• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

فرزندپروری چگونه با کودکان بیش‌فعال برخورد کنیم؟

• نویسنده موضوع *khas*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 346
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۴. کودک را تشویق کنید

به کودک بیش‌فعالتان به خاطر رفتارهای خوب و گوش دادن به شما پاداش دهید. می‌توانید یک‌ تخته یا کاغذ روی دیوار نصب کنید و در ازای هر رفتار یا انجام هر کاری به او یک ستاره بدهید و به او بگویید که اگر تعداد ستاره‌ها به ۵ تا برسد برایش یک هدیه می‌خرید. وقتی کودک بیش‌فعال رضایت شما را از کارهای خود درک می‌کند، تلاش می‌کند تا وظایفش را به‌ درستی انجام دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : *khas*

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۵- کودک را به صحبت کردن با خودش ترغیب کنید

کودک خود را ترغیب کنید تا از تکنیک خود مربیگری "صحبت کردن با خودش" استفاده کند مثل بازیگری در یک نمایشنامه. از او بخواهید آنچه را انجام می‌دهد یا در آینده انجام خواهد داد توصیف کند؛ مثلاً «من در حال ساختن یک برج هستم، یک...دو...سه بلوک. اوه اوه برج سقوط کرد و دوباره امتحان می‌کنم.» خود مربیگری باعث می‌شود تا کودک کاری را که در حال انجام آن است، ادامه دهد و مراحل را به ترتیب دنبال کند.

زندگی با فرزند دارای ADHD می‌تواند ناامیدکننده و پرتلاطم باشد، اما به‌ عنوان والدین می‌توانید کارهای زیادی برای کاهش و یا درمان علائم، غلبه بر چالش‌های روزانه و ایجاد آرامش بیشتر برای خانواده خود انجام دهید.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۸ بازی و فعالیت مناسب برای درمان کودکان بیش‌فعال

روان‌پزشکان کودک و روانشناسان از دیرباز از بازی به‌ عنوان ابزاری درمانی برای کودکان با مشکلاتی مانند ADHD، اختلالات خلقی و اختلالات اضطرابی استفاده می‌کردند.

بازی‌ها و روش‌هایی را که متخصصان برای درمان بیش فعالی توصیه می‌کنند عبارت است از:

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۱.کاراته؛ مناسب برای تخلیه انرژی

کودکان بیش فعال با آموزش کاراته یاد می گیرند تا با انجام حالت‌های متفاوت انرژی خود را کنترل کنند. همچنین کاراته

ورزش شنا باعث آزاد شدن هورمون آرام‌بخش و نشاط‌آوری بنام اندورفین در ب*دن می‌شود و ورزشی مناسب برای آرامش ذهن و فکر در کودکان بیش‌فعال است

به آنها کمک می‌کند تا ذهن خود را متمرکز و آرام کنند.به عبارتی ایجاد اعتمادبه‌نفس، یادگیری تمرکز و ایجاد هماهنگی پیشرفته، تنها برخی از مزایای کاراته برای بچه‌های بیش‌فعال است.

*khas*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
3,949
امتیازها
73
کیف پول من
0
۲. ورزش در فضای باز؛ راهی برای افزایش تمرکز

انجام ورزش‌هایی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال، بیس بال و بدمینتون که در فضاهای باز انجام می‌شود، فعالیت بسیار خوبی برای کودکان بیش‌فعال است زیرا در این بازی‌ها هیچ توقفی وجود ندارد و بچه‌ها مدام در حال حرکت و استفاده از عضلات خود هستند؛ بنابراین این بازی‌ها، فعالیت‌های مناسبی برای تمرکز و تخلیه انرژی این کودکان است.

بالا