• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

شجاعانه و واقع بینانه با کرونا جنگیدیم!

• نویسنده موضوع Ghasam.H
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 74
  • بازدیدها 2K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Ghasam.H

سرپرست بازنشسته بخش عکس
داستان‌نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
26,760
امتیازها
168
کیف پول من
22,914
پس می‌توان گفت که شما بر روی چارچوب‌های ذهنی خود در خصوص مسائل آب و محیط زیستی پایبند مانده‌اید. درست است؟
بله. اقدامات خوبی نیز در زمینه محیط زیست انجام شده است. از جمله کمربند سبز در شهر یزد و مقابله با واحدهای آلاینده که در همین راستا از فعالیت تعدادی از واحدهای آلاینده نیز جلوگیری شده است.
با توجه به رساله دکتری و علاقه شخصی شما به مباحث حکمرانی خوب که موانع تحقق حکمرانی خوب را بررسی کرده‌اید این موانع را چه می‌دانید؟
الگوهای توسعه دغدغه سیاست مداران در کشورهای جهان سوم است. ما با الگوهای متعددی مواجه هستیم که در برخی مواقع جواب داده و برخی نیز خوب عمل نکرده است و الگوی ثابتی که برای تمام کشورهای در حال توسعه جوابگو باشد نداریم

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Ghasam.H

Ghasam.H

سرپرست بازنشسته بخش عکس
داستان‌نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
26,760
امتیازها
168
کیف پول من
22,914
چند دهه است که از سوی اندیشمندان دنیا موضوع "حکمرانی خوب" مطرح شده است که مورد توجه سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفته و در برخی کشورها نیز به عنوان برنامه عملی برای توسعه آن کشورها به مرحله اجرا درآمده است. نکته‌ای که وجود دارد این است که در حکمرانی خوب شاخص‌ها و راهبردهایی مطرح می‌شود که قابلیت اجرا در همه کشورهای دنیا دارد و همه کسانی که دغدغه توسعه دارند آنها را به عنوان شاخص‌هایی که می‌تواند در توسعه کشور موثر باشد می‌پذیرند.
ولی سوال این است چرا بحث حکمرانی خوب آنگونه که شایسته است در کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟حکمرانی خوب در سازمان‌هایی که متولی توسعه بودند به صورت جسته و گریخته طرح موضوع شده است ولی اینکه چرا به طور جدی مطرح نمی‌شود و در صورت مطرح شدن چقدر قابلیت اجرایی در نظام فعلی دارد جای سوال است.
بنده در رساله خود در حوزه ایران بر روی موانع آن کار کردم و وقتی مطالعه اولیه‌ای روی این موضوع داشتم احساس کردم که بخش عمده موانع تحقق یا اجرایی شدن مدل حکمرانی خوب در کشور ما به عوامل ذهنی و به طور مشخص به فرهنگ سیاسی کشور ما بر می‌گردد. ما مولفه‌هایی را در فرهنگ سیاسی خود داریم که در تضاد با شاخص‌های حکمرانی خوب است.

Ghasam.H

سرپرست بازنشسته بخش عکس
داستان‌نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
26,760
امتیازها
168
کیف پول من
22,914
ه عنوان مثال شاخص مشارکت در حکمرانی خوب مطرح است اما در فرهنگ سیاسی ما، از سده‌های قبل "مشارکت گریزی" به عنوان مشخصه این فرهنگ یاد شده است و یا در فرهنگ سیاسی درگیر پیچیدگی‌هایی هستیم که در تضاد با اصل شفافیت در حکمرانی خوب قرار می‌گیرد.
به نظر شما آیا در خود عبارت «حکمرانی خوب» پارادوکس نیست؟ مگر حکمران خوب هم داریم؟
خیر پارادوکس نیست. حکمران خوب شاید نداشته باشیم ولی نباید مقوله "حکمرانی خوب" را با "حکمران خوب" اشتباه گرفت. حکمرانی خوب یک فرایند است و برآیند تعامل دولت،بخش خصوصی و جامعه برای تحقق شاخص‌های این مدل است و به نظر بنده بسیار می‌تواند راهگشا باشد.

Ghasam.H

سرپرست بازنشسته بخش عکس
داستان‌نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
26,760
امتیازها
168
کیف پول من
22,914
آیا انجام این رساله به شما در انجام مسئولیت و رسالتی که دارید کمک کرده است؟
بله، بسیار زیاد. این رساله کاملاً کاربردی است ولی نمی‌توان آن را در محدوده جغرافیای استانی پیاده کرد و باید کشوری به آن پرداخته شود. پیاده‌سازی این مدل در محدوده کشوری نیز نیازمند پذیرش عمومی است. در واقع هدف از طرح این موضوع ایجاد گفتمانی بود که بتوانیم به واسطه آن برخی از شاخص‌ها را در استان پررنگ کنیم. به طور مثال بنده تاکید زیادی بر روی شاخص‌های شفافیت،مسئولیت پذیری، پاسخگویی مدیران و قانون گرایی دارم و اقدامات خوبی نیز در این زمینه‌ها صورت گرفته و تلاش شده از ادبیات حکمرانی خوب برای بهبود تعاملات اجرایی استان استفاده کنیم.البته باید تاکید کنم که تحقق حکمرانی خوب مستلزم فراهم نمودن برخی سازوکارهایی است که در نگاه کوتاه مدت نمی‌توان در سطح کشوری به آن امیدوار بود.

Ghasam.H

سرپرست بازنشسته بخش عکس
داستان‌نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-11
لایک‌ها
26,760
امتیازها
168
کیف پول من
22,914
چند فرزند دارید؟
3 فرزند. یک پسر و دو دختر
در چه سالی ازدواج کرده اید؟
12 مرداد 1375
چند خواهر و برادر دارید؟
4 تا
چند ساله بودید که پدرتان شهید شدند؟
8 ساله!
ورزش مورد علاقه تان چیه؟
در این حوزه ورزش‌های زیادی را امتحان کردم که آخرینش تنیس روی میز بود.
جایی رفته‌اید که مردم شما را نشناسند؟
بله پیش آمده است. (البته گاهی از این اتفاق استقبال می‌کنم و بیشتر احساس راحتی دارم)
دوست خیلی صمیمی دارید؟
بله
اهل پا*ر*تی بازی هستید؟
واقعاً نه! البته موارد اندکی بوده است که با توجه به شناخت شخصی که نسبت به یک فرد و توانایی‌های او داشته‌ام او را وارد مجموعه استانداری کرده‌ام و همان فرد، برگزیده سخت‌ترین آزمون‌ها شده است.

بالا