• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

50 ایده برای عکاسی در خانه

• نویسنده موضوع Hanie♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 52
  • بازدیدها 602
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
8- ترکیب‌بندی با حروف الفبا

هدف اصلی این ایده این است که بدون ترک خانه اشیائی را پیدا کنید که شبیه به حروف الفبا هستند. برای مثال ممکن است راه پله به شکل حرف S باشد. به این ترتیب 26 سوژه مختلف دارید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عکاسی از اشیاء یا دکوراسیون داخلی را تمرین کنید. این یکی از ایده های خلاقانه عکاسی در خانه است که می‌توانید با فرزندان خودتان هم آن را انجام دهید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
9- قطبی‌سازی متقابل

این افکت خلاقانه زمانی رخ می‌دهد که شما از دو ف*یل*تر پلاریزه به صورت همزمان استفاده کنید. یکی از این فیلترها را در مقابل لنز دوربین و دیگری را در مقابل منبع نور قرار دهید. در صورتی که فقط یک ف*یل*تر پلاریزه دارید می‌توانید از مانیتورهای LCD نیز به عنوان منبع نور استفاده کنید. این مانیتورها یک ف*یل*تر پلاریزه داخلی دارند. با چرخاندن ف*یل*تر پلاریزه شما با رنگین‌کمانی از رنگ‌ها مواجه خواهید شد که در اجسام پلاستیکی قابل دیدن هستند.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
10- روغن داخل آب

روغن و آب با یکدیگر مخلوط نمی‌شوند و شما می‌توانید از این مفهوم برای خلق عکس‌های هنری استفاده کنید. همچنین این ایده یکی از بهترین روش‌ها برای تمرین عکاسی ماکرو در خانه است.

فقط کمی روغن را به یک ظرف شفاف اضافه کنید و آن را روی یک تکه کاغذ یا رومیزی سفید قرار دهید. منبع نور را با زاویه خاصی به ترکیب اضافه کنید و تعاملات مختلف این قطرات را به تصویر بکشید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
11- رد نور و عکاسی از اشیاء بی جان

عکاسی از اشیاء بی جان با کمک ردهای نوری خیلی جذاب خواهد بود. سرعت شاتر دوربین را روی 8 ثانیه و دیافراگم را روی f/8 تنظیم کنید. قبل از فشار دادن کلید شاتر حرکت دادن منبع نور را آغاز کنید و این کار را در طول مدت نوردهی نیز ادامه دهید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
12- عکاسی آزاد

یکی از ایده های بسیار خلافانه عکاسی که در خانه هم می‌توانید آن را امتحان کنید عکاسی آزاد است. برای انجام این کار فقط کافی است لنز را از دوربین جدا کنید و سعی کنید با گرفتن آن به صورت دستی در مقابل دوربین عکاسی کنید. در نظر داشته باشید که در این حالت اتوفوکوس غیرفعال خواهد شد و باید به صورت دستی فوکوس کنید. عکس‌هایی که به این صورت گرفته می‌شوند شباهت بسیار زیادی به عکس‌هایی دارند که با لنز تیلت شیفت می‌گیرید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
13- منظره غذایی

یکی دیگر از روش‌های خیلی جذاب برای عکاسی از اشیاء بی جان استفاده از مواد غذایی به عنوان منظره برای فیگورهای کوچک است. برای اجرای این ایده باید سعی کنید با استفاده از مدل‌های خودتان یک داستان را بازگو کنید.

به نمونه‌های تصویری بالا نگاهی بیاندازید. یک پسر در حال استفاده از چمن زن روی سطح کیوی است و یک نفر دیگر هم در حال جمع کردن چمن‌ها است. یک فیگور دیگر هم احتمالا در حال نگه‌داری از باغ خود است.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
14- گل‌های یخ زده

با منجمد کردن گل‌ها می‌توانید زیبایی شکننده و گذران آن‌ها را به تصویر بکشید. برای این کار از آب مقطر و یک ظرف مخصوص فریزر استفاده کنید. با گذاشتن یک جسم سنگین روی گل‌ها مطمئن شوید که آن‌ها داخل آب معلق نخواهند شد.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
15- تاری ناشی از حرکت (موشن بلور)

پیدا کردن ایده های جذاب برای عکاسی در خانه برخلاف زمانی که بیرون هستید کار خیلی سختی است. از لحظاتی که داخل خانه هستید و نمی‌توانید آن را ترک کنید برای تجربه موضوعات جدیدی مثل Motion Blur استفاده کنید. یک سرعت شاتر آهسته انتخاب کنید و شروع به کار کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
16- شیشه شکسته

شکستن اجسام مختلف یک کار ل*ذت بخش است. شکستن شیشه نیز ممکن است در صورت عدم احتیاط کار خطرناکی باشد اما باعث خلق عکس‌های بسیار زیبایی خواهد شد و واقعا یکی از خلاقانه‌ترین ایده‌ها برای عکاسی در منزل است. برای تجربه‌ی این ایده به نور خوب و ریموت شاتر نیاز خواهید داشت تا بتوانید بدون اینکه به خودتان آسیب بزنید عکس‌های خیلی خوبی بگیرید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
17- تایم لپس

بیشتر بخوانید : آموزش ضبط فیلم‌های تایم لپس از آسمان شب

ویدیوهای تایم لپس یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها برای تمرین عکاسی در خانه هستند. این ویدیوها به مهارت و تجهیزات خیلی زیادی نیاز ندارد. فقط کافی است دوربین را رو به خیابان تنظیم کنید، مقدار Interval را روی 3 ثانیه قرار دهید و در نهایت تصاویر گرفته شده را به صورت یک ویدیو در کنار یکدیگر قرار دهید. در صورتی که در یک خیابان شلوغ و یا مرکز شهر زندگی می‌کنید، این ایده خیلی جذاب خواهد بود.

بالا