• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

احکام احکام شرعی (اقای خامنه ای)

• نویسنده موضوع hasti
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️امر به معروف توسط شخص بداخلاق

?س 4185: کسی که بد اخلاق است و نمی‌تواند درست امر به معروف کند آیا بر او این امر واجب است؟

✅ج: اولاً باید در پی اصلاح اخلاق خود باشد. ثانیاً به‌گونه‌ای امرونهی کند که دیگران ناراحت نشوند. ثالثاً حالا اگر هم ناراحت شدند ولی مؤثر بود، یعنی طرف مقابل را از گناه بازداشت و به واجب واداشت که به وظیفه عمل کند و گناه نکند خب، حالا ناراحت هم بشوند، چون مفسده‌ای مثل ضرر جانی یا مالی یا آبرویی ندارد، امر به معروف و نهی از منکر بر چنین فردی هم واجب است. ولی باید سعی کند با اخلاق خوش با او برخورد کند، طوری که مؤثر باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
❇️ اقتدا کردن به امام جماعتی که در محراب قرار داد ❇️

➖➖➖
? سوال: در نماز جماعت، اقتدا کردن کسانی كه در دو طرف محراب ايستاده اند و به واسطه ديوار محراب امام را نمى ‏بينند چه حکمی دارد ؟
? پاسخ :

✍? آیت الله خامنه ای: کسانی که امام جماعت را بخاطر دیوار محراب نمی‌بینند نماز جماعت آنها باطل است. [1]

✍? آیت الله مکارم: اگر امام در محراب باشد و كسى پشت سر او اقتدا نكرده باشد كسانى كه در دو طرف محراب ايستاده اند و به واسطه ديوار محراب امام را نمى ‏بينند نمى ‏توانند به او اقتدا كنند، بلكه اگر كسى هم پشت سر امام اقتدا كرده باشد كسانى‏ كه دو طرف او ايستاده‏ اند و به واسطه ديوار محراب امام را نمى ‏بينند جماعت آن ها اشكال دارد، ولى صف هايى كه پشت سر آن ها قرار دارد نمازشان صحيح است

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
? #شرایط_شیر_دادن_موجب_محرمیت

?سوال:شرایط شیر دادنی که موجب محرمیت میشود را بیان بفرمایید؟

?پاسخ:?با سلام یک طفل با 8 شرط محرم میشود که بعضی از مهمترین شرطها بیان میشود?

?1️⃣بچه شیر را از پستان بمکد، پس اگر شیر را در گلوی او بریزند نتیجه ندارد.

?2️⃣ شیر، خالص و با چیز دیگر مخلوط نباشد

?3️⃣بچه بواسطه مرض، شیر را قی نکند و اگر قی کند بنا بر احتیاط واجب کسانی که بواسطه شیر خوردن به آن بچه محرم می‌شوند، باید با او ازدواج نکنند و نگاه محرمانه هم به او ننمایند

?4️⃣پانزده مرتبه، یا یک شبانه روز به طوری که در مسأله بعد گفته می‌شود شیر سیر بخورد یا مقداری شیر به او بدهند که بگویند از آن شیر استخوانش محکم شده و گوشت در بدنش روییده است، بلکه اگر ده مرتبه هم به او شیر دهند.(1)

?5️⃣ دو سال بچه تمام نشده باشد و اگر بعد از تمام شدن دو سال، او را شیر دهند به کسی محرم نمی‌شود، بلکه اگر مثلًا پیش از تمام شدن دو سال، چهارده مرتبه و بعد از آن، یک مرتبه شیر بخورد، به کسی محرم نمی‌شود، ولی چنانچه از موقع زاییدن زن شیرده بیشتر از دو سال گذشته باشد و شیر او باقی باشد و بچه‌ای را شیر دهد آن بچه به کسانی که گفته شد، محرم می‌شود

