• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

دانستنی‌های بارداری

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 80
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻قبل از بارداری انجام چه کارهایی مهم است؟

🔹قبل از بارداری حتما آزمایشات و بررسی های لازم را انجام دهید و دو ماه قبل از بارداری به بهداشت و سلامت زندگی خود مانند: تغذیه سالم و متعادل، نوشیدن یک لیتر و نیم آب در هر روز، ترک سیگار و ا*ل*ک*ل، ورزش متناسب و مستمر، عدم استفاده از هرگونه دارو بدون اجازه پزشک و در صورت لزوم کاهش وزن و...توجه کنید و سوالاتی نظیر این که آیا از نظر روحی، جسمی و مالی آمادگی بارداری و بزرگ کردن یک کودک را دارم و آیا می دانم با آمدن کودک زندگی چه قدر تغییر می کند؟

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻چرا باید اسکن آنومالی را انجام بدهید؟

🔹اسکن آنومالی برای مشخص کردن رشد و سلامت فرزندتان انجام می شود.انجام این اسکن اجباری نیست، اما به شدت توصیه می شود که بر رشد کودک خود نظارت داشته باشید.روش اسکن آنومالی نیز فرصتی است برای والدین که کودک خود را در رحم ببینند و خاطراتی زیبا بسازد.

🔹غربالگری غیر عادی در سه ماهه دوم بارداری انجام می شود و این زمانی است که شما در حدود هفته 20 ام در دوران بارداری قرار دارید. این کار می تواند هر زمانی بین 18 تا بیست و سومین هفته بارداری انجام شود و به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که رشد کودک نرمال است و تمام اندام های حیاتی به درستی در حال توسعه هستند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻چه زمانی به شیشه شیر نوزاد نیاز است؟

🔹می‌توانید از همان روز تولد نوزاد، استفاده از شیشه‌های شیر را شروع کنید. اگر با شیر خودتان نوزاد را تغذیه می‌کنید، ممکن است در صورت تمایل به استفاده از شیر خشک، بین حدود سه تا شش هفته بعد، استفاده از شیشه شیر را آغاز کنید.

🔹نوزادان معمولا حداقل تا یک سالگی از شیشه شیر نوزاد استفاده می‌کنند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻چطور واریکوسل باعث ناباروری می‌شود؟

🔹واریکوسل باعث افزایش درجه حرارت بیضه می‌شود که بر رشد اسپرم اثر می‌گذارد. با هر درجه افزایش دما تعداد اسپرم 40 درصد کاهش پیدا می‌کند. این افزایش دما دارای دو اثر است. اول اینکه منجر به کاهش تولید تستوسترون می‌شود که هورمون مردانه در تولید اسپرم است.

🔹این کاهش در تستوسترون منجر به کاهش تعداد اسپرم میشود. همچنین می‌تواند منجر به نقص در رشد اسپرم شود به طوری که توانایی حرکت اسپرم کاسته می‌شود.

🔹به نظر می‌رسد افزایش دما منجر به افزایش میزان اکسیژن شده که گفته می‌شود باعث آسیب به DNA و غشای اسپرم یا پوشش بیرونی آن می‌شود.

🔹 تمام این اثرات به سلامت اسپرم صدمه می‌زند. کیفیت پایین اسپرم زمانی ایجاد می‌شود که تعادل بین رادیکال‌های آزاد و آنتی اکسیدان‌ها از بین برود. این عدم تعادل در مردان مبتلا به واریکوسل رایج است.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻گزینه‌های جایگزین اپیلاسیون در بارداری

🔹اگر متوجه شدید که پو*ست شما برای اپیلاسیون در دوران بارداری بیش از حد حساس است، گزینه‌های دیگری برای از بین بردن مو وجود دارد.

🔹بسته به اینکه موهای ناخواسته در کدام قسمت ب*دن روییده، ممکن است بتوانید برای کندن آنها به راحتی از موچین استفاده کنید. موچین برای مناطق کوچک‌تر مانند ابرو یا نوک س*ی*نه بهتر است.

🔹همچنین می‌توانید از بند انداختن استفاده کنید.

