• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معماری تاریخچه و معماری ساخت(برج)

• نویسنده موضوع its.sanaz
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 31
  • بازدیدها 931
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
جایگاه آسمان خراش تهران در ایران و دنیا

بلندترین برج ایران
ششمین برج بلند تلویزیونی و مخابراتی دنیا بعد از برج های توکیو اسکای تری توکیو در ژاپن، آسمان‌خراش کنتون گوانگ‌ژو در جمهوری خلق چین، آسمان‌خراش سی‌ان تورنتو در کانادا، آسمان‌خراش اوستانکینو در مسکو در روسیه، برج ارینتال پیرل شانگهای در چین
بیستمین سازه بلند نامتکی (سازه‌هایی که بدون هیچ نگه‌دارنده‌ای همانند سیم و دکل سرپا هستند)
مقام نخست از نظر وسعت کاربری سازه راس برج با زیربنای 13000 متر

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
امکانات برج میلاد
برج میلاد دارای امکاناتی است که در زمان های مختلف به بازدیدکنندگان خدماتی را ارایه می دهند و عبارت اند از :

سرویس بهداشتی، خودپرداز، نیمکت، فروشگاه شهروند، نمازخانه، غرفه های تبلیغاتی، راهنما، کارواش، آسانسورها و رمپ های مناسب معلولان و ...
در ادامه به مرور سایر امکانات برج میلاد می پردازیم:

1- امکانات تفریحی

همان گونه که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، در مورد تفریحات برج میلاد در مطلبی جداگانه برای تان خواهیم گفت؛ اما در اینجا فهرستی کلی از آنها را به شما ارایه می کنیم:

سکوی دید باز و بسته برای تماشای نمایی زیبا از تهران

موزه مشاهیر ایران با مجسمه هایی از افتخارآفرینان تاریخ ایران

موزه شهرداری شامل اسناد و دست نوشته های مهم

مرکز خرید و فضاهای نمایشگاهی

گنبد آسمان با چشم اندازی زیبا و تصاویر اساطیری در بالاترین قسمت برج

پارک دلفین ها، پینت بال، سینمای چند بعدی، سینما، لیزریوم و ... در محوطه اطراف برج

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
2- کافه ها و رستوران ها

کافه ها و رستوران های متعددی در برج میلاد خدمات ارایه می دهند که در اینجا فهرستی از آنها را به شما ارایه می دهیم:

رستوران سنتی ایوان: در ضلع غربی برج و بر روی تپه های نصر

فودکورت خوراکده: طبقه چهارم تجاری برج

کافه تریا: طبقه چهارم راس برج

کافه آس: ضلع غربی گذرگاه ورودی

رستوران گردان: ارتفاع 276 متری برج

رستوران فرش وی: ضلع غربی گذرگاه ورودی برج

رستوران ویژه در طبقه دهم سازه بالای برج میلاد برای ملاقات ها و پذیرایی های رسمی

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
3- پارکینگ

به منظور تسهیل و ساماندهی توقف وسایل نقلیه مراجعه کنندگان به مراکز مختلف مجموعه و پیشگیری از تحمیل بار ترافیکی به بزرگراه های اطراف، پارکینگ طبقاتی با زیربنای کلی 30000 مترمربع و 6 دستگاه آسانسور 8 نفره به منظور سرویس دهی به ۱۰۰۰ خودرو در نظر گرفته شده است.

همچنین در کنار پارکینگ طبقاتی، دو فضای پارکینگ مسطح روباز با فضای محدود برای استفاده بازدیدکنندگان در زمان های اوج مراجعه وجود دارد.

هزینه

بهای استفاده از پارکینگ برای هر خودرو 3000 تومان است.

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
5- مجموعه سایت نمایشگاهی برج میلاد

مجموعه سایت نمایشگاهی برج میلاد در زمینی به مساحت 10200مترمربع برای برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و اقتصادی و نیز برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری، مسابقات ورزشی و تفریحات و سرگرمی خانواده، در نظر گرفته شده است. سایت نمایشگاهی برج میلاد با دارا بودن فضایی مسقف و پارکینگ سرپوشیده و روباز و دسترسی آسان از طریق بزرگراه‌های اصلی شهر یکی از مکان های مناسب برپایی نمایشگاه به شمار می رود. این مجموعه دارای مشخصات زیر است:

دارا بودن فضای مسقف به متراژ ۶۹۰۰ مترمربع
قابلیت غرفه بندی از ۳۸۰۰ مترمربع تا ۴۴۵۰ مترمربع
جایگاه تماشاچیان با ۴۴۰ صندلی

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
مرکز نمایشگاهی برج میلاد

در ضلع جنوب شرقی مجموعه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد 3 سالن با مساحت های 2300، 1800 و 1700 مترمربع وجود دارد که دارای فضاهای اداری و سالن های کنفرانسVIP و سