• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

دانستنی‌های بارداری

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 80
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
اگر در حال برنامه ریزی برای بازگشت به کار هستید، وقت آن است که به فکر مراقبت از کودک باشید. هیچ وقت برای بررسی گزینه های شما خیلی زود نیست، بنابراین مراکز مراقبت از کودکان، پیدا کردن مراقبین خوب کودکان، صحبت کردن با والدین دیگر در مورد مزایا و معایب هر یک، و تا جایی که می توانید اطلاعات کسب کنید.

* صدای انسان چیزی است که کودک در هنگام رشد در رحم می شنود. داستان هایی کودکانه را بگویید و آهنگ بخوانید. کودک شما ممکن است آن آهنگ ها را به خاطر داشته باشد و بعد از زایمان به آن ها پاسخ دهد.

* نگاهی به راه هایی برای مقابله با نظرات ناخواسته در دوران بارداری داشته باشید.

* کلسیم مصرفی را همچنان بگیرید. اگر محصولات لبنی با شما سازگار نیستند، به دنبال نو*شی*دنی های کلسیمی مانند عصاره پرتقال، شیر سویا یا آب بگردید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
* شواهد نشان می دهد که اگر رژیم غذایی شما قبل و بعد از زایمان یکی باشد آسان تر است، زیرا کودک شما مزه شیر پستان شما را از وقتی که مایع آمنیوتیک را مزه مزه می کند، تشخیص می دهد.

* برای نوسانات روحی عجیب آماده باشید و در انتظار گر گرفتگی و عصبانیت، لحظات غیرقابل کنترل و زمان های وحشت غیرقابل توضیح باشید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
باید به محض تایید حاملگی, نام خود را برای کلاس های دوران بارداری ثبت کنید.با سرعت باورنکردنی کلاس را رزرو کنید تا مطمئن شوید که از دستش نمی دهید.

* هرگز معاینات دوران بارداری را از دست ندهید ، هر چکاپ برای برخی از مشکلات مهم است تا مراحل بعدی بارداری رخ دهد.

* همچنین هرچه زودتر بفهمید سریع تر می توانید درمان را شروع کنید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻 اهمیت ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط مادر باردار

🔹ماساژ دادن آرام شکم توسط خود مادر باردار در طي دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه اول اين دوران باعث تقویت پیوند عميق بین او و فرزند داخل رحمش خواهد شد.

🔹در واقع، این مادران می توانند با استفاده از یک كرم مرطوب کننده و یا یک روغن سبک به ماساژ دادن شکم خود بپردازند، چون با این کار علاوه بر تسکین دادن حالت کششی پو*ست شکم مادر باردار، ارتباط ن*زد*یک*ی را بين او و فرزند داخل رحمش برقرار کرده و به آرامش هر دو نفر آن ها کمک خواهد کرد.

🔹پس، می توان ادعا كرد كه ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط خود مادر حامله اثرات مثبت زیادی را در طول دوران بارداری او و بعد از زايمان خواهد داشت.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻مزایای تامین انرژی ب*دن در دوران بارداری:

🔹کنترل وزن
🔹زایمان آسان تر
🔹بلند قد شدن نوزاد
🔹رشد استخوان جنین
🔹جلوگیری از مشکل کلیوی
🔹جلوگیری از نقایص مادرزادی

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻آیا ديابت بارداري ماندگار است؟

🔹 50 درصد مادراني كه در دوران بارداري به ديابت مبتلا مي‌شوند، با پايان دوران بارداري كاملا بهبود پيدا مي‌كنند؛ اما 50 درصد بقيه به ديابت نوع دو دچار مي‌شوند.

🔹مادراني كه وزن بالا دارند و ورزش نمي‌كنند به احتمال بيشتري ديابتي مي‌مانند؛ بايد توجه داشته باشيد كه از تغذيه و تحرك مناسبي برخوردار باشيد تا بعد از بارداري گرفتار ديابت نشويد.

