• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

ایده ۱۰۰ ایده غذا برای ناهار خودمانی و مهمانی

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 112
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خورشت کنگر​

خورشت کنگر از غذاهای مناسب ناهار

«خورشت کنگر» یکی از پرخاصیت‌ترین غذاهای ایرانی است که می‌توانید آن را با گوشت یا مرغ تهیه کنید. برای درست کردن خورشت کنگر ابتدا باید در قابلمه‌ای که می‌خواهید خورشت کنگر را درست کنید پیاز را خیلی ریز و نگینی خرد کنید. شعله گ*از را روشن کنید و وقتی که کمی پیازها سبک شد روغن اضافه کنید تا پیازها بهتر طلایی شوند. پیازها که کمی طلایی شدند کمی زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید تا طعم خامی زردچوبه گرفته شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خورش قیمه آلو​

خورش قیمه آلو مجلسی یک غذای لذیذ برای ناهار

«خورش قیمه آلو» یکی از متفاوت‌ترین و خوشمزه‌ترین خورش‌های ایرانی برای ناهار است که روش پخت آن شباهت زیادی به خورش قیمه معمولی دارد. همانطور که از نام غذا مشخص است در طرز تهیه خورش قیمه آلو از مقداری آلو خورشتی استفاده می‌شود و از همین رو این رو این غذا طعم متفاوتی نسبت به سایر قیمه‌هایی که تابه‌حال خورده‌اید دارد.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کباب تابه ای دو رنگ​

کباب تابه ای دو رنگ یک ناهار خوشمزه برای دورهمی خودمانی است

«کباب تابه ای دو رنگ» یکی از کباب‌های خوشمزه و مجلسی است که معمولا به صورت میکس گوشت گوسفندی و مرغ چرخ کرده درست می‌شود. این کباب طعم بی‌نظیری دارد و به راحتی می‌توانید در خانه و داخل تابه آن را برای یک ناهار خودمانی در دورهمی تهیه کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

غذای جدید مجلسی چی بپزم برای ناهار​

اگر از خوردن غذاهای تکراری برای ناهار خسته شده‌اید، بهتر است غذاهای مجلسی که کمتر برای پخت در روزهای معمولی و برای ناهار خودمانی مرسوم هستند را امتحان کنید. در این بخش می‌توانید با لیست انواع غذا برای ناهار که هم جدید است و هم خوشمزه آشنا شوید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

پیچاق قیمه​

خورش پیچاق قیمه برای ناهار جدید

«خورش پیچاق قیمه» از جمله خورش‌های مشهور استان اردبیل است که طعم بسیار لذیذی داد و مزه آن با تمام خورشت‌هایی که تابه‌حال خورده‌اید، متفاوت است. برای درست کردن خورش پیچاق قیمه که یکی از غذاهای نذری ترک زبان‌ها است، باید گوشت را با پیاز تفت دهید و بپزید. خلال‌ بادام را که یکی از اجزای اصلی این غذا است، بعد از خیساندن و آبکش کردن با روغن و زعفران تفت دهید تا رنگ و طعم آن عوض شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ته چین گرمساری​

طرز تهیه تهچین گوشت گرمساری برای ناهار

«ته‌ چین گرمساری» از جمله مشهورترین غذاهای استان سمنان است. برای تهیه این غذا ای گوشت به عنوان لایه میانی ته چین استفاده می‌شود. در اولین مرحله از طرز تهیه ته چین گرمساری باید گوشت را مزه‌دار کنید. برای این کار بهتر است ابتدا آن را به صورت ورقه‌های نازک برش‌ بزنید و تقسیم کنید و در ادویه پلویی مخصوص ته‌چین گوشت گرمساری به علاوه مقداری فلفل سیاه و قرمز، پودر پیاز و پودر پاپریکا و دو عدد پیاز نگینی خرد شده بزرگ بخوابانید

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

مرغ دوغی​

مرغ دوغی از غذاهای جدید برای ناهار

«مرغ دوغی» یکی از خوشمزه‌ترین روش‌های درست کردن مرغ مجلسی است که طعم و بافت بی‌نظیری به مرغ می‌دهد. خواباندن مرغ در دوغ موجب می‌شود تا مزه مرغ لذیذتر شده و بافت مرغ آبدار و نرم شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خورش خلال​

خورش خلال از غذاهای جدید برای ناهار

«خورش خلال بادام کرمانشاهی» یک غذای ایرانی خوشمزه و خوشرنگ پر از گوشت‌های قیمه شده، خلال بادام و زرشک و گلاب است. از زمان‌های دور مردم کرمانشاه برای پذیرایی از مهمان و به عنوان یک ناهار خاص و مجلل از خورش خلال استفاده می‌کنند. کرمانشاهی‌ها اعتقاد دارند خورش خلال باید شفاف و خوشرنگ باشد و تیره نشود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

رولت گوشت چرخ کرده​

رولت گوشت چرخ کرده برای ناهار

«رولت گوشت چرخ کرده» از آن ‌دسته خوراک‌های لذیذ و خوشمزه است که هم طعم فوق‌العاده خوشمزه ای دارد و هم برای افرادی که از غذاهای تکراری برای ناهار خسته شده‌اند، گزینه مناسبی است. برای تهیه این غذا ابتدا یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید و در روغن تفت دهید. در یک تابه دیگر ۳ قاشق غذاخوری رب گوجه را با کمی روغن تفت دهید. وقتی رب سرخ شد و بوی خامی آن گرفته شد، پیازهای تفت داده شده را به همراه یک حبه سیر رنده شده به رب اضافه کنید و به تفت دادن این ترکیب ادامه دهید

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کشمش پلو مازندرانی​

کشمش پلو مازندرانی برای ناهار

«کشمش پلو» یکی از غذاهای مجلسی ایرانی با طبع گرم است که همراه با گوشت، مرغ، گوشت چرخ کرده یا کوفته قلقلی به صورت مخلوط یا جدا تهیه می‌شود. این غذا در شهرهای مختلف به شیوه‌های مشابه و اندکی تفاوت در جزییات، طبخ و سرو می‌شود. اگر به دنبال یک غذای جدید و خوشمزه برای ناهار هستید، پیشنهاد می‌شود این غذای مازندرانی را امتحان کنید.

بالا