• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

کامل شده رمان سراب خفته|blue berry کاربر انجمن تک رمان

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده افتخاری + شاعر انجمن
نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
با اون نگاه‌گیرات خودتو جادادی تو قلبم
نمی‌دونم چی شد که شدم عاشق تو کم‌کم
خدا می‌دونه منه دیونه دلم آروم نمیشه...
نبینمت یک‌لحظه، آره این حال خوبم به همه دنیا می‌ارزه...
عاشقم کردی، حال دلم رو بد کردی،
بی‌خیال آخه دست توعه دیگه قلق دل وامونده!
تو چیکار کردی؟ آتیشی به پا کردی!
می‌دونی نباشی می‌گیره دلی که پیش تو جامونده...
«هوروش بند»
بهادر هم با صدای‌ملایمی همراه‌موزیک زمزمه می‌کرد، صدای واقعا بم و قشنگی داشت آهنگ که تمام شد، گفتم:
- صدای خوبی داری.
از گوشه‌ی چشم نگاهی به من انداخت و گفت:
- قلب‌عاشقی هم دارم!
توی دلم یاد شاهرخ افتادم و به خودم گفتم:
- منم... .
شوکه شده از حرف ناخواسته‌ای که بر زبان آورده بودم، به سمتش برگشتم، که جا خورد و گفت:
- چیزی شده؟
نفس‌راحتی از این‌که نشنیده بود کشیدم و گفتم:
- اوم... می‌خواستم تشکرکنم!
لبخندجذابی زد و گفت:
- دیگه داشتم ناامید می‌شدم!
و خنده‌ی قشنگی بر لبانش نقش بست که دندان‌های سفیدش را که در تضاد آشکاری با پو*ست برنزه‌اش بود، به نمایش گذاشت.
- می‌دونستی خیلی پ... .
حرفم را فروخوردم و ادامه دادم:
- بخاطر نجات دادنم، از اون تصادف‌لعنتی ازتون تشکر می‌کنم آقای پارسا.
- بهادر!
- چی؟
- اسمم بهادرِ! می‌شه انقدر رسمی حرف نزنی؟
با حرکت سر باشه‌ای گفتم و رویم را به سمت شیشه برگرداندم. چند دقیقه‌ای به سکوت گذشت که گفت:
- مامان بابات خیلی نگرانتن! چی شده مارال؟ حداقل می‌تونی فعلا مثل یک‌دوست رو من حساب کنی.
- چیزی نیست... شخصیه!
یک‌تای ابروش رو بالا داد، دستی توی موهای‌لختش کشید و گفت:
- هر چی که هست، وقتی انقدر پدر و مادرت و (اشاره‌ای به خودش) و اطرافیانت رو نگران می‌کنی دیگه شخصی نیست!
- حق با شما... اوم حق با توعه!
در داشبورد را باز کرد و گفت:
- شکلات دوست داری؟
از این‌که به صورت غیرمنتظره‌ای بحث را عوض کرد متعجب شدم و با مکث کوتاهی گفتم:
- عاشقشم!
با لبخندعریضی یک‌بسته از شکلات‌تلخ‌ها را برداشتم و باز کردم. اول به بهادر تعارف کردم که سریع با ذوق قبول کرد! یک‌نگاه عاشقانه به من انداخت که معذب شدم! بی‌خیال خودم را با شکلات مشغول کردم و شکلات را به آرامی توی دهانم گذاشتم و مزه‌مزه‌اش می‌کردم، تلخ اما دوست داشتنی مثل رابـ ـطه‌ی من و شاهرخ...
از شیشه به بیرون نگاهی انداختم. درخت‌های زیبا، تپه‌های پوشیده از بوته، صخره‌های دیدنی... آسمان گرفته بود. یک‌نمه باران‌ریزی هم می‌بارید. داشتم فکر می‌کردم چرا کنار بهادر انقدر آرامم؟ چرا احساس غریبی نمی‌کنم؟ نگاهی به نیم‌رخش انداختم که خیلی‌جدی رانندگی می‌کرد. نیم‌رخ جذابی داشت، مژه‌های پرپشت سیاه و ابروهای کشیده زیبا. باز هم یاد چشم‌های آبی شاهرخم افتادم... بغض گلویم را گرفت! برای این‌که بهادر متوجه حالم نشود وانمود کردم که خواب هستم. چشم‌هایم را بستم... دلم تنگ بود... خیلی‌تنگ!
جدی‌جدی به خواب رفتم. پس از گذشت مدت‌زمانی با توقف ماشین از خواب بیدار شدم. باران هم‌چنان می‌بارید و هوای‌شمال را دل‌پذیرتر می‌کرد. روبه‌روی یک در سفید بزرگ نگه داشت. در با ریموت باز شد. از جاده‌ی پر از سنگ‌ریزه تا جلوی ویلا عبور کردیم. ماشین پدر، پشت سر ما متوقف شد. بهادر رو به من گفت:
- خوش اومدی عزیزم.
ممنونی گفتم و پیاده شدم. سرم را به طرف آسمان گرفتم... نم‌نم باران صورتم را نوازش می‌کرد. بهادر پیاده شد و رو به من گفت:
- نظرت چیه؟
با دیدن ویلا دهانم باز مانده بود. یک‌ساختمان مدرن که کل‌نمای جلویش شیشه‌ای بود. شیشه‌ها کمی دودی بودند و داخل‌خانه مشخص نبود. در چوبی سیاهی داشت که دست‌گیره‌ی طلایی شیکی رویش نصب شده بود. سقف خانه، تک‌شیروانی کج بود. بوته‌های سبز زیبایی دور خانه را پوشانده بودند. سنگ فرش‌های تیره‌ای بین چمن‌ها جابازکرده بودند. پدر و مادر هم پیاده شدند و سپس رو به من گفتند:
- خوبی مارال؟
با لبخند گفتم:
-خوبم.
مهسا با دیدن ساختمان‌ویلا سوتی کشید و گفت:
- بهادر اصلا به اون قیافه‌ی معمولیت نمیاد همچین خونه لاکچری!
بهادر با تعجب درحالی‌که چشم‌های مشکیش را درشت کرده بود، گفت:
- قیافه‌ی من معمولیه؟ برو دختر... همه عمل جراحی‌های زیباییشون رو از رو صورت من انجام میدن!
لبخند کجی زد و ادامه داد:
- البته... تو که سلیقه نداری اصلا!
مهسا لبخندی زد و گفت:
- من برم تو خونه رو ببینم.
و سریع به سمت داخل به راه افتاد. پیرمردی دوان‌دوان آمد و با صدای‌بلندی گفت:
- سلام بهادرخان! خوش اومدین.
رو به ما هم سلام کرد و گفت:
- خیلی خوش اومدین، بفرمایید.
- ممنون باباصادق، خیلی زحمت کشیدی. همه‌چیز مرتبه؟ ناهارحاضره؟
- بله بهادرخان، طلعت‌خانم یک‌غذای محلی پخته. نوش جانتون. اتاق‌ها هم آمادس خوش بگذره.
با اجازه‌ای گفت و رفت. بهادر همه را به داخل دعوت کرد. در را که باز کردیم، پذیرایی‌بزرگی قرار داشت. دو راه‌پله با نرده‌های شیشه‌ای، انتهای سالن قرار داشت. میز بزرگی که گلدان‌زیبایی رویش قرار داشت، بین راه‌پله‌ها قرار گرفته بود.
کف‌خانه از سنگ‌سفید بود. سمت‌چپ، نشیمن بود که کل دیوارها، از قفسه‌های ام‌دی‌اف زیبایی پوشیده شده بود، که پر از کتاب، انواع دکوری‌های لوکس و تی‌وی بزرگ با باندهای‌باریک دو طرف قرار داشت. درختچه‌های سرسبزی گوشه‌های خانه را تزیین کرده بودند، یک‌دست مبل‌سفید با کوسن‌های زیاد و میزچوبی شبیه تنه بریده‌ی درخت در وسط قرار داشت. روبه‌روی دیوار، که تماماً از شیشه بود و فضای‌سرسبز بیرون را مثل یک‌تابلوی نقاشی به نمایش می‌ذاشت. پرده‌های کتان سفیدرنگی، که کنار زده شده بودند. در طرف دیگر سالن، آشپزخانه‌ی زیبایی قرار داشت. کابینت‌ها به رنگ سفیدمشکی بودند. میز ناهارخوری ۸نفره با میزچوبی براق سفید و صندلی‌ مبلی‌های مشکی قرار داشت.
پدر رو به بهادرگفت:
- خیلی‌قشنگه بابا!
بهادر با تواضع گفت:
-خونه خودتونه خواهش می‌کنم کاملا راحت باشین.
پدر تشکری کرد و رفت آبی به سر و صورتش بزند. چمدان ‌هایمان را به طبقه بالا بردیم که ۵ اتاق خواب داشت.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
چمدان‌هایمان را به طبقه‌ی بالا بردیم. پنج اتاق‌خواب داشت و یک‌دست مبل‌راحتی گوشه‌ای قرار داده شده بود. لوستر خیلی‌بزرگی، از سقف آویزان بود. تابلوهایی از نقاشی‌های فانتزی هم دیوارها را به خوبی آراسته بود. طبقه‌ی پایین کنار پله‌ها، دو اتاق دیگر هم وجود داشت که مادر به خاطر پا دردش یکی از همان‌ها را انتخاب کرد. در همه‌ی اتاق‌ها سرویس‌بهداشتی و حمام قرار داشت.
به همراه بهادر به سمت اتاق‌ها رفتم و مهسا را وسط اتاقی با کاغذ دیواری صورتی با طرحی از پروانه دیدم که لباس‌هایش را به چوب‌لباسی می‌آویخت. روتختی و پرده‌های سفیدصورتی و سرویس خواب و کمد سفید... خیلی‌دخترانه بود! با دیدن تخت دونفره، رو به بهادر گفتم:
- این‌جا خوبه ممنون.
- آ... نمی‌خوای اتاق من رو ببینی؟
- وا نه! اتاقه دیگه، دیدن نداره!
دلم می‌خواست از او فاصله بگیرم، نگاهش آدم را مجذوب می‌کرد. وقتی با من حرف می‌زد، خجالت می‌کشیدم. شخصیت غالبی داشت. ناخوداگاه آدم را وادار به اطاعت می‌کرد و مقاوت در برابرش بسیار کار سختی بود. به چشم‌هایش نگاه نمی‌کردم! برق عجیبی در سیاهی چشم‌هایش نهفته بود! کمی از مخالفتم ناراحت شد که گفتم:
- شاید بعدا اومدم و دیدم.
