• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اختلال هیجانی رفتاری در کودکان

• نویسنده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 122
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
وجود اختلالات رفتاري- هيجاني در دوره كودكي مساله مهمي است و زمينه ساز بروز اختلالات رواني در دوران بزرگسالي مي باشد. هدف پژوهش حاضر تعيين شيوع اختلالات رفتاري- هيجاني و عوامل مرتبط با آن در دانش آموزان مقاطع ابتدايي شهري و روستايي شهرستان ساري در سال 1384 مي باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : ساعت دار

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
مواد و روش ها: 926 دانش آموز مقاطع ابتدايي شهري و روستايي شهرستان ساري به روش نمونه گيري خوشه اي به طور تصادفي انتخاب شدند. ابزارهاي جمع آوري اطلاعات در اين پژوهش شامل: پرسشنامه مشخصات دموگرافيك و دو پرسشنامه اختلالات رفتاري- هيجاني راتر فرم

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
والدين (31 ماده) و فرم معلمان (30 ماده) بوده است. داده ها با به كارگيري نرم افزارSPSS و با استفاده از آمار توصيفي، آزمون هاي مربع كاي و آزمون t مورد تجزيه و تحليل قرار گرفتند.
يافته ها: نتايج اين بررسي مويد شيوع كلي اختلالات رفتاري- هيجاني كودكان براساس گزارش والدين (8/15 درصد) و براساس گزارش معلمان (24.9 درصد) بوده است. شايع ترين اختلال رفتاري- هيجاني براساس گزارش والدين و معلمان اختلال كمبود توجه و حواس پرتي به

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
ترتيب 13.3 و11.1 درصد بوده است و كم ترين شيوع اختلالات، رفتار ضد اجتماعي به ترتيب 1.6 و 0.4درصد براساس گزارش والدين و معلمان بوده است.
به علاوه يافته ها نشان داد بين شيوع كلي اختلالات رفتاري- هيجاني كودكان براساس فرم والدين با متغيرهاي جنسيت، معدل دانش آموز، رتبه تولد، شكايات جسمي (سردرد، آسم، درد

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
معده يا تهوع، مشكلات در خوردن، مشكلات در خواب، بي اختياري ادرار، بي اختياري مدفوع)، هماهنگي/ ناهماهنگي والدين در تربيت كودك، سوء رفتار با كودك، فرار از مدرسه در سطح كم تر از 5 درصد معني دار بوده است. همچنين در گزارش معلمان شيوع كلي اختلالات رفتاري-

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
هيجاني در كودكان در سطح كم تر از 5 درصد با عوامل چون وضعيت تحصيلي، معدل، جدايي والدين، سوء رفتار با كودك، حملات قشقرق معني دار بوده است. به علاوه ارتباط معني داري بين شيوع كلي اختلالات رفتاري- هيجاني در كودكان براساس گزارش معلمان و والدين برحسب شهري يا روستايي به دست نيامد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
استنتاج: همه گيري شناسي اختلالات رفتاري- هيجاني به لحاظ اهميت زيربنايي، در آتيه سلامت فردي و اجتماعي از اهميت ويژه اي برخوردار است؛ خاصه آن كه پژوهش هاي لازم در اين زمينه كم تر انجام شده و بيش تر پژوهش ها متوجه اختلالات بزرگسالان بوده است. شناخت دقيق و علمي مشكلات رفتاري كودكان، نخستين گام در جهت پيشگيري و درمان آنان است.

بالا