• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

آشنایی با 3 روش ساخت مجسمه های چوبی و دستورالعمل های آن

• نویسنده موضوع Hanie♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 294
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
مقدمه

ساخت مجسمه چوبی یک کار هنری سرگرم کننده، در دسترس و خلاقانه است که به استودیوی مجلل یا تجهیزات خاصی احتیاج ندارد. تمام آنچه که شما نیاز دارید یک قطعه چوب و یک چیز تیز برای تراشیدن است. مطمئناً، انتخاب نوع چوب و نوع ابزارهای کنده کاری که انتخاب می کنید، بر میزان دشواری، ایمنی و نتیجه تلاش های شما در حکاکی چوب تأثیر می گذارد. در این مقاله که برای راهنمایی حکاکی چوب برای مبتدیان اختصاص داده شده است، ما برخی از مهمترین اطلاعاتی را که یک صنعتگر برای شروع مجسمه سازی باید بداند، در اختیار شما قرار می دهیم. حال اگر به دنبال به دست آوردن اطلاعات و نکات بیشتری برای ساخت مجسمه چوبی هستید، ما برای شما دوره های مقدماتی کار با چوب را برگزار می کنیم و می توانید با ما تماس بگیرید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
انواع کنده کاری چوب

گرچه به نظر می رسد این یک رشته ساده باشد، اما در واقع انواع مختلفی از تکنیک های کنده کاری چوب وجود دارد. در زیر چهار سبک اصلی منبت کاری روی چوب را ذکر کرده ایم. خوب است قبل از خرید مواد و لوازم، تعیین کنید که کدام سبک متناسب با توانایی ها و محصول مورد نظر شماست. اگر می خواهید به کودک خردسال نحوه کنده کاری در چوب را آموزش دهید، ممکن است بخواهید سبک ایمن تری را انتخاب کنید تا زمانی که آنها به اندازه کافی بزرگ شوند و بتوانند به تنهایی اشیای تیز را در دست بگیرند. یادگیری نحوه کار با خاک رس یا تراشیدن یک تکه صابون با قاشق گزینه های مناسب و مطمئنی برای این سنین هستند.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
1 ساخت مجسمه چوبی : Whittling

Whittling یکی از قدیمی ترین سبک های منبت کاری چوب است، این سبک به عنوان بریدگی های ریز و بافتی که نیاز به میزان دقت زیادی در هنگام برش با چاقو دارد، معروف است. مجسمه های ساخته شده این سبک اغلب بسیار زاویه دار هستند. سفید کردن با استفاده از یک چاقو یا چاقوی کنده کاری انجام می شود.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
2 ساخت مجسمه چوبی : کنده کاری

برخلاف روش های دیگر که کارشان تراشیدن مجسمه های کامل از چوب است، کنده کاری حرفه ای است که منجر به درآوردن طرح و کشیدن نقش های ب*ر*جسته روی سطح صاف چوب است. شما در این سبک با یک تخته چوبی صاف کار خود را شروع می کنید و در آن شکل می تراشید و پشت آن را صاف می کنید.
کنده کاری به نوعی شبیه مجسمه سازی خاک رس است. اشیا صاف، زاویه ها گرد هستند و برخلاف منبت کاری های ب*ر*جسته، همه چوب تراشیده نمی شود.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
3 ساخت مجسمه چوبی : تراشیدن

موارد مورد استفاده برای این روش شامل استفاده از چاقو، اسکنه و چکش است. روند کار دقیقاً همان طور که از نامش هم پیداست شامل تکه کردن و تراشیدن همه اطراف یک تکه چوب است که می توانید الگوهایی پیچیده ای را در صفحات و تخته های چوبی ایجاد کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
ابزارهای لازم برای مجسمه سازی چوبی

همانطور که در ابتدای مطالب گفتیم یکی از اصلی ترین اصول مجسمه سازی، ابزار آن است، زیرا در صورت انتخاب درست وسایل می توانیم به نتایج خوبی برسیم. در زیر شما را با چند تا از اصلی ترین ابزار ها برای مجسمه سازی چوب آشنا می کنیم.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
چاقو

شما در ابتدا به یک چاقو احتیاج دارید. در حالی که می توان از هر نوع چاقوی تیز استفاده کرد، اما ما به شدت توصیه می کنیم که روی ابزار خوبی سرمایه گذاری کنید. ابزارهای با کیفیت بالا با استفاده از فولاد معتدل ساخته می شوند که تراشیدن با آنها بهتر و ماندگاری آنها نسبت به محصولات کم کیفیت، بالا خواهد بود. چاقوهای منسب تراشکاری با اشکال مختلفی وجود دارند که برش های دشوار را کمی راحت تر می کنند. در نظر داشته باشید که برای مبتدیان ضروری نیست.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
ایمنی / نگه داشتن چاقو

هنگامی که شما راست دست هستید، باید با دست چپ خود تکه چوب را بگیرید و چاقو را در دست راست خود نگه دارید. سپس انگشت شست دست چپ خود را در پشت تیغه قرار دارد و نیرویی برای برش ایجاد کنید. سعی کنید حتی در مواقع لزوم نیز، هرگز تیغه را با دست راست نگیرید، زیرا ممکن است به خودتان آسیبی وارد کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
چوب

انواع مختلفی از چوب وجود دارد و همه آنها به صورت متفاوت حک می شوند. اگر در ابتدای راه هستید، توصیه من به شما چوب های نرم و ارزان است. با این حال، در ابتدا زیاد مهم نیست که چه نوع چوبی دارید، پس نگران نباشید و از هر نوع چوبی که در اختیار دارید استفاده کنید.

Hanie♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-08-27
لایک‌ها
656
امتیازها
63
کیف پول من
0
نکاتی برای خرید چوب

هنگامی که در مورد سبک مجسمه سازی چوبی خود تصمیم گرفتید، وقت آن است که نوع چوبی را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید. چوب بادام زمینی و باسوود نوع نرم تری از چوب ها هستند که تراشیدن آن برای مبتدیان بسیار راحت تر است. هر چوبی را که انتخاب می کنید، سعی کنید آن چوب را از فروشگاه های صنایع دستی یا تامین کننده چوب خریداری کنید و از چوب های بدرد نخور استفاده نکنید زیرا در کارتان شکست می خورید و احتمال از بین رفتن آن چوب وجود دارد.

بالا