?(1)باید بچه در بین یک شبانه روز غذا یا شیر کس دیگر را نخورد ولی اگر کمی غذا بخورد که نگویند در بین غذا خورده اشکال ندارد و نیز باید پانزده مرتبه را از شیر یک زن بخورد و در بین پانزده مرتبه شیر کس دیگر را نخورد و در هر دفعه بدون فاصله شیر بخورد، ولی اگر در بین شیر خوردن نفس تازه کند، یا کمی صبر کند، که از اولی که پستان در د*ه*ان می‌گیرد تا وقتی سیر می‌شود، یک دفعه حساب شود اشکال ندارد.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️ازدواج با شخص بي نماز

?س 4177: آیا #ازدواج با کسی که التزام به اصول عقاید دینی دارد، ولی #نماز_نمی_خواند، جايز است؟

✅ج: اگر چه ازدواج فی نفسه اشکال ندارد، ولی نماز از مهمترین واجبات است و سزاوار است همسری انتخاب کنید که #سست_مذهب نباشد.

#احکام_ازدواج

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️تقلید صدای دیگران

?س 4176: آیا #تقلید_صدا و لهجۀ دیگران، صرفاً برای #شوخي و #سرگرمي، جايز است؟

✅ج: در صورتی که برای #تمسخر و #استهزاء یا موجب اذیت آنان باشد یا #توهین به ایشان محسوب شود، جایز نیست.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️خروج از محل اقامت ده روز

?س 4208: #مسافری که می خواهد ده روز در شهری #اقامت داشته باشد و در بین ده روز به اطراف آن شهر هم برود، آیا نماز او #تمام است یا #شکسته؟

✅ج: اگر #قصد_خروج به مقدار کمتر از #مسافت_شرعی دارد، در صورتی که خروج او به گونه ای باشد که عرفا اقامت ده روز در آن شهر صدق کند اشکال ندارد، مثلا دو سه بار بخواهد برود و حداکثر تا نصف روز برگردد، می تواند #قصد_اقامت کند و خروج او منافاتی با قصد اقامت ده روز ندارد، ولی قصد خارج شدن در یک دفعه به مدت 15 ساعت محل اشکال است.

#احکام_مسافر #احکام_سفر

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️نگاه به موبایل در نماز

?س 4209: اگر موبایل شخصی در نماز زنگ بخورد و آن را از جیب خود درآورد و روی صفحه آن نگاه کند و آن را قطع کند، نمازش باطل است؟

✅ج: باطل نیست.

#احکام_نماز
#زنگ_موبایل_در_نماز

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
?اگر بخواهیم #حق_الناس کسی را بدهیم ولی شرم داشته باشیم ایا میشود حق الناس را به نیت ان فرد در صندوق صدقات بیاندازیم؟

✅اگر خجالت می کشید لازم نیست به صورت علنی و مستقیم آن حق را جبران کنید بلکه مثلا میتوانید به حساب بانکی آن شخص بریزید ویا مثلا همراه یادداشتی به صورت ناشناس به دست وی برسانید یا هر طریق دیگه ای که مطمئن باشید به دستش می رسه.ولی صدقه دادن به نیت آن شخص بدهی شما را جبران نمی کند.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️در دست داشتن ساعت و انگشتر در هنگام وضو

?س 4203: اگر در هنگام وضو گرفتن، ساعت را از دستمان خارج نکنیم ولی آن را چند بار بچرخانیم تا آب به سطح پو*ست برسد، برای وضو اشکالی دارد؟

✅ج: اگر آب به پو*ست می‌رسد و از بالا به پایین شسته می‌شود اشکال ندارد.

hasti

مدیر بازنشسته دین و مذهب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-24
لایک‌ها
2,951
امتیازها
93
کیف پول من
469
‼️شیوه جبران خسارت در هنگام خجالت کشیدن

?س 4114: من قبلا به شخصی #خسارتی وارد کردم و الان خجالت می کشم بروم و خسارت را #جبران کنم آیا می توانم پول آن را از طرف صاحب حق، به فقیر #صدقه بدهم؟

✅ج: صدقه، کفایت نمی کند و باید #مبلغ_خسارت را به او بپردازید می توانید به گونه ای که مطلع نشود ـ مثلا از طریق واسطه یا واریز به حساب ـ آن را ادا کنید.

#احکام_حق_الناس #جبران_خسارت

بالا