• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب پیروزی بر خشم از مایک فیشر

ساعت تک رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
کتاب پیروزی بر خشم نوشته‌ی مایک فیشر دربرگیرنده‌ی هشت راهکار برای کنترل خشم است. خشم مانند ناامیدی و تنبلی دشمن ما نیست؛ بلکه اگرچه وجود آن ضروری‌ست، مهم است که بروز آن صحیح و کنترل‌شده باشد. در این کتاب یاد می‌گیریم چطور با خشم خود کنار بیاییم و بر آن پیروز شویم، بدون اینکه سرکوبش کنیم.

درباره‌ی کتاب پیروزی بر خشم
اگر نومیدی، یأس و یا تنبلی احساساتی هستند که شما را به زمین می‌زنند، باید بدانید که خشم از آن دسته احساسات نیست. خشم مثل ترس دوست شماست و بودنش به‌مراتب مفیدتر از فقدان آن است. شما باید خشمگین شوید وگرنه با مشکلاتی روبرو می‌شوید که فکرشان هم نمی‌کنید. این احساس هشداری برای شماست تا نشان دهد کجا مورد ظلم قرار گرفته‌اید؛ حس خشم را نباید از خود دور کنید فقط باید بدانید چطور با آن مواجه شوید.

کتاب پیروزی بر خشم (Beating Anger) نوشته‌ی مایک فیشر (Mike Fisher) به ما یاد می‌دهد تا با این دوست باوفای خود کنار بیاییم، آن را بشناسیم و بدون اینکه تلاش کنیم آن را از بین ببریم، بر آن چیره شویم. احتمالاً همگی خشم را تجربه کرده‌ایم و یا در کنارمان افرادی هستند که دچار خشم می‌شوند؛ ما باید بدانیم که چطور رفتار آن‌ها را درک کنیم. در این کتاب سعی شده است شما نوع خشم خود و یا نزدیکان‌تان را بشناسید و بفهمید که چطور می‌شود آن را مهار کرد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
کتاب پیروزی بر خشم کتابی نظری و عملی است؛ چرا که ابتدا بنیان‌های احساس خشم را به شما می‌شناساند و شما را برای مواجه شدن با خشم خود در عمل نیز راهنمایی می‌کند. این کتاب نشان می‌دهد که خشم پدیده‌ای است که برای همه اتفاق می‌افتد و در زندگی روزمره بسیار رخ می‌دهد؛ بنابراین فقط مختص آدم‌های خطرناکی که در روزنامه می‌خوانیم و یا در تلویزیون مشاهده می‌کنیم، نیست. در این کتاب تمرین‌هایی قرار دارد که تفکر و عقاید شما را به چالش می‌کشد، شما را نسبت به رفتارها و عکس‌العمل‌هایتان دقیق‌تر می‌کند و دیدی روشن‌تر از خودتان به شما می‌دهد. این تمرینات سبب تحول شما در برخوردهای تعارض‌آمیز آینده می‌شوند.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
کتاب پیروزی برخشم از دو بخش تشکیل ‌شده است؛ بخش اول مربوط به شناخت خشم است و بخش دوم به روش‌های مهار آن اختصاص دارد. بسیاری خشم را به‌عنوان یک خصیصه‌ی انسانی مهم تلقی نمی‌کنند و معتقدند درک خشم نیاز به عمیق شدن ندارد؛ درحالی‌که خشم گاهی به‌شدت پیچیده می‌شود و از پنهان‌ترین لایه‌های حسی و ادراکی سرچشمه می‌گیرد. پس شناخت خشم و شکل‌های بروز آن می‌تواند به ما شناختی عمیق از خودمان و دیگر رفتارهای‌مان بدهد.

پس‌ از اینکه از چیستی خشم و دلایل شکل‌گیری آن مطلع شدید، نویسنده در ادامه‌ی کتاب به پنج نوع خشم و شیوه‌های بروز آن‌ها می‌پردازد. همچنین تفاوت‌های افراد درون‌ریز (کسانی که خشم خود را فرو می‌خورند) و افراد برون‌ریز (کسانی که خشم خود را انفجاری بروز می‌دهند) را نشان می‌دهد و شیوه‌های صحیح و آسیب‌زای بروز را نمایان می‌کند. نویسنده‌ی کتاب پیروزی بر خشم بخش دوم را به ارائه‌ی راهکارهایی برای کنترل و مهار خشم اختصاص داده است؛ این بخش متشکل از هشت قانون طلایی است که در آن شما هرآنچه را که برای درک و کنترل خشم نیاز دارید، به دست می‌آورید و این امر سبب تحول زندگی شما خواهد شد. با مطالعه‌ی این کتاب روابط‌تان رنگ‌وبویی تازه خواهد گرفت و بسیاری از مشکلاتتان با دیگران برطرف خواهد شد؛ چراکه نه‌تنها به شناخت عمیقی از خودتان رسیده‌اید بلکه شناخت‌تان از نزدیکان‌تان نیز بیشتر شده است. کتاب پیروزی بر خشم حاصل تجربیات مایک فیشر است و او در ابتدای کتاب نیز بخشی را به سرگذشت خود اختصاص داده است.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
این کتاب به ترجمه‌ی بابک سراسکانی به همت نشر کتاب هرمس منتشر گردیده و در اختیار شماست.