چشمکی به من زد و با قدم‌هایی آرام به سمت اتاقش که ته‌راهرو قرار داشت، رفت. قبل از هر کاری وارد حمام شدم، که فضای نسبتا بزرگی داشت. یک‌وان زیبا و بزرگ هم کنار دیوار قرار گرفته بود. حوله‌ام را برداشتم و خودم را به گرمای‌آب سپردم. گرمای‌آب من را سرحال می‌کرد، انگار تمام افکار منفی را از ذهنم می‌شست. همیشه زمانی که بی‌حوصله بودم یا ناراحت، یک‌دوش آب‌گرم حالم را جا می‌آورد. توی آینه‌ی بخار‌گرفته به صورتم نگاه کردم، برق چشم‌هایم کدر شده بود. در قهوه‌ای چشم‌هایم، دنبال شاهرخ می‌گشتم. با دست خیسم، بخارهای آینه رو کنار زدم. چشم‌هایم لبریز از اشک بود. این صورت غمگین، نمی‌توانست مال من باشد! من مارال هستم... به این راحتی‌ها نمی‌شکنم. وقتی او توانست به این راحتی من را کنار بگذارد، چرا من نه؟ من نه... من نمی‌توانم! ولی می‌توانم احساسم را کنترل کنم. دلم تنگ بود... خیلی تنگ! زیر دوش آب گرم رفتم، قطرات آب آرامم کرد. سریع خودم را شستم و حوله‌ی سفیدم را دور خودم پیچیدم. یک سویی‌شرت و شلوار‌اسلش سفیدمشکی پوشیدم. موهایم را با حوله خشک کردم و اجازه دادم، مرطوب بماند و باز، روی شانه‌ام رها کردم و یک‌شال سفید هم روی سرم انداختم. از اتاق بیرون رفتم، که هم‌زمان بهادر هم با تیشرت سفید و شلوار اسلش مشکی، از اتاقش بیرون آمد. نگاهمان بهم افتاد و بهادر گفت:
- چقدر سفید بهت میاد عزیزم.
از تعریف و نگاه خیره‌اش خجالت کشیدم، که گفت:
- آخی نازی خجالت هم بلدی؟ پس کو اون زبونت؟ موش خورده؟
یک‌تای ابرویش را بالا داد! چپ‌چپی نگاهش کردم و گفتم:
- نخیر سرجاشه! من هی می‌خوام دختر خوبی باشم، خودت نمی‌زاری.
جلوتر از او، به سمت پایین پله‌ها به راه افتادم، آرام کنارم قدم برداشت. عطرتلخ خیلی خوش‌بویی هم زده بود. به سمت آشپزخانه رفتیم، که مادر و پدر و مهسا هم، روی مبل راحتی پذیرایی نشسته بودند. با تعارف طلعت‌خانم که گفت:
- تشریف بیارین سرمیز، ناهار آمادست.
همگی پشت‌میز نشستیم. طلعت‌خانم غذاهای محلی خوشمزه‌ای پخته بود. میرزاقاسمی، کشک بادمجان، ماهی شکم‌پر و غذای اصلی قرمه‌سبزی بود. بهادر کنار من نشسته بود. بشقاب‌کوچکی برداشت و از هر کدام کمی برایم کشید.
- ممنون خودم می‌کشم.
لبخند مهربانی زد و گفت:
- دست‌پخت طلعت‌خانم حرف نداره، مثل دست‌پخت مامان.
منظورش مادر من بود! مادر به نشانه‌ی‌شعف، دستی به س*ی*نه‌اش کوبید و قربان صدقه‌ای رفت. مشغول خوردن ناهار شدیم و جز صدای خوردن قاشق و چنگال بر بشقاب‌ها، صدای دیگری به گوش نمی‌رسید. من که اشتهای چندانی نداشتم، با چنگال غذایم را این‌ور‌ آن‌ور می‌کردم، بهادر که انگار حواسش به من بود گفت:
- دوست نداری عزیزم؟
و بشقاب دیگری را از قرمه‌سبزی پر کرد، نگاه ملتمسانه‌ای به صورت مصمّمش انداختم که یعنی نمی‌توانم بخورم! آرام دم گوشم گفت:
- همش رو می‌خوری! خیلی لاغر شدی مارال!
توی دلم گفتم:
- آخه به توچه؟ اه...
پدر با لبخند رضایت، ما را نگاه می‌کرد. حالا پیش خودش چه فکرایی که نمی‌کرد، حتما من را توی لباس‌عروس دست در دست بهادر تصور می کرد، هه!
برای این‌که دیگر کسی به من پیله نکند، سریع غذایم را خوردم و تشکر کردم. از پذیرایی گذشتم و با قدم‌هایی تند، وارد حیاط شدم.
هوا کمی سوز داشت، گوشی را در دست گرفتم. از آخرین باری که به مهتاب زنگ زده بودم، مدت‌ها می‌گذشت. سربسته راجب خودم و شاهرخ چیزایی به او گفته بودم. شماره‌اش را گرفتم، بعد از انتظاری طولانی، گوشی را برداشت:
- سلام مهتابی خوبی؟
- وای مارال! خوبی خواهری؟ خیلی خوشحالم کردی!
- همه خوبن، چه خبر از تو؟ همه چیز خوبه؟ از زندگیت راضی هستی؟
- تازه می‌تونم زبان رو خوب صحبت کنم! رادوین خیلی خوبه، فقط تنها چیزی که اذیتم می‌کنه دوری از شماست.
- خداروشکر که خوشبخت شدی عزیزم.
کمی مکث کردم و گفتم:
- شاهرخ... اون‌جا نیومده؟
- چرا اتفاقا این‌جاست، با رادوین رفتن بیرون.
- حا... حالش خوبه؟
- این سوال‌ها چیه؟ نکنه قهرکردین؟
دیگر نمی‌توانستم جلوی اشک‌هایم را بگیرم.
- مهتاب! یهویی زنگ زد و گفت دارم میرم! شاید برنگردم! من رو تنها گذاشت! خیلی بی معرفته... خیلی!
- می‌خوای من باهاش صحبت کنم؟
سریع گفتم:
- نه نه اصلا! هیچ حرفی نمی‌زنی حتی به رادوین! ولش کن، خودت خوبی؟
مهتاب خنده‌ی قشنگی کرد و گفت:
- خبرهای خوب دارم!
اشک‌هایم را پاک کردم و باهیجان گفتم:
- چی؟
- داری خاله میشی!
با تعجب گفتم:
- به این زودی؟ من؟ خیلی‌خوشحالم مهتابی!
با خوشحالی گفت:
- سه‌ماهشه قربونش برم. من و رادوین بی‌صبرانه منتظرش هستیم.
- واقعا خبر شکه‌کننده‌ای بود! خیلی‌خوشحالم باید برم به بقیه بگم.
- خب مارالی باید قطع کنم رادوین برگشت خدافظ.
- به امید دیدار عزیزم.
گوشی را قطع کردم و توی فکر فرو رفتم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
پس شاهرخ رفته اتریش؟! برای چی؟مگه نمی‌گفت ایران رو با هیچ جای دنیا عوض نمی‌کنه؟ مگه نگفت تا آخرش باهامه؟
همین‌طور قدم می‌زدم و فکر می‌کردم. ساختمان را دور زدم که چشمم به آبی‌دریا افتاد! خنده‌ای از سر ذوق روی ل*ب‌هایم نشست؛ دمپایی‌های لاانگشتیم را درآوردم و با سرعت به طرف دریا دویدم. جیغ می‌زدم و می‌خندیدم. یک‌لحظه همه‌چیز فراموشم شد، فقط من بودم، آسمون ابری بالای سرم و دریای‌آبی روبه‌رویم. فرو رفتن پاهایم توی شن‌های ساحل را با لـ*ـذت حس می‌کردم. یک‌موج کوچک به طرفم آمد و پاهایم خیس شد. دست‌هایم را از هم باز کردم، سرم را رو به آسمان گرفتم، نم‌نم باران شروع به نوازش گونه‌هایم کرد. نفس‌‌عمیقی کشیدم که تمام آرامش دنیا توی دلم سرازیر شد. من کنار عظمت‌دریا همه‌ی غصه‌هایم را درونش غرق کردم! همان‌جا، روی شن‌ها نشستم، کمی سردم شد و لرز به تنم نشست ولی دیدن دریا من را آرام می‌کرد.
خیره به موج‌هایی که به سمت ساحل می‌آمدند نگاه می‌کردم که حضور کسی را کنارم حس کردم!
با دیدن بهادر لبخندی زدم که با فاصله کنارم نشست. هر دو سکوت کرده بودیم و دریا را تماشا می‌کردیم که بهادر با صدای گرفته‌ای گفت:
- این‌جا من رو یاد مادرم میندازه!
می‌خواست با من درددل کند! سراپاگوش شدم، نگاهی به نیم‌رخ جذابش انداختم که باد موهای لختش را به بازی می‌گرفت. معلوم بود غرق خاطراتش شده است! من هم نگاهم را از او گرفتم و به دریا دوختم. ادامه داد:
- این ویلا هدیه مادرم بود؛ وقتی تازه دانشگاهم رو تموم کردم، خودش طراحی کرده بود. نمی‌دونی چقدر خوشحال بودم!
مکثی کرد...
- من عاشق مادرم بودم، با این‌که سن و سالی ازش گذشته بود ولی روحیه‌ی جوونی داشت. هر وقت میومدیم این‌جا، کنار هم روی شنا می‌نشستیم، سرم رو روی پاهاش می‌زاشتم موهام رو نوازش می‌کرد... .
چشم‌هایش پر شد! بغضم را به سختی فرو دادم و خیلی‌متاثر شدم، با صدای آرامی پرسیدم:
- چه اتفاقی براش افتاد؟
آهی از ته‌دل کشید و قطره‌ی‌اشکی از چشم‌های سرخ شده‌اش روی گونه‌های استخوانی و خوش‌فرمش لغزید. به چشم‌های من خیره شد و گفت:
- یک‌بیماری سخت گرفت. دکترا از درمانش عاجز بودن! مامان قشنگم ذره‌ذره داشت آب میشد و کاری از دستم بر نمی‌اومد! این آخرا اومدیم این‌جا یک‌لحظه هم تنهاش نذاشتیم. من و بابا عاشقش بودیم، اجازه نداد عملش کنن. یک‌شب توی آغـ*ـوش پدرم برای همیشه تنهامون گذاشت.
سرش را محکم با دست‌هایش فشرد. فکر نمی‌کردم بهادر غم به این بزرگی را توی سـ*ـینه‌اش داشته باشد! شخصیت تودار و محکمی داشت؛ تا به حال انقدر معصوم ندیده بودمش! به خودم آمدم و دیدم صورتم از اشک خیس شده است، پاهایم را دراز کردم و با فین‌فین گفتم:
- سرت رو روی پام بزار، شاید نتونم احساسی که نسبت به مادرت داشتی رو زنده کنم، اما امیدوارم آروم بشی.
بهادر با انگشت‌شستش اشک‌هایش را از صورتش پاک کرد. سرش را روی پاهایم گذاشت و چشم‌هایش را بست. دستم را دراز کردم که موهایش را نوازش کنم به یک‌باره دستم مشت شد و پشیمان شدم! گفتم یک‌وقت پیش خودش فکر نکند، جواب مثبت دادم! الان به عنوان یک‌دوست، می‌خواستم کنارش باشم. دستم را، روی بازویش گذاشتم و بی‌حرکت ماندم. باران کمی تندتر شروع به باریدن کرد.
بهادر چشم‌هایش را باز کرد در‌حالی‌که سیاهی‌چشمانش برق می‌زد، نگاه تشکرآمیزی به من انداخت و گفت:
- کاش برای همیشه داشتمت مارال!
و توی چشم‌هایم خیره شد. برای این‌که بحث را عوض کنم گفتم:
- بهتره... بریم تو... .