🔹شیو کردن مطمئن‌ترین راه برای از بین بردن مو در دوران بارداری است. اما ممکن است با پیشرفت بارداری، اصلاح بعضی از مناطق برای شما مشکل شود.

🔹در این حالت ممکن است از شریک زندگی‌تان کمک بخواهید.

🔹استفاده از بلچینگ و استفاده از موبرهای شیمیایی ممکن است در دوران بارداری خطرناک باشد. قبل از امتحان این موارد با پزشک خود صحبت کنید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻حسرت های یه مادر وقتی کوچولوش بزرگ میشه

🔹کاش بیشتر حواسم به استعدادهای کودکم بود و کمکش می‌کردم تا بتونه استعداد هاشو پیدا کنه و اونا رو پرورش بده.

🔹کاش با هم بیشتر بازی می کردیم و یه عالمه خاطره ی قشنگ دوتایی از کودکیش براش می ساختم.

🔹کاش اولین روزی که راه رفت، اولین کلمه ای که گفت، اولین باری که خودش پی پی کرد رو توی یه دفتر می نوشتم و الان بهش کادو می دادم.

🔹کاش هر روز بیشتر و بیشتر بغلش میکردم و بهش میگفتم چقدر ب*غ*ل کردن و ب*و*سیدنش حال منو خوب میکنه.

🔹کاش هیچ وقت سرش داد نمیزدم اشکشو در نمیاوردم کمی صبور تر بودم کل دنیا فدای یه تار موش.

🔹کاش اینقدر حرف مردم برام مهم نبود و می ذاشتم خودم و بچه ام از زندگی دوتاییمون ل*ذت ببریم.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻طول درمان در آی.وی.اف چقدر است؟

🔹حدود ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا یک دوره‌آی.وی.اف کامل شود. باید چند هفته صبر کرد تا تخمک‌ها رسیده شود. حدود نصف روز طول می‌کشد تا تخمک و اسپرم گرفته و در آزمایشگاه تلقیح شود. ۲ تا ۵ روز دیگر هم باید صبر کرد تا جنین را به داخل رحم مادر وارد کنند، البته همان روز مادر مرخص شده و می‌تواند به منزل برود.

🔹پیامد آی.وی.اف به نوع مشکل نازایی زوج‌ها و سن آنان بستگی دارد. معمولا خانم‌های جوان‌تر تخمک‌های سالم‌تری دارند و میزان موفقیت‌آی.وی.اف در آنها بیشتر است. به‌طور متوسط ۵۳ درصد شانس حامله شدن و ۹۲ درصد امکان زایمان سالم در هر دوره از درمان برای آنها وجود دارد. البته در مورد هر بیمار احتمال حاملگی قابل پیش‌بینی نیست چرا که به عوامل مختلفی چون: سن و سلامت دستگاه‌های تولیدمثل در دو ج*ن*س بستگی دارد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻اگر مادران باردار به طور میانگین در طول روز شش یا هفت وعده میوه یا آبمیوه بخورند، نوزادشان در سن یک سالگی، ۶ یا ۷ نمره از لحاظ میزان IQ بالاتر خواهد بود.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻تغییرات ب*دن در سه ماهه دوم بارداری

🔹در سه ماهه دوم بارداری ممکن است متوجه برخی از گرفتگی‌ها یا درد در پایین شکم شوید.

🔹در این زمان، گرفتگی عضلات اتفاق می‌افتد زیرا با بزرگ شدن رحم در دوران بارداری، عضلات و رباط‌های اطراف آن تحت فشار قرار می‌گیرند.

🔹در سه ماهه دوم، عضله رباط‌گرد شما اغلب دچار گرفتگی می‌شود. شما آن را به عنوان یک درد مبهم در شکم خود احساس می‌کنید

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻یک زن باردار که به طور مرتب جگر مصرف می کند، به میزانی ویتامین A مصرف می کند که خطر ابتلا به نقص های زایمانی بالا می رود. اگر چه ثابت نشده است که خوردن جگر موجب نقص مادرزادی می شود، اما روشی امن برای زنان باردار وجود دارد و باید مصرف جگر را کم کنند.

بالا