• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب تنها کسی که باقی ماند از رایلی سیجر

ساعت تک رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,024
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
کتاب تنها کسی که باقی ماند رمانی معمایی- جنایی از رایلی سیجر، یکی از اساتید این ژانر است. این رمان حول محور اتفاقی هولناک در یک شب بارانی می‌گردد؛ شبی که تمام اعضای خانواده‌ی هوپ به‌جز لنورای هفده‌ساله به قتل رسیدند. تلاش‌ها برای یافتن قاتل آغاز می‌شود و لنورا در رأس تمامی مظنونین قرار دارد. این کتاب نامزد جایزه‌ی گودریدز برای بهترین رمان تریلر و جنایی شده است.

درباره‌ی کتاب تنها کسی که باقی ماند
شبی هولناک در سال 1929، در ایالت مین، پدر و مادر لنورا هوپ با ضرب چاقو کشته می‌شوند و خواهرش نیز به دار آویخته می‌شود. لنورای هفده‌ساله مظنون اصلی این حادثه شناخته‌ می‌شود، چراکه او تنها بازمانده‌ی این جنایت بزرگ است. اما پلیس هیچ‌گاه نمی‌تواند جرم او را ثابت کند. حالا در سال 1983، درحالی‌که لنورا در دهه‌ی هشتم زندگی‌اش قرار دارد و بر اثر سکته‌ی مغزی، زبانش لال شده، روی صندلی چرخ‌دار نشسته است و تنها با زدن دکمه‌ی ماشین تحریر منظورش را به پرستارش، کیت، می‌رساند. او که سال‌ها پیش قتل خانواده‌اش را انکار کرده بود، حالا در این شب خاص، ادعا می‌کند که می‌خواهد حقیقت را فاش کند. رایلی سیجر (Riley Sager) با این شروع طوفانی در رمان تنها کسی که باقی ماند (The Only One Left) مخاطب را متوجه می‌سازد که با چه رمان مهیج و پرتعلیقی روبه‌روست. این نویسنده بی‌رحمانه داستان جنایی و معمایی‌اش را آکنده از رمزورازهای تودرتو، پیش چشم مخاطب می‌گستراند و او را به هزارتوی بزرگی وارد می‌سازد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,024
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
کیت به لنورا بدبین است. نمی‌داند وقتی لنورا از گفتن حقیقت حرف می‌زند، چه چیزی در ذهنش می‌گذرد؛ آیا می‌خواهد دروغی بزرگ در جلد حقیقت تحویلش دهد، یا بدتر از آن حقیقتی هولناک را فاش کند. به‌هرحال مشتاق است که حرف‌های او را بشنود، پس کمکش می‌کند تا انگشتش را روی دکمه‌های ماشین تایپ حرکت دهد. کیت به‌زودی می‌بیند که لنورا به تمام اعمال شنیعی که پیش‌تر آن‌ها را اتهامات بی‌جا می‌شمرد، اعتراف می‌کند. این اعتراف از زبان پیرزنی مریض و ناتوان که روی ویلچر نشسته، ماجرا را از قبل هم ترسناک‌تر می‌کند.