و سریع بلند شدم. بهادر هم شن‌های چسبیده روی لباس‌هایش را با دست کنار زد و با من هم‌قدم شد. گفتم:
- بقیه کجان؟
- بابا خسته بود، رفت بخوابه، مامان مریم و طلعت‌خانم سرگرم حرف زدن هستن، مهسا هم روی ل*ب‌تاب من چنبره زده!
هر دو به خنده افتادیم که ناگهان پایم به تکه‌سنگی گیر کرد و نزدیک بود نقش بر زمین شوم که بهادر سریع دستش را دور کمرم انداخت، من هم برای این‌که تعادلم حفظ بشود، بازویش را در دست فشردم که به یک‌باره هر دو افتادیم!
آخی گفتم که دیدم بهادر با نگاه خیره‌ای به من زل زده است. آب‌دهانم را فرو دادم و گفتم:
- می... میشه دستم رو بگیری بلند شم؟
سریع از آن حالتش خارج شد و با یک‌حرکت من را، از روی زمین بلند کرد. چشم‌هایش سرخ شده بود، اخمی بین ابروهایش افتاد و با حالت‌‌عصبی گفت:
- بیشتر مراقب باش!
و سریع از من فاصله گرفت. من هم نفس‌عمیقی از راحتی کشیدم و به طرف ویلا رفتم. گوشیم را به شارژ زدم و تصمیم گرفتم یک‌سرکی توی خونه بکشم. نزدیک اتاق‌بهادر رفتم و پیش خودم گفتم:
حالا که نیست، برم ببینم!
آرام در را بازکردم و به داخل اتاق رفتم. توی اتاق با دیوارهای سفید و تخت‌سفید که پر از کوسن بود، یک‌گیتار کنار میز تحریر، گوشه‌ی‌اتاق تکیه زده بود، روی دیوارها پر از عکس‌های بهادر و دوستانش بود. آینه‌ی‌قدی زیبایی هم گوشه‌ی دیوار قرار داشت. یک کیسه‌بوکس قرمزمشکی هم از سقف آویزان بود.
مشتی به آن زدم که دستم درد گرفت. داشتم از خودم می‌پرسیدم:
- چی این اتاق جذاب بود که می‌خواست بهم نشون بده!؟
که آرام‌آرام به سمت پرده‌های کتان‌سفید ساده‌ی اتاق رفتم، با هر دو دست پرده‌ها را کنار زدم که از شدت‌زیبایی منظره‌ی روبه‌رویم نفس توی س*ی*نه‌ام حبس شد!
پنجره‌های اتاق طوری طراحی شده بود، انگار کل‌دریا زیر پایت قرار گرفته است! هرجای اتاق که می‌نشستی از پنجره که تماماً از شیشه ساخته شده بود و می‌توانستی زیبایی و عظمت‌دریا را ببینی! ناگهان در سرویس‌بهداشتی باز شد و بهادر در‌حالی‌که آب از موهایش می‌چکید، با بالاتنه‌ی بر*ه*نه که فقط یک حوله‌ی سفید دور کمرش بسته شده بود، با دیدن من وسط اتاقش شکه شد و بی‌حرکت ایستاد!
من هم وسط اتاق خشک شده بودم و زل زدم به صورت متعجب بهادر!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
بهادر به خودش آمد، یک‌تای ابرویش را با حالت شیطنت‌آمیزی بالا انداخت و به طرفم آمد! در نزدیک‌ترین حالت، روبه‌رویم ایستاد. از شدت خجالت سرخ شدم، نمی‌توانستم در چشم‌هایش نگاه کنم! می‌خواستم بروم که بازویم را گرفت و با صدای‌آرامی گفت:
- کجا تشریف می‌برین؟
سرم را پایین انداختم و گفتم:
- نباید میومدم تو... معذرت می‌خوام!
دستش را زیرچانه‌ام گذاشت و سرم را بالا گرفت و گفت:
- حالا چرا نگاهم نمی‌کنی عزیزم؟
و لبخند کجی کنج‌لبانش نشست! در چشم‌هایش که برق شیطنت از آن می‌بارید، خیره شدم و با نگاه ملتمسانه‌ای گفتم:
- بذار برم!
اخم‌هایش توی هم رفت، دستش را پس کشید و رویش را از من برگرداند و گفت:
- برو!
سریع عقب‌عقب رفتم که محکم به در برخورد کردم، دستگیره‌ی در را پایین دادم و با سرعت از اتاق خارج شدم.
با خودم گفتم:
- خاک برسرت کنن مارال، آبروت رفت! الان پیش خودش چه فکری می‌کنه. برای چی انقدر فضولی؟ ولی چقدر بغلش خوب بود! چقدر حس‌‌آرامش گرفتم! خدایی خیلی‌جذابه!
یک پس‌گردنی به خودم زدم و گفتم:
- تو هم که مثل عسل شدی!
صدای مهسا به گوشم رسید که گفت:
- خوددرگیری داری؟
هول شده گفتم:
- از کی این‌جایی؟
- از اون‌جایی که زدی تو سرت!
بعد با حالت متاسفی سرش را تکان داد و گفت:
- نه تو داری از دست میری کلا!
سپس درب‌اتاق را بست و رفت. تا وقت شام، از اتاق بیرون نیامدم. رویم نمیشد توی چشم‌های بهادر نگاه کنم! ساعت از ۹شب گذشته بود و من در مقابل پایین رفتن، مقاومت می‌کردم، که صدای مادر را از پایین پله‌ها شنیدم، که صدایم می‌زد.
مانده بودم چکار کنم! از طرفی خجالت می‌کشیدم توی چشم‌های بهادر نگاه کنم، از طرفی هم حسابی گرسنه شدم و ناهار هم نخورده بودم! تصمیم گرفتم مادر را عصبانی نکنم. سریع از پله‌ها پایین رفتم که مادر گفت:
- کدوم قبرستونی بودی؟ حنجرم پاره شد از بس صدات کردم!
از گر*دن‌مادر آویزان شدم و گفتم:
- ببخشید مامان.
بوسیدمش که گفت:
- اه، خفم کردی دختر بدو بریم شام همه منتظرن.
پشت‌سر مادر وارد آشپزخانه شدم که پدر گفت:
- حالت خوبه دخترم؟
با صدای آرامی گفتم:
- خوبم باباجون.
صندلی کنار مهسا را بیرون کشیدم و نشستم که دورترین صندلی به بهادر بود. بهادر با خنده‌ی موزیانه‌ای گفت:
- علیک‌سلام مارال‌خانوم!
مهسا سقلمه‌ای به من زد که گفتم:
-هوم؟
از قیافه‌ی بامزه‌ای که به خودم گرفتم، همگی به خنده افتادند. نگاه‌سریعی به بهادر انداختم که دیدم با عشق به من خیره شده است! انگار ازخجالت کشیدن من لـ*ـذت می‌برد. یک‌ نفس‌عمیق کشیدم و به خودم گفتم:
- از این به بعد حق نداری مظلوم‌بازی دربیاری، ببین چه پررو شده!
تصمیم گرفتم همان مارال حاضرجواب همیشگی باشم که همه‌ی معلم‌ها از دستش شاکی بودند!
با اشتها غذایم را که خورش‌مرغ و آلو بود، خوردم. دیگر هم به بهادر نگاه نکردم. دستی‌دستی داشت شرطی که باهم بستیم را با این رفتارهایش می‌برد. بابت‌شام تشکر کردم و زودتر از همه از سرمیز بلند شدم. روی یک‌کاناپه‌ی راحت جلوی تلویزیون نشستم و گوشیم را از جیبم درآوردم. دلم می‌خواست با شاهرخ حرف بزنم. خیلی دلتنگش بودم، دل را به دریا زدم و شماره‌اش را گرفتم. با دومین بوق، گوشی را برداشت، باهیجان گفتم:
- الو... شاهرخ! سلام...
صدای دخترجوانی با لهجه‌ی انگلیسی در گوشم پیچید:
- شما؟
شوکه شده با خودم گفتم:
- این کیه؟ گوشی شاهرخ دستش چیکار می‌کنه؟
بغض گلویم را گرفت، دخترک دوباره گفت:
- شما کی هستید؟ با شاهرخ چکار دارید؟
سریع گوشی را قطع کردم! نمی‌توانستم نفس بکشم. هزار جور فکرهای منفی توی سرم چرخ می‌خورد! حال خودم را نمی‌فهمیدم، پس بخاطر یک‌دختر دیگر من را رها کرد؟! لعنت به تو... لعنت به تو شاهرخ... دستم را روی گلویم گذاشتم و به سختی نفس می‌کشیدم، از روی کاناپه بلند شدم. نمی‌خواستم بقیه پی به حال خرابم ببرند! به سمت پله‌ها دویدم، بهادر من را دید و گفت:
- مارال جان خوبی؟
روی پله‌ها پشت به او ایستادم صدایم را صاف کردم و گفتم:
- حالم خوبه، میرم بخوابم.
بهادر پایین پله‌ها ایستاد و با حالت‌متفکری رفتن من را تماشا می‌کرد! به سمت اتاق رفتم و خودم را روی تخت انداختم. باید فراموشش کنم.
خیلی‌پستی شاهرخ! من را وابسته‌ی خودت کردی! وقتی حسابی دل بستم به خاطر یک‌دختر دیگر ترکم کردی! لعنت به تو...
سرم را توی بالش فرو کردم و تا خود صبح اشک ریختم!
صبح با سردرد بدی بیدار شدم. مهسا را در حال آماده شدن دیدم. تا نگاهش به من افتاد، گفت:
- عه بیدارشدی؟
- نه خوابم!
- هه هه هه... بامزه! پاشو حاضر شو می‌خوایم بریم بیرون بگردیم. ناهار هم توی جنگل می‌خوریم. مامان بابا پایین منتظرن.
- چرا الان داری به من میگی!؟
با عجله بلند شدم و به طرف حمام رفتم، یک‌دوش ۵دقیقه‌ای گرفتم و زود بیرون آمدم. مانتوسبز ارتشی وشلوار ستش را پوشیدم. موهایم را کج توی صورتم ریختم و پشت‌سرم بافتم. یک‌ریمل و رژلب کالباسی زدم. عطر را روی خودم خالی کردم و توی آینه نگاهی به خودم انداختم و گفتم:
- آینه... نباید بشینی از دوریش زار بزنی! تو هم خوش بگذرون بدبخت! یک‌روزی می‌رسه از این کارش پشیمون میشه
با این حرف‌ها اعتماد بنفس از دست رفته‌ام را تا حدودی برگرداندم. کفش‌های اسپرت مشکیم را هم به پا کردم و به طرف پایین از پله‌ها سرازیر شدم.
قرار شد، همگی با یک‌ماشین برویم. بهادر با سانتافه‌ی مشکی‌رنگش از پارکینگ خارج شد. پدر سوار شد و کنار بهادر نشست. من و مهسا و مادر عقب نشستیم.
