• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

دانستنی‌های بارداری

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 80
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻در سه ماهه دوم بارداری، چه اتفاقی برای جنین می‌افتد؟

🔹در سه ماهه دوم، کودک شما از حدود 7.5 سانتی‌متر و وزن 30 گرم در هفته سیزده، به 23 سانتی‌متر و 820 گرم در هفته 26 می‌رسد.

🔹جنین، آزادانه درون کیسه آمنیوتیک رحم حرکت ‌می‌کند. تقریبا در هفته 19 (یا اگر این اولین بارداری شما نیست زودتر از این زمان) ممکن است این حرکت را احساس کنید، احساسی که شبیه قلقلک دادن یا لرزش ضعیف است.

🔹در طول این سه ماه، اندام‌های جنین به رشدشان ادامه می‎دهند، کبد، پانکراس و کلیه‌ها عملکرد خود را شروع می‌کنند.

🔹در همین زمان است که جنین، انگشت شست خود را می‌مکد. در هفته بیست، جنین می‌تواند صداها از جمله صدای ضربان قلب شما را بشنود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
روش‌های جلوگیری حالت تهوع در دوران بارداری

درمان تهوع بارداری با نسخه های کاملا طبیعی طب سنتی
حالت تهوع مشکلی است که تقریبا تمام مادران باردار آن را تجربه می کنند و از ان همیشه به عنوان بدترین بخش بارداری نام می برند. بیماری صبحگاهی با حالت تهوع و استفراغ مشخص می شود. اگرچه این بیماری "صبحگاهی" خوانده می شود، اما مشکل می تواند در هر زمانی از روز بروز کند.

نکته خوب این است که شرایط به سه ماهه اول محدود می شود و معمولا بعد از آن ناپدید می شود. برخی از نسخه های طبیعی که در این بخش از بارداری و نوزاد در این بخش معرفی شده است برای درمان حالت تهوع در دوران بارداری وجود دارد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
چه چیزی موجب حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری می شود؟
علت دقیق استفراغ در دوران بارداری هنوز مشخص نشده است. اما باور بر این است که ترکیبی از تغییرات فیزیکی که ب*دن یک زن زمانی بارداری دارد چیزی است که احتمالا باعث آن می شود. دلایل ممکن برای استفراغ در دوران بارداری عبارتند:

• افزایش هورمون انسانی (HCG)
  • سطح استروژن افزایش یافته
  • حس پیشرفته بویایی
  • معده حساس
  • استرس
  • اگر دو قلو باردار هستید، ممکن است بیشتر در معرض استفراغ قرار بگیرید.
  • علایم استفراغ و اسهال در دوران بارداری قبلی
  • اگر مستعد بیماری هستید، احتمال بیشتری وجود دارد که در دوران بارداری احساس تهوع و استفراغ کنید.
  • سابقه خانوادگی حالت تهوع در دوران بارداری

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
نکات پیشگیرانه از تهوع بارداری:
-از پر خوری اجتناب کنید.

-هضم غذاهایی که دشوار است را کنار بگذارید.

-به جای اینکه سه بار در روز غذا بخورید، پنج تا شش وعده کوچک بخورید.

-پس از خوردن غذا فورا نخوابید .

-غذای مانده نخورید گوشت بخورید که به درستی پخته شده است.

-ب*دن نیاز به سوخت برای ورزش دارد، اما بلافاصله بعد از خوردن غذا می تواند باعث استفراغ شود.

هیپرامزیس گراویداروم بیماری است که در آن حالت تهوع و استفراغ به حدود 5 درصد و یا کاهش وزن در یک زن منجر می شود این ممکن است ناشی از کمبود آب ب*دن باشد و نیاز به بستری شدن داشته باشد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
چگونه حالت تهوع صبحگاهی بارداری را با درمان های خانگی دورنگه داریم؟
در این بخش از نمناک در پاسخ به درخواست شما کاربران مبنی بر نسخه های طب سنتی برای درمان تهوع بارداریلیستی طولانی از روش های طبیعی برای حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری آورده شده است:

آب

مقدار زیادی آب بنوشید تا ب*دن را مرطوب نگه دارید و آب خوردن به طور منظم هضم را بهبود می بخشد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
زنجبیل

یکی از بهترین داروهای گیاهی برای بیماری های صبحگاهی زنجبیل است زیرا به خوبی روی سیستم گوارشی تاثیر می گذارد و اسیدیته شکم را کاهش می دهد. بو و طعم زنجبیل به شما کمک می کند که حالت تهوع یا استفراغ را تسکین دهید. در اینجا راه های مختلفی وجود دارد که می توانیدزنجبیل بخورید:

• پزشک ممکن است 1000 میلی گرم کپسول زنجبیل تجویز کند.
  • یک شکلات زنجبیلی بخورید و یا یک تکه از زنجبیل را بخورید.
  • پنج قطره عصاره زنجبیل را به یک قاشق چای خوریعسل اضافه و صبح زود آن را مصرف کنید.
  • چای زنجبیل را با جوش دادن یک قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده در یک فنجان آب و اضافه کردن عسل به آن درست کنید یک تا دو فنجان چای صبح بخورید.
  • زنجبیل خرد شده برای میان وعده بسیار عالی است.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
نعناع

نعنا متانول دارد که اثر بی حسی ایجاد می کند تا از استفراغ در طول دوران بارداری جلوگیری شود.یک قاشق چای نعناع را با یک فنجان آب د*اغ آماده کنید و آن را به مدت پنج تا ده دقیقه خیس کنید عسل یا شکر اضافه کنید و بعد از بیدار شدن از خواب آن را بنوشید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
آرامش بخشی

می توانید از روغن اسانس اسطوخودوس و نعناع آرامش بخش استفاده کنید.

سه قطره روغن اسانس اسطوخودوس با یک قرص نعناع در دستگاه بخار بریزید و تنفس کنید کمی روغن اسانس علف لیمو و یا نارنج را بر روی دستمال اسپری کنید و آن را بو بکشید تا از حالت تهوع جلوگیری کنید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
درمان قطعی تهوع بارداری چیست؟
روغن بابونه

ماساژ تسکین دهنده با روغن بابونه، به تسکین دردهای ناشی از بیماری صبحگاهی کمک خواهد کرد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,913
امتیازها
123
کیف پول من
0
لیمو

لیمو بوی آرامش بخش و اثر آرامش بخشی روی ب*دن دارد پو*ست لیمو تازه را بو بکنید تا استفراغ و تهوع را تسکین دهید چند قطره روغن اسانس لیمو را روی دستمال بریزید و وقتی احساس تهوع می کنید آن را بو کنید.

لیمو را داخل یک لیوان آب فشار دهید، عسل یا شکر اضافه کنید و هر روز صبح آن را بخورید تا از استفراغ و کردن جلوگیری کنید.

بالا