آموزشی لطفاً فقط آنهایی بخوانند که قصد دارند در نویسندگی خبره شوند! | نکات+آموزش نوشتن+راهکارهایی برای بهتر نوشتن!!

ساعت تک رمان

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
">#بدانیم📌

💎 شعر سپیدک چیست؟

🔴 در شعر سپیدک، اشعار به‌صورتِ سه‌سطر بدون وزن و قافیه شکل می‌گیرند؛ در ظاهر، شبیه به هایکو است اما از وزنِ هایکو پیروی نمی‌کند و‌ همچنین، به‌طورِ کامل از اصل‌های شعرِ سه‌گانی سپید پیروی نمی‌کند. پس این شعر، نه هایکو است و نه سه‌گانی و می‌توان گفت؛ هایکوواره‌ای سپید است! و دارای ویژگی‌های شعر می‌باشد که مهمترین آن‌ها: زبان، روایت، احساس، تخیل و ایجاز است. نمونه‌هایی از شعرِ سپیدک:

📕 غُرشِ تفنگ!
خون گریه می‌کند کوه،
جسَدِ کولبر.

📘 با حبه‌ای قند
گلویشان را تازه می‌کنند؛
مورچه‌های خسته.

📔 گُلی شبیه خودت
با لبخند می‌روید؛
در روزهای بهار...

#دانیال_خیاطی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#کارگاه_رمان_نویسی

🐸🌿|• نویسندگی در سایه کتاب‌خوانی

زمانی که وارد حرفه نویسندگی شویم، باید دو برنامه بلند مدت را برای رسیدن به هدف در نظر بگیریم.
اگر قرار باشد بنویسیم باید کیفیت را در کنار کمیت افزایش دهیم.

🍄•• برنامه موثر = درست خوانی + نوشتن مداوم

🍄|~ برای درست خواندن باید سعی کنیم کیفیت مطالعه را بالاتر ببریم.
برای این روش می‌توانیم یادداشت برداری کنیم.
در این فرایند می‌توانیم نکات مهم هر بخش از کتاب را به طور خلاصه‌ای از چند کلمه و عبارت می‌نویسیم تا علاوه بر یادگیری بهتر، هر زمان که نیاز بود به آن مراجعه کنیم، اما کتاب خواندن نه تنها در نوشتن به ما کمک می‌کند، بلکه امکان خلق، کشف و گسترش دادن ایده‌ها را فراهم می‌کند.

🍄|~ بنابراین کیفیت مطالعه برای نویسنده بسیار مهم است و نوشتن نکات مهم کتاب‌ها یا بیان آن‌ها برای خود، فهم مفاهیم را آسان تر می‌کند.

🍄|~ پیشرفت و رشد ما در نوشتن به میزان یادگیری و تداوم مان بستگی دارد.

🍄|~ هر چه ارتباط عمیق‌تر و پربارتری با نوشتن و خواندن برقرار کنیم، نتیجه و بازدهی بهتری خواهیم گرفت.

👤فاطمه موسوی
#رمان_نویسی
#ایده
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
اگر از نزدیک نمی‌دانید که شغل قهرمانتان چه ویژگی‌هایی دارد، درباره‌ی آن تحقیق کنید. با افرادی که در آن زمینه فعال‌اند گفت و گو کنید. بیشتر مردم خوشحال می‌شوند ببینند شما درباره‌ی کار و بارش در اختیارتان بگذارد که بهتر از هر منبع مکتوبی است. بهتر است از نارضایتی‌های کاری، مزایا و معایب و مشکلات نیز در آن شغل مطلع شوید.
#شخصیت‌پردازی

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
موسیقی راهی میان‌بر به قلب آدم‌هاست. به آهنگ‌هایی گوش کنید که تاثیر قوی بر شما می‌گذارند؛ آهنگ‌های متنوعی انتخاب کنید؛ از کلاسیک گرفته تا موسیقی‌های متن فیلم تا راک و جاز و خلاصه هر آهنگی که چراغ خیال شما را روشن می‌کند. وقتی به موسیقی گوش می‌کنید چشمانتان را ببندید و ببینید چه تصاویر، صح*نه‌ها و شخصیت‌هایی در ذهنتان شکل می‌گیرد.
وقتی حس کردید آن موسیقی باعث می‌شود سوژه‌ی باارزشی برای نوشتن پیدا کنید (که مطمئنا هم همین‌طور است) می‌توانید هر بار که خواستید آن سوژه را بنویسید، به همان آهنگ گوش کنید تا حال و هوای داستان را در شما زنده کند.

