• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

آشنایی با بارکدهای دوبعدی (QR Code) و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها

• نویسنده موضوع Kooki♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 22
  • بازدیدها 435
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Kooki♡

سرپرست بازنشسته بخش تکنولوژی
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

بسته‌بندی محصولات​

بسیاری از مردم با کد کالاهای سوپرمارکت برای اسکن آشنا هستند، اما اکنون می‌توان از آن‌ها برای ارائه اطلاعات بیشتر به مصرف کنندگان استفاده کرد. به عنوان مثال، بگویید شما یک محصول فصلی مانند پاییزه دارید. می‌توانید با استفاده از PDF QR Code دستورالعمل خاصی را مستقیماً به آن محصول بچسبانید به گونه‌ای که از طراحی بسته‌بندی کم نشود. همچنین استفاده بیشتر از بسته‌بندی محصول و افزودن کدهای QR رسانه‌های اجتماعی می‌تواند سبب جذب طرفداران بیشتر برای تجارت شما باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

ورود به وب‌سایت‌ها​

از کدهای QR می‌توان برای ورود به وبسایت‌ها استفاده کرد. هنگامی که کاربر کد نمایش داده شده را با تلفن هوشمند تأییدشده خود اسکن می‌کند، به طور خودکار وارد سیستم می‌شود. تأیید اعتبار توسط تلفن هوشمند انجام می‌شود. به این صورت که از طریق احراز هویت از طریق گوشی هوشمندی انجام می‌شود که با سرور تماس می‌گیرد. گوگل چنین روش ورودی را در ژانویه 2012 آزمایش کرد.

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

برای مراقبت‌های بهداشتی​

یکی از راه‌های اطمینان از ارائه بهترین مراقبت‌های ممکن توسط پرسنل پزشکی، ارائه پیشنهادات به بیماران جهت پر کردن نظرسنجی‌های بازخورد است. انجام این کار در مطب می‌تواند خسته کننده و حتی ملال آور باشد، خصوصا اگر بیمار از وضعیت رضایت نداشته باشد. می‌توانید به بیماران فرصت دهید تا با استفاده از یک کد بازخورد QR، نظرسنجی را در زمان مناسب مورد نظر خود پر کنند. این امر به راحتی با سیستم رزرو آنلاین نیز قابل ترکیب است که می‌تواند پس از قرار ملاقات بیمار به طور خودکار ارسال شود.

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

در استفاده‌های شخصی​

شاید نیاز باشد در یک زمان خاص مانند همایش یا سمینار یک رویداد بزرگ را برنامه ریزی کنید. این فرآیند اغلب استرس زا است و نیاز به سازماندهی زیادی دارد. شما می‌توانید با ارسال یک رویداد QR Code با کلیه جزئیات رویداد، هماهنگی لازم و یادآوری را در گوشی و سیستم هوشمند مخاطبین خود ایجاد کنید و حتی رویداد را مستقیما به تقویم آن‌ها اضافه کنید.

سالن‌های ورزشی​

احتمالا زمان عبور و مرور در خیابان‌ها تعداد زیادی عکس و تبلیغات بیلبورد را درباره تخفیف اشتراک در سالن‌های ورزشی مخصوصا در تعطیلات نوروزی برای آمادگی و تناسب اندام در سال‌ جدید مشاهده کرده‌اید. استفاده از این تبلیغات و دسترسی سریع به این تخفیف‌ها با افزودن مستقیم کوپن QR Code به گرافیک به راحتی امکان پذیر است.

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271
با این کار به جای این امید که مشتریان اطلاعات را به خاطر سپرده و مراجعه کنند تا تخفیف خود را بگیرند، می‌توانند با اسکن کد به راحتی ثبت نام کنند و به آن دسترسی پیدا کنند. به این صورت که کد را با یک لینک مشخص به وب سایت خود ارجاع دهید تا در کنار ثبت نام و اعمال تخفیف، راهی آسان برای دستیابی به مشتریان جدید با دردسر کمتر پیش رو داشته باشند.

