• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مهم امـــ🚑ــداد نــویسندگی✏

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,773
امتیازها
113
کیف پول من
912
ببینید، شما باید احساسات کارکتر رو با استفاده از حس های پنجگانه به مخاطب انتقال بدین. مثلا ترس، اضطراب، هیجان، شادی، غم، عشق. تمام اینها احساساتی هست که در تمام انسانها وجود داره. مثلا یک انسان وقتی در محیطی تاریک و مخوف قرار می گیره ناخودآگاه می ترسه. شما باید اون احساسِ ترس رو همراه با توصیف فضایی که کارکتر در اون گیر افتاده به مخاطب القا کنید تا مخاطب بتونه با حس و فضایی که شما خلق کردین همذات پنداری کنه و اون ترس و اضطرابِ کارکتر رو با تمام وجود درک کنه.

ما می دونیم آدمی که می ترسِ دچارِ لرزش دست و پا و تپش قلب می شه، دهانش خشک می شه و تکلم براش سختِ. می تونیم تمامِ احساسات رو دسته بندی کنیم و جلوی هر کدوم بنویسیم که یک انسان بعد از قرار گرفتن در هر شرایطی چه واکنشی خواهد داشت. نویسنده باید با شخصیت هایی که خلق می کنه زندگی کنه. خودش رو جای تک تک اونها قرار بده و فکر کنه اگر در موقعیت اونها گرفتار بشه چه عکس العملی خواهد داشت.
ممنون

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Nazanin

mobina.h.f

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-23
لایک‌ها
882
امتیازها
63
کیف پول من
103
سلام.
چندتا سوال داشتم، می‌خوام آزمون نظارت بدم؛ تقریبا آداب‌و رسوم نوشتن رو بلدم اما بعضی چیزها برام مبهمه.
میشه لطفا؛
پیش‌آگاهی
شخصیت پویا
خلاقیت
کنش و کشش
رو توضیح بدید😁
من تقریبا مفهموم این‌هارو می‌دونم اما قاطیشون می‌کنم، اگه توضیح بدید ممنون می‌شم.

امضا : mobina.h.f

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته تالار نویسندگان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,329
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
سلام.
چندتا سوال داشتم، می‌خوام آزمون نظارت بدم؛ تقریبا آداب‌و رسوم نوشتن رو بلدم اما بعضی چیزها برام مبهمه.
میشه لطفا؛
پیش‌آگاهی
شخصیت پویا
خلاقیت
کنش و کشش
رو توضیح بدید😁
من تقریبا مفهموم این‌هارو می‌دونم اما قاطیشون می‌کنم، اگه توضیح بدید ممنون می‌شم.
سلام

پیش‌آگاهی: تکنیکی هست که نویسنده به کار می گیره تا سرنخ هایی رو در اختیار مخاطب یا همون خواننده قرار بده. به وسیله ی این سرنخ ها خواننده می تونه اتفاقاتی که قرار هست در رمان بیوفته پیش بینی کنه. در واقع می تونیم بگیم نویسنده با اشاره به نکات ظریف به خواننده این مجوز رو می ده که رمانش رو بر اساس علاقه‌مندیش دنبال کنه.

شخصیت پویا: همون کارکتر اصلی رمان هست که داستان بر اساس زندگی اون شکل گرفته و باید به خوبی بهش پرداخته بشه. یعنی شخصیت پردازیِ کارکتر اصلی خیلی مهم هست و نباید سطحی و پیش پا افتاده باشه.

خلاقیت: استفاده ی درست از کلمات و چیدنِ اونها کنار هم و نوشتنِ جملات تاثیر‌گذار، خلاقیت در خلق اتفاقات هیجان انگیز و همراه کردن مخاطب با ماجراهای رمان.

کنش: ما دو نوع کنش داریم، یکی صعودی و دیگری نزولی. صعوی که همون نقطه ی اوجِ داستانِ و نزولی هم زمانی هست که داستان تموم می شه و تمام اتفاقات به سرانجامی که مد نظر نویسنده بوده ختم می شن.

کشش: خب هر رمانی باید کشش و جذابیت خوبی داشته باشه تا مخاطب جذب کنه و این سه فاکتور داره.
۱- جمله نویسی بسیار زیبا بدون غلط املایی.
۲-شخصیت پردازی قوی و کم نقص.
۳-فضا سازی و حس آمیزی بصری.

Chorrty

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-05-19
لایک‌ها
52
امتیازها
13
کیف پول من
145
سلام وقت بخیر. ببخشید من یه رمان نوشتم اما به دلایلی قبول نشد. من نمیدونم که چطوری رمانم‌و حال نقش اصلی رو توصیف کنم مثلا زیاد بگم دیالوگ گویی زیاد میشه کم هم بگم هم خواننده از رمان زود رد میشه هم تعداد پارت های رمان کم میشه. چیکار کنم؟

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,011
امتیازها
0
کیف پول من
618
سلام داش پارساEchp
اسم رمانم هنگامه‌ی خونین هست چون کلمه خونین کلیشه است و رمان های زیادی با این اسما وجود داره.
من دنبال جایگزینی کلمه خونین هستم. میتونی کلماتی بگی که استعاره یا تشبیه از کلمه‌ی خون باشه؟؟

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,329
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
سلام وقت بخیر. ببخشید من یه رمان نوشتم اما به دلایلی قبول نشد. من نمیدونم که چطوری رمانم‌و حال نقش اصلی رو توصیف کنم مثلا زیاد بگم دیالوگ گویی زیاد میشه کم هم بگم هم خواننده از رمان زود رد میشه هم تعداد پارت های رمان کم میشه. چیکار کنم؟
سلام
دوست عزیز شما یک گفتگوی خصوصی به نام مشاوره با من ایجاد کنید، باید پارتهای رمانتون رو بخونم تا متوجه ی مشکلتون بشم.

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,329
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
سلام داش پارساEchp
اسم رمانم هنگامه‌ی خونین هست چون کلمه خونین کلیشه است و رمان های زیادی با این اسما وجود داره.
من دنبال جایگزینی کلمه خونین هستم. میتونی کلماتی بگی که استعاره یا تشبیه از کلمه‌ی خ*ون باشه؟؟
سلام متین جان
خب برای واژه ی خون ما عملا کلمه ای نداریم که به همین اندازه بتونه رعب و وحشت رو نشون بده. البته دیدم در قرآن به جای خون چندین اسم به کار رفته مثل عَلَق یا صَدید.
می تونی از کلمات دیگه به جای خون جایگزین کنی، مثل هنگامه ی زوال، هنگامه ی آتش، هنگامه ی اُفول.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا