• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

ایده ۱۰۰ ایده غذا برای ناهار خودمانی و مهمانی

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 112
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کله گنجشکی​

طرز تهیه کله گنجشکی

اگر در یک روز زمستانی و سرد با خودتان فکر می‌کنید که ناهار چی بپزم، «کله گنجشکی» می‌تواند گزینه خوبی برای یک ناهار نونی ساده زمستانی محسوب شود. طرز تهیه کله گنجشکی بسیار ساده است و با استفاده از گوشت چرخ کرده، پیاز، رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی و سیب زمینی آماده می‌شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

کله پاچه خانگی​

کله پاچه خانگی یک غذای خوشمزه برای ناهار زمستانی

«کله پاچه» از آن دسته غذاهایی است که می‌توانید هم به عنوان صبحانه و هم ناهار زمستانی آن را سرو کنید. روش تهیه کله پاچه حرفه‌ای و خوشمزه در خانه و رمز و راز خوشمزه شدن کله پاچه تنها به مدت زمان پخت و ادویه‌هایی که استفاده می‌کنید و چند فوت کوزه‌گری دیگر، بستگی دارد.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خورش آلو اسفناج​

طرز تهیه خورش آلو اسفناج مجلسی

«خورش آلو اسفناج» یکی دیگر از غذاهای خوشمزه برای ناهار است که در روزهای سرد پاییز و زمستان طبخ می‌شود و به دلیل فواید بی‌شماری که دارد از ب*دن در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت می‌کند. در دستور تهیه خورش آلو اسفناج هم می‌توانید از مرغ استفاده کنید و هم گوشت. برای درست کردن این غذا شما به مقداری گوشت گوسفندی یا گوشت مرغ، اسفناج، پیاز، آلو بخارا، شکر، آبلیمو، دارچین و زعفران نیاز دارید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

سوپ شیر (سوپ سفید) مجلسی​

سوپ شیر یک غذای زمستانی خوشمزه برای ناهار

سوپ سفید یا سوپ شیر و خامه یکی از سالم‌ترین وعده‌های غذایی برای ناهار خوشمزه است که در روزهای سرد زمستان از ب*دن در برابر ویروس سرماخوردگی محافظت می‌کند. در روش تهیه سوپ شیر رستورانی از جو، س*ی*نه مرغ، پیاز، سیر، شیر، هویج، سبزی، قارچ و خامه استفاده می‌شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

خورش دال عدس خوزستانی یا هندی​

ناهار زمستانی چی بپزم؟ خورش دال عدس

ناهار چی بپزم؟ خورش دال عدس خوزستانی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای جنوب است که معمولاً با کته یا نان سرو می‌شود و برای گرم شدن در یک روز زمستانی گزینه ایده‌آلی است. برای درست کردن خورشت دال عدس از عدس قرمز، گوشت چرخ کرده (یا بدون گوشت)، سیر، پیاز، سیب زمینی، رب گوجه فرنگی و تمبر هندی استفاده می‌شود.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

نخود آب​

نخودآب ناهار ساده و خوشمزه و مقوی

«نخود آب» یکی از انواع ناهار ساده زمستانی، مخصوصا برای کسانی‌ است که می‌خواهند در کنار سادگی، یک غذای مقوی هم بخورند. این غذای راحت برای ناهار را، هم می‌توانید با گوشت و هم بدون گوشت بپزید. البته نوع با گوشت نخودآب، بیشتر شبیه آبگوشت سنتی است.

اما نوع بدون گوشت آن، علاوه بر این که به عنوان یک ناهار خوشمزه و ساده به کار می‌رود، در برخی شهرهای جنوبی یک غذای خیا*با*نی به حساب می‌آید، مخصوصا در فصول‌ سرد سال مثل زمستان.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ناهار جدید چی درست کنم؟​

ناهار جدید چی درست کنم؟ در ادامه یک لیست متنوع از انواع ناهار جدید که شاید تا پیش از این در منوی ناهار روزانه شما جایی نداشتند و فقط در مهمانی و دورهمی آن‌ها را درست می‌کردید را یکجا گرد آورده‌ایم. در این لیست ناهار چی درست کنم که جدید باشه هم ناهار مهمانی داریم و هم ناهار خودمانی.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

ته چین مرغ مجلسی​

طرز تهیه ته چین برای ناهار خوشمزه

«ته چین مرغ» شاید یک غذای دیرینه و پرطرفدار ایرانی باشد، اما برای بسیاری از خانواده‌ها هنوز در لیست انواع غذا برای ناهار قرار ندارد و معمولا فقط در مهمانی‌ها سرو می‌شود. از همین رو این غذا در لیست غذای جدید برای ناهار قرار گرفته است.

درست کردن ته چین مرغ رستورانی آن قدرها سخت نیست. می‌توانید برای درست کردن خوشمزه‌ترین غذا برای ناهار امروز ته چین مرغ را انتخاب کنید و در دورهمی خانوادگی از طعم آن ل*ذت ببرید.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

هویج پلو​

طرز تهیه هویج پلو

ناهار چی بپزم؟ اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شده‌اید و به دنبال طعم‌های جدید و خوشمزه غذا برای ناهار هستید، می‌توانید «هویج پلو» را به عنوان یک ناهار جدید برای خانواده امتحان کنید. این غذای خوشمزه برای ناهار با برنج تهیه می‌شود و درست کردن آن تقریباً کار ساده‌ای است.

Roxana

مقامدار بازنشسته
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,389
امتیازها
73
کیف پول من
6,228

بریون یا بریان اصفهان​

طرز تهیه بریون برای یک ناهار جدید و خوشمزه

بریونی محبوب‌ترین غذای اصفهان است که آوازه آن به شهرهای دیگر ایران نیز رسیده است و امروزه در بسیاری از شهرهای ایران طبخ می‌شود. بریون ناهار ظهر سنتی برای اصفهانی‌هاست و معمولا کسی در اصفهان برای شام بریان نمی‌خورد. برای درست کردن بریون اصفهان از گوشت گوسفندی سردست، دنبه گوسفند، پیاز، زعفران، خلال بادام و زعفران استفاده می‌شود.

بالا