• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

احکام احکام شرعی (اقای خامنه ای)

• نویسنده موضوع hasti
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
? راه دادن کودک به مسجد

?سؤال: آیا راه دادن بچه‌های کوچک به #مسجد کراهت دارد؟

✅ جواب: #راه_دادن_بچه به مسجد اگر به گونه ای باشد که موجب #مزاحمت برای #نمازگزاران باشد یا احتمال دهند مسجد را نجس کند، مکروه است، در غیر این دو صورت اگر باعث علاقه مندی آنان به مسجد و نماز شود مستحسن و نیکو است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️دیدن مسابقات ورزشی آقایان توسط بانوان

?س 5544: دیدن مسابقات ورزشی از قبیل فوتبال و والیبال و کشتی و امثال اینها به طور زنده و غیر زنده ی آقایان، برای بانوان چه حکمی دارد؟

✅ج: اگر مشاهده ی آن به قصد ل*ذت و ریبه بوده و یا در آن خوف ارتکاب گناه و فساد وجود داشته باشد، جایز نیست؛ و اگر به صورت زنده و مستقیم از تلویزیون ببینند، بنابر احتیاط، جایز نیست؛ و در غیر صُوَر مذکور، اشکال ندارد.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️ملاک ادا بودن نماز خوانده شده در آخر وقت

?س 5121: چه مقدار از نماز اگر در وقت ادا واقع شود، نیت ادا صحیح است؟ در صورت شک در این‌که این مقدار، داخل وقت واقع شده یا خیر، وظیفه چیست؟

✅ج: وقوع یک رکعت نماز در داخل وقت برای این‌که نماز، ادا محسوب شود، کافی است و در صورت شک در این‌که وقت لااقل به مقدار یک رکعت باقی است یا خیر، نماز را به قصد مافی الذمّه بخوانید.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
💢 #فال_گیری 💢
ــــــــــــــــــ

🔹فال گیری حرام است؟
#آیت_الله_خامنه_ای
ــــــــــــــــــــــ
علیکم السلام

👈 فال قهوه و امثال آن از خرافات است، و شرعاً اعتبارى ندارد، و گرفتن پول در مقابل آن جایز نیست.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
📚✅....

#‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌╯

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
تیمم بردیوار
تیمم بر دیوار

بسیاری از مردم فکر می کنند برای تیمم حتما باید دو کف دست را بر روی زمین گذاشت.
در حالی که در صحّت تیمّم، بودن آن‌ها بر روی زمین شرط نیست،1 بنابراین اگر چیزهایی مثل خاک و سنگ که تیمّم بر آن‌ها صحیح است، به دیوار چسبیده باشند، تیمّم بر آن‌ها صحیح است.

1. اجوبة الاستفتائات، سؤال 200

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️دادن سود در برابر قرض

🔷س 5453: شخصی پولی را برای انجام یک کار اقتصادی قرض گرفت، اگر آن کار برای او سودآور باشد، آیا جایز است مبلغی از سود آن را به قرض دهنده بپردازد؟ و آیا جایز است قرض دهنده آن را مطالبه کند؟

✅ج: قرض دهنده حقّی در سود حاصل از تجارت قرض گيرنده با مال قرضی ندارد و نمیتواند هيچ مقداری از آن سود را از او مطالبه کند، ولی اگر قرض گيرنده خودش بخواهد بدون هيچ قرار قبلی با پرداخت مبلغی زائد بر مقدار اصل قرض به قرضدهنده به او نيکی کند، اشکال ندارد، بلکه مستحب است.

📕منبع: khamenei.ir

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️امر به معروف و نهی از منکر در ملأ عام یا خفا

🔷س 5468: آیا امر به معروف و نهی از منکر باید در ملاء عام باشد یا در خفا؟

✅ج: مهم این است که تأثیر بگذارد. زیرا امر و نهی برای محقق شدن غرضی است؛ بنابراین اگر جری شده است و چنانچه در خفا بگوییم اثر ندارد و در ملأ عام امر کنیم اثر می‌کند، باید در ملأ عام (با حفظ شرایط و مراحل) باشد. اگر هم در خفا امر کنیم اثر می‌گذارد، فقط به خودش بگوییم.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
🔳خرید نسیه

👌سؤال: اگر در #معامله ای که به صورت #نسیه انجام می شود خریدار بگوید هر وقت پول دستم آمد پرداخت خواهم کرد آیا چنین معامله‌ای صحیح است؟ #آیت_الله_خامنه_ای

✅جواب: با توجه به این که در معامله نسیه باید #مدت تعیین شده برای #پرداخت_ثمن معلوم باشد و احتمال زیاده و نقصان در آن نباشد، در فرض سؤال معامله باطل است، ولی اگر فروشنده راضی به #تصرف_مشتری در کالای فروخته شده باشد، تصرف مشتری در آن اشکال ندارد.

•┈┈••✾❀💕💕❀✾••┈┈•

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
💉یادگیری مسائل شرعی برای پرستاران

⁉️#دانستن_مسائل_شرعی برای #پزشکان و #پرستاران در حین آموزش و کار تا چه حدّی لازم است؟ آیت الله خامنه ای

✅ لازم است، مسائلی‌ را که انجام #تکاليف_شرعی ایشان وابسته به دانستن آن است، فرا بگيرند.

#احکام_تقلید #یادگیری_احکام_مبتلا_به #احکام_پزشکی

بالا