود و هم محرک مرگ سلول در چرخه سلول های سرطانی است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
ر*اب*طه بابونه و بهداشت د*ه*ان و دندان
برخی از مطالعات مقدماتی که اثر دهانشویه بابونه را ارزیابی کردند، نشان داد این ماده به طور قابل توجهی لثه و پلاک را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد که به احتمال زیاد به دلیل فعالیت های ضدمیکروبی و ضدالتهابی آن رخ داده است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
نحوه استفاده از روغن بابونه
حالا که اطلاعات بیشتری درباره فواید روغن بابونه دارید، چگونه می توانید با خیال راحت از آن درخانه استفاده کنید؟ چند روش برای استفاده از آن وجود دارد از جمله بخور یا کاربرد موضعی.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
روش های آروماتراپی
استنشاق روغن بابونه ممکن است در مواردی مثل کاهش اضطراب و تقویت خواب موثر باشد. شما می توانید از این روغن در دستگاه بخور یا بطری اسپری شیشه ای استفاده کنید.

بخور: دستگاه بخور اجازه می دهد که رایحه روغن تبخیر شده در اتاق پخش شود. هنگام استفاده از روغن بابونه در دستگاه بخور خود از دستور العمل های دستگاه پیروی کنید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
اسپری: برای استفاده از روغن بابونه در اسپری، 10 تا 15 قطره روغن بابونه را در یک اونس آب رقیق کنید. آن را در یک بطری اسپری شیشه ای بریزید و قبل از استفاده خوب تکان دهید. از بطری پلاستیکی استفاده نکنید زیرا روغن باعث جزیه آن می شود.

هنگام استفاده از بابونه یا هر روغن دیگری برای آروماتراپی، حتما در فضای مورد نظر تهویه مناسب داشته باشید. احتیاط کنید که زنانی باردار یا شیرده، کودکان و حیوانات خانگی در معرض روغن قرار نگیرند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
از قسمت های گلدار گیاه بابونه برای تهیه چای، عصاره مایع، کپسول یا قرص استفاده می شود. همچنین این گیاه را می توان به صورت کرم یا پماد روی پو*ست یا از آن به عنوان دهانشویه استفاده کرد.

برای تهیه چای قبل از صاف کردن یک قاشق چای خوری گل بابونه را به مدت 5 تا 10 دقیقه در دو سوم فنجان آب جوش دم کنید، بابونه حتی به صورت کپسول نیز در بازار موجود است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
به عنوان غرغره یا شستشودهنده د*ه*ان باید آن را به صورت چای آماده کنید، سپس بگذارید تا خنک شود و بعد غرغره کنید، همچنین می توانید با 10 تا 15 قطره عصاره مایع بابونه آلمانی در 100 میلی لیتر آب گرم د*ه*ان خود را شستشو دهید. دوز استانداردی برای مصرف بابونه وجود ندارد و مقدار مصرف آن در مطالعات متفاوت است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
روش های موضعی
روغن بابونه به صورت موضعی نیز قابل استفاده است. این روش ممکن است به درد ها، مشکلات گوارشی یا اضطراب کمک کند.

همه روغن های اساسی باید قبل از استفاده بر روی پو*ست با روغن حامل رقیق شوند. در اینجا چند روش برای استفاده از آن آورده شده است:

روغن ماساژ: برای استفاده از روغن بابونه در روغن ماساژ، ابتدا باید آن را در روغن مناسب رقیق کرد مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبا.

روغن حمام: روغن بابونه را با روغن حامل مخلوط کنید و به آب گرم حمام خود اضافه کنید.

بالا