• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

ر*اب*طه ی استرس و قلب درد

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 2K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

چطور میتوان استرس را هنگام تپش قلب کنترل کرد؟​

قبل از هرچیز باید پزشکتان حتما شما را دقیق معاینه کند . مسائل مربوط به سلامت قلب شوخی نیستند . اما گاهی وقتها بعد از اینکه دکتر خیالتان را از سلامت قلبتان راحت میکند ، معمولا این فکر به سرتان میزند که نکند دکتر اشتباه کرده باشد پس استرس هم به بدتر شدن وضعیت دامن می‌زند . بنابراین ویزیت پزشک به‌ تنهایی نمیتواند شما را آرام کند.

پس اگر از مشکل تپش قلب رنج میبرید، با کارهای زیر از تبدیل‌شدن تپش قلب به حمله‌ی استرس جلوگیری کنید :

**پیاده‌روی کنید​

گاهی وقتها تپش قلب آنقدر شدید میشود که احساس سرگیجه یا گیجی به فرد دست میٰدهد. چنین فردی فکر می‌ کند نمیتواند راه برود . در این حالت اگر میتوانید، بلند شوید و چند قدم راه بروید. پیاده‌ روی به جریان خون کمک میکند و ظاهرا برای تپش قلب مانند آرامبخشی طبیعی عمل می کند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

**نفس‌ کشید‌ن تان را کنترل کنید​

تپش قلب به‌ تنهایی نمی‌ تواند موجب استرس شود. در واقع چون افراد تپش قلب را نشانه‌ ی بیماری قلب میدانند، دچار استرس می شوند. به همین دلیل تنفس صحیح بسیار اهمیت دارد. آرام و کنترل‌ شده نفس بکشید تا از تنفس سریع جلوگیری کنید.

خمیازه یا نفس‌ های عمیق بکشید، زیرا اگر چه ممکن است ب*دن تان به اکسیژن بیشتری احتیاج نداشته باشد، اما گاهی این احساس به انسان دست می دهد که به‌اندازه‌ی‌ کافی اکسیژن وارد بدنش نشده است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

** حواس تان را پرت کنید​

یادتان باشد که توجه بیش‌ از حد به ضربان قلب میتواند تپش قلب را بدتر کند. وقتی دائما درمورد ضربان قلب تان فکر کنید، فکر کردن درمورد چیز های دیگر سخت است. اما می توانید با انجام فعالیتهایی که ذهن تان را منحرف میکنند حواس تان را از ضربان قلبتان پرت کنید، مثلا به یکی از دوستان تان زنگ بزنید چون صحبت‌ کردن با کسی که دوستش دارید، آرامش بخش است و میتواند از فکر کردن زیاد درمورد ضربان قلب جلوگیری کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

**مصرف کافئین را کم کنید​

کافئین آن‌ قدر ها هم بد نیست که بیشتر کارشناسان ادعا می کنند، اما هیچ شکی در این نیست که میتواند اکثر افراد مبتلا به استرس را دچار ترس کند. روزی یک فنجان قهوه اشکالی ندارد، اما هرچه بیشتر شود، خطر تپش قلب و استرس هم بیشتر خواهد شد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

**آب بنوشید​

نوشیدن آب ، نوعی تسکین‌ دهنده‌ی طبیعی است. ظاهرا آب خنک اثر آرامشبخشی بر ب*دن دارد. ازآنجا که کمبود آب هم ممکن است یکی دیگر از علل تپش قلب باشد، این امکان وجود دارد که با نوشیدن آب، ضربان قلب نیز کاهش پیدا کند.

با این‌ حال نکته‌ ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که درصورتی‌ که از قبل ، استرس داشته باشید ، هیچ‌کدام از این ها نمی‌ توانند تپش قلب را به‌ کلی قطع کنند. فراموش نکنید تمرکز بیش‌ازحد روی ضربان قلب می‌تواند موجب تپش قلب شود. همچنین افرادی که سابقه‌ی حملات هراس داشته‌اند، به‌طورکلی بیشتر مستعد ابتلا به تپش قلب هستند. حتما فعالیتهای کاهنده‌ ی استرس را هم دنبال کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

افسردگی و بیماری قلبی​

کسانیکه حالات خصمانه و افسردگی دارند، بیشتر از دیگران موقعیت‌ها را تنش‌زا تلقی می‌کنند و از این رو میزان ترشح هورمونهای استرس در این افراد بیشتر است.

