• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روغن بابونه؛ 19 مزیت شگفت انگیز گیاه بابونه

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 65
  • بازدیدها 950
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
بابونه یک گل وحشی سفید رنگ و کوچک است که شبیه به گل آفتابگردان می باشد و بومی اروپا، هندوستان و آسیا است، اما به شمال امریکا نیز گسترش یافته است.

غالبا این گلها خشک می شوند و برای تهیه چای مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه که برگ های تلخ این گیاه نیز خوراکی هستند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
دو نوع رایج گل بابونه عبارتند از آلمانی و رومی که هر دو حاوی خاصیت آرامش بخشی ملایمی هستند و حدود 30 دقیقه بعد از مصرف، اثر آرام بخشی خود را نشان می دهند.

از فواید و مزایای سلامتی بابونه می توان به خواص آن به عنوان یک ضد انقباض، ضد عفونی کننده، آنتی بیوتیک، ضد افسردگی، آنتی نورالژیک، ضد ورم، داروی ضد نفخ و چاقی اشاره کرد. علاوه بر این، بابونه یک داروی سیکاتریزان (بازسازی کننده و التیام بخش پو*ست)، افزایش دهنده و محرک قاعدگی، ضد درد، تب بر، مفید برای کبد، داروی آرام بخش، ضد استرس، داروی گوارشی، نیرو بخش، ضد انقباض، ضد باکتری، مولد عرق، اشتها آور، ضد التهاب، ضد عفونی کننده، ضد کرم و بهبود دهنده زخم است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
خواص بابونه و روغن آن؛ از درمان مشکلات گوارشی گرفته تا تسکین اضطراب
بابونه گیاهی گلدار از خانواده گل مروارید و گیاه بومی اروپا و آسیای غربی است که هم اکنون در سراسر جهان نیز یافت می شود. این گیاه کمی بوی سیب می دهد که این می تواند چرایی نام گذاری اش یعنی بابونه به معنای “سیب زمین یونانی” را توضیح دهد.

روغن های اساسی به عنوان عصاره های غلیظی از گیاهان گرفته می شوند که به دلیل فواید آنها برای سلامتی شهرت زیادی کسب کرده اند. اسانس بابونه تحقیقات جامعی در پشت خود دارد که در طول سالیان سال اغلب از آن برای درمان انواع بیماری ها استفاده شده است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
دو گونه از این گیاهان شامل بابونه آلمانی و بابونه رومی است که نوع آلمانی آن قوی تر است و در حوزه داروسازی بیشترین کاربرد را دارد. بابونه از زمان بقراط “پدر علم طب” در 500 سال قبل از میلاد به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می شده است.

فهرست موارد استفاده از آن بسیار گسترده است که می توان به درمان تب، سردرد، مشکلات کلیوی، کبدی و مثانه، ناراحتی گوارشی، اسپاسم عضلات، اضطراب، بی خوابی، تحریکات پوستی، ک*بودی، نقرس، زخم، درد روماتیسمی، تب یونجه، التهاب، بواسیر، کولیک و اختلالات قاعدگی اشاره کرد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
نام عمومی بابونه اروپایی از ماتریس لاتین به معنی رحم آمده است زیرا بابونه در طول تاریخ برای درمان اختلالات سیستم تولید مثل زنان نیز استفاده می شده است. در دوران مدرن، بابونه را بیشتر به صورت خوراکی برای درمان بی خوابی، اضطراب و ناراحتی های گوارشی استفاده می کنند.

اگرچه مصرف آن به عنوان یک درمان احتمالی برای دیابت هنوز در حال بررسی است. این ماده همچنین به صورت موضعی برای مهار شرایط پوستی و کمک به ترمیم زخم نیز استفاده می شود

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
با این حال، این تحقیق برای هیچ یک از این مزایای ادعا شده قوی نیست زیرا بابونه در انسان در ابعاد گسترده به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

برخی از مزایای ادعایی بابونه احتمالا از این واقعیت ناشی می شود که روغن های اساسی و عصاره های گل حاصل از بابونه حاوی بیش از 120 ماده شیمیایی است که بسیاری از آنها از نظر دارویی فعال هستند که شامل شامازولن (ضد التهاب)، بیزابولول (روغنی با خاصیت ضد ت*ح*ریک کننده، ضد التهاب و ضد میکروبی)، آپیژنین (ماده مغذی گیاهی است که به عنوان ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد باکتری و ضد ویروس قوی عمل می کند) و لوتئولین (ماده مغذی گیاهی با فعالیت بالقوه ضد اکسیدان، ضد التهاب و ضد سرطان) است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
تحقیقات نشان می دهد بابونه دارای خواصی است که می تواند به کاهش التهاب، اسپاسم و نفخ شکم، ایجاد آرامش و خواب و محافظت در برابر باکتری های زخم معده کمک کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
فواید بابونه
بابونه سرشار از آنتی‌اکسیدان ‌ها و فلاونوئید ها است و در نتیجه فواید سلامتی شگفت انگیز بسیار زیادی دارد که به موارد زیر می توان اشاره کرد:

بهبود کیفیت خواب
کاهش اضطراب
درمان افسردگی
تسکین دهنده سیستم عصبی
بهبود بهداشت لثه و د*ه*ان
یک عامل ضد التهابی
یک عامل ضد باکتری
بهبود سلامت قلب
دارای خاصیت ضد سرطانی
بهبود بهداشت و سلامت پو*ست
مبارزه با آسیب ‌رادیکال های آزاد
افزایش و تقویت تولید کلاژن
کاهش لکه های پوستی
درمان آلرژی
جلوگیری از کم آبی ب*دن
کمک به هضم و گوارش
کاهش گرفتگی عضلات شکم
کاهش نفخ
درمان سرما خوردگی

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
روغن بابونه چیست؟
روغن بابونه از گل ‌های گیاه بابونه به دست می‌آید که در بین گیاهان گلدار بسیار محبوب است. با اینکه روغن ‌های به دست آمده از هر دو نوع، در برخی از خواص دارویی مشابه هستند‌، اما هر کدام ترکیبات متفاوتی دارند و هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند که قابل توجه است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در حالی که روغن بابونه رومی خاصیت آرام بخشی بیشتری دارد و محرک بهتری برای قاعدگی می باشد، اما روغن بابونه آلمانی به علت وجود ترکیباتی به نام آزولن، یک عامل ضد التهابی بسیار قوی است.

آزولن یک ترکیب شامل نیتروژن است که باعث پر رنگ بودن رنگ آبی این روغن می باشد. خواص دارویی متعدد و ویژگی ‌های دیگری از روغن بابونه وجود دارد که در زیر آورده شده‌ اند که هم شامل روغن رومی و هم روغن بابونه آلمانی می شود

بالا