بهادر هم یک‌تیشرت آستین‌بلند قرمز پوشیده بود با شلوارجین سورمه‌ای و موهایش را پشت‌سرش دم‌اسبی بسته بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
عینک‌آفتابی بزرگی هم روی چشم‌هایش گذاشته بود، که جذاب‌ترش می‌کرد. موزیک‌ملایمی پخش میشد و همگی در سکوت، انگار در عوالم خود پرسه می‌زدند. من خیلی به موسیقی غیرایرانی علاقمند نبودم، دوست داشتم کاملا معنی شعر را بفهمم و تک‌تک کلماتش را حسش کنم.
پدر در جایش تکانی خورد و گوشه‌ی سبیلش را تابی داد و رو به بهادر پرسید:
- خب بهادرجان کجا می‌خوای ما رو ببری؟
بهادر نگاهی به ما انداخت و درحالی که لبخند مرموزی بر ل*ب نشاند، گفت :
- سورپرایزه! بهتره خودتون ببینید!
مهسا لبخند کجی زد و گفت:
- عه! از این کارها هم بلدی؟
بهادر از توی آینه نگاهی انداخت و گفت:
- خیلی‌کارهای دیگه هم بلدم، توخبر نداری!
من رو به پدر گفتم:
- بابایی اگه جنگل رفتیم تاب می‌بندی؟ من خیلی دوست دارم!
- چشم دخترم، دیگه؟
مادر چشم‌غره‌ای به من رفت و گفت:
-دختر گنده می‌خواد تاب‌بازی کنه!
ل*ب‌هایم آویزان شد و رویم را از مادر برگرداندم! بهادر رو به مادر گفت:
- تاب که سن و سال نمی‌شناسه! اصلا خود منم می‌خوام تاب سوار شم!
در دلم از این طرفداریش حسابی لـ*ـذت بردم.
مهسا تا چند لحظه‌ی پیش که خیره به صفحه‌ی گوشی در دستش بود و انگار چیزهایی تایپ می‌کرد، درحالی که آدامسی در د*ه*ان می‌جوید، گفت:
- مامان تمام حالش به تابشه وگرنه مثل پیرپاتال‌ها بشینیم هم رو ببینیم! والا!
مادر یک‌تای ابرویش را بالا داد و چشمانش را یک‌دور گرداند و گفت:
- شما لطفا خفه!
ناگهان من و بهادر از شدت‌خنده سرخ شدیم و صدای خنده‌هایمان فضای‌ماشین را پر کرد! مهسا با حالت گریه و اعتراض‌آمیزی رو به پدر گفت:
-بابا!
- خانم چرا کم میاری تو ذوق بچه می‌زنی؟
مادر ایشی گفت که همگی به خنده افتادیم!
از پنجره بیرون را نگاه می‌کردیم، تپه‌ها کم‌کم از درخت‌های سبز و بلند پوشیده میشد، جاده باریک‌تر میشد، صدای پرنده‌ها به گوش می‌رسید، هر چه جلوتر می‌رفتیم درخت‌ها درهم پیچیدتر می‌شدند. منظره‌ی خیلی زیبایی بود. آهسته گفتم:
-این‌جا عالیه، خیلی‌قشنگه!
مادر شیشه را پایین داد، نفس‌عمیقی کشید و گفت:
- عجب هوایی!
مهسا جیغی از خوشحالی کشید! از یک‌تپه که پایین رفتیم، انتهای جاده دریا بود!
بهادر سرعتش را پایین آورد و گفت:
- این هم از سورپرایز!
ماشین را کناری نگه داشت. من و مهسا با سرعت پیاده شدیم و به سمت دریا دویدیم. می‌خندیدیم و شاد بودیم، یک‌مشت آب توی صورتش پاشیدم که دنبالم کرد! سریع فرار کردم و پشت سر پدر، پناه گرفتم. مهسا هی خط و نشان می‌کشید، من‌ هم برایش شکلک درمی‌آوردم !مادر به طرف پدر برگشت و گفت:
- دختر بزرگ کردم! قشنگ دو سالشونه!
پدر سری تکان داد و با دیدن ما لبخندی زد و گفت:
- سخت نگیر خانوم، بزار خوش باشن!
بهادر خنده‌کنان زیراندازی از ماشین درآورد و کنار یک‌درخت قطور و زیبا پهن کرد. سبد خوراکی‌ها را درآورد، یک‌صندلی تاشو هم برای مادر باز کرد، که مادر کلی قربان‌صدقه‌اش رفت. پدر فلاکس‌چای را برداشت و برای همه چای ریخت. نان و پنیر و گردو را هم، روی سفره‌ی یک‌بار‌مصرف گذاشت. بهادر یک‌پاکت آب‌پرتغال هم گرفته بود. مشغول خوردن صبحانه شدیم. واقعا خیلی‌رویایی بود، تصور این‌که بودن در کنار درخت‌های زیبا و آرامشی که به تو هدیه می‌دهد و دریای آبی آرامی که رو به رویت قرار گرفته است! چند خانواده‌ی دیگر هم با فاصله از ما نشسته بودند. بهادر بلند شد و به طرف ماشین رفت. من غرق‌زیبایی اطرافم بودم و آرام‌آرام، چای‌دارچینیم را مزه‌مزه می‌کردم، یک‌دفعه صدای مهسا به گوش رسید که گفت:
- وای... تو عالی هستی بهادر!
به طرفشان برگشتم و دیدم، بهادر به یک‌شاخه‌ی قطور تاب بسته است! از شدت‌ذوق به طرفشان دویدم.
مهسا با ذوق و شعف کودکانه‌ای گفت:
- اول من... اول من!
بهادر سری به نشانه‌ی‌تاسف تکان داد و گفت:
- قشنگ‌بچه‌ای! مامان مریم راست میگه! نوبت هم می‌گیره!
بعد خنده‌ی‌زیبایی از حرص خوردن مهسا بر ل*بش نشست، که من هم خنده‌ام گرفت. مهسا سوار تاب شد، بهادر هم هولش می‌داد، او هم از شدت‌هیجان جیغ می‌زد و بلند می‌خندید!
با ل*ب‌های آویزان داشتم نگاهشان می‌کردم که بهادر گفت:
- بسه بیا پایین کوچولو، نوبت ماراله!
مهسا کلی اعتراض کرد، ولی با دیدن قیافه‌ی مظلوم من راضی شد و از تاب پایین آمد. ب*وسه‌ای توی هوا برای بهادر فرستاد و گفت:
- قربون داداش! تو باید داداش واقعی خودم می‌شدی! فکر کنم تو بیمارستان عوض شدی!
بهادر چشمانش را ریز کرد و گفت:
- کم شکر بریز کوچولو!
سریع رفتم و روی تاب نشستم، با دیدن نگاه‌جذاب بهادر به خودم، ذوقم را فروخوردم و گفتم:
- لطفا یواش هل بدین!
آرام زیر گوشم گفت:
- ای به چشم بانوی‌من!
چشم‌هایم را بستم و آرام تاب می‌خوردم. موهایم هی توی صورتم می‌ریخت و قلقلکم می‌داد پاهایم را، روی زمین گذاشتم و تاب را نگه داشتم، با نگاه‌زیبایی رو به بهادر گفتم:
- ممنون.
بهادر هم چشمکی به من زد، که ته‌دلم لرزید! سرم را پایین انداختم و با قدم‌های تند پیش مادر و پدر رفتم. تازه یاد مهتاب افتادم و گفتم:
-همگی جمع شین که می‌خوام یک‌خبر خوب بهتون بدم!
پدر لیوان چایش را بر زمین گداشت و منتظر رو به من گفت:
- خوش‌خبر باشی باباجون!
مادر با شور و شوق گفت:
- بگو دخترم چیه این خبر خوبت؟
شیطنتم گل کرد و گفتم:
- اول مشتولوق!
پدر یک‌اسکناس پنجاه هزار تومانی به من داد. ابرویم را به نشانه‌ی نارضایتی و کافی نبودن بالا انداختم، که مادر چپ‌چپی نگاهم کرد و گفت:
- دختر گلم! با ز*ب*ون‌خوش بگو وگرنه بجای مشتلوق، مشت و لگد می‌خوری!
صدای خنده‌ی ناگهانی بهادر و مهسا فضا را پر کرد! ل*ب‌هایم آویزان شد و با حالت اعتراض‌آمیزی گفتم:
- بابا!
بابا هم که خنده‌اش گرفته بود، گفت:
- مامانته دیگه! کاریش نمیشه کرد! ولی خانم دمت‌گرم باحال بود!
که همگی دوباره با صدای‌بلند خندیدیم.
بهادر دستی به گوشه‌ی‌ل*بش کشید و سرش را بالا گرفت و گفت،:
- مشتولوق مارال خانم بعد ناهار!
درحالی که برق چشمانم نمایان شد، نگاه تشکرآمیزی به او انداختم و گفتم:
- ممنون. حالا خبر خوبم اینه، مامان خانم داری مامان‌بزرگ میشی!
صورتش سرخ شد و گفت:
-چی؟ تو چیکار کردی؟! تو... دختره بی‌حیا!
رنگم از تصور مادر پرید، سریع گفتم:
-نه مامان من نه! توروخدا ذهنیتت راجب من چقدر خرابه من شوهرم کجا بود که حامله باشم!
که بهادر از شدت خنده، اشک چشم‌هایش را با انگشت شستش پاک می‌کرد و رو شکمش خم شده بود! بابا با اخم گفت:
- خانم توروخدا قبلش یکم فکر کن بعد حرف بزن! دخترم سکته ناقص زد!
- باباجون مهتاب حامله‌س!
مهسا جیغی از خوشحالی کشید و گفت:
- آخ‌جون خاله شدم!
همگی شروع به دست زدن کردیم.
مادر حیرت‌زده دستی رو به آسمان گرفت و زمزمه کرد:
-خدایا شکرت، دخترم خوشبخت شد. من دارم نوه‌دار میشم!
پدر به طرفم آمد و من را در آ*غ*و*ش کشید و گفت:
- مارال‌جان ی‌کادوی خوب پیش من داری، با این خبرت دلم رو شاد کردی.
مهسا با لحن شیطنت‌آمیزی گفت:
- البته کار اصلی رو رادوین کرده!
مادر زهرماری حواله‌اش کرد، که همگی از شدت‌خنده کبود شدیم!
ساعت نزدیک یازده‌ظهر بود. مادر رفت که به مهتاب زنگ بزند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
مادر رفت به مهتاب زنگ بزند و مفصل راجب عضو جدید خانواده صحبت کنند.
بهادر درحالی‌که به طرف ماشین می‌رفت گفت:
- مارال جان؟ میای کمک؟
گوشیم را کنار گذاشتم و همراهش رفتم. جوجه مزه‌دار شده را به دستم داد و گفت:
- می‌تونی این‌ها رو سیخ کنی عزیزم؟
- بله حتما.
خودش هم باربیکیوی‌تاشو را برداشت و مشغول درست کردن آتش شد. همین‌طور که جوجه‌ها را به سیخ می‌زدم، داشتم فکر می‌کردم، چقدر پسر مهربانی است، چقدر با حضورش به خونواده‌ی من رنگ‌شادی زد! مهسا که همیشه در عوالم خودش بود و افسرده، آزادانه می‌خندید و شوخی می‌کرد! می‌دانستم چقدر از حضور بهادر خوشحال است، همیشه آرزویش بود، یک‌برادر بزرگتر مثل او داشته باشد.