🔹براي تغذيه مناسب مي‌توانيد از پزشك تغذيه كمك بگيريد. مادراني كه در بارداري اوليه خود ديابت بارداري را تجربه كرده‌اند، در بارداري بعدي بيشتر در معرض خطر هستند؛ اين مادران به احتمال 30 درصد بيشتر از مادران ديگر به ديابت بارداري دچار مي‌شوند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻غربالگري بار اول چه زماني انجام مي‏شود و در آن چه مواردي ارزيابي مي‌شود؟

🔹غربالگري اول بايد از ابتداي هفته 11 تا پايان هفته 14 بارداري انجام شود. مهم‌ترين كاري كه در اين غربالگري انجام مي‌شود، سونوگرافي است كه علاوه بر بررسي ضربان قلب جنين، سن جنين، محل جفت و مايع دور جنين، ضخامت پشت گر*دن جنين هم اندازه‌گيري مي‌شود كه پزشكان به آن NT مي‌گويند.

🔹ضخامت اين قسمت بايد كمتر از 3 ميلي‌متر باشد در غير اين صورت غيرطبيعي تلقي مي‌شود. همزمان با اين سونوگرافي يك آزمايش خون هم از مادر گرفته مي‌شود كه در آن عوامل متعددي را ارزيابي مي‌كنند.

🔹سپس نتايج به‌دست آمده از آزمايش خون مادر، ضخامت پشت گر*دن جنين و سن مادر را با استفاده از يك نرم‌افزار رايانه‌اي تجزيه و تحليل مي‌كنند تا مشخص شود جنين براي ابتلا به نشانگان داون جزو گروه پرخطر است يا نه.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻تكان های جنین چه حسي دارند؟

🔹زنان حامله حس خود از تكان خوردن جنين را به اين صورت توصيف كرده اند: حس تركيدن پاپ كورن، شنا كردن ماهي در شكم، و يا پر زدن پروانه.

🔹احتمال دارد كه در اولين تكان ها مادر خيال كند كه اين احساس ناشي از حابجايي گ*از هاي روده و يا ناشي از گرسنگي است ولي با زياد شدن تكان ها مادر بهتر مي تواند تفاوت را تشخيص دهد.

🔹در صورتيكه مادر آرام در جايي بنشيند يا دراز بكشد بهتر مي تواند تكان ها را حس كند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻تغذیه هنگام حاملگی چگونه باید باشد؟

🔹خانم حامله در ابتدای حاملگی به علت بروز تهوع و استفراغ باید از 5 یا 6 وعده غذایی مختصر استفاده کند که به شرح ذیل است: صبحانه و ساعت 10 صبح یک میوه، ناهار مختصر و ساعت 4 عصر یک نوع لبنیات به‌ طور مثال، 125 گرم ماست و شام مختصر و نوشیدن یک لیوان شیر گرم پیش از خواب.

🔹نکته جالب توجه این است که افزایش وزن بیش از 12 کیلوگرم حتی تا 30 کیلوگرم در حاملگی در ایران یک امر بسیار معمولی است در حالی که باید بدانیم که بسیاری از عوارض حاملگی با افزایش وزن حین دوره‌ بارداری افزایش می ‌یابند که از جمله دیابت حین بارداری و بزرگ شدن جنین و افزایش احتمال زایمان دشوار و درنهایت سزارین را می‌ توان نام برد.

🔹به طور کلی مصرف انواع ویتامین‌ها، آهن و کلسیم در حاملگی توصیه می ‌شود. با مصرف اسید فولیک به مقدار یک میلی‌گرم از سه ماه قبل از حاملگی می ‌توان از بروز اختلالات سیستم عصبی جنین جلوگیری کرد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
🔻مزایای تست‌های غربالگری چیست؟

🔹آزمایش‌های غربالگری باعث می‌شوند که مادر دوران بارداری را با خیال آسوده تری طی کند.

🔹پزشک و مادر از سلامت جنین مطمئن‌تر می‌شوند.

🔹با انجام این آزمایش‌ها والدین از نوزادی که قرار است به زودی متولد شود اطلاعات روشن تری دارند و می‌توانند برای او تصمیم گیری و برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

🔹انجام این آزمایش‌های دقیق، به خصوص در سه ماهه اول بسیار مفید است و اگر با آزمایش‌های تشخیصی قطعی بروز اختلالات در جنین ثابت شد، مادر می‌تواند با اجازه پزشکی قانونی به موقع جنین خود را سقط کند.

🔹سونوگرافی NT باید توسط سونوگرافیست ماهر و دارای گواهینامه‌های لازم انجام شود و خطا در اندازه گیری می‌تواند نتایج غربالگری را تحت الشعاع قرار دهد.

بالا