مهارت رایلی سیجر در طرح داستانی ترسناک و معمایی ستودنی است و او توانایی خود را بار دیگر با نگارش کتاب تنها کسی که باقی ماند ثابت می‌کند. سیجر شخصیت دختری را می‌پروراند که مشکوک به قتل تمام اعضای خانواده‌اش است، اما تا روزهای پایانی عمرش ل*ب به گفتن حقیقت باز نمی‌کند. اما آیا حقیقتی که لنورا به کیت می‌گوید، واقعیت دارد؟ آیا او واقعاً مسئول مرگ خواهر، پدر و مادرش است؟ برای یافتن جواب این معما، مطالعه‌ی کتاب تنها کسی که باقی ماند را با ترجمه‌ی مهسا فیروزه‌چی به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب از سوی نشر افرا روانه‌ی بازار شده است.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,024
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
جوایز و افتخارات کتاب تنها کسی که باقی ماند
نامزد جایزه‌ی گودریدز برای بهترین رمان تریلر و جنایی؛
اثر پرفروش نیویورک تایمز؛
برترین کتاب سایت آمازون در سال 2023؛
برترین کتاب تابستان به انتخاب واشنگتن پست،‌بوستون گلوپ،‌یو‌اس‌ای تودی و ... .
نکوداشت‌های کتاب تنها کسی که باقی ماند
همان‌طورکه اغلب در رمان‌های رایلی سیجر اتفاق می‌افتد، تلاش برای پیش‌بینی اینکه پیچش‌های داستانی ما را به کجا می‌برند، سرگرم‌کننده و درعین‌حال دیوانه‌کننده است. (یواس‌ای تودی)
رایلی سیجر در این رمان ترسناک، اوج توانایی خود را نشان داده است. (بوک‌لیست)
رایلی سیجر این بار هم مثل دفعات پیش نفسم را به شماره می‌اندازد و وادارم می‌کند به کوچک‌ترین صداها حساس شوم. (Mystery and Suspense Magazine)
رایلی سیجر استاد پیچ‌وتاب دادن به داستان است. (رولینگ استون)

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,024
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
کتاب تنها کسی که باقی ماند برای چه کسانی مناسب است؟
اگر عاشق آثار جنایی، هیجانی و دلهره‌آور هستید، کتاب تنها کسی که باقی ماند عمیقاً شما را راضی می‌کند.

در بخشی از کتاب تنها کسی که باقی ماند می‌خوانیم
در سکوت مطلق شام می‌خوریم، چیزی که طی این شش ماه کاملاً به آن عادت کرده‌ام. من روبه‌روی لنورا می‌نشینم و اطمینان حاصل می‌کنم که زانوهایمان هیچ تماسی با هم ندارند. از وقتی ماشین تحریر را رها کرده‌ایم، تماس فیزیکی‌مان را در کمترین حد ممکن نگه داشته‌ام.

بشقاب‌هایمان در یک سینی چوبی است که آن را به صندلی چرخ‌دار لنورا وصل کرده‌ام. مرغ بریان و هویج شیرین‌شده برای من، پوره‌ی کدوحلوایی ترکیب‌شده با قرص‌های له‌شده برای لنورا. از آنجایی که نمی‌دانم چه کسی اول باید غذا بخورد، من یا او، تصمیم می‌گیرم لقمه‌هایمان را یکی‌درمیان بخوریم. یک لقمه لنورا، یک لقمه من، تا اینکه هردو بشقاب خالی می‌شوند.

بعد از شام نوبت دسر است. من کیک شکلاتی دارم، لنورا پودینگ.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,024
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
بعد از دسر، وقت تمرینات بهبود گردش خون عصرانه‌ی لنورا است. چیزی که اصلاً منتظرش نیستم چون معنایش این است که تماس‌های محدودمان دارد به پایان می‌رسد. بقیه‌ی بعدازظهر قرار است به شکل معذب‌کننده‌ای به هم نزدیک باشیم.

برای بیرون آوردنش از صندلی چرخ‌دار و بردنش به تخت از بالابر بیمار استفاده می‌کنم. برای این کار باید بند مهار بیمار را زیر لنورا قرار دهم، او را از روی صندلی چرخ‌دار بلند کنم، بعد درحالی‌که لنورا مثل بچه‌ای روی تاب پس‌وپیش می‌شود، کل دستگاه را حرکت دهم و به طرف تخت ببرم، لنورا را روی تخت بگذارم و درنهایت بند مهار را از زیرش بیرون بکشم. تئوری‌اش خیلی آسان‌تر از عملی کردنش است، به‌خصوص که لنورا سنگین‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. بنیه‌ای شگرف درون اندام نحیفش نهفته است.

بالا