نگاهی به پدر انداختم؛ که چقدر سرحال‌تر شده بود. بعد از کاری که بهادر برایش فراهم کرد، اعتمادبنفس از دست رفته‌اش را، بعد از ورشکستگی به دست آورد. نگاهم به مادر افتاد، که همیشه چشم‌هایش پر اشک بود و می‌دانستم حسرت داشتن یک‌پسر دارد آزارش می‌دهد، و حالا به شدت به بهادر وابسته شده است و جای پسر نداشته‌اش را پر کرده است!
چقدر این پسر توی خونواده‌ما حل شده بود! مثل یک‌تکه پازل که سال‌ها گم شده بود و حالا در جای درست خودش قرار گرفته و همه‌‌چیز را کامل کرده بود!
جوجه‌های سیخ زده را کنار گذاشتم. مادر هم برنج آماده را کنار آتش گذاشت که گرم بشود. مهسا که دست به سیاه و سفید نمی‌زد، همراه پدر مشغول سالاد درست کردن بود. اشک‌شوق به چشمم نشست، فقط نبود شاهرخ کنارم، آزارم می‌داد. اگر انقدر بی‌معرفت نبود، من خوشبخت‌ترین دختر دنیا بودم. توی ذهنم به خودم نهیب زدم:
- بسه ... بس کن! تا کی می‌خوای مثل احمق‌ها به این عشق یک‌طرفه فکر کنی؟ به فکر خودت باش، تمومش کن!
جوجه‌ها را به دست بهادر دادم که تشکر کرد و گفت:
- کارت حرف نداره!
چشمکی زدم و گفتم:
-ما اینیم دیگه!
بهادر که انتظار این حرکت را از من نداشت، چشم‌هایش گرد شد و گفت:
- ای من به فدای چشمکت عزیزم نکن، این‌کار رو با من! مارال این بازی کثیفیه، منصفانه نیست‌ها!
خنده‌ی بلندی کردم که گفت:
- ای‌بدجنس افتادی رو دور اذیت؟ می‌دونی قلب من روت حساسه، هی بتازون!
ابرویم را بالا دادم و با غرور نگاهم را از او گرفتم، که با لحن بدجنسی گفت:
- نکنه دلت می‌خواد مثل دیروز اینجا باشی؟ (به بغلش اشاره کرد!)
هول شده از خجالت هم‌رنگ گچ شدم! سریع گفتم:
- من برم گوجه‌ها رو سیخ کنم!
بهادر از این عکس‌العمل من خنده‌ی بلندی کرد و گفت:
- مارال خانوم یکی به نفع من!
دارم برات بهادرخان حالت رو می‌گیرم! من رو اذیت می‌کنی؟ حالا نشونت می‌دم مارال کیه!
با حرص گوجه‌ها را به سیخ می‌زدم؛ بهادر با لحن بدجنسی گفت:
- فلفل هم بزن... یکی درمیون بزن!
و هی می‌خندید! نمی‌دانستم حرص بخورم یا بخندم! سفره یک‌بار مصرف را پهن کردیم، جوجه‌های آماده و گوجه‌ها را روی سفره چیدیم. مادر دیس‌برنج را وسط‌سفره گذاشت، مهسا هم ظرف‌سالاد را کنار جوجه‌ها گذاشت و گفت:
- جوجه‌ها بکشید کنار که سالارتون اومد!
پدر خنده‌ای کرد، لپ‌مهسا را کشید و گفت:
- دختر بابایی.
من هم ل*ب‌هایم را آویزان کردم و گفتم:
- هوم... پس من چی؟
- من همتون رو یک‌اندازه دوست دارم!
با اعتراض گفتم:
- همش کلیشه!
بهادر با لحن‌جدی گفت:
- مارال‌خانم شما برای همه عزیزین!
و دور از چشم بقیه چشمکی زد!
- بخورین تا سرد نشده!
- مامان یعنی محبت از اخلاقت می‌چکه‌ها!
مادر هم با لحن‌ناراحتی گفت:
- چه کنم؟ هر چی می‌کشم از دست همین محبت زیادمه ! هی!
با چشم‌های گرد شده نگاهش کردم و گفتم:
-مامان من الان داشتم تیکه می‌نداختم‌ها!
- از همون اول که به دنیا اومدی با اون چشم‌هات، فهمیدم چش‌سفیدی!
با اعتراض و حالت‌تعجب و گریه گفتم:
-مامان!
مادر لبخند کم‌رنگی زد و گفت:
- شوخی کردم!
و همگی با خنده و شوخی غذایمان را خوردیم. بعد از صرف ناهار، رفتم کمی قدم بزنم، که گوشیم زنگ خورد! مردد نگاهی به شماره‌ی ناشناس انداختم و جواب دادم که گفت:
- مارال؟ خیلی‌مواظب خودت باش!
صدا برایم آشنا بود! با تردید گفتم:
- شاهرخ خودتی؟
- مارال گوش بده! مواظب باش باشه؟ از خونه خارج نشو به هیچ عنوان فهمیدی؟
و قطع کرد! هر چه شماره‌اش را گرفتم، خاموش بود! خیلی‌عمیق به فکر فرو رفتم. یعنی چه؟ چه‌چیزی من را تهدید می‌کرد؟ این قایم موشک‌بازی‌ها یعنی چه؟!
نگاهی به دور و برم انداختم، هیچ مورد مشکوکی ندیدم. ترس و اضطراب به دلم افتاد! نمی‌دانستم چکار باید بکنم! صدای‌بهادر را از پشت‌سرم شنیدم که گفت:
- اتفاقی افتاده؟
سریع و هول شده برگشتم و گفتم:
- نه نه چه اتفاقی؟
- نمی‌دونم! مربوط به تماسی که باهات گرفته شده؟
- هوم؟ نه، یعنی نمی‌دونم!
بهادر روبه‌رویم قرار گرفت و با صورت جدی و اخم‌های درهم گفت:
- اگه احتیاج به کمک داری مارال روی من حساب کن، خب؟
- نه چیزی نیست ممنون، یعنی باشه!
بهادر درحالی‌که اضطراب و نگرانی در حالاتش پیدا بود؛ نزدیک‌تر آمد و گفت:
- مارال، حالت خوبه؟ رنگتم پریده.
- گفتم که چیزی نیست!
آهی کشید و گفت:
- اومدم که صدات کنم، برات یک‌سورپرایز دارم!
بی‌حرف دنبالش به راه افتادم که گیتاری از ماشین درآورد و همراه مهسا کناردریا رفتیم. مادر و پدر مشغول خوردن چای و گپ زدن بودند، بهادر روی یک‌تخته‌سنگ نشست و گیتار را، روی پایش گذاشت. ما هم کنارش روی شن‌ها نشستیم.
مهسا موهایش را که در اثر وزش ملایم باد در صورتش ریخته بود را کنار زد و گفت:
- بزن ببینیم چی بلدی!
بهادر لبخند کجی زد و با غرورخاص خودش گفت:
- بشین و گوش کن... .
بعد شروع به نواختن آهنگ شاید اون هم از بابک مافی کرد...
حین خواندن به من نگاه می‌کرد، اخم‌ظریفی بین ابروهایش نشست و چشم‌هایش برق‌خاصی داشت. یاد شاهرخ افتادم و احساس مبهمی که توی دلم دارم! یعنی چه پیش می‌آمد؟ چرا همه‌چیز ناگهان بهم ریخت؟ گیج بودم، نمی‌دانستم، چکار باید کنم؟ چرا باید مواظب خودم باشم؟ مگر من کی هستم که دشمن داشته باشم؟ کی قرار بود به من آسیب برساند و چرا؟ شاهرخ چرا رفت؟ با این علاقه‌ای که بهادر نسبت به من دارد، چکار کنم؟ خدایا کمکم کن... باز هم اشک توی چشم‌هایم نشست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
صدای‌بم و جذابی داشت، که پر از احساس بود. من لایق این همه عشقی که بهادر نسبت به من داشت نبودم، زیرا که من عاشقش نیستم، نمی‌خواهم فریبش بدهم! نمی‌خواهم او دلبسته‌ی منی شود که کسی در دلش و در فکرش حضور دارد!
با چشمانی بسته و غرق در افکار بی‌سروته خود به صدای بهادر گوش می‌دادم:
بگو می‌دونی چه حسی دارم...
چه جوری میشه به روت نیارم؟
چرا از عشقت، من خسته نمیشم؟!
به هیچ‌کسی جز تو؛ دلبسته نمیشم...
نمیشم... نمیشم!
شاید اون‌هم که برات عاشق ترینه...
که برای تو بهترینه....
کی می‌دونه؟
شاید اون‌هم که براش تو بهترینی،
که براش مهم‌ترینی، کی می‌دونه؟
شاید اون‌هم که برات عاشق ترینه...
که برای تو بهترینه،
کی می‌دونه؟ کی می‌دونه؟
حالا که عشق تو رفته توی جونم مثل ریشه
می‌نویسم با نفس‌هام روی شیشه
من همونم که کنار تو می‌مونم تا همیشه
بعد از این‌که آهنگش تمام شد، با بغض گفتم:
-خیلی‌قشنگ بود... خیلی!
سپس با عجله از جایم بلند شدم و با قدم‌هایی تند از آن‌ها دور شدم. گریه می‌کردم و قدم می‌زدم، کنار یک‌صخره‌ی بزرگ روبه‌روی دریا نشستم، بغض‌بدی گلویم را فشار می‌داد، حس خفگی داشتم! در یک بلاتکلیفی بدی دست و پا می‌زدم!
منی که شاهرخ را می‌خواستم و من را نمی‌خواست و از من فرار می‌کرد، از طرفی بهادری که من را می‌خواست و من او را نمی‌خواستم!
باید فراموشش کنم، کسی را که من را نخواهد، نمی‌خواهم! من باید تمامش کنم. باید با این حس بلاتکلیفی بجنگم! به یک‌باره بهادر به من نزدیک شد و کنارم نشست، گیتارش را به تخته‌سنگی تکیه داد و گفت:
- می‌خوای صحبت کنیم؟
با تکان دادن سر گفتم:
- نه!
چشمانش را بست، نفس‌عمیقی کشید و درحالی که در عمق‌چشمانم پرسش‌گر نگاه می‌کرد، گفت:
- میشه حدس زد چته! پای کس دیگه‌ای درمیونه؟
شوکه شده نگاهش کردم، تمام‌تنم یخ کرد. بهت زده با چشم‌های اشکیم به او خیره شدم، که ادامه داد:
- می‌دونستم پای کسی درمیونه ولی (آهی کشید) امیدوار بودم من رو انتخاب کنی!
دستم را جلوی دهانم گرفتم، با صدای لرزانی گفتم:
-کسی بود، دیگه نیست!
از روی صخره پرید و روبه‌رویم ایستاد، بازوهایم را در دستانش فشرد،چشم‌های جذاب مشکیش را در چشم‌هایم دوخت و با ابروهای درهم و صورتی جدی گفت:
-یعنی دیگه نمی‌خوایش؟
سرم را به زیر انداختم و با صدای‌آرامی که خودم هم به زور شنیدم گفتم:
- می‌خواستم، ولی رفت!