نکوداشت‌های کتاب پیروزی بر خشم
کتابی عالی برای کنترل خشم و غلبه بر آن. (مجله‌ی راکوتن)

کتابی برگزیده‌ و راهنمایی عالی برای همه تا از خشم روزافزون دوری کنند. (رندوم هاوس)

برای مهار خشم نیاز است که از متخصصی بهره بگیرید که در این کار تجربه داشته باشد؛ کتاب پیروزی برخشم و مؤسسه‌ی BAAM شما را کمک خواهد کرد. (گاردین)

کتاب پیروزی بر خشم مناسب چه کسانی است؟
علاقه‌مندان به کتاب‌های خودسازی و ارتقای شخصیت این کتاب را به‌عنوان پیشنهادی ویژه در نظر بگیرند.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
با مایک فیشر بیشتر آشنا شویم
مایک فیشر یک مشاور آموزش‌دیده، تسهیلگر و مشاور مدیریت خشم و بنیان‌گذار انجمن مدیریت خشم بریتانیا (BAAM) است که از افراد مبتلابه خشم در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند. او در کار خود بر این تمرکز دارد که چگونه استرس خشم را ت*ح*ریک می‌کند و راه‌حل‌هایی برای کاهش آن ارائه می‌دهد. مایک پس از سی سال که از خشمی کنترل‌نشده آسیب دید عزم خود را برای تغییری بنیادین جزم کرد و برای کمک کردن به تمام کسانی که مانند او بودند نیروی خود را به کاربست. او در طول هفده سال گذشته به هزاران نفر کمک کرده است تا به خودباوری دست یابند.

فیشر باتجربه درزمینه‌ی رسانه، کارگاه‌هایی را در بریتانیا، ایرلند، آفریقای جنوبی و ایالات‌متحده راه‌اندازی می‌کند. مجموعه‌ی مدیریت خشم بریتانیا که اساس کار خود را بر اساس کتاب پیروزی بر خشم گذاشته است بسیاری را به‌عنوان مربی پرورش داده و به‌صورت شبکه‌ای منظم که از دستورات نظام پزشکی بریتانیا تبعیت می‌کند و در حال کمک‌رسانی به کسانی است که از خشم خود و یا دیگران در امان نیستند.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
در بخشی از کتاب پیروزی بر خشم: هشت راه برای کنترل و مهار خشم می‌خوانیم
نابرده رنج گنج میسر نمى‌شود. خشم و ابراز درست آن نظیر هر احساس دیگرى جزئى از خصوصیات آدمى است. در سالهاى اولیه عمر، ما با کشمکش همچون بخشى طبیعى از وجودمان روبه‌رو مى‌شویم، و والدین یا اشخاصى که از ما مراقبت مى‌کنند هم ممکن است آمادگى برخورد با خشم ما را داشته باشند یا نداشته باشند. اگر کسانى که از ما مراقبت مى‌کنند خودشان در برخورد با کشمکش‌ها آمادگى نداشته باشند آن را در ما سرکوب یا ما را تنبیه مى‌کنند. برخورد آن‌ها هر چه باشد نتیجه این است که ما در بحبوحه مشاجره‌ها، اختلافها، جر و بحث‌ها و به طور کلى در کشمکش‌ها دچار کژرفتارى مى‌شویم. به همین دلیل است که بسیارى از ما خشم و کشمکش را با درد و ناراحتى یکسان مى‌دانیم.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
13,576
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
70,731
اگر چنین چیزى در مورد شما صدق مى‌کند، باید از نو تکلیف خود را با اختلافها روشن کنید. رو در رو شدن با اختلافها سبب مى‌شود با دیگران صمیمى‌تر شویم. اگر من نتوانم احساس خشم‌آلود خودم را به شما ابراز کنم و شما نیز نتوانید احساس خود را به من بگویید، در نتیجه ترس ما از اینکه ممکن است یکدیگر یا خودمان را ناراحت کنیم مانع از نزدیکى و صمیمیت مى‌شود. دکتر کارل یونگ، 13 پدر روان‌شناسى فراشخصى، 14 عقیده دارد که براى بالغ شدن و رشد یافتن نیاز داریمچیزى ما را تحت فشار قرار دهد. مهم این است که این کار به نحوى انجام گیرد که هم موجبات خودآگاهى و معرفت نفس ما را فراهم آورد و هم آن را تقویت کند. در واقع قدرت ابراز احساسات خشم‌آلود سبب رشد و بلوغ عاطفى مى‌شود.

بالا