• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معرفی و نقد معرفی و نقد رمان ده‌ روز پس از حادثه | زهرا جعفریان کاربر تک رمان

ساعت تک رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,003
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
نام رمان: ده روز پس از حادثه

نویسنده: زهرا جعفریان
ژانر: پلیسی_جنایی

خلاصه رمان: ده روز پس از حادثه داستان زنی است که در خارج از کشور زندگی می کند. شخصیت اصلی داستان پس از شنیدن جریان فوت پدرش به ایران بر می گردد تا سر از راز قتل درآورد.

لینک رمان: درحال تایپ - رمان ده روز پس از حادثه | Zahrajafarian کاربر انجمن تک رمان

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Fatemeh.fattahi

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2023-01-09
لایک‌ها
3,250
امتیازها
73
کیف پول من
39,425
IMG_20210512_090809_236 (1) (1).jpg
| به نام نگارنده هستی |
نویسنده گرامی؛ شروع معرفی و نقد رمان‌تان را به شما تبریک می‌گویم.
قبل از هر چیزی تاپیک زیر را مطالعه نمایید:

اطلاعیه? - قوانین درخواست نقد | انجمن تک رمان

نویسندگان عزیز توجه نمایید چنین پیام هایی اسپم محسوب می‌شوند:
_وااای چه رمان زیبایی
_کی تموم میشه پس؟
_اه از شخصیت علی بدم میاد!
و....
در صورت مشاهده از گزینه "گزارش" استفاده کنید.
در صورت مشاهده نقد تند و بی احترامی به مدیریت نقد مراجعه نمایید.
موفق باشید.
مدیریت تیم نقد

امضا : Fatemeh.fattahi

Fatemeh.fattahi

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2023-01-09
لایک‌ها
3,250
امتیازها
73
کیف پول من
39,425
سلام خدمت خانم جعفریان عزیز مدیر انجمن تک رمان🌹
از اینکه برای نقد رمانتون مارو انتخاب کردین بسیار خرسندیم. در ادامه به نقد رمان شما می‌پردازم. امیدوارم نقدم براتون کمک کنه.

اسم رمان: اسم رمان کاملا مرتبط با داستانه✅ بدون کلیشه، ساده و زیبا💝

ژانر: ژانرهای انتخابیتون کاملا مرتبط با داستانه، بهتون تبریک میگم از اینکه در انتخاب ژانر موفق بودید. ✅👌🏻

خلاصه: خلاصه شما یه خلاصه کلی و مختصر بود و مرتبط با داستان و اسم رمانتون بود✅، اما جا داره با کلمات بیشتر بازی بشه و به نقطه اوج داستان اشاره بشه برای جذب کردن مخاطب. نه خیلی گنگ و مبهم، نه خیلی ساده. در حد روان و زیبا نویسی که مطمئنم این استعداد رو توی خودتون دارید و قلمتون دلنشینه.

جلد: پیشنهاد می‌کنم برای رمان قشنگتون یه جلد هم در نظر بگیرید.😍 عالی میشه.

شروع: شروع رمان شما متفاوت بود و مناسب✅ کشش و جذابیت داستان رو رفته رفته تونستین حفظ کنین و داستان هرچه پیش میره جذاب‌تر میشه. یه کوچولو اوایلش فقط به حواشی پرداخته شده بود. مثلا شخصیت داستان با اینکه ناراحت بود اما در کنارش به تحلیل و بررسی مکان و خونه پرداخته بود که بنظرم جور در نمیاد توی این زمان‌ها فرد زیاد کاری به اطراف نداره و بیشتر توی لاک غم انگیز خودش فرو میره. می‌تونستید موقعی تحلیل و توصیف مکان رو بپردازید که زمانش هم مناسب باشه، به موقعش باشه و در عوضش بیشتر از اتفاقات می‌گفتید. اما در حد تعادل.

علائم و اشتباهات نگارشی: علائم نگارشی از جمله (،.؛) بسیار به جا بود و دقیق. ✅ فقط چندجا اشتباهات نگارشی وجود داشت. 👇🏻
نگاهش کردم و گفتم: امروز وقتش نیست ولش کن. فردا حرف می‌زنیم. ⬅️نگاهش کردم و گفتم:
- امروز وقتش نیست ولش کن. فردا حرف می‌زنیم.
ایدا⬅️ایده
پیام دادا⬅️پیام داده
تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم⬅️تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم نزد حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم یا تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم حرم حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم.

قلم: قلمتون کاملا بی‌نقصه، هیچ مشکلی نداره و برای جذب مخاطب رمانتون عالیه!

