• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

متافیزیک خواب و رویا

• نویسنده موضوع atena.vd
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 371
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***تاریکی در رویا : معمولآ خواب بسیاری از آدما در تاریکی مرور میشه این تاریکی نشانه تاریک بودن دل اون آدمه و هر چقدر اون آدم رو به کارای خوب و پسندیده و همچنین رو به عبادت بیاره باعث میشه خواب های روشن تر و واضح تری ببینه. اون افرادی که خواب هاشون در روشنایی دنبال میشه و خواب های واضحی میبینن این برای روشنی دلشونه و اونایی که خواب هاشون در تاریکی دنبال میشه .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : atena.vd

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***خوابهای صادقه : خواب های صادقه دارای موضوع مشخص و با مفهوم است … کتاب تعبیر خواب تا حدی در تعابیر خواب کمک کننده میتونه باشه اما هیچ کسی مثل خودتون نمیتونه معنی خواب شمارو درک کنه … هر چقدر شما شبا سبکتر بخوابین خواب های واضح تری میبینین . شخصیت ها اگه دقیقا همون اشخاص باشن این نشان از خواب درسته . خواب اگه در روشنایی باشه بهتره . خواب هایی که در اوایل صبح دیده میشن زود تر تعبیر میشن و هر چقدر در ساعات شب دیده بشن دلیل بر تعبیر طولانی مدت اون خواب هاست … هر خوابی دارای معنی نیست و هر خوابی درست نیست … اما نباید نسبت به خواب ها بی توجه بود …چون روح در زمانی که جسم خوابه به خیلی از جاها میره که خیلی حرف ها و مطالب مهمی رو با خودش میاره که اگه سانسورگر اجازه بده انسان از اونا با خبر میشه … پس تا اونجایی که میتونین دنبال تعصب و غرور نباشین و یک انسان متعادل باشین تا خواب هاتون حذف نشه.

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***دور زدن سانسور گر ذهن : اگه میخوایین خواب هاتون یادتون بمونه بهترین کار اینه که یه دفترچه با یک خودکار و در کنار تخت خودتون بزارین و صبح به محض اینکه از خواب بیدار شدین شروع کنین به نوشتن هر چیزی که از خواب یادتون مونده … حتی اگه چرت و پرت هم در خواب دیده بودین اونو بنویسین … و بازم میگم به محض اینکه از خواب بیدار شدین سریع شروع به نوشتن خوابها کنین… اولش که ننوشتین چیزی یادتون نمیاد اما بعدش به محض اینکه شروع به نوشتن میکنین خوابها مرور میشن … این کار و هر روز انجام بدین و میبینین که بعد مدتی هیچ خوابی و از دست نمیدین و با دنیا یا زندگی درونتون کاملا آشنا میشین . بعد از مدتی اگر نوشته هاتون رو با زندگی تون مقایسه کنین متوجه میشین که خوابهاتون حرف های زیادی برای گفتن داشتن.

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
*سفر روح در خواب :اگه شما تمام نکات بالا رو به خوبی رعایت کنین و ذهنتون و از وابستگی های مادی و پوچ . همچنین مشغله فکری دور کنین کم کم خواباتون روشن تر و شفاف تر میشه و باعث میشه روز به روز تجربیات بالاتری تو زمینه رویا کسب کنین و این عوامل باعث میشه شما بتونین در خواب هاتون خودتون تصمیم بگیرین و عملی انجام بدین – چون در اکثر خواب ها انسان کنترلی نداره و نمیدونه که داره خواب میبینه … اگه شما در خواب هاتون بدونین که الان خوابین و دارین خواب میبینین یعنی شما در مرحله ی خوبی جای دارین و میتونین در خواب هاتون از افرادی که میبینین سوالاتی درمورد دین … آفرینش … خدا و… بپرسین به جوابایی میرسین . به این مدل خواب دیدن که فرد در رویا هم دارای اختیاره و میتونه مثل بیداری کارایی که میخواد انجام بده سفر روح در رویا میگن … شما اگه به این مرتبه برسین یعنی هم در بیداری و هم در خواب شبانه زنده این و دارین با اختیار کامل زندگی میکنین . این به هیچ عنوان چیز عادی نیست و رسیدن به این مرتبه هم کار آسونی نیست . انسان های عارف و کسانی همچون شاعرین و انسان های بزرگ به این مرتبه میرسن . و لازمه بگم شما وقتی به این مرتبه میرسین از طریق عواملی به امر خدا رویاهایی معنوی و آموزشی میبینین تا خوب یاد بگیرین که در خواب کنترل کار ها رو خودتون تو دست بگیرین اون آدمایی که شمارو در خواب راهنمایی میکنن اساتید خواب نام دارند . چون این بخشی از زندگی روح در خارج از کالبد فیزیکی یا همون جسم شماست . شما در خواب به وسیله ی فکرتون میتونین حرکت کنین یا حرف بزنین … روح با فکر حرکت میکنه نه با اعمال حرکتی . تمام این حرفایی که تا اینجا خوندین عین حقیقته چون توسط خود من و انسان های بسیار زیادی دیده شده و همچنین در مطالعات . اگرهم باور ندارین این به خود شما بر میگرده و نظرتون کاملآ قابل احترامه و همون طوریم که گفتم این قابلیت ها با آدمی هست و این یه جادوگری نیست و این بخشی از هر انسانه و تنها مشکلی ما آدما داریم اینه که خودمون و نیمشناسیم و خودمون و کم و تنها فرض میکنیم

