• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

50 ایده برای عکاسی در خانه

• نویسنده موضوع Hanie♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 52
  • بازدیدها 602
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
18- حلقه‌های نوری

یک چراغ قوه را با کمک نخ به سقف آویزان کنید. سپس با استفاده از وایدترین لنز خودتان را انتخاب کنید و آن را به دوربینی که روی سه پایه و رو به بالا تنظیم شده است متصل کنید. چراغ‌ها را خاموش کنید و با استفاده از فوکوس دستی روی نوک چراغ قوه فوکوس کنید. دیافراگم f/11 یا f/16 را انتخاب کنید و از حالت Bulb یا ریموت شاتر استفاده کنید (شاتر دوربین باید برای حداقل 1 دقیقه باز باشد). در نهایت اجازه دهید چراغ قوه بچرخد و کلید شاتر را فشار دهید. این ایده یکی از بهترین روش‌های برای عکاسی در خانه است و نتایج بسیار زیبایی را هم خلق خواهد کرد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
19- جواهرات

فراموش نکنید که می‌توانید مهارت‌های عکاسی از جواهرات خود را با عکاسی در خانه بهبود ببخشید. فقط کافیست جواهراتی که می‌خواهید از آن‌ها عکاسی کنید را پیدا کنید (یا از یک دوست قرض بگیرید) و یک پس زمینه مناسب برای عکاسی جواهرات پیدا کنید. در صورتی که از یک جسم براق عکاسی می‌کنید حتما فلاش دوربین را خاموش کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
20- غذاهای خوشمزه

چه چیزی بهتر از غذا برای عکاسی در منزل سراغ دارید؟ شما می‌توانید یک غذای خوب بپزید و سپس با استفاده از برخی لوازم آن را به یک اثر هنری تبدیل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک منبع نور مناسب (ترجیحا نور طبیعی)، چند وسیله مختلف (ظرف، قاشق و چنگال، گل و…) و کمی طراحی ظاهری است.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
21- عکاسی از نوزاد

نوزادها زمانی که خواب هستند خیلی زیبا می‌باشند و می‌توانند مدل‌های خیلی خوبی هم برای عکاسی باشند. شما برای عکاسی از آن‌ها به وسایلی مثل بالش و کوسن، پتو، چند اکسسوری کوچک و مقدار خیلی زیادی صبر نیاز خواهید داشت.

همچنین دنبال کردن اعضای خانواده و عکاسی از آن‌ها در حال برقراری ارتباط با یکدیگر، بدون اینکه متوجه دوربین شوند هم یکی دیگر از ایده‌های مناسب برای عکاسی می‌باشد. عکس‌های خانوادگی یکی از بهترین ایده‌ها برای مجموعه‌ی عکس هستند. می‌توانید وقتی که نوزادها بزرگ شدند نیز همین عکس‌ها را با اشیائی که قبلا در عکس بوده‌اند نیز امتحان کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
22- Flatlay

عکس‌های Flatlay فقط برای اینستاگرام و علاقه‌مندان به مد نیستند بلکه می‌توانید با استفاده از این عکس‌ها برای داستان گفتن با استفاده از اشیائی که در منزل دارید هم استفاده کنید. برای این کار به تجهیزات خاصی نیاز ندارید و فقط باید مطمئن شوید نور طبیعی به اندازه کافی در اختیار شما قرار دارد. در صورتی که به ایده‌های خلاقانه نیاز دارید، چند دقیقه با دیگر اعضای خانواده به این فکر کنید که چه ترکیباتی را می‌توانید ایجاد کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
23- منظره‌ی پنجره

در صورتی که خیلی خوش شانس هستید و یک منظره خیلی زیبا در مقابل پنجره‌ی خودتان دارید، می‌توانید از آن برای تمرین عکاسی در خانه استفاده کنید. حتی در صورتی که یک منظره خوب ندارید هم آسمان را به همراه ابرهای زیبا و همچنین طلوع و غروب خورشید در اختیار دارید. ماشین‌ها و افرادی که با عجله در حال گذر هستند هم می‌توانند سوژه خوبی باشند.

می‌توانید از دوستان و اعضای خانواده خودتان هم به عنوان مدل استفاده کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
24- حیوانات خانگی

حیوانات خانگی می‌توانند مدل‌های جذاب و بامزه‌ای برای پروژه عکاسی بعدی شما باشند. در صورتی که آن‌ها با شما همکاری کافی دارند، سعی کنید چند صح*نه‌ی از پیش تعیین شده طراحی کنید. در غیر این صورت نیز می‌توانید از کارهایی که در طول روز انجام می‌دهند به صورت پاپارازی عکاسی کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
25- نوردهی دوگانه (Double Exposure)

یکی دیگر از خلاقانه‌ترین ایده ها برای عکاسی در خانه تکنیک نوردهی دوگانه است. این تکنیک عکاسی برپایه ترکیب دو عکس مختلف برای خلق یک عکس واحد استوار است. سوژه خودتان را در مقابل یک پس زمینه سفید قرار دهید و از آن عکس بگیرید. سپس می‌توانید با قرار دادن یک عکس دیگر روی آن با استفاده از فتوشاپ تکنیک Double Exposure را اجرا کنید. این تکنیک بیشتر برای عکاسی پرتره کاربرد دارد.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
26- سلف پرتره

سلفی گرفتن به نظر کار خیلی ساده‌ای است. اما در صورتی که بحث عکاسی در خانه مطرح باشد شما باید تلاش کنید که یک عکس حرفه‌ای بگیرید. برای به دست آوردن نتایج بهتر نیز ممکن است به تجهیزات اضافی نیاز داشته باشید. اول از همه باید یک سه پایه قوی بگیرید و دوربین را روی آن قرار دهید. سپس یکی از حالت‌های Self-timer را انتخاب کنید و یا با استفاده از یک ریموت شاتر دوربین خودتان را کنترل کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
27- عکس چاپی

عکس‌های فیزیکی احساس زمان را به بیننده منتقل می‌کنند و یک جو خیلی خاص را تشکیل می‌دهند. هنگامی که از یک دسته عکس پلاروید عکاسی می‌کنید سعی کنید زوایا و پرسپکتیو را تغییر دهید. شما می‌توانید عکس‌ها را در مقابل یک دیوار چند رنگ نگه دارید و یا عکس‌های فلت بگیرید. از خلاقیت خودتان کمک بگیرید.

بالا