• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

روانشناسی راه حل هایی برای دعوای زن و شوهری

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 29
  • بازدیدها 344
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
من نه تو
در زمان مشاجره استفاده از جملات « پیام من » از جملات « پیام تو ». مناسب تر است . جملات در بردارنده « پیام من » به معنی صحبت درمورد احساسات و هیجانات خودتان است، مثلا من حالا احساس خوبی ندارم.

با مخاطب قرار دادن همسرتان مانند تو درست رفتار نمی کنی ،او را در حالت دفاعی قرار می دهید که باعث مقاومت بیشتر می شود و اوضاع را متشنج تر خواهید ساخت.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
تکنیک ارتباط چشمی
به هنگام صحبت کردن همسرتان ، به چشم هایش نگاه کنید. ارتباط چشمی نشان از توجه بیشتر به طرف مقابل می دهد. استفاده از زبان ب*دن، او را تشویق به حرف زدن می کند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
لطفاً حرف نزنید
قضاوت عجولانه نکنید و یک طرفه به قاضی نروید. و در لحظه عصبانیت با نامزدتان به صراحت می توان گفت که جواب های بدون فکر شما در آن لحظه ، ابتدا به خودتان آسیب خواهد زد.

هیچ ردی از عصبانیت خود به جای نگذارید تا بعد بر علیه تان استفاده نشود.

اگر چند روز را برای فکر کردن زیاد می دانید، سکوت چند ساعته می تواند به شما در طی کردن روال طبیعی زندگیتان کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

به دنبال راههای آرامش بخش باشید. قهر یا تهدید راحت ترین روش است که در کمال بی میلی همسرتان را نیز مجبور ب این کار می کنید. اما این راه آسان آینده زندگی مشترکتان را با سختی هایی روبرو خواهد کرد. با کمی کوتاه آمدن از همسرتان هم بخواهید سازگاری داشته باشد.

گرفتن تصمیم درست آسان نیست اما تنها راه حلی است که زندگی و آینده شما را به جای جنگ و دعوا به سمت گفتگو و همکاری ببرد.

از گفتن جملات «چون من گفتم»؛ «چون دلم می خواهد»؛ «چون من نمی خواهم»؛ «همینی که هست» و ... برای پایان دادن به بحث جدا خودداری کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
تکنیک درک متقابل
شاید مهم ترین عامل در هر ر*اب*طه، درک متقابل و تحمل است. توانایی تحمل را می توان به سادگی کسب کرد و به دیگران نیز منتقل کرد. در تکنیک تحمل کردن باید خودخواهی و غرور را کنار گذاشت و از همدلی و درک متقابل استفاده کرد.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
تکنیک اهدای هدیه
زمانی که همسر شما احساس قدرشناسی و رضایت نداشته باشد خشمگین ، عصبی، فرسوده و افسرده می شوند. محبت و برقراری ارتباط دوستانه از برزو چنین علائم و نشانه هایی پیشگیری می کند. با دادن هدیه دسته گل، کارت تبریک و یا ابراز عشق و گفتن دوستت دارم ، می توانید زمینه برقراری ارتباط دوستانه و جلب محبت را فراهم کرد.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
با افراد غریبه درد و دل نکنید
اسرار زندگی خود را در اختیار افراد غریبه به خصوص ج*ن*س مخالف قرار ندهید. بازگو کردن اسرار زندگی به دیگران می تواند ضربه بزرگی به زندگی شما بزنند. امروزه بسیاری از افراد برای آرام تر شدن شروع به صحبت با افراد غریبه در فضای مجازی می کنند که هیچ شناختی از او ندارند و با این کار می توانند مشکلات جدیدی برای آنها به وجود بیاورد.

زیرا زمانی که با همسر خود اختلاف دارید آسیب پذیری روانی تان افزایش پیدا می کند و ممکن است به راحتی تحت تأثیر حرف های دیگران قرار بگیرید و ناخواسته وارد روابط فرا زناشویی شوید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
تکنیک وقت شناسی
در زمان مناسب، درخواست خود را مطرح کنید مثلا اگر یکی از زوج ها، از همسر خود که مشغول کار است درخواستی کند، پاسخ او به احتمال زیاد از روی حوصله و خوشایند نخواهد بود.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
دست از قیاس کردن بردارید
اغلب افراد در زمان مشاجره طرف مقابل خود را با دیگران مقایسه می کنند. این کار اعتماد به نفس همسرتان را هدف قرار دهد و آن را تخریب کند. همیشه سعی کنید که طبق توانایی های منحصر به فرد همسرتان ، با او رفتار کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
دعوا در حضور دیگران ممنوع
سهی کنید در خلوت خود در مورد مسایل جدی صحبت کنید، حتی اگر از موضوعی خشمگین هستید نباید درگیری خود را علنی سازید. چرا که خاطره ای که در ذهن دیگران می سازید با وجود فراموش کردن خودتان، هرگز محو نخواهد شد.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
در دعوای زناشویی به یکدیگر وقت کافی دهید
برخی مشکلات نیازمند زمان بیشتری برای حل شدن دارند و نباید انتظار داشت خیلی سریع رفع شوند. شاید حل مشکلی که در عرض چند ثانیه و یا دقیقه به وجود آمده باشد به چند هفته و چند ماه زمان نیاز داشته باشد.

این جمله را که، زمان می تواند شدیدترین عصبانیت ها را آرام کند، بارها تکرار کنید. استفاده از مشاوران و روانشناسان روش خوبی است. گاه حل مسائل مربوط به مشکلت ازدواج نیاز به 3 ماه دارد

بالا