• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

پزشکی و سلامت عفونت های قارچی ل*ب و صورت؛ علائم، علل و درمان

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 287
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
علل
پرلچه نیز همانند برفک دهانی، توسط رشد بیش از حد قارچ کاندیدا آلبیکانس ایجاد می شود. پرلچه و برفک دهانی، ممکن است با هم اتفاق بیفتند. به خطر افتادن سیستم ایمنی ب*دن و یا کمبود باکتری های مفید و سودمند، به دلیل استفاده از آنتی بیوتیک ها و شیمی درمانی، می توانند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهند.

تصور می شود که با تجمع بزاق در گوشه های د*ه*ان، محیط برای رشد قارچ کاندیدا فراهم می شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
با خشک شدن بزاق، پو*ست ترک خورده و باعث می شود که فرد، ناحیه آسیب دیده را به طور مکرر خیس کند تا خشکی پو*ست را برطرف سازد.

خیس کردن، بزاق بیشتری را ترشح کرده و برای مدت طولانی تری، د*ه*ان را مرطوب نگه می دارد و یک فرصت عالی را برای رشد و تکثیر قارچ کاندیدا آلبیکانس، فراهم می کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
درمان
استفاده از کرم های ضد قارچ، یک روش برای درمان این نوع از عفونت های قارچی است. این کرم ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

نیستاتین
کتوکونازول
کلوتریمازول
میکونازول
علاوه بر این، پزشک ممکن است یک کورتیکو استروئید موضعی مانند تریامسینولون و یا هیدروکورتیزون را به عنوان ضد قارچ، تجویز کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
عفونت های قارچی صورت و دیابت
افراد دیابتی، معمولاً به عفونت های قارچی نظیر برفک دهانی و پرلچه به دلیل وجود قارچی مانند کاندیدا، مبتلا می شوند. آلبیکانس، از گلوکز برای انرژی استفاده می کنند.

از آنجایی که افراد مبتلا به دیابت، سطح قند خون بالایی دارند، این مقدار بیش از حد قند خون، باعث رشد قارچ می شود.

دیابت همچنین سیستم ایمنی ب*دن را ضعیف می کند و این نیز یکی دیگر از دلایل بروز بیشتر عفونت های کاندیدال در بیماران دیابتی می باشد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
داروها و درمان های خانگی
برخی از داروهای خانگی می توانند به درمان عفونت های قارچی کمک کنند، اما همیشه قبل از اقدام برای درمان عفونت قارچی کاندیدا آلبیکانس، با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر این، از آنجایی که برخی افراد ممکن است نسبت به بعضی از مواد مانند نارگیل یا روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، توصیه می شود که ابتدا آنها را بر روی یک قسمت از پو*ست خود، امتحان کنند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
علاوه بر این، از آنجایی که برخی افراد ممکن است نسبت به بعضی از مواد مانند نارگیل یا روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، توصیه می شود که ابتدا آنها را بر روی یک قسمت از پو*ست خود، امتحان کنند.

برای انجام یک آزمایش بر روی پو*ست، از یک پارچه پنبه ای استفاده کنید و مقدار کمی از این مواد را بر روی قسمتی از پو*ست که دیده نمی شوند مانند پشت گوش و یا پشت گر*دن، امتحان کنید. یک یا دو روز (۲۴ تا ۴۸ ساعت) صبر کنید تا ببینید آیا به این مواد، واکنشی نشان می دهید یا خیر. اگر هیچ واکنشی مثل التهاب یا قرمز شدن نداشته باشید، پس می توانید به این نوع درمان، ادامه دهید.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
مونیستات (میکونازول)
مونیستات دارویی برای درمان عفونت های قارچی واژینال و کاندیدیازیس پو*ست می باشد. کاندیدیازیس، نوعی عفونت قارچی پو*ست است که معمولاً در زیر ب*غ*ل و کشاله ران اتفاق می افتد و بدون نسخه نیز به فروش می رسد.

استفاده از آن در گوشه های د*ه*ان ممکن است به درمان پرلچه نیز کمک کند

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
روی
در برخی موارد خاص، مصرف مکمل روی، علائم عفونت های کاندیدای صورت را کاهش خواهد داد.

روی، به عنوان یک ماده معدنی ضروری برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی، می تواند به ب*دن کمک کند تا با رشد بیش از حد کاندیدا مقابله نماید.

همچنین مصرف مکمل خوراکی روی، نشان داده است که میتواند به بهبود بثورات ناشی از استفاده از پوشک که یکی دیگر از انواع عفونت های کاندیدای پوستی است، سرعت ببخشد؛ بنابراین، ممکن است در مبارزه با عفونت های مشابه نیز مفید باشد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
تاثیر روغن نارگیل بر عفونت های قارچی ل*ب و صورت
روغن نارگیل، قاتل طبیعی میکروب ها از جمله باکتری ها و قارچ ها است.

مالیدن کمی روغن نارگیل به طور موضعی بر روی پو*ست آسیب دیده، نه تنها به کنترل رشد بیش از حد کاندیدا کمک کرده، بلکه به عنوان یک مرطوب کننده قوی نیز عمل می کند که می تواند به درمان پو*ست خشک و ترک خورده ناشی از پرچله نیز کمک کند.

بالا