دیالوگ و مونولوگ‌ها: توی نوشتن دیالوگ مونولوگ‌ها کاملا موفق بودید تبریک میگم بهتون. به جز بعضی قسمت‌هاش که تو همون قسمت علائم نگارشی براتون ذکر کردم.
یا جاهایی که - دیالوگ رو نذاشته بودید👇🏻
از روی میزش برداشت و به من داد، بعد گفت: مادرتو پیدا کن! بعد بهم زنگ بزن بگم کی بیاید دفترم. ⬅️
از روی میزش برداشت و به من داد، بعد گفت:
- مادرتو پیدا کن! بعد بهم زنگ بزن بگم کی بیاید دفترم.

سیر رمان: سیر رمانتون به خوبی پیش میره، نقطه اوج هیجانی داستانتون مشخص بود به زیبایی بهش پرداخته شده بود و این برای یه رمان خوب وجه مثبتیه! و من با خوندنش کاملا احساسات و هیجانات رو حس می‌کردم و رفته‌رفته مخاطب رو به سوی کنجکاوی هل میده.

توصیفات( مکان،زمان،چهره‌و...): توصیفاتتون از نظر مکان و زمان دقیق و کامله مشکلی نداره، اما توصیفی از چهره‌ها زیادی پردازش نشده بود. به جز چهره کارآگاه که فقط موهاش و چین و چروک صورتش اشاره شده بود که نشون از بالا بودن سنش بود.

شخصیت پردازی: از نظر شخصیت پردازی هم موفق بودید. فقط اوایل رمان که شروع داستان بود حس می‌کردم کاراکتر رمانتون اونقدرها هم ناراحت و متأثر نیست. وقتی با مرگ پدرش اون هم به صورت قتل مواجه شده بود بهتر بود بیشتر ناراحت جلوه‌اش می‌دادین، مخصوصا که بعد از سال‌ها از خارج اومده بود و دلتنگ بود. اما در کل به خوبی پردازش شده بود.

نثر رمان: نثرتون ادبیه و دیالوگ‌ها محاوره‌ای و به خوبی پردازش شده بود.✅

ایده: ایده‌ای که برای رمانتون در نظر گرفتین کاملا عالیه، هیچ وجه کلیشه‌ای رو درش ندیدم.💚

زاویه دید: زاویه دید شما زاویه دید کاراکتر رمانتون بود و توی انتخابش موفق بودید و تأثیر زیادی برای زیبایی رمانتون داشت.

امیدوارم از نقدمون راضی بوده باشین. سپاس از توجه شما🌸 هر سوالی داشتین در خدمتتونم✨

آخرین ویرایش:

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,003
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,546
سلام خدمت خانم جعفریان عزیز مدیر انجمن تک رمان🌹
از اینکه برای نقد رمانتون مارو انتخاب کردین بسیار خرسندیم. در ادامه به نقد رمان شما می‌پردازم. امیدوارم نقدم براتون کمک کنه.

اسم رمان: اسم رمان کاملا مرتبط با داستانه✅ بدون کلیشه، ساده و زیبا💝

ژانر: ژانرهای انتخابیتون کاملا مرتبط با داستانه، بهتون تبریک میگم از اینکه در انتخاب ژانر موفق بودید. ✅👌🏻

خلاصه: خلاصه شما یه خلاصه کلی و مختصر بود و مرتبط با داستان و اسم رمانتون بود✅، اما جا داره با کلمات بیشتر بازی بشه و به نقطه اوج داستان اشاره بشه برای جذب کردن مخاطب. نه خیلی گنگ و مبهم، نه خیلی ساده. در حد روان و زیبا نویسی که مطمئنم این استعداد رو توی خودتون دارید و قلمتون دلنشینه.

جلد: پیشنهاد می‌کنم برای رمان قشنگتون یه جلد هم در نظر بگیرید.😍 عالی میشه.

شروع: شروع رمان شما متفاوت بود و مناسب✅ کشش و جذابیت داستان رو رفته رفته تونستین حفظ کنین و داستان هرچه پیش میره جذاب‌تر میشه. یه کوچولو اوایلش فقط به حواشی پرداخته شده بود. مثلا شخصیت داستان با اینکه ناراحت بود اما در کنارش به تحلیل و بررسی مکان و خونه پرداخته بود که بنظرم جور در نمیاد توی این زمان‌ها فرد زیاد کاری به اطراف نداره و بیشتر توی لاک غم انگیز خودش فرو میره. می‌تونستید موقعی تحلیل و توصیف مکان رو بپردازید که زمانش هم مناسب باشه، به موقعش باشه و در عوضش بیشتر از اتفاقات می‌گفتید. اما در حد تعادل.

