• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

فرزندپروری چگونه با کودکان بیش‌فعال برخورد کنیم؟

• نویسنده موضوع *khas*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 346
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
گوش کردن و صحبت کردن با او را بیاموزید
سعی کنید همیشه با فرزندتان ارتباط کلامی و عاطفی مناسبی داشته باشید و حتی اگر می‌توانید این ر*اب*طه را در زمانی که به اختلال او پی می‌برید قوی‌تر کنید. در زمانی که با کودک خود صحبت می‌کنید به حرف‌هایش به دقت گوش دهید، به چهره و چشمان او نگاه کنید و متناسب با سن کودک با او برخورد کنید.

کودکانه و ساده با او صحبت کنید و به هدف‌ها و علایق او از طریق صحبت‌هایش پی ببرید. سعی کنید از طریق ر*اب*طه‌ای صمیمانه احساسات خود را به او بگویید. به عنوان مثال وقتی که جیغ می‌زند به او بگویید که "وقتی جیغ می‌زنی من می‌ترسم و ناراحت می شم".

والدین بسیاری از کودکانِ بیش فعال به مرور کم‌حوصله می‌شوند، ارتباط خود را با کودک از دست می‌دهند و دائماً در حال امر و نهی به او هستند. در حالی که این روش تربیتی تنها منجر به تشدید و وخامت اختلال بیش فعالی خواهد شد. برای آنکه بتوانید آرامش بیشتری داشته باشید و ارتباطتان را با کودک حفظ کنید از یک روانشناس کودک کمک بگیرید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : *khas*

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
انجام صحیح کارها را به کودک خود آموزش دهید
چگونه با کودکان بیش فعال رفتار کنیم | رفتار صحیح با کودکان بیش فعال

شما نباید از کودکتان انتظار داشته باشید که مانند یک آدم بالغ کارهای خودش را انجام دهد و رفتار کند. به خصوص کودکان بیش فعال به خاطر مشکلاتی که در تمرکز دارند کم‌تر می‌توانند تکالیف و وظایف مربوط به خود را انجام دهند. به همین منظور باید سطح توقع خود را پایین بیاورید و به او برنامه‌ای قابل انجام ارائه دهید.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
- شروع کار را برای کودک مشخص کنید و از او بخواهید که در انتها گزارش کارهای خود را به شما بدهد.

- انجام کارها و وظایف کوچک و آسانی را به او محول کنید به طوری که به راحتی قادر به انجام کارها باشند.

- قوانین ساده‌ای برای انجام کار تعریف کنید و به صورت خلاصه شده و آسان آن را برای او توضیح دهید.

- برنامه روزانه ثابت و با یک ساختار مشخص برای کودک در نظر بگیرید. به طوری که علایق او مانند تماشای تلویزیون، بازی و... نیز در آن موجود باشد.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
- برای انجام تکالیف مدرسه کودک برنامه‌ریزی کنید و از او بخواهید که در زمان مشخص شده‌ای تکالیف مدرسه‌اش را انجام دهد.

- سعی کنید تا با رفتار خود کارهای درست و غلطی را که انجام می‌دهد به او نشان دهید.

- برای او پاداش در نظر بگیرید و زمانی که کار درستی انجام داد، به او پاداش بدهید و به مرور زمان دریافت پاداش را برای او سخت‌تر نمایید، تا تلاش بیشتری برای دریافت پاداش نماید.

- اگر کار اشتباهی انجام داد، برای او جریمه در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر تکالیفش را انجام نداد از او بخواهید تا اتاقش را مرتب کند.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
ADHD(بیش فعالی) نوعی اختلال رشد عصبی است که معمولاً در اوایل کودکی و قبل از هفت‌ سالگی بروز می‌کند. ADHD مهار واکنش‌های خود به خودی را برای کودکان دشوار می‌کند، واکنش‌هایی که می‌تواند همه‌ چیز از جمله حرکت، گفتار و گوش دادن را تحت تأثیر قرار دهد.

