• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

روانشناسی راه حل هایی برای دعوای زن و شوهری

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 29
  • بازدیدها 342
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
دعواهای زناشویی یکی از مشکلاتی است که اغلب زوج ها با آن روبرو هستند که برای جلوگیری یا کاهش تنش ها در دعوای زن و شوهر باید تکنیک هایی کاربردی را بلد باشید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
دلیل دعوای زن و شوهرها چیست؟
اختلافات فرهنگی دلیل اصلی و عمده در دعوا و بحث های زناشویی است چرا که تعریف ارزش ها از دید هر کدام متفاوت است. تفاوت و سردرگمی میان سنت و مدرنیته، موجب اختلافات زندگی زناشویی می شود.

عدم برخورداری از مهارت در گفتگو و حل مشکل در زندگی مشترک را می توان علت دیگر دعوای میان آنها دانست

تلاش برای تغییر دادن رفتارهای یکدیگر یکی دیگر از علل مشاجره و دعوا بین همسران است، مقاومت در برابر تغییر و در دست داشتن سپر دفاعی ناخودآگاه منجر به دعوا می شود. این موارد تنها دلیل دعوای زن و شوهری نیستند اما اصلی ترین آن محسوب می شوند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
راه حل دعوای زن و شوهرها
در این بخش از خانواده پلاس نمناک تکنیک ای موثر و فوق العاده مفیدی برای رفع مشکل دعواهای زن و شوهرها معرفی و پیشنهاد شده است که هر کدام از شما میتوانید از آنها استفاده کنید، تکنیک هایی شامل:

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک تایم اوت
کنار کشیدن و توقف درگیری و دعوا به معنی حل کردن و پایان مشکلات نیست، بلکه فرصتی برای آرام کردن زوجین است. در زمان دعوا و مشاجره، زوج ها دچار هیحان شده و میزان ضربان قلب، تنفس، نبض و هورمون آدرنالین خون افزایش می یابد.در این روش باید به اتاق دیگر رفت و به مدت 15-10 دقیقه بی سر و صدا نشست.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک توقف
این تکنیک نیاز به زمان مناسب و طبع شوخ دارد.در اوج درگیری با بالا نگه داشتن دست خود، فریاد می زنید «توقف» یا «ایست». با دیدن این علائم ، دو طرف با توقف فرباد زدن به اتاق های جداگانه بروند تا آرام شده و سپس با کم شدن استرس مشکل خود را حل کنند

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک بازگشت
پس از آرام شدن دوباره بازگردید و با آرامش درباره مشکل صحبت کنید. اگر احساس آرامش نمی کنید، بحث را به زمانی دیگر موکول کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک تنفس آهسته
گاهی اوقات با تنفس عمیق می توان آرامتر شد. در زمانی که به خود استراحت دادید بهتر است دستان خود را روی شکم قرار داده و آرام چند نفس بکشید. سپس تنفس خود را عمیق تر کنید با این کار ضربان قلبتان کم می شود و بهتر می توانید فکر کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک گفت و گوی محترمانه
پس از شنیدن صحبت های همسر خود، از نگرانی ها ، نیازها و مواردی که موجب رنجش شما شده است در نهایت آرامش و احترام سخن بگویید:

نیازها و نگرانی های خود را شرح دهید.
در جستجوی راه حلی باشید.
از او بخواهید خلاصه حرف های شما را بازگو کند.
همسر خود را سرزنش نکنید.
در برخی مواقع برای رسیدن به توافق می توان از راهنمایی های فرد سوم نیز کمک گرفت.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
تکنیک داشتن گوش شنوا
با وجودی که دوست داریم در اغلب موارد شنیده شویم اما همه ما بلد نیستیم گوش کنیم. زمانی که خوب به طرف مقابل گوش ندهیم، فقط چیزهایی را می شنویم که دوست داریم، شاید از میان تمام صحبت های طرف مقابل تنها یک جمله ما را بشنویم و همان باعث خشم و واکنش بد ما شود.

در ضمن یادتان باشد کسی که خوب گوش نمی دهد، نمی تواند یک ارتباط صمیمی برقرار کند چراکه مهم ترین حس برای برقراری ارتباط یعنی اعتماد را به طرف مقابل خود نمی دهد.

با دقت به صحبت های همسرتان توجه کنید و با مطرح کردن سوال های گوناگون، نشان دهید که منظور او را کامل درک کرده اید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
624
زیاد کش ندهید
بحث و دعوا را زیاد ادامه ندهید، احساسات خود را کنترل کرده و گفتگو را به وقت دیگری موکول کنید. ادامه دادن به بحث در زمان عصبانیت تنها منجر به بروز تعارضات و اختلافات بیشتر می شود.بهتر است مهارت کنترل خشم را بیاموزید و نحوه برقراری ارتباط مؤثر را بلد باشید.

بالا