کلافه دستی در موهایش کشید و گفت:
- تصمیمت چیه مارال؟ می‌دونی من چه حسی بهت دارم؟!
با بغض گفتم:
- نمی‌دونم!
در مردمک چشم‌هایم عمیق نگاه کرد، تمام اجزای‌صورتم را حریصانه از نظر گذراند و گفت:
- این... این تردیدت رو میشه یه شانس در نظر گرفت؟
دستپاچه سرم را پایین انداختم، دستش را زیرچانه‌ام گرفت و سرم را بالا آورد و با لحن‌خش‌دار و آرامی گفت:
- می‌خوای کمکت کنم؟
با تکان دادن سر، نشان دادم یعنی:
- آره!
- بهم وقت بده، من الان گیجم نمی‌دونم چی می‌خوام... حالم بده!
من را در آغـ*ـوش کشید و شروع به نوازش موهایم کرد.
- من نمی‌خوام بهت دروغ بگم، تو باید بدونی، این حق توعه! بعد تصمیم بگیر.
تمام چیزهایی که بین من و شاهرخ بود را برایش تعریف کردم، عصبی دستی در موهایش کشید، چندقدم فاصله گرفت و سکوت کرد! با صدای دورگه‌ای از شدت‌ناراحتی، گفت:
- مارال؟ این تصمیمیه که خودت باید بگیری!
با چشم‌های اشکی نگاهش کردم، که چشم‌هایش را بی‌طاقت بست و نفس‌عمیقی کشید.
ب*وسه‌ای که اتفاق افتاد غیرقابل باور بود. شوکه شده و بی‌حرف سرجایم‌ خشکم زد. بهادر داشت اشک می‌ریخت! آرام ل*ب زد:
- معذرت می‌خوام!
و سریع با قدم‌های تند رفت و دور شد. من ماندم و کلی حس‌های ضد و نقیض توی‌قلبم! حس‌عجیبی بود. دستم را روی ل*ب‌هایم کشیدم و چند نفس‌عمیق کشیدم! اشک‌هایم را پاک کردم و به راه افتادم. مهسا تنها نشسته بود، درحالی‌ که به آبی‌دریا خیره شده بود گفت:
- خیلی دوست داره، از دستش نده!
- می‌دونم!
- تو چی؟ دوسش داری؟
- عاشقش نیستم!
- دوسش داری؟
- مگه میشه دوسش نداشت؟!
- همین برای شروع کافیه مارال، خودخواه نباش! بابا رو ببین، من و مامان همگی بهادر رو دوست داریم، باهاش خوشبخت میشی، همه خوشبخت میشیم، اون عاشقته! به فکرخودت باش، ببین کی برات از خودش می‌گذره؟ کی تنهات نمی‌ذاره؟ کی همراهته؟ شاهرخ کجاس مارال؟ مگه نگفت تا تهش باهاته؟ تهش همین بود!؟ چرا گفت ممکنه نیاد؟ تکلیفت رو با خودت روشن کن مارال، آدم‌ها تا ابد صبر نمی‌کنن!
حرف‌هایش منطقی بود، ولی دل دلیل و منطق نمی‌شناخت! حدود نیم‌ساعتی همان‌جا نشستم و فکر کردم؛ هوا داشت تاریک میشد. پیش بقیه برگشتم، مادر و پدر در حال جمع کردن وسایل بودند، مهسا تکیه‌اش را به یک‌درخت داده بود و با گوشیش ور می‌رفت، با چشم دنبال بهادر گشتم که از طرف ساحل سربه‌زیر و گرفته داشت می‌آمد! ته دلم لرزید، نکند دیگر دوستم نداشته باشد؟ به خودم گفتم:
- مگه فرقی هم می‌کنه؟ آره من دلم می‌خواد، همیشه برق‌عشق رو توی چشم‌هاش ببینم. این قیافه‌ی گرفتش عذابم میده!صدایی در درونم گفت:
- پس شاهرخ چی؟
کلافه گفتم:
- اه بسه دیگه، بسه! حتما باهمون دخترس که گوشیش رو جواب داد!
بهادر از کنار من رد شد، نیم‌نگاهی به من انداخت و به کمک پدر و مادر رفت. دلم گرفت! ترسیدم بهادر را از خودم رانده باشم! چقدر خودخواه بودم! چکار کنم خدایا؟ اصلا حالم خوب نیست، سردرد بدی گرفته بودم!
همگی سوار ماشین شدیم. سرم را به شیشه تکیه دادم، از شدت خستگی‌ذهنی خوابم برد! ناگهان با تکان شدیدی که ماشین خورد و صدای‌جیغ و یا امام‌رضای مادر از خواب پریدم! وحشت‌زده اطراف را نگاه می‌کردم تا بفهمم چه اتفاقی در حال وقوع است که ماشین‌سیاه بزرگی محکم خودش را به ماشین ما کوبید! ترس تمام وجودم را گرفت و بدنم شروع به لرزیدن کرد. یاد حرف‌های شاهرخ افتادم! بهت‌زده به ون‌مشکی خیره شدم، بهادر فرمان را چرخاند و محکم ضربه‌ای به ماشین سیاه زد! همگی خیلی‌ترسیده بودیم، مهسا با صدای‌بلند گریه می‌کرد. سرش را بغـ*ـل کردم و ب*و*سیدم، از دور صدای آژیر ماشین‌پلیس‌راه آمد. با دیدنش نور امیدی به دلمان تابید! ماشین سیاه با دیدن پلیس سرعتش را زیاد کرد و دور شد! با علامت پلیس، بهادر ماشین را نگه داشت و با عجله پایین رفت.
بعد از صحبت‌‌کوتاهی با افسرپلیس با او دست داد و سوار ماشین شد.
پدر با لحن نگرانی گفت:
- چی شد پسرم؟ این‌ها کی بودن؟ پلیس چی گفت؟
بهادر با لحن کلافه‌ای گفت:
- منم نمی‌دونم کی بودن و از جون ما چی می‌خواستن! پلیس دنبالشونه اما پلاک‌ماشین هم پوشونده بودن!
مادر با ناراحتی گفت:
- انشالله دست‌گیر میشن! خدایا این چه بلایی بود! قلبم داشت وایمیستاد.
بهادر کنار یک‌ آبمیوه‌فروشی نگه داشت.
پدر سریع پایین رفت و برای همه آب‌آناناس گرفت. کمی حالمان جا آمد، ولی من حال خوشی نداشتم. شماره‌ی شاهرخ را گرفتم که باز خاموش بود، همگی خسته برگشتیم به ویلا! مادر که سردردش شروع شده بود به طرف اتاقش، رفت تا استراحت کند! پدر هم به سمت حمام رفت تا یک‌دوش آب‌گرم بگیرد. مهسا بی‌خیال روی کاناپه لم داد و جلوی تلویزیون نشست تا یک‌فیلم کمدی ببیند! و گفت:
- شاید این فیلمه بشوره ببره این همه استرس رو!
سرش رو ب*و*سیدم و گفتم:
- قربونت برم خواهر قشنگم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
با حالت بامزه‌ای تندتند پلک زد و ل*ب‌هایش را برای من غنچه می‌کرد. لبخندی به صورت بانمکش زدم و به سمت اتاق به راه افتادم، سریع شماره‌ی مهتاب را گرفتم و سراغ شاهرخ را از او گرفتم؛ که گفت دیشب از اتریش رفته است؛ ولی نگفت کجا! چیزی راجب آن ماجرا به مهتاب نگفتم و بعد از خداحافظی کوتاهی تماس را قطع کردم. خسته و سردرگم سرم را بین دست‌هایم گرفتم و کلافه با خودم گفتم:
- جریان چیه؟ شاهرخ چی می‌دونه؟
برای این‌که حالم جا بیاید به سمت حمام رفتم، وان را از آب‌گرم پر کردم و خودم را به معجزه‌ی‌ آب‌گرمی سپردم که آرامم می‌کرد. در همان‌حال چرت نیم‌ساعته‌ای زدم، به یک‌باره از خواب پریدم و دوش سریعی گرفتم. نگاهی توی آینه به خودم انداختم، امشب تصمیمم را به بهادر می‌گویم! نمی‌خواهم فقط به خودم فکر کنم! با حوله‌ی سرخ‌رنگم خودم را خشک کردم، درحالی که هنوز آب از موهایم چکه می‌کرد. از توی کشو یک‌لباس پرنسسی با دامن پر از چین‌کوتاه به رنگ‌قرمز پوشیدم که بالاتنه‌ی جذب و زیبایی داشت، آستین‌ها هم از حریر طرح‌دار بود. با یک جوراب‌شلواری مشکی، موهای نم‌دارم را باز دورم ریختم، با قدم‌هایی آرام از پله‌ها پایین رفتم.
ساعت ۹شب بود، همگی سرمیزشام جمع شدیم .مادر به خاطر سردردش خواب بود و گفته بود برای شام بیدارش نکنیم.
شام را در سکوت خوردیم .پدر هم اظهارخستگی کرد و شب‌بخیری گفت و روی موهایم را ب*و*سید. من و بهادر نگاهمان، را از هم می‌دزدیدیم. قاشقش را با صدا در بشقاب انداخت، شب‌بخیر آرامی گفت و از خانه بیرون رفت. مهسا نگاه معناداری به من انداخت و گفت:
- فکرهات رو کردی؟
درحالی که تره‌ای از موهایم را دور انگشتم می‌پیچاندم گفتم:
- آره ولی مطمئن نیستم، من تازه ۱۸سالمه مهسا!
- شانس فقط یک‌بار در خونه‌آدم رو می‌زنه مارال! به سن و سال هم کاری نداره! اگه فکر می‌کنی هنوز بچه‌ای پس عاشق شاهرخ هم نیستی، پس نمی‌دونی دوست داشتن چیه؟ اگه فکر می‌کنی بچه‌ای، عشق رو با وابستگی اشتباه گرفتی! مارال راهت رو عوض کن. یکم بزرگ شو! به علاقه دیگران احترام بزار! اگه نمی‌تونی تکلیف دلت رو با خودت روشن کنی، بقیه رو پابند خودت نکن!
داشتم فکر می‌کردم مهسا با این سن کمش، خیلی فهمیده‌تر از منی است که از نظر سنی از او بزرگتر بودم! بلند شدم و محکم بغلش کردم و گفتم:
- ممنون مهسای عزیزم با حرف‌هات چشم‌های من رو به روی حقیقت باز کردی. اگه تو رو نداشتم چیکار می کردم؟
- حالا که داری گوش کن. الان هم ولم کن خوابم میاد.
بـ..وسـ..ـه‌ای به گونه‌اش زدم و گفتم:
- شب بخیر خواهری.
دقایقی بعد، روی کاناپه نشسته بودم و فکر می‌کردم، در یک آن، دلم خواست به کنار دریا بروم. سویی‌شرتم را پوشیدم. در را که باز کردم، موجی از هوای‌خنک من را دربرگرفت. آرام در را بستم تا از سروصدا اهالی بیدار نشوند، ساختمان را دور زدم، آسمان صاف بود و قرص‌ماه توی آسمان کامل بود که انعکاسش توی آب خیلی‌رویایی به نظر می‌رسید. کفش هایم را درآوردم و پابرهنه روی شن‌ها آرام و دست در جیب به طرف دریا راه می‌رفتم. موج‌های آرام‌آب... سکوت‌شب... نور مهتاب، همگی آرامش‌عجیبی را به دلم سرازیر کردند. روی شن‌ها دراز کشیدم و به ستاره‌ها خیره شدم.
