• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

ایده ۱۰۰ ایده غذا برای ناهار خودمانی و مهمانی

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 112
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کوفته تبریزی​

انواع ناهار خوشمزه برای مهمانی؛ کوفته تبریزی

«کوفته تبریزی» یکی دیگر از غذاهای ایرانی خوشمزه است که به دلیل طعم فوق‌العاده لذیذ و ظاهر اشتها برانگیزی که دارد، بیشتر به عنوان غذا برای ناهار در مهمانی‌ها سرو می‌شود. اگر با خودتان فکر می‌کنید که این بار در روز مهمانی ناهار چی بپزم بهتر است این غذای فوق العاده را امتحان کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

سبزی پلو با ماهی​

سبزی پلو با ماهی برای ناهار یک غذای عالی است

ناهار چی درست کنم؟ اگر به دنبال دستور پخت غذا برای ناهار هستید، پیشنهاد ما سبزی پلو با ماهی است. سبزی پلو را با انواع مختلف ماهی می‌توانید درست کنید و البته کوکو سبزی هم معمولاً در اغلب شهرهای بخشی جدا نشدنی و خوشمزه از این غذای مجلسی و مخصوص مهمانی است.

برای درست کردن این غذا برای ناهار ابتدا باید پولک‌های ماهی را بگیرید و ماهی را بشورید و در آبکش بگذارید تا آب آن خشک شود. توصیه ما این است که ماهی حلوا را به صورت فیله شده و پولک گرفته از ماهی فروشی تهیه کنید. فیله ماهی حلوا به صورت منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها هم موجود است

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

انواع ناهار سریع ایرانی با مواد ساده​

همان طور که از اسم این غذاها معلوم است، با مواد ساده و در زمان کمتر، می‌توانید غذاهایی درست کنید که اتفاقا بسیار هم خوشمزه‌ هستند. در لیست انواع ناهار ایرانی با مواد ساده برخی از آن‌ها معمولا به صورت پیش غذا در کنار غذاهای اصلی در مهمانی‌ها هم استفاده می‌شوند و می‌توانند پیش غذا یا استارتر هم باشند.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کوکو سبزی​

طرز تهیه کوکو سبزی

ناهار چی بپزم؟ «کوکو سبزی» یک ناهار سریع و راحت ایرانی است که با مواد ساده‌ای هم تهیه می‌شود. کافی است سبزی کوکو را که شامل تره، جعفری، گشنیز، شوید و برگ سیر تازه است به صورت ساطوری خرد کنید و با تخم مرغ و ادویه‌های دلخواه مخلوط کنید تا بتوانید یک کوکوی خوشمزه برای غذای ناهار درست کنید. روش تهیه کوکو سبزی بسیار ساده است ولی می‌توانید بنا به سلیقه خودتان موادی را به آن اضافه کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کشک بادمجان​

کشک بادمجان ساده و خوشمزه

«کشک بادمجان» نیازی به تعریف ندارد، یک غذای خوشمزه و سنتی ایرانی برای ناهار که در مدت زمان کمی درست می‌شود. این غذا به عنوان یک برای ناهار ساده و خوشمزه بسیار مناسب است. روش تهیه کشک بادمجان بسیار راحت است و اگر راز و رمزهای تهیه کشک بادمجان را رعایت کنید، حتما یک ناهار یا پیش‌غذای ساده و لذیذ خواهید داشت.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خوراک خاویار بادمجان​

خوراک خاویار بادمجان روسی یا ایگرا

اگر از طرفداران انواع غذا با بادمجان باشید، احتمالا اسم خاویار بادمجان به گوش‌تان خورده است. این غذا البته اصالتا روسی است و روس‌ها به آن «ایگرا» می‌گویند. به عنوان یک غذای ساده و خوشمزه برای ناهار، ایگرا یا خاویار بادمجان هم لذیذ است و هم با مواد ساده‌ای درست می‌شود. در ضمن این ناهار ارزان و راحت را در مدت زمان کوتاهی هم می‌توانید بپزید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کراکت بادمجان و سیب زمینی​

کراکت بادمجان و سیب زمینی از غذاهای ساده برای شام

هیچ چیز به اندازه ترکیب سیب زمینی و بادمجان نمی‌تواند یک غذای ساده و خوشمزه برای ناهار فراهم کند. ترکیب طعم این دو سبزی، بسیار لذیذ و هیجان‌انگیز و در عین حال ملایم است. کراکت در اصل یک غذای اصالتا ایتالیایی است که به مدت زمان کمی برای پخت و آماده‌سازی نیاز دارد. برای درست کردن این ناهار راحت و آسان، کافی است ابتدا سیب زمینی‌ها را بپزید.

بادمجان‌ها را هم کبابی کنید. سپس اجازه دهید بادمجان‌های کبابی خنک شوند و پو*ست آن‌ها را جدا کنید. بادمجان کبابی پو*ست گرفته شده را ساطوری و له کنید. بعد از پخته شدن سیب زمینی‌ها آن‌ها را رنده کرده و با بادمجان‌های ساطوری شده مخلوط کنید. جعفری ساطوری شده، سیر له شده، پنیر پیتزا و … را هم اضافه کنید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

فلافل​

فلافل از غذاهای 30 دقیقه ای برای ناهار

ناهار سریع چی درست کنم؟ فلافل یک غذای ساده برای ناهار خوشمزه است که ترکیب آن در کنار ترشی، خیارشور و گوجه فرنگی بسیار اشتهابرانگیز است. در دستور تهیه فلافل از نخود خام، پیاز، جعفری، گشنیز، سیر و ادویه‌های مخصوص استفاده می‌شود و البته در صورتی که قرار است آن را سریع‌تر درست کنید باید از کنسرو نخود استفاده کنید یا نخودها را از شب قبل خیسانده باشید

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خوراک مرغ و قارچ​

خوراک مرغ و قارچ رژیمی غذای ساده برای ناهار

«خوراک مرغ و قارچ» یکی از محبوب‌ترین غذاهای ساده برای ناهار است که معمولا به روش‌های مختلفی درست می‌شود. شما می‌توانید این ناهار ساده را هم به صورت رژیمی و هم مجلسی و کمی چرب‌تر تهیه و آن را در کنار برنج یا همراه با نان به عنوان یک غذای آسان برای وعده ناهار سرو کنید.

اگر مایلید که خوراک مرغ و قارچ مجلسی را به صورت رژیمی تهیه کنید، می‌توانید به جای تفت دادن مرغ‌ها، آن ها را در آب بپزید و بعد آن را با سایر مواد ترکیب کنید. توجه داشته باشید که در طرز تهیه مرغ و قارچ در فر هم باید مرغ‌ها را به خوبی بپزید و قارچ‌‌ها را کمی تفت دهید تا آب اضافه آن خارج شود. سپس همه مواد را داخل ظرف مناسب بریزید و آن را در فر قرار دهید تا سطح پنیر طلایی شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

دمپختک باقالی تهرانی​

دمپختک تهرانی یک غذای برنجی ساده و سریع برای ناهار

«دمپختک باقالی» یا دمی باقالی زرد یکی از اصیل‌ترین غذاهای برنجی ایرانی است. یک غذای سریع و ساده اصالتا تهرانی برای لیست ناهار که مواد اصلی آن برنج، باقالی زرد و زردچوبه است. دمی باقالی تهرانی یکی از غذاهای مخصوص شب یلدا در تهران هم هست.

بالا