سیستم ایمنی با تشدید التهاب که در هر مرحله از بیماری قلبی بر شدت عوارض آن می‌افزاید، این وضعیت مانع می‌گردد کسانی که دچار افسردگی و یا عصبانیت هستند، کمتر تمرینات ورزشی و رژیم‌های غذایی مناسب را رعایت می‌کنند و بیشتر سیگار می‌کشند.

در این افراد هورمونهای استرس کورتیزول و اپی‌ نفرین بیشتر ترشح می‌ شود و فشار خون و سطح قند خون افزایش می یابد.

در عین حال تغییرات شیمیایی خون باعث تشدید واکنشهای انعقادی می‌ شود و این ها در کوتاه مدت نقش مکانیسمهای دفاع را ایفا میکنند و در دراز مدت باعث بالا رفتن فشار خون و قند خون می‌ شوند و در نهایت به عروق آسیب می‌ رسانند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

آیا تپش نامنظم قلب میتواند موجب اضطراب شود؟​

ضربان نامنظم قلب یا همان آریتمی که بیش از صد بار در دقیقه است، ضربان شدید قلب یا S V T s نامیده می شود. ضربان شدید قلب در افرادی که درگذشته دچار آسیبها و مشکلات قلبی بوده‌ اند و هم چنین افرادی که دارای قلب سالم نیز هستند میتواند اتفاق افتد.

در بسیاری از افراد مبتلا، ضربان شدید قلب به‌ صورت خودبخودی است و بدون دلیل ورزش و فعالیت‌ های فیزیکی است. SVTs باعث ضربان شدید قلب، سرگیجه، درد در قفسه س*ی*نه، تنگی نفس و گاهی موجب مرگ فرد نیز می شود.

ذهن در این مواقع به این اتفاق پاسخ می دهد و موجب افزایش استرس و اضطراب می شود. به همین علت است که خیلی از مواقع بسیاری از بیماران برای مدت طولانی دچار استرس و اضطراب هستند و دارو هیچ تأثیری بر ایشان نداشته است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

کنترل قلب برای تشخیص ضربان شدید قلب یا استرس​

بهترین راه برای تشخیص ر*اب*طه بیماریهای قلبی و استرس ، کنترل و نظارت قلب است. کنترل قلبی، میزان ضربان قلب طی شبانه‌_ روز را ثبت می‌کند. در صورت عدم داشتن علائم، کنترل قلبی اطلاعاتی که برای تشخیص نیاز باشد را ارائه نمی دهد. به همین دلیل باید طی چند جلسه این عمل برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز تکرار شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

تشخیص ضربان شدید قلب​

ضربان غیرطبیعی قلب دارای سه الگوی کلی میباشد که اولین الگو و سادهترین راه تشخیص به حساب می آید . اولین مورد ضربان قلب با افزایش اضطراب بالا میرود که توسط دستگاه به‌ خوبی قابل‌ مشاهده خواهد بود

دومین الگو بسته به فهم تپش عادی قلب دارد. در این الگو میزان ضربان قلب در زمان استراحت و انجام فعالیت افزایش می یابد.

الگوی آخر نیز ضربان قلب به شکل چشمگیری متغیر است. این الگو بیشتر در افراد مبتلا به ضربان شدید قلب دیده می شود.

در صورت مشاهده هرگونه علائم مذکور ، برای درمان و پیشگیری به مشکلات مربوط استرس و ضربان نامنظم قلب توصیه میشود حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید .

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

تاثیرات منفی استرس و افسردگی چیست​

تحقیقات نشان می دهد که استرس ذهنی تاثیر منفی روی سلامتی قلبی افراد دارد. به طور ویژه :

• عدم درمان استرس می تواند سبب افزایش فشار خون ، آسیب به رگ ها ، ضربان قلبی نامنظم و تضعیف سیستم ایمنی شود .
  • برای کسانیکه نارسایی قلبی دارند ، افسردگی احتمال بستری شدن در بیمارستان ، بیماری های قلبی عروقی مانند : درد قفسه س*ی*نه و حمله قلبی و مرگ را افزایش می دهد.
  • در طی ریکاوری بعد از جراحی قلب ، استرس، درد را تشدید می کند . هم چنین سبب بدتر شدن احساس خستگی و کندی ، یا سبب می شود که فرد از فامیل و دوستانش منزوی شود.

بالا