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
*خواب های شیطانی : هر خوابی که خارج از منطق و عرف جامعه و زندگی الانتون بود رو دیدید بدونید اون خواب دروغه ، یا به قول معروف شیطانیه ، مثال اگر در خوابی شما به گناهی تشویق میشید ، به زدن کسی تشویق میشید ، یا این کارها در شما زیبا جلوه داده میشه ، همه اینها خواب های غلط محسوب میشن .

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
**پرواز و سقوط در خواب: اگر شما در خوابتون دیدید که در حال پرواز کردن هستید ، یا به جای راه رفتن قدم های بسیار بلند ور میدارید ، این نشان از رشد وجودی و معنوی شماست ، هر چقدر انسان بزرگ تر و بهتری باشین این پرواز ها بیشتر و بیشتر میشه ، و در هر بار یک تجربه معنوی با خودش به همراه خواهد داشت . اگر خواب میبینید در بالای برج یا کوهی هستید اون هم باز نشانه منزلت و بزرگی شما نزد خداست. اگر هم در خواب ها در حال سقوط باشین یعنی از بزرگیتون نزد خدا کم شده ، حالا اگه یک نگاهی به حرف ها و کاراتون بندازین میتونین متوجه شین کدوم کارتون یا حرف یا رفتارتون باعث شده افت کنین.

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***درخواست از خدا : این نکته رو خوب هواستون باشه ، فرض شما امشب از خدا میخواین که به شما حقیقت رو نشون بده ، یا از خدا میخواین که خدایا من رو به خودت برسون ، من رو هدایت کن ، به من راه رو نشون بده ، حالا شما توقع دارین یک فرشته در خواب بیاد بگه بله راه اینه چاه اینه و خدا هم اینه ، این کاملا اشتباست ، شما اگر زمینه ای داشته باشین در اون شب که این درخواست رو کردین یا چند شب بعد به عنوان مثال میبینین که دارین نماز میخونین ، یا دارین به فقیری کمک میکنین ، شما هم خیلی عادی از این خواب رد میشین ، در صورتی که این جواب همون خواسته ی شماست ، که داره به شما میگه که اگر میخوای به اون سعادت برسی باید نماز بخونی و دست فقیران رو بگیری ، این یک مثال بود ، امکان داره شما نسبت به درونتون هر خوابی ببینین. اگرم خواب قابل توجهی ندیدین بدونین الان موقع خوبی واسه تصمیم شما نیست ، چون برای دیدن خواب ها و دریافت کمک اول باید زمینه ورود رو فراهم کنین که اون زمینه پاکی و راستی شماست .

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***حرکت در خواب :این حرف من و یادتون باشه ، در خواب هاتون محو محیط نباشین ، بلکه جستجو گر باشین ، رمز حرکت در خواب شما علاوه بر پاکی و راستی ، استفاده از فکره ، شما در خواب با دست و پا نمیتونین حرکت کنین بلکه باید با فکر حرکت کنین . به عنوان مثال فکر کنین که میخواین پرواز کنین نه اینکه در خواب دست و پا بزنین . کار ها و صحبت ها در خواب با فکر انجام میشه .

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
امتحان درونی :زمان هایی هست که انسان که سعی میکنه عملی رو مرتکب نشه ، به عنوان مثال میاد که سیگار کشیدن رو ترک کنه ، ابتدا به خودش قول هایی میده ، که من دیگه سیگار نمی کشم ، بعد از چند روز که این کار رو انجام نداد فرد فکر میکنه که از پس این کار بر اومده و دیگه سراغ سیگار نمیره ، حال ما در هر زمینه ای که از عملی دست بکشیم ، مخصوصا در مورد کنترل نفسانیات پنج گانه، بعد از مدت کوتاهی خوابی رو خواهیم دید . اگر مقصود سیگار کشیدن بوده باشه ، فرد در رویا میبینه که مجلسی هست و بعد از صرف ناهار سیگاری بهش تارف میکنن ، فرد هم نمی دونه که داره رویا میبینه ، اگر در رویا سیگار بکشه ، به این معنی هست که هنوز کار رو تموم نکرده و باید بیشتر و بیشتر تلاش کنه ، اما اگر در رویا از سیگار کشیدن امتناع کرد ، یعنی اینکه تا بدین جای کار به خوبی جلو اومده و موفق بوده — و این یعنی موفق شدن در امتحان درونی .

امتحان درونی مانند یک آماده باش میمونه ، که فقط جنبه ی یک تلنگر و گوش زد رو داره ، چون اگر فرد در خواب سیگار رو قبول و استفاده کنه ، فرداش که بیدار شد باید این سوال رو از خودش بپرسه ؟ چرا با اینکه گفتم سیگار رو ترک کردم اما باز هم در خواب سست بودم و سیگار رو کشیدم ؟ پس هنوز کار دارم و باید حواس خودم رو جمع کنم .

به احتمال خیلی بالا هم شما زمان هایی که شروع به کنترل نفس میکنید بعد از چند شب نمونه این خواب ها رو خواهید دید ، پس با معنی اون آشنا باشین

دیدن کودک در خواب :به کرار دیده شده که فرد در خواب میبینه دارای بچه ای هستش ، حالا میتونه اون بچه یک نوزاد باشه ، یا اینکه میتونه یک بچه چند ساله باشه . افراد در این خواب ها گاهی این رو مشاهده میکنن که این بچه ، فرزند خودشونه و اون رو خیلی دوست دارند ، گاهی این رو مشاهده میکنن که این بچه گم شده و دارن دنبالش میگردن ، و گاها هم این رو میبینن که بچه هنوز برای خودشون نیست اما این بچه رو دوست دارن و باهاش هم بازی هستند ، یا یک بار هم خود من دیدم که بچه ای دارم اما بچم باهام قهره ، حالا بسته به دنیای درونی فرد این خواب ها میتونه اشکال متفاوتی داشته باشه ، اما معنی این رویا چیه ؟

فرد زمانی که قدم در راه معنوی میذاره یا برای کسب اطلاعات معنوی شروع به جستجو میکنه در اصل داره بعد معنوی خودش رو بیدار و زنده میکنه ، و اون رو مثل یک نهال باید پرورش بده تا بزرگ شه ، خواب فرزند دیدن هم به همین معنی هستش ، شما زمانی که خواب فرزندی رو میبینین در اصل دارین بعد معنوی خودتون رو مشاهده میکنین ، اگر بچه خودتون رو گم کرده بودین به این معنی هستش که بعد معنوی خودتون رو گم کردین و اگر دیدن با بچه بسیار شاد هستید و دارین بازی میکنین ، یعنی اینکه با بعد معنوی خودتون بسیار جور و مچ هستید، حالت های دیگه هم به همین منوال ….

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,978
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
***خواب های معنوی :بارها شده انسان ها خواب مرقد امام رضا ، مکه، طواف در مکه و یا خوندن نماز و قرآن رو دیدن ، یا در مواردی صح*نه ای از بهشت رو دیدن و جایگاهشون رو ، این خواب ها به هیچ عنوان شیطانی نیست و حقیقته ، و نشان از بزرگی جایگاه فرد نزد خدا داره ، و از طرفی هم نشانه عشق روح اون فرد به این مکانهاست ، بازم تاکید میکنم ، اگر اینجور خوابی میبینین به کسی نگین و تعریف نکنین ، چون باعث میشه که خواب هاتون رو از دست بدین ، چون خواب مخصوص یک فرده و نسبت به اعمال و ظرفیت هر شخصی خوابی بهش نشون داده میشه ، شما وقتی خوابتون رو برای کسی تعریف میکنین یعنی دارین خودنمایی میکنین که من این و دیدما ، اگر از جنبه هدایت باشه و اون هم برای فردی بگین که اهل دل باشه زیاد مورد نداره . در کل باید راز نگه دار باشین و راز خواب های شما راز شماست.

بالا