کودکان بیش‌فعال معمولاً تمامی انرژی خود را صرف جنب‌وجوش می‌کنند تا جایی که دیگر توان و زمانی برای کارهای دیگر مانند یادگیری، انجام تکالیف مدرسه و... ندارند، از طرفی در برخی از این کودکان نقص توجه نیز دیده می‌شود؛ پس اگر به‌ موقع درمان نشوند ممکن است به سمت ترک تحصیل و مسیرهای انحرافی کشیده شوند.

بازی‌هایی مانند پازل، شطرنج، معما، بازی‌های ساختنی و غیره یک تمرین عالی برای مغز است. این‌ها گزینه‌های جذاب برای بچه‌های بیش‌فعال است زیرا باعث می‌شود آنها در یک مکان بنشینند و تمرکز کنند

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
بیش فعالی در کودکان چه علائمی دارد؟

- بچه‌های بیش‌فعال در گوش دادن و یا دنبال کردن صحبت‌ها مشکل‌دارند.

- نمی‌توانند در صندلی‌های خود بنشینند و زیاد حرکت می‌کنند.

- زیاد صحبت می‌کنند، یا مکالمات افراد دیگر را قطع می‌کنند.

- بچه‌های بیش‌فعال، دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند.

- پرتحرک و پرانرژی هستند.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
به‌ راحتی می‌توانند نگران، ناامید، عصبانی و غمگین شوند.

بیش فعالی به مغز مربوط می‌شود و بنابراین بهترین راه برای مقابله با کودکان بیش فعالی، آرامش داشتن آنهاست؛ بنابراین، به فرزند خود کمک کنید تا بهتر تمرکز کند. با رعایت نکات زیر می‌توانید برخورد بهتری با کودکان بیش‌فعال داشته باشید.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۵ راه برای کنترل کودکان بیش‌فعال با درگیر کردن ب*دن و ذهن آنها

۱. انرژی کودکتان را تخلیه کنید

وسیله‌ای پیدا کنید تا انرژی کودکتان را خنثی کرده و ذهن آنها را آرام کنید. بچه‌ها باید بدوند و زیاد بازی کنند. در کلاس‌هایی مثل کاراته، شنا، ژیمناستیک، جودو و فوتبال سرمایه‌گذاری کنید که به آنها کمک می‌کند تا از انرژی، فعالیت بدنی و آرامش ذهن خود استفاده کنند. همچنین فعالیت‌هایی مثل کمک کردن در آشپزی، تماشای تلویزیون، تمیز کردن خانه و یا انجام بازی‌های فکری مثل پازل، جورچین و... باعث می‌شود تا ذهن کودک درگیر شود.

این فعالیت‌ها به تقویت مهارت‌های حافظه و تمرکز آنها کمک می‌کند. اگر کودک برای انجام این بازی‌ها یا فعالیت‌ها انگیزه ندارد، می‌توانید با آنها رقابت کنید؛ مسابقه دهید تا ببینید چه کسی می‌تواند ۵ قطعه پازل را در ابتدا کنار هم قرار دهد یا چه کسی می‌تواند بیشترین رنگ را در نقاشی خود استفاده کند. به‌ تدریج میزان زمانی را که برای انجام این فعالیت‌ها صرف کرده‌اید، افزایش دهید.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۲. با فرزند خود به روشی ساده صحبت کنید

توجه کامل خود را به آنها اختصاص دهید و به نگرانی‌ها، علاقه‌ها و دلهره‌های آنها گوش فرا دهید. همچنین انجام کارهایی را به آنها بسپارید و از آنها بخواهید که انجام آن کارها را تقسیم‌بندی کنند.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۳. به آنها کمک کنید تا با احساسات خود کنار بیایند

کودکان مبتلا به بیش فعالی به‌ سختی می‌توانند با عصبانیت، غم و نگرانی خود مقابله کنند. به آنها کمک کنید تا با احساسات خود کنار بیایند و به آنها بگویید چه چیزی خوب است و چه چیز بد. سعی کنید از طریق ر*اب*طه‌ای صمیمانه احساسات خود را به او بگویید.

بالا