• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

دانستنی‌های بارداری

• نویسنده موضوع ZiBa
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 80
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
علت ترک شکم چیست؟
علت ترک شکم در بارداری به دو عامل منجر می شود. در ابتدا ترک فیزیکی پو*ست که در حاملگی اتفاق می افتد. از آنجایی که ب*دن سریعتر از پو*ست گسترش می یابد، پو*ست ترک برمی دارد و پاره می شود. زخم ناشی از این پارگی ترک شکم در بارداری نامیده می شود.

عامل دوم، که هنوز هم موضوع بحث در میان کارشناسان است لایه شدن پو*ست با افزایش سطح هورمون در حاملگی است. در این صورت هورمون ها آب بیشتری را به پو*ست جذب می کنند که باعث می شود پیوندهای بین الیاف کلاژن شل شود. این مسئله باعث می شود پو*ست راحت تر کشیده شود و ترک بردارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ZiBa

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
ترک های پو*ست ناشی از حاملگی مشکل رایج اکثر بانوان در این دوران است. دلایل زیادی برای ایجاد این ترک ها وجود دارد که از میان آنها می توان به تغییرات هورمونی، کاهش چربی در ناحیه شکم پس از زایمان، انعطاف کم پو*ست، و ... اشاره کرد.

در نواحی مختلف ب*دن به دلیل تجمع چربی خط هایی ایجاد می شوند. این خط ها معمولاً در ناحیه شکم، س*ی*نه، ران ها، ب*ا*س*ن، پشت بازوها قابل رؤیت هستند. برای رفع ترک های پوستی باید صبر و شکیبایی به خرج دهید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
رک شکم در بارداری کجا و کی شکل می گیرند؟
در حالی که علائم کششی معمولا در سه ماهه آخر بارداری (ماه ششم یا ماه هفتم بارداری) قابل مشاهده است، بعضی از زنان با بزرگ شدن شکم این ترک ها را مشاهده می کنند. در خانم هایی که پو*ست نازکی دارند علائم کششی صورتی ظاهر می شوند، در حالی که در خانم هایی که پو*ست تیره تر دارند علائم کششی روشن تر از پو*ست اطرافش می باشد. الگوی توسعه این ترک ها در سه مرحله خلاصه می شود.

آیا علائم ترک شکم در بارداری متفاوت است؟ ترک شکم، خطوطی که در شکم و مناطق دیگر ب*دن ایجاد می شود، یک نگرانی پوستی شایع در حاملگی می باشد.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
مراحل ایجاد ترک شکم در بارداری

مرحله 1:

ترک اولیه به رنگ صورتی ظاهر می شود و ممکن است باعث خارش شود. پو*ست اطراف ترک ها ممکن است "مسطح" و "نازک " به نظر برسد.

مرحله 2:
به تدریج ترک ها از نظر طولی و عرضی بزرگ می شوند و به رنگ قرمز یا بنفش تبدیل می شوند.

مرحله 3:
هنگامی که ترک ها بالغ شوند، رنگ قرمز / صورتی خود را از دست می دهند. در ماههای پس از حاملگی، ترک ها شروع به از بین رفتن می کنند و به رنگ نقره ای یا سفید تبدیل می شوند. همچنین ممکن است از نظر شکل و طول نامنظم شوند.

اکثر خانم ها در دوران بارداری ترک شکم را مشاهده می کنند، اما این ترک ها روی س*ی*نه ها، ران ها، کمر، ناف و ب*ا*س*ن نیز دیده می شود. این ترک ها در هر جایی از ب*دن ظاهر می شوند، اما به احتمال زیاد در مکان هایی که مقدار زیادی چربی ذخیره می شود بیشتر دیده می شوند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
درمان خانگی ترک شکم در بارداری
محصولات آرایش بهداشتی زیادی از قبیل کرم ها و لوسیون ها در داروخانه ها برای رفع این ترک ها وجود دارند. عمل های جراحی زیبایی نیز در این زمینه صورت می گیرند که هم هزینه آن زیاد است و هم ممکن است نتیجه اش آنطور که انتظارش را دارید از آب در نیاید.

بهتر است بدانید که ترک های پوستی به سرعت و به طور کامل از بین نمی روند. اما می توان اثر آنها را کمتر کرد. بهترین زمان برای درمان ترک های پوستی در اسرع وقت و به محض مشاهده آنهاست، زمانی که اولین ترک ها را در بارداری روی شکم خود مشاهده می کنید و یا حتی به نظر برخی دیگر پیش از ایجاد و رؤیت ترک ها باید دست به کار شد. برای پیشگیری و رفع ترک ها باید پو*ست را مرطوب نگه داشت و از خشک شدن آن جلوگیری کرد. هرچه پوستتان نرم تر و منعطف تر باشد، ترک های کمتری ممکن است روی پو*ست شما پدیدار شود.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
1- روغن درمانی
ماساژ منظم نواحی شکم، ران ها، س*ی*نه، ب*ا*س*ن، و ... با روغن ها به نرم شدن پو*ست شما کمک می کند و می تواند از ایجاد ترک های پوستی جلوگیری کند. روغن های رایجی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر هستند.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
* روغن زیتون
یکی از پر طرفدارترین روغن ها در دوران بارداری برای جلوگیری و رفع ترک های پوستی روغن زیتون است. مقداری روغن زیتون کف دستان خود بریزید و ناحیه شکم، و دور ناف و پهلوهای خود را به طور منظم ماساژ دهید. بلافاصله پس از مالیدن روغن روی ترک های پوستی حمام کنید. ممکن است این کار یک فرآیند زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد.

همچنین می توانید روغن زیتون را با آب و سرکه مخلوط کنید و به عنوان کرم شب از آن استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون باعث لایه برداری و رطوبت پو*ست می شود.

درمان‌های خانگی برای رفع ترک شکم در بارداری

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
* ویتامین E
روغن ویتامین E را با مرطوب کننده مورد علاقه خود ترکیب کنید و به طور منظم روی ترک های پوستی بمالید.

* سایر روغن ها

شما همچنین می توانید از سایر روغن ها مانند روغن بادام، روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن آواکادو، و روغن ویتامین E استفاده کنید(خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن). می توانید همه این روغن ها را با هم و به نسبت یکسان ترکیب کنید، و یا فقط یکی از آنها را روی پو*ست خود ماساژ دهید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
* ماساژ با روغن های معطر
این روش یکی از مؤثرترین درمان های خانگی است. شما می توانید به روغن هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، مانند روغن نارگیل و روغن بادام، چند قطره از روغن های معطر نظیر روغن اسطوخودوس، رز، ژرمانیوم، و سایر روغن های معطر اضافه کنید. با این کار روغن بادام و نارگیل رقیق تر می شوند و به راحتی تمامی مناطق مورد نظر را ماساژ دهید.

ZiBa

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-24
لایک‌ها
11,910
امتیازها
123
کیف پول من
0
* روغن کرچک
روغن کرچک را روی ترک های پوستی بمالید. سپس روی آن را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. حال یک بطری حاوی آب د*اغ روی آن بگذارید. 30 تا 40 دقیقه به همین وضع باشید این کار به درمان ترک های پوستی کمک می کند. گرما باعث می شود منافذ پو*ست باز شوند و جذب روغن راحت تر انجام شود.

بالا