یعنی ستاره‌ی بخت من کدومه؟
همه‌ی آدم‌ها دوست دارند صاحب آن ستاره‌ی پررنگ باشند، اما ستاره‌ی من خیلی‌دور بود، خیلی‌دور! ستاره‌کوچولوی من، تنهاست و دورافتاده از بقیه! دستم را بلند کردم و با انگشت‌هایم ستاره‌ی کوچکم را قاب گرفتم. لبخندی زدم و دستم را زیر سرم گذاشتم.
- شب‌آرومیه!
جن‌زده از جایم پریدم؛ که با دیدن بهادر نفسی از راحتی کشیدم.
- ببخشید نمی‌خواستم بترسونمت!
- نترسیدم فقط انتظارش رو نداشتم!
بی‌حرف کنارم نشست، به نیم‌رخم خیره شد. برگشتم نگاهش کردم و با تردید گفتم:
- هنوز هم من رو... من رو دوست داری؟
اخم‌هایش درهم رفت و با حالت پرسشگرانه‌ای نگاهم کرد و گفت:
-چرا می‌پرسی؟ دارم!
مکثی کرد و گفت:
- مارال من دارم عذاب می‌کشم، نمی‌تونم تحمل کنم این... این‌که کسی رو جز من دوست داری!
بازویم را محکم توی دستش گرفت و خیره به چشم‌هایم با اضطراب نگاه کرد.
در عمق چشمان‌شب‌رنگش خیره نگاه کردم و با جدیت گفتم:
- من می‌خوام باهات ازدواج کنم!
چندثانیه بی‌حرکت، به صورتم خیره شد. دستی تو موهای‌لختش کشید و گفت:
- ببین مارال من عشق می‌خوام! دوست ندارم وقتی پیش منی، نگران این باشم که به کس دیگه‌ای جز من فکر کنی! می‌فهمی این برای یک‌مرد از مردن بدتره!
- ولی دوست داشتن از عشق قوی‌تره! موندگارتره! از روی شناخته، من نمی‌تونم عاشقت باشم، اما می‌تونم دوست داشته باشم! وقتی قرار باشه برای تو باشم چشمم رو روی همه جز تو می‌بندم! فقط باید کمکم کنی. بهادر عشق مثل افیون وجود آدم رو می‌گیره، آدم رو عذاب میده ولی یک‌روزی فروکش می‌کنه!
بهادر چشم‌هایش از اشک می‌درخشید...
- اگه قرار باشه تو مال من بشی، من تا ابد صبر می‌کنم مارال، دلم می‌خواد صاحب قلبت فقط من باشم!
من هم دست‌هایم را دورش حلقه کردم و حس‌آرامش تمام وجودم را گرفت. بـ..وسـ..ـه‌ای به پیشانیم زد، سرم را روی سـ*ـینه‌های محکم و عضله‌ایش گذاشت. چشم‌هایم را بستم که گفت:
- مطمئنی عزیزم؟ تصمیمت جدیه؟
سرم را بلند کردم و در چشماش خیره شدم.
- نمی‌دونم!
کلافه بلند شد، چندقدم به طرف دریا برداشت، نفس‌عمیقی کشید و گفت:
- اگه تونستی کامل از دلت بیرونش کنی، تا ابد عاشقتم. این دودلی تو داره من رو عذابم میده، می‌فهمی مارال؟ا
روبه‌رویم نشست، صورتم را با دست‌هایش قاب گرفت و گفت:
- تحت هرشرایطی بدون من دوست دارم مارال، قلبم مال توعه. ولی باید منم مطمئن بشم که تو هم فقط من رو می‌خوای!
بـ..وسـ..ـه‌ای به پیشانیم زد، چشم‌هایم را بستم، حرفی برای گفتن نداشتم. حق با بهادر بود، باید با خودم صادق باشم، باید بدانم چه می‌خواهم! باصدای آرامی گفت:
- پدرم ما رو دعوت کرده خونش، فردا همگی به ویلای پدرم میریم و سال‌تحویل رو کنار هم می‌گذرونیم.
سرم را تکان دادم و با صدای‌آرامی گفتم:
- عالیه. چه زود سال تموم شد!
بهادر لبخندجذابی زد و انگشتش را به حالت‌نوازش روی گونه‌ام کشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
بهادر سرش را بلند کرد و با نگاه خیره‌ای رو به من گفت:
- مطمئنم پدرم با دیدنت به من حق میده که انقدر عاشقت شدم!
سرم را از شدت‌خجالت پایین انداختم، در آن‌حال که دانه‌های عرق روی پیشانیم نشست، بلند شد و گفت :
- دیر وقته عزیزم پاشو، بریم بخوابیم.
با دستان‌لرزان، موهای‌چسبیده به پیشانیم را کنار زدم و گفتم:
- تو برو منم چند دقیقه می‌مونم بعد میام، احتیاج دارم با خودم خلوت کنم.
- هرطور تو بخوای عزیزم.
و آرام به طرف ویلا قدم برداشت. گوشیم را از جیبم بیرون کشیدم، به عکس دونفره‌ی خودم و شاهرخ خیره شدم. هزارسوال بی‌جواب در ذهنم نقش بست و این‌که اگر دوباره او را ببینم باز هم می‌توانم ادعا کنم توانایی فراموش کردنش را دارم؟ دوباره دلتنگی بدی به دلم افتاد. کلافه شماره‌اش را گرفتم؛ بعد از چند تا بوق با صدای خواب‌آلودی جواب داد! قلبم به تپش افتاد! دست‌هام شروع به لرزیدن کرد. فقط توانستم با صدایی که از گریه دورگه شده بود ل*ب بزنم:
- شاهرخ!
صدایش را با سرفه‌ی‌آرامی، صاف کرد و گفت:
- تویی مارالم؟ چرا بیداری؟
از این حجم بی‌خیالی که در لحن و صدایش موج می‌زد، دلم گرفت. با بغض گفتم:
-کجایی شاهرخ؟ کی میای؟
مکثی کرد، نفس عمیقی کشید و گفت:
- خوبی؟
با ل*ب‌هایی که از گریه می‌لرزید، گفتم:
-نه اصلا خوب نیستم! خیلی بی معرفتی شاهرخ! خیلی
با صدای گرفته‌ای، گفت:
- این جدایی به نفع خودته مارال!
با کلافگی و تعجب داد زدم:
- چه نفعی لعنتی! این‌که از دلتنگی دق کنم؟ من یک‌احمقم که حرف‌های تورو باور کردم!
ل*ب زد:
- مارال اون‌طوری که تو فکر می‌کنی نیست! نمی‌خواستم بدونی ولی بزار توضیح بدم.
عصبی گفتم:
- چی رو می‌خوای بگی؟ هان؟ چیزی که می‌خوای بگی رو می‌دونم! کارت دعوت هم می‌فرستی برام؟
متعجب داد زد:
- چی داری میگی؟ زده به سرت؟ بزار توضیح بدم عزیزم!
- بسه دیگه نمی‌خوام بشنوم بسه! من مارالم شاهرخ، از دلم و زندگیم می‌ندازمت بیرون!
بدون فکر گفتم:
- من دارم ازدواج می‌کنم!
لبخند عصبی زدم و گفتم:
- برام آرزوی خوشبختی نمی‌کنی؟
شاهرخ با خشم نفس می‌کشید، انگار که می‌خواست تمام خشمش را در صدایش بریزد، داد زد:
- چرنده! می‌خوای من رو بسوزونی! از من دلخوری، می‌خوای اذیت کنی، آره؟
- هرجور دوست داری فکر کن آقای شاهرخ تهرانی، کسی نمی‌تونه من رو دور بزنه!
- همین فردا میام مارال، حق نداری هیچ غلط اضافه‌ای بکنی!
داد زد:
- فهمیدی؟
از فریادعصبی که کشید دلم‌لرزید و پشیمان از این‌که، بیش از حد عصبانیش کردم! که گفت:
- فقط عواقبش پای خودت لعنتی! فردا میام، باید حرف بزنیم!
در حالی که صدایم از خشم می‌لرزید گفتم:
- دیگه حرفی نمونده! هر جا هستی خوش باش!
گوشی را قطع کردم و با تمام توانم توی‌دریا پرتش کردم! اشک تمام گونه‌هایم را خیس کرده بود. بی‌حال و ته کشیده، دراز کشیدم و به آسمان خیره شدم، قطره‌اشکی از گوشه‌ی چشمانم راه خود را به لا‌به‌لای موهایم پیدا کرد و لغزید. نباید آن حرف‌ها را به شاهرخ می‌زدم! من لعنتی همیشه به همه‌چیز گند می‌زنم! با صدای خفه‌ای جیغ می‌زدم و گریه می‌کردم. قلبم از غصه در حال متلاشی شدن بود. دیگر خودم را نمی‌شناختم! نه این من نیستم! خیلی ضعیف و بی‌اراده شده بودم و این به شدت روح‌حساس من را آزار می‌داد!
(خدایا خودت کمک کن)
از شدت فکر و خیال و گریه‌ی زیاد سردرد بدی گرفتم. با قدم‌هایی سست، به طرف ویلا سرازیر شدم، آرام در را باز کردم و بی‌صدا از پله‌ها بالا رفتم. وارد اتاق شدم، مهسا غرق‌خواب بود. زیر پتو خزیدم و به سقف خیره شدم. حالا چه می‌شود؟ این گندی را که زدم چطور باید جمعش می‌کردم؟
سپس بعد از کلنجار رفتن‌های زیاد با خودم، با اعصابی‌خ*را*ب به خواب فرو رفتم.
امروز عید بود، ولی من حس‌خوشحالی نمی‌کردم! نیم‌ساعتی بی‌حرکت روی تخت دراز کشیدم، برای صبحانه هم پایین نرفتم. ساعت نزدیک یازده بود؛ حوله‌ام را برداشتم و به طرف حمام رفتم. شیرآب را باز کردم و با همان لباس‌ها، زیر دوش رفتم. زانوهایم تا شد و آرام روی زمین نشستم!
قطره‌های آب و اشک‌هایم در هم آمیختند. کمی که آرام شدم، لباس‌های خیسم را از تنم بیرون آوردم و دوش‌سرسری گرفتم و از حمام بیرون آمدم.
یک‌لباس ماکسی‌مشکی پوشیدم که آستین‌حلقه‌ای بود و یقه‌ی بسته‌ای داشت، یک‌چاک هم تا روی ران داشت؛ کفش‌های پاشنه ده‌سانتی مشکیم را هم به پا کردم. مژه‌هایم را ریمل زدم و یک‌رژ قرمز هم روی ل*ب‌هام کشیدم موهایم را باز دورم رها کردم، مانتو و شال‌حر*یرم را برداشتم و از پله‌ها سرازیر شدم. مادر و پدر و مهسا همگی آماده نشسته بودند و صحبت می‌کردند. پدر یک‌کت‌ و شلوار مشکی با پیراهن‌آبی‌روشن پوشیده بود. مادر کت‌ و دامن آبی‌کاربنی بر تن کرده بود و موهایش را پشت‌سرش شینیون کرده بود، آرایش‌ملایمی هم داشت که خیلی زیباترش می‌کرد. مهسا لباس‌کوتاهی با دامن چین‌دار صورتی پوشیده بود و جوراب‌شلواری نازکی هم به پا کرده بود. موهایش را فرق وسط، بافت کف‌سری زده بود و گیس‌هایش را روی شانه‌هاش ریخته بود.