استفاده در رمز‌های عبور یکبار مصرف​

کدهای QR همچنین در اسکن رمز‌های عبور یکبار مصرف (TOTP) برای تولید رمزهای عبور مبتنی بر زمان استفاده می‌شوند.

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

انواع بارکدهای دوبعدی​

به دلایل زیادی انواع مختلفی از بارکد و کدهای QR وجود دارد. چند مورد از محبوب‌ترین نسخه ها بارکدهای دو بعدی یا همان کدهای QR عبارتند از:

Micro QR Code​

کیوآرکدهای میکرو، کدهایی هستند که نسبت به کدهای QR دیگر بسیار کوچک هستند و می‌توانند فضای کمتری اشغال کرده و در محل‌های کوچکتر مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل کدهای QR میکرو کاربرد بیشتری پیدا کردند اما نسبت به کدهای QR معمولی محدودیت دارند و اطلاعات کمتری در خود ذخیره می‌کنند. در تصویر زیر Micro QR Code را در مقایسه با یک کد QR اندازه معمولی مشاهده می‌کنید.

Micro QR Code

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

iQR​

کدهای iQR به جای استفاده از شکل مربع یک کد QR معمولی، از شکل مستطیل استفاده می‌کنند. کدهای iQR به دلیل داشتن این شکل می‌توانند مقادیر داده‌های کوچکتر و بزرگتری را نسبت به کدهای QR سنتی و میکرو نگه دارند. در تصویر زیر iQR Code را در مقایسه با QR Code معمولی مشاهده می‌کنید.

iqr code

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

FrameQR​

کدهای FrameQR که در سال 2014 برای ایجاد خلاقیت بیشتر در ظاهر کدهای QR تولید شده و توسعه یافته‌اند. این نوع از QR Code بیشتر طیف گسترده ای از امکانات، از جمله رنگ، شکل، نوع، آرم و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. در تصویر زیر یک نمونه از QR Code قالب بندی شده را مشاهده می‌کنید که در ظاهر متفاوت هستند اما هر دو به وبسایت همیار آی تی لینک می‌دهند.

آشنایی با بارکدهای دوبعدی (QR Code) و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

SQR Code​

کدهای SQRC عملکرد محدود کننده جهت خواندن دارند که می‌تواند برای ذخیره اطلاعات خصوصی یا مدیریت اطلاعات داخلی یک شرکت استفاده شود. شکل ظاهری این کدهای QR هیچ تفاوتی با حالت معمولی ندارد اما می‌تواند داده‌های عمومی و داده‌های خصوصی را حمل کند. داده‌های خصوصی فقط توسط یک خواننده اختصاصی که دارای کلید رمزنگاری است قابل خواندن است تا از داده‌ها در مقابل سایر افراد محافظت کند. یکی از مزیت‌های این نوع از بارکدهای دو بعدی این است که مشابه QR Code معمولی به نظر می‌رسند، بنابراین می‌تواند از جعل و دستکاری جلوگیری کند.

Kooki♡

مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,192
امتیازها
248
کیف پول من
4,271

اطلاعات موجود در بارکدهای دوبعدی​

همانطور که گفته شد این کدها می‌توانند شامل اطلاعات مختلفی باشند. اما برخی از این اطلاعات بر اساس میزان محبوبیت آن‌ها عبارتند از:

نمایش مطالب چندرسانه‌ای​

از کدهای QR چندرسانه‌ای برای هدایت کاربران به سمت محتوای چندرسانه‌ای خاص (مانند ویدئو، صدا، تصاویر، اسناد و غیره) استفاده می‌شود.

آدرس‌های اینترنتی​

آدرس‌های اینترنتی حتی در دوران قبل از گوشی‌های هوشمند به نرخ تبدیل بازاریابی کمک می‌کردند، اما در طول آن سال‌ها با محدودیت‌های زیادی روبرو بودند:

بالا