• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

ایده ۱۰۰ ایده غذا برای ناهار خودمانی و مهمانی

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 112
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کلم پلو شیرازی​

کلم پلو شیرازی اصیل برای شام

شیرازی‌ها برای مناسبت‌های خاص مثل شب چهارشنبه‌ سوری، شام شب عید، شب یلدا و اعیاد دیگر کلم پلو را به عنوان یک غذای مجلسی و محبوب می‌پزند. در اصل این غذا، پای ثابت مهمانی‌ها و دورهمی‌های شیرازی‌ها برای شام و ناهار است. در طرز تهیه کلم پلو شیرازی از کلم سر یا کلم قمری استفاده می‌شود و گوشت به کار رفته در این غذا هم به کوفته قلقلی یا کوفته ریزه است.

برای طرز تهیه کلم پلو شیرازی رستورانی با گوشت قلقلی ابتدا گوشت چرخ‌کرده مخلوط گوسفند و گوساله را آماده کنید. سپس یک عدد پیاز متوسط را روی گوشت رنده کنید. آب پیاز را بگیرید تا گوشت از هم وا نرود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ته چین آلو اسفناج​

طرز تهیه ته چین آلو اسفناج با مرغ

ته چین آلو اسفناج مثل خورش آلو اسفناج یک غذای سنتی و خوشمزه ایرانی است که به خاطر طعم لذیذ و ظاهر هوس انگیزی که دارد، بسیار پرطرفدار است. شما می‌توانید در طرز تهیه ته چین آلو اسفناج هم از مرغ و گوشت استفاده کنید و هم آن را به صورت گیاهی آماده کنید.

برای تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ برای ناهار بعد از خیساندن برنج، باید آلوها را بشویید و در صورت تمایل هسته آن‌ها را جدا کنید. برای این که آلوها کمی نرم شوند، باید آن‌ها را در آب قرار دهید. می‌توانید برای ملس شدن طعم آلو اسفناج از ترکیب قیسی در کنار آلوها استفاده کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کباب لا پلو​

طرز تهیه کباب لا پلو مجلسی به روش رستوران های مشهور

اگر در فکر این هستید که ناهار چی بپزم و دوست دارید طعم یک غذای جدید و خوشمزه را امتحان کنید، پیشنهاد ما «کباب لا پلو» است. کباب لا پلو یک غذای فوق‌العاده خوشمزه و سنتی است که به دلیل قرار گرفتن گوشت در داخل برنج، عطر و طعم بی‌نظیری دارد.

آماده کردن این پلوی ایرانی خوشمزه و اگر به روش درستی تهیه شود، ظاهری جذاب و شیک دارد که برای مهمانی‌ها نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شود. کباب لا پلو را به صورت مرغ لا پلو یا گوشت چرخ کرده لا پلو درست می‌کنند.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ساندویچ سالاد نخود​

طرز تهیه ساندویچ سالاد نخود

«ساندویچ سالاد نخود» یکی از خوش‌طعم‌ترین غذاهای گیاهی و بدون گوشت است که هم سالاد است و هم ساندویچ و یک ناهار عالی مخصوصا برای سر کار محسوب می‌شود. برای تهیه ساندویچ سالاد نخود از هیچ گونه گوشتی استفاده نمی‌شود و از همین رو یک غذای کاملاً گیاهی و در عین حال مقوی و مفید برای گیاهخواران نیز محسوب می‌شود.

این ساندویچ یک غذای کامل و خوشمزه است که طعم فوق‌العاده‌ای دارد و برای افرادی که دوست دارند غذاهای متنوع و سالم را انتخاب کنند، گزینه مناسبی است. برای تهیه این سالاد شما به مقداری نخود پخته شده، خیارشور، کرفس، شوید و سس نیاز دارید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

غذاهای خوشمزه برای ناهار خودمانی و دورهمی​

خورش به قیمه​

خورش به قیمه از بهترین غذاها برای ناهار دورهمی و مهمانی

برای ناهار چی درست کنم تکراری نباشه و البته ناهار چی بپزم با برنج که متفاوت باشه پیشنهاد ما این است که «خورش به قیمه» را امتحان کنید. «خورش قیمه با به» که به خورش «به قیمه» معروف است، جزو غذاهای اصیل ایرانی به حساب می‌آید که گزینه فوق‌العاده‌ای برای ناهار نیز محسوب می‌شود.

ترکیب به با لپه، علاوه بر مقوی بودن، طعم ملس و خوشمزه‌ای را به این خورش می‌دهد که با ذائقه بسیاری افراد جور درمی‌آید. برای تهیه خورش قیمه با به، باید گوشت را جداگانه با پیاز و ادویه‌ها بپزید. لپه‌ها را بعد از خیساندن و آبکشی، با مقداری آب بپزید و میوه به را هم به صورت جداگانه با کمی روغن تفت دهید

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ماش پلو​

ماش پلو یک غذای خوشمزه برای ناهار

اگر در این فکر هستید که ناهار چی بپزم سریع و خوشمزه باشد، پیشنهاد ما «ماش پلو» است. ماش پلو یا پلو ماش از جمله غذاهای محبوب و اصیل در آشپزی ایرانی و اتفاقاً یک غذای پر از خواص مفید و مقوی است.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

جغور بغور یا جغول بغلول​

طرز تهیه جغور بغور زنجانی خوشمزه

«جغور بغور» یا «چغور پغور» و حتی «جغول بغول» به روش قهوه‌خانه‌ای و بازاری یک غذای مقوی است که با جگر گوسفند یا حتی گاو و مرغ و جگر سفید با انواع سبزیجات تهیه می‌شود. این غذای سنتی در اصل متعلق به شهر زنجان است که در شهرهای دیگر مثل اردبیل و تهران و شهرهای شمالی نیز به روش‌های متفاوتی طبخ می‌شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ناگت میگو سوخاری​

طرز تهیه ناگت میگو خانگی به روش رستورانی و بازاری؛ به همراه سس تارتار

«ناگت میگو» یکی از خوراکی‌های لذیذ و مفید است که به دلیل ترکیب میگوی میکس شده با انواع طعم‌ها، عطر و مزه بسیار دلچسبی دارد. می‌توانید این غذا را هم به عنوان پیش غذا و هم غذای اصلی سرو کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ماکارونی با سویا​

طرز تهیه ماکارونی قرمز و خوشمزه با سویا

ماکارونی یکی از محبوب‌ترین غذاها برای ناهار و شام در تمامی اعصار و قرون است. تقریبا ۹۹ درصد افراد درست کردن ماکارونی یا همان اسپاگتی رشته‌ای را بلد هستند اما تعداد کمی از آن‌ها فوت و فن و رازهای یک ماکارونی قرمز و خوشمزه را بلد هستند. ماکارونی را هم با گوشت قرمز، هم گوشت مرغ و بوقلمون و هم با سویا می‌توانید درست کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

آلبالو پلو​

آلبالو پلو از غذاهای خوشمزه برای ناهار

«آلبالو پلو» یکی از خوشمزه‌ترین و قدیمی‌ترین غذاهای ایرانی است. که به خصوص در فصل تابستان به عنوان یک غذای تابستانی و ضدعطش هواداران فراوانی دارد. جالب است بدانید یکی از راهکارهای قدیمی‌ها برای پیشگیری از گرمازدگی خوردن آلبالو پلو در روزهای گرم تابستان بود. آلبالو پلوی مجلسی را هم با آلبالوی فریز شده و هم آلبالوی تازه می‌توانید درست کنید.

بالا