علائم و اشتباهات نگارشی: علائم نگارشی از جمله (،.؛) بسیار به جا بود و دقیق. ✅ فقط چندجا اشتباهات نگارشی وجود داشت. 👇🏻
نگاهش کردم و گفتم: امروز وقتش نیست ولش کن. فردا حرف می‌زنیم. ⬅️نگاهش کردم و گفتم:
- امروز وقتش نیست ولش کن. فردا حرف می‌زنیم.
ایدا⬅️ایده
پیام دادا⬅️پیام داده
تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم⬅️تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم نزد حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم یا تصمیم گرفتم بعد از سال‌ها بروم حرم حضرت معصومه تا کمی آرام بشوم.

قلم: قلمتون کاملا بی‌نقصه، هیچ مشکلی نداره و برای جذب مخاطب رمانتون عالیه!

دیالوگ و مونولوگ‌ها: توی نوشتن دیالوگ مونولوگ‌ها کاملا موفق بودید تبریک میگم بهتون. به جز بعضی قسمت‌هاش که تو همون قسمت علائم نگارشی براتون ذکر کردم.
یا جاهایی که - دیالوگ رو نذاشته بودید👇🏻
از روی میزش برداشت و به من داد، بعد گفت: مادرتو پیدا کن! بعد بهم زنگ بزن بگم کی بیاید دفترم. ⬅️
از روی میزش برداشت و به من داد، بعد گفت:
- مادرتو پیدا کن! بعد بهم زنگ بزن بگم کی بیاید دفترم.

سیر رمان: سیر رمانتون به خوبی پیش میره، نقطه اوج هیجانی داستانتون مشخص بود به زیبایی بهش پرداخته شده بود و این برای یه رمان خوب وجه مثبتیه! و من با خوندنش کاملا احساسات و هیجانات رو حس می‌کردم و رفته‌رفته مخاطب رو به سوی کنجکاوی هل میده.

توصیفات( مکان،زمان،چهره‌و...): توصیفاتتون از نظر مکان و زمان دقیق و کامله مشکلی نداره، اما توصیفی از چهره‌ها زیادی پردازش نشده بود. به جز چهره کارآگاه که فقط موهاش و چین و چروک صورتش اشاره شده بود که نشون از بالا بودن سنش بود.

شخصیت پردازی: از نظر شخصیت پردازی هم موفق بودید. فقط اوایل رمان که شروع داستان بود حس می‌کردم کاراکتر رمانتون اونقدرها هم ناراحت و متأثر نیست. وقتی با مرگ پدرش اون هم به صورت قتل مواجه شده بود بهتر بود بیشتر ناراحت جلوه‌اش می‌دادین، مخصوصا که بعد از سال‌ها از خارج اومده بود و دلتنگ بود. اما در کل به خوبی پردازش شده بود.

نثر رمان: نثرتون ادبیه و دیالوگ‌ها محاوره‌ای و به خوبی پردازش شده بود.✅

ایده: ایده‌ای که برای رمانتون در نظر گرفتین کاملا عالیه، هیچ وجه کلیشه‌ای رو درش ندیدم.💚

زاویه دید: زاویه دید شما زاویه دید کاراکتر رمانتون بود و توی انتخابش موفق بودید و تأثیر زیادی برای زیبایی رمانتون داشت.

امیدوارم از نقدمون راضی بوده باشین. سپاس از توجه شما🌸 هر سوالی داشتین در خدمتتونم✨
سلام فاطمه جانم خیلی خیلی خسته نباشی و واقعا از نقد عالی و دقیقت ممنونم
حق کاملا با شماست😍
اشتباهات نگارشی رو ویرایش میزنم و موارد مربوط به شخصیت ها رو هم حتما داخل رمانای بعدی در نظر میگیرم و روش وقت میذارم
بازم خیلی ممنون از شما عزیزدل 🌹🌹

Fatemeh.fattahi

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2023-01-09
لایک‌ها
3,250
امتیازها
73
کیف پول من
39,425
سلام فاطمه جانم خیلی خیلی خسته نباشی و واقعا از نقد عالی و دقیقت ممنونم
حق کاملا با شماست😍
اشتباهات نگارشی رو ویرایش میزنم و موارد مربوط به شخصیت ها رو هم حتما داخل رمانای بعدی در نظر میگیرم و روش وقت میذارم
بازم خیلی ممنون از شما عزیزدل 🌹🌹
خواهش میکنم عزیزدلم امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید🤍🌹

بالا