با چشم دنبال بهادر گشتم که در باز شد و بهادر به همگی سلام بلندبالایی کرد. همگی خیره به طرفش برگشتیم! موهایش را مدل خیلی‌شیکی کوتاه کرده بود، دورتادور موهایش را زده بود، بالای موهایش به حالت خوش‌فرمی بلند بود و تکه‌تکه روی پیشانیش ریخته بود که فک زاویه‌دارش را بیشتر نشان می‌داد. لبخند کجی روی ل*بش بود. مهسا سوتی کشید و گفت:
- عجب چیزی شدی! خیلی عوض شدی بهادر، دوهزار اومد روت!
بهادر تک‌خنده‌ای کرد و گفت:
- تو هم بدک نشدی!
و چشمکی به من زد! که لبخند بی‌جانی بر لبانم نقش بست. واقعا جذاب شده بود، یک‌تیشرت جذب‌سفید پوشیده بود که عضلاتش رو به خوبی نشان می‌داد و پو*ست‌برنزه‌اش خودنمایی می‌کرد. ساعت‌اسپرت بندچرمی هم روی مچ‌دستش بسته بود. شلوارجین مشکی با کفش‌اسپرت سفید بر تن داشت.
مادر سریع به طرف آشپزخانه رفت و دقایقی بعد با اسفند برگشت، چند دور، دور سر بهادر چرخاند و گفت:
- ماشالله پسرم خیلی‌برازنده شدی!
و نوبتی دور سر ما هم اسفند را چرخاند. همگی بلند شدیم و به طرف پارکینگ رفتیم. بهادر به طرف من آمد و آرام توی گوشم گفت:
- خیلی خواستنی شدی مارال... زیاد جلو چشمم نباش! قول نمیدم اتفاقی نیوفته!
لبخند بدجنسی زد و از کنارم رد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Bʀɪʟᴀ Sᴛᴇʟʟᴏ

نویسنده انجمن
شاعر انجمن
کاربر افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-11
لایک‌ها
5,358
امتیازها
93
کیف پول من
711
با چشم‌های گرد شده نگاهش کردم، چشمک‌ریزی زد که تا ته‌وجودم رسوخ کرد، گوشه‌ی‌ل*بم را گ*از گرفتم و سرم را از شدت خجالت، پایین انداختم؛ با صدای‌آرامی گفتم:
- تو هم خیلی‌جذاب شدی.
با عجله قدم‌هایم را تند کردم و از خانه بیرون رفتم. همگی سوار ماشین شدیم. بهادر با ژست همیشگی خودش پشت‌فرمان نشست که تازه متوجه خالکوبی پشت‌گ*ردنش شدم،طرح یک‌عقاب بود با بال‌های باز، خیلی‌زیبا و طبیعی بود!
استغفرالله‌ی گفتم و رویم را به طرف شیشه برگرداندم. یاد جروبحث دیشب با شاهرخ افتادم! نکند طبق چیزی که گفت به این‌جا بیاید! منظورش از عواقبش پای خودت است، چه بود؟ توی دلم گفتم:
- نه بابا عصبانی بود یک‌چیزی گفت! بعدش هم این‌جا رو می‌خواد چطوری پیدا کنه؟!
نفس‌عمیقی کشیدم، هندزفری مهسا را توی گوشم گذاشتم و منظره‌های بیرون را تماشا کردم.
هوا حسابی خنک بود، آفتاب نورملایمش را روی زمین می‌تاباند. شکوفه‌ها و درخت‌ها حسابی زیبا شده بودند؛ اما دل من هنوز خزان‌زده بود! آهی از ته‌دل کشیدم که مهسا زیرگوشم گفت:
- نترس یا خودش میاد یا نامش!
چپ‌چپی نگاهش کردم که سریع رویش را از من برگرداند. بهادر، ماشین را جلوی یک‌در بزرگ‌مشکی، نگه داشت، بوقی زد و باغبان‌پیری در را باز کرد. دستی برایش تکان داد و وارد حیاط‌بزرگ و پردرخت ویلا شدیم. یک‌استخر بزرگ سمت‌چپ حیاط بود و یک‌میز‌ و صندلی ۴نفره و آفتاب‌گیر کنارش، یک‌ساختمان دو طبقه با نمای‌سفید در مرکز حیاط قرار داشت که پنجره‌های زیادی نمای آن را تشکیل می‌داد. همگی پیاده شدیم و همراه‌بهادر از پله‌های جلوی‌ساختمان بالا رفتیم. باغبان هم ماشین را توی پارکینگ پارک کرد.
در باز شد و یک‌خدمتکار جوان جلو آمد. بعد از سلام و خوش آمدگویی، پالتوهای‌مان را گرفت که آویزان کند، با تعارف بهادر به سمت نشیمن‌خانه رفتیم؛ روی یک‌دست مبل استیل‌سفید نشستیم. دستی به موهایم کشیدم و مرتبشان کردم، نگاهی به اطراف انداختم. پرده‌های کرم‌سفید حریری از پنجره‌ها آویزون شده بود و تابلوهای نقاشی زیادی روی دیوارها نصب شده بود. به سمت یکی از تابلوها که تصویری از یک‌زن زیبا درحالی‌که نشسته بود و یک‌پسربچه را در آغـ*ـوش گرفته بود و مردی که با لباس‌های رسمی کنارشان ایستاده بود، رفتم. همگی لبخند روی لبشان بود. بهادر کنارم آمد و گفت:
- این مادرمه!
لبخندی زدم و گفتم:
- واقعا زیبا بودن.
خدمتکار با سینی‌شربت وارد شد و گفت:
- الان آقا تشریف میارن، بفرمایید میل کنید.
همراه بهادر به سمت مبل‌ها رفتیم و نشستیم. بابا و بهادر مشغول صحبت شدند که پدر بهادر با عصایی در دست وارد شد. مرد ج اافتاده و با ابهتی بود، همگی به احترامش ایستادیم. یکی‌یکی به جناب پارسا سلام کردیم، او هم با روی گشاده از ما استقبال کرد. روبه‌روی من قرار گرفت، نگاهی به بهادر انداخت و رو به من گفت:
- از دیدنتون خوشحالم خانم‌جوان!
من هم طبق‌معمول، سرم را پایین انداختم و گفتم:
- باعث افتخاره آقای‌پارسا.
سری از رضایت تکان داد و لبخندی به مهسا زد و گفت:
- خوش اومدی دخترم، حس سرزندگیت من رو به وجد میاره!
مهسا هم لبخند کم‌رنگی زد و گفت:
- نهایت لطف شماست.
آرام‌آرام قدم برداشت با مادر هم احوال‌پرسی کرد و کنار پدر نشست. رو به او گفت:
- تعریف شما رو از بهادر زیاد شنیدم جناب‌صالحی و به چشم دارم می‌بینم که کاملا حق با بهادر بوده.
پدر تشکری کرد؛ که مادر رو به آقای‌پارسا گفت:
- واقعا پسر باکمالاتی دارین، بهتون تبریک میگم جناب‌پارسا.
سری تکان داد و عصا را در دستش فشرد و با لبخند کم‌رنگی گفت:
- از شما ممنونم، شما هم دخترهای برازنده‌ای دارین.
لحظاتی به تعارف و تعریف‌تمجدید سپری شد، سکوت‌مجلس را آقای‌پارسا شکست و رو به پدر گفت:
- اهل شطرنج هستید؟
- گاهی بازی می‌کنم.
آقای‌پارسا بلند شد و گفت:
- پس افتخار بدین و یک‌دست با هم بازی کنیم، چند ساعتی مونده تا تحویل‌سال.
پدر از جایش بلند شد، لحظاتی بعد هر دو پشت میزشطرنج نشستند و مشغول بازی شدند. نیم‌ساعتی طول کشید، ما هم در سکوت در عوالم‌خودمان به سر می‌بردیم که خدمتکار وارد شد و گفت:
- ناهار حاضره، تشریف بیارین.
همگی به سمت میز ناهارخوری رفتیم. میز به زیبایی تزئین شده بود، مر‌ بریان، خورشت فسنجان و قرمه سبزی، سالاد شیرازی و زیتون! صندلی را بیرون کشیدم که آقای‌پارسا صندلی کنار خودش رو نشان داد و گفت:
- مارال‌جان بیا این‌جا بشین.
چشمی گفتم و کنارش نشستم. به یک‌باره دیدم بهادر هم صندلی کنار من را انتخاب کرد! معذب در جایم جابه‌جا شدم و نگاه‌زاری به مهسا انداختم که نگاه شیطنت‌آمیزی به من انداخت، درحالی که لبخندریزی بر لبانش نشسته بود، یعنی خوش بگذرد! با تعارف آقای‌پارسا همگی مشغول صرف ناهار شدند. بهادر بشقاب من را برداشت و گفت:
- چی دوست داری عزیزم؟
- ممنون خودم می‌کشم
سرش را نزدیک‌گوشم آورد و با صدای‌آرامی گفت:
- تو قراره عروس این خانواده بشی خانم!
چشمک‌ریزی زد و ادامه داد:
- پس راحت باش!
دانه‌های درشت‌عرق روی صورتم نشست، با دستمال سریع صورتم رو پاک کردم و گفتم:
- یکم فسنجون.
بهادر بالحن بامزه‌ای گفت:
- جون!
درحالی که به شدت حرص می‌خوردم، زیر ل*ب گفتم:
- بچه پررو!
خنده‌ی‌آرامی کرد و بشقابم را از غذا پر کرد. سرم را بلند کردم که دیدم همه با لبخند دارند به ما نگاه می‌کنند! آب‌دهانم را فرو دادم و خودم را مشغول خوردن‌شام نشان دادم. ذهنم دوباره درگیر شد، گفتم نکند دستی‌دستی عروس بشوم! استرس سراسر وجودم را دربرگرفت! اشتهایم ته کشید اما برای حفظ‌ظاهر به اجبار لقمه‌ها را نجوییده فرو می‌دادم.
بعد از خوردن غذا، همگی دوباره به نشیمن رفتیم و من با اجازه‌ای گفتم و به طرف حیاط رفتم که کمی تنها باشم و فکر کنم، حوصله‌ی ماندن در جمع را نداشتم و تحمل نگاه‌های معنادار آن‌ها را. با دیدن تاب‌دونفره با لبخند دندان‌نمایی به طرفش رفتم و روی تاب آبی‌رنگ حیاط نشستم. نسیم‌خنکی می‌وزید که موهایم را به بازی گرفت، دستی به بازوهای بر*ه*نه‌ام کشیدم و به نقطه‌ای خیره شدم. شدیداً دلم می‌خواست با عسل دردودل کنم، یاد گوشیم افتادم که توی دریا انداختمش.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا