Usage for hash tag: آموزشی

ساعت تک رمان

1. پ

آموزشی "نون" تا "یای" نویسندگی✒

#نکته‌های_نویسندگی بکوشید در حین نوشتنِ اثرتان به قالب آن توجه داشته باشید. فضا‌سازی قالب داستان و رمان شماست در همان اولین جمله‌ی فضاسازیِ اثرتان بکوشید به اندازه و اسم فضا اشاره کنید؛ مثلاً اگر داستانتان در یک اتاق مطالعه رخ می‌دهد، بنویسید:" اتاق مطالعه بزرگ بود و... ." #آموزشی
  2. پ

نویسندگی ده درصدش نبوغ است، نود درصدش نظم و انضباط. داشتن پشتکار، تمرین و کسب تجربه در نویسندگی بسیار مهم است به طوری‌که برخی از نویسندگان ب*ر*جسته و مشهور دنیا هنوز ساعات زیادی از روز خود را با نوشتن سپری می‌کنند. #آموزشی
  3. پ

...چنین است و... .» مگر اینکه به روند اثرتان کمک کند؛ مثلاً:« اگر اثرتان در مورد بدسلیقه یا خوش‌‌سلیقه بودن شخصیت یا شخصیت‌های اثر است.» ولی اگر مثلاً می‌خواهید وضعیت مالی شخصیت یا شخصیت‌های اثرتان را نشان دهید می‌توانید بنویسید:«مبل‌هایشان پوسیده یا نقش و نگارهای مبل‌‌هایشان از طلاست‌.» #آموزشی
  4. پ

...بیاد. قبلش مشکلی نیست گرچه قرار هم نگیرد بهتر است. مثال: من اومده بودم، تا اونو دیدم ترسیدم. (اگر هم ویرگول نزاریم به خاطر حرف (تا) جمله خود به خود تنظیم هست. بود و نبودش فرقی نداره. بعد از (تا) به هیچ وجه نباید ویرگول بیاد اما قبلش هم بهتره نیاد گرچه اگر بیاد غلط نیست. 🥀مبحث نگارش🥀 #آموزشی
  5. پ

...شبیه به قله ی اورسته، فتحش شاید خیلی سخت باشه و هر کسی نتونه از پسش بربیاد اما اگه بری بالا و تو همون اخما، پرچم پیروزی رو بزنی تا ابد اسمت روش می‌مونه... پدرم زیبا ترین تصویریه که به عمرم دیدم. «گفتم پر و بالم ده، کنارت می‌مونم بابا نشونم ده پریدن رو، تا برات بپرم بابا» 🥀مبحث نگارش🥀 #آموزشی
  6. پ

...دارم. (بر می دارم ) وصف نمی کند پس باید در آخر دو جمله (.) نقطه گذاشت و دیالوگ را با خط تیره (-) شروع کرد. برای هر شخص هم می‌شود خط تیره گذاشت. مثلاً: قهوه را سر می کشم. - چه قدر تلخه! - همینه دیگه؟! - یعنی چی همینه! کریم می خندد و شکر را به سمت عقب هل می دهد. -شکر بریز. 🥀مبحث نگارش🥀 #آموزشی
  7. پ

...که در جهان داستان چه چیزهایی است. مثال: «روی ماسه‌های ساحل جای پاهایی دیده می‌شد که کمی جلوتر رد آن را موج ها با خود برده بودند.» در این مثال مکان داستان که همان ساحل دریاست به خواننده ارایه شده است. در کنار آن موج‌ها، ‌جای پا و ماسه‌ها و احیانا آدمی که از آن‌جا گذشته را هم دیده‌ایم. #آموزشی
  8. پ

...مکان سردسیر را برای اجرای داستان‌اش برگزیند، حتما دلیلی دارد. در نتیجه او باید شخصیت داستان و نیز طرح خود را به لوازم مناطق سردسیر مجهز کند،‌ همین‌طور است مناطق گرم‌سیر و معتدل. هر یک از این مناطق خصوصیات خاص خود را دارا هستند که اگر از آن‌ها عدول شود، همه چیز برای خواننده زیر سوال می‌رود...
  9. پ

...«شازده احتجاب» هوشنگ گلشیری از این نوع است. شخصیت‌های داستان ساخته و پرداخته دست نویسنده است كه گاه ما با تشابه آنها در عالم واقع روبرو بوده‌ایم و گاه هیچ شناختی نداریم. در هر دو حال می‌دانیم كه شخصیت‌ها نتیجه ی مشاهده و تجربه نویسنده است و باید در محیط و حیطه ی داستان قابل قبول جلوه كند...
  10. پ

...از یک صخره‌ی ساده فرشته‌ای زیبا بتراشد. اوست که با قلم خود به سوژه‌ی خود در متنی جدید مجددا حیات می‌دهد و انقلابی در جان و دل مخاطب به راه می‌اندازد. انقلابی که اسم اثر را در جرگه‌ی فراموش نشدنی‌های ذهن مخاطب قرار می‌دهد. پس : سوژه میتونه هر چیزی باشه در اطراف ما . مهم جور دیگر دیدن ماست. #آموزشی
بالا