• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

تنگی نفس و استرس در کودکان

• نویسنده موضوع 'mobin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 220
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
7654

تنگی نفس یک اختلال در دستگاه تنفسی است که در ۲۲ میلیون نفر، از حمله ۷ میلیون کودک را مبتلا ساخته است. در دوران کودکی، تنگی نفس میان پسران، شایعتر از دختران است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : 'mobin

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
بررسی علل تنگی نفس و استرس در کودکان
در یک حمله تنگی نفس، مجارى هوا در ریه ها باریک شده و باعث میشود تنفس بسیار پردرد و سخت و به شکل سوت زدن (خس و خس) درآید.

علاوه بر آن، فعالیتهای دستگاه ایمنی در حین تنگی نفس باعث التهاب بافت ریوی، و در نتیجه، افزایش ترشح مخاط و آب آوردگی (تجمع مایعات در بافتها) می شود.

در اکثر مواقع، حمله های تنگی نفس دفعتاً آغاز می شوند.

یک حمله ی شدید تجربه ای است هراس آور و خوفناک که ممکن است به یک حمله ی وحشتزدگی ختم شود و در نتیجه، بر وخامت تنگی نفس بیافزاید.

افراد مبتلا به تنگی نفس، در دم و بازدم مشکلات فراوانی دارند و احساس خفگی به آنها دست می دهد.

این نفس نفس زدن، خس خس کردن، و سرفه ها می توانند موجب تشدید ترس شوند.

بعد از هر حمله، ممکن است بیمار به شدت خسته و فرسوده شده و به محض آنکه تنفسش به حالت عادی تر برگشت، به خواب رود.

7656

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
مدت زمان و شدت تنگی نفس در کودکان
حمله های تنگی نفس به شكل ناپیوسته رخ میدهند، گاهی به صورت روزانه هستند و گاهی بین دو حمله ممکن است هفته ها یا ماه ها، یا حتی بیشتر، فاصله وجود داشته باشد.

شدت آن نیز در هر بار فرق می کند. فراوانی حملات ممکن است به صورت فصلی، افزایش یابد، یعنی، وقتی گرده های خاصی از گیاهان در هوا پراکنده باشد. نشانه ها میتوانند تا یک ساعت دوام داشته باشند و حتی ممکن است ساعتها یا گاهی روزها، طول بکشند.

برای افراد بزرگسال مبتلا به تنگی نفس ناشی از تمرین، این حملات بعد از تمرین شدید و فراوان رخ می دهند.

با اینکه برخی ورزشکاران در اثر این حملات از تاب و توان ميافتند سایر آن ها قادرند به رغم تنگی نفس خویش، بالاترین سطح عملکرد را داشته باشند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
چه چیزی باعث تنگی نفس در کودکان می شود
تنگی نفس می تواند به دست عوامل بسیار مختلفی پدیدار شود، مثل ماده های حساسیت زا، هوای سرد، عفونت ویروسی، و سموم محیطی نظیر دودهای دست دوم (مثلاً همجواری با سیگاریها) و آلودگی هوا، فشار روانی یا هیجانهای منفی هم می توانند تأثیر این سموم محیطی را تشدید کنند.

7658

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
عوامل ارثی
وقتی تنگی نفس ابتدا به ساکن در اثر مواد حساسیت زا ایجاد می شود، یاخته های دستگاه تنفس نسبت به یک یا چند ماده ی آلرژی زا نظیر گرد گیاهان، خاک، مو و پشم، آلودگی هوا، دود، و ذرات گردوغبار حساسیت خاصی دارند.

افرادی که تنگی نفس آنها در وهله ی اول از نوع آلرژیک است، ممکن است نوعی حساسیت مفرط در ناحیهٔ مخاط تنفسی را به ارث برده باشند و بنابراین، در برابر مواد معمولاً بی خطری نظیر گرد و غبار یا گرده ی گیاهان حساسیت داشته باشند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
رویدادهای تنش زای زندگی و هیجانهای منفی
حتی وقتی تنگی نفس در وهلهٔ اول به وسیله ی عفونت یا حساسیت ایجاد شده باشدفشار روانی میتواند موجب راه افتادن این حملات گردد. به خاطر پیوند میان دستگاه عصبی خودمختار با انبساط انقباض مجاری هوا و همینطور پیوند آن با هیجانات، بسیار متوجه ابراز هیجانهای منفی شده اند.

همچنین معلوم شده که هیجان های منفی با نشانه های تنگی نفس و حداکثر جریان بازدم ارتباط مستقیم دارند

7659

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
درمان تنگی نفس و استرس در کودکان
در اکثر مواقع، تنگی نفس به کمک دارو درمان می شود. اولا، از مواد استنشاقی سریع الاثر کورتیکواسترویید در زمان بروز حمله ی تنگی نفس استفاده می شود.این موضوع می تواند جلوی نشانه ها را گرفته و به سرعت آرامش را به ارمغان آورد.

ثانیا، داروهای ضدالتهاب به صورت منظم استفاده می شوند.

مداخلات روانشناسی هم می توانند برای کودکان و بزرگسالان مفید واقع شوند مداخله ها روی اداره ی عوامل ایجاد کننده ی حمله، نظیر مواد حساسیت زا، آلودگی، گرد و خاک، ذرات دودهای دست دوم، و فشار روانی است. مداخلاتی هم که برای تنظیم هیجانها صورت می گیرند، می توانند مفید باشند.

بالا