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
وقتی شخصیت خودتان را پیدا کردید، از خودتان بپرسید: بدترین اتفاقی که می‌تواند برای این شخصیت بیفتد چیست؟ شاید پاسخ شما به این سوال نقطه‌ی شروع تک رمان پرحادثه باشد، رمانی که خواننده‌ها حتی برای یک لحظه نمی‌توانند آن را زمین بگذارند.

#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
اشکال گفت و گوی توصیفی در این است که گاهی شخصیت‌هایمان برای توضیح کامل یک موقعیت تاریخی در داستان (که ما می‌خواهیم خواننده بداند) بیش از حد روده‌درازی می‌کنند. در واقع گاهی ما آن‌قدر شیفته‌ی تحقیقاتی که برای نوشتن داستان کرده‌ایم می‌شویم که می‌خواهیم همه‌ی آن‌ها را در یک صح*نه‌ی گفت و گو بگنجانیم. برای همین این صح*نه چند صفحه و طولانی می‌شود.
یکی از دلایلی که باعث شده رمان‌های ادبی از دیگر رمان‌ها خوانندگان کمتری داشته باشد، متن‌های طولانی توصیف‌های روایی آن‌هاست.

#گفت_و_گو_نویسی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
المور لئونارد در ایجاد گفت و گو بین شخصیت‌های خود و گاهی حتی گفت و گوهایی که درباره‌ی چیز خاصی نیست تبحر خاصی دارد. در این حالت، خواننده، پس از تمام شدن صح*نه‌ی گفت و گو، از اینکه شخصیت‌ها را عمیق‌تر شناخته احساس رضایت می‌کند و بنابراین به اتفاقاتی که برای آن‌ها می‌افتد بیشتر توجه می‌کند و اهمیت می‌دهد. اما مواظب باشید: هر گفت و گویی ارزش ندارد که نویسنده در داستان بیاورد.

#صح*نه‌پردازی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
در جهان واقعی، شغل معانی زیادی برای آدم‌ها دارد: منبع حمایت، دلیل ارزشمندی، چالش‌های هر روز، شاهراه پیشرفت اجتماعی، منشا فرسودگی جسمی و روحی، مایه‌ی مباهات، خاستگاه شادکامی و ناکامی، و گاهی سرچشمه‌ی خشم باورنکردنی‌. هر چیزی که برای شخصیت شما واقعی است باید برای خواننده‌ها هم واقعی باشد. در غیر این صورت، این آدم فاقد یک بُعد اصلی خواهد بود: وجود خارجی نخواهد داشت.

#شخصیت‌پردازی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#کارگاه_رمان_نویسی

🗞•• برای آن‌های که نویسنده نیستند، خطر کردن برای نوشتن چیز عجیب و غریبی به نظر می‌آید.
ما که کوهنوردی و قایق سواری حرفه‌ای نمی‌کنیم.
ما نشسته‌ایم و فقط دستان‌مان را حرکت می‌دهیم. این که خطری ندارد.
خطر نوشتن خطری درونی است. با شهامت به اعماق وجود خود سر می‌زنید و آن اعماق را به سطح می‌رسانید تا دنیا آن را تفسیر کند و درمورد آن نظر بدهد.
این کار بزرگ و مهمی است.

👤لرن هرینگ
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

Saba.N

مدیر بازنشسته
نویسنده حرفه‌ای
مدرس انجمن
داستان‌نویس
دلنویس انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-31
لایک‌ها
24,960
امتیازها
138
کیف پول من
82,523
#نکته_نویسندگی 🗒
جزئیات تاثیری قاطع روی همه‌ی جنبه‌های نویسندگی دارد. شخصیت شما قرار است روزی هشت ساعت، یعنی یک‌سوم عمرش، را سر کارش بگذراند. این موضوع برایش خیلی واقعی است و بنابراین شما هم باید آن را برای ما خواننده‌ها واقعی جلوه دهید. اگر چیزی درباره‌ی کار و پیشه‌ی او ندانید، نمی‌توانید در این کار موفق شوید.

#شخصیت‌پردازی
#انجمن_تک_رمان
#اموزش_نویسندگی

بالا