• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اخبار رسول توکلی: خاتمی حامی ممنوعیت کاری بازیگران قبل از انقلاب بود/ ماجرای ۳۲۰میلیون دلار جریمه‌ای که با بی‌تدبیری پرداخت شد

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
* کلامتان درباره آقای خاتمی رفت به‌سمت آقای بهشتی و انوار؛ خاطراتتان را درباره او تکمیل کنید.

خاتمی نظر و نگاهش همین بود که می‌گفت "یک‌سری از هنرمندان قبل‌انقلاب اگر نماز بخوانند، نمازشان هم قبول نیست". ایشان در سیستمش روش انگلیسی را پیاده می‌کرد، بین دو نفر دعوا می‌انداخت تا بر سروکله هم بزنند و ضعیف شوند تا بتواند روی جفتشان سوار شود.

من را مجبورم کردید که حرف بزنم؛ همان موقع یک دعوایی دادگاه لاهه علیه وزارت ارشاد و جمهوری اسلامی مطرح کرد، ماجرا این بود که عده‌ای فیلم‌های کمپانی فاکس و وارنر را در انبارهایشان ذخیره کرده بودند، از طرفی چون می‌دانستند انقلاب به نتیجه می‌رسد فرار کرده بودند. تمام این فیلم‌ها را در انبار رها کرده و رفته بودند. آقایی به‌نام قاسمی با یک تیمی خوش‌رقصی کرده بودند و در انبارهای اینها را شکستند و فیلم‌ها را بدون اینکه حکمی داشته باشند از انبار بیرون آورده و به بنیاد مستضعفین برده بودند، بعد هم آنها را در ساختمان آلومینیوم با هم مونتاژ کرده بودند، روی همه آنها نوشته بودند محصول آمریکا و شوروی و...، سپس این فیلم‌ها را آوردند و به آدم‌های ناوارد که مجوز اکران می‌دادند تحویل دادند و مجوز اکران گرفتند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در حالی که این فیلم‌ها کپی‌رایت نداشت کسی هم نمی‌دانست کپی‌رایت چیست یا می‌دانست و بلد نبود. آن کارمند کمپانی، عکس تبلیغ فیلم را گرفت برای کمپانی فرستاد، کمپانی هم شکایت کرد و 320 میلیون دلار دادگاه لاهه ایران را به‌جرم سرقت محکوم و جریمه کرد.

برای من آن موقع این مهم بود که آبروی کشورم نرود، به من مسئولیت سنگینی داده بودند. بنده رفتم به‌عنوان نماینده دادستان‌کل انقلاب در وزارت ارشاد حکمم را زدند که همزمان با آمدن آقای خاتمی شد، بعد از آن سابقه اکران که سینما را تا یک حدودی به حاشیه فضای امنیتی رساندیم حالا با چنین مشکلی روبه‌رو شدیم.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
به آقای خاتمی گفتم که "راه‌حلی دارم. 320 میلیون دلار چیزی نیست اما مهم‌تر از آن آبروی ما و روش منطقی و عقلانی است. دو تا تانک می‌ترکد آن‌قدر می‌شود. ما در حال انقلاب بودیم و مشخص است که برای خودمان یک ایدئولوژی داشتیم. حالا بعد، انقلاب شده و برگشتیم و از نو ارتباط برقرار می‌کنیم."، گفت که "برنامه تو چیست؟"، من گفتم "فهرست این فیلم‌ها را با کمک برادران مصیبی که از پخش‌کنندگان بسیار خوب سینمای قبل و بعد انقلاب بودند جمع‌آوری کردیم. بعد هم به کمپانی نامه تلکس می‌زنیم که «اگر این فیلم شما رایت دارد که هیچ، اگر هم ندارد، نماینده خود را معرفی کنید تا سهم فروش شما را از سینما پرداخت کنیم تا آبروی ما حفظ شود.»"، بعد هم خاتمی به جوانی به‌نام آقای محمدمهدی حیدریان که همین آقای حیدریانی است که بعداً مسئولیت سازمان سینمایی را به‌عهده داشت و مرحوم آقای مرادخانی گفت که "اسامی این فیلم‌ها را درآرید". من گفتم که "آقای خاتمی، باتوجه به مسئولیتی که من دارم این کار را به من بسپارید تا این دو قوه با هم کار کنند."، گفتند که "بله، بله، حتماً"، اما این بله‌گفتن همان و نگو که عده‌ای رفتند پیش آقای خاتمی که "این آقای توکلی از هنرپیشه‌های قدیمی حمایت می‌کند."، دوست داشتم به آنها بگویم که "آقا، به تو چه که من حمایت می‌کنم یا نه؟"

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
حیدریان در جوانی

چه‌اتفاقی افتاد ایشان فیلم‌ها را نداد و کاری که ما گفتیم انجام نشد. بعد از یک ماه رفت‌وآمد و این‌که "آقا، بالاخره این کار را می‌کنید یا نه؟"، دیدم که نه با این تیمشان که همان موقع آقایان بهشتی، انوار و مرحوم مرادخانی و حیدریان بود دیگر جایی برای من نیست، این شد که رفتم به‌طورکلی از هر سِمتی در بخش‌هایی که داشتم، استعفا دادم.

گفتم "جایی آدم می‌رود کار کند که طرف مقابلش درست انتخاب شده باشد". خلاصه که بنده استعفا دادم و آمدم بیرون اما ببینید چه سرنوشتی آن مقطع تاریخی پیدا کرد، 6 ماه بعد در دفاتر پخش‌کننده‌ها ریختند و فیلم‌هایشان را بیرون آوردند و یک عده‌ای را در توالت کردند مثل مرحوم عباس شباویز، هم آن پول را به دادگاه لاهه دادند و هم آبروی ما رفت.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,469
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در حقیقت با این کاری که خاتمی کرد، نه تکلیف دعوای لاهه و کمپانی خارجی روشن شد و نه تکلیف این سوءاستفاده‌ها، یک چیز آشفته‌ای بود که به‌قوت خودش تا الآن باقی است، این کار خاتمی در این بخش بود؛ در این دهه خیلی‌ها را ممنوع از کار کرد. من سؤال دارم، آنهایی هم که ممنوع از کار شدند جواب عمر و جوانی‌شان را چه‌کسی می‌خواهد بدهد؟ فقط به این دلیل که رسول توکلی از هنرمندان قبل از انقلاب حمایت کرده بود حرفش را گوش ندادند، در حالی که اصلاً خیلی از این فیلم‌ها غیرقابل پخش بود چون آن‌قدر از عمرش گذشته بود که اگر نورافکن به آن می‌خورد آتش می‌گرفت، این دست فیلم‌های قدیمی و خ*را*ب را بعد از مدتی سلف‌خرها می‌خرند و ذوب می‌کنند و بعد نقره درمی‌آورند و شانه سر می‌کنند، خلاصه آنکه این ماجرا شد پاشنه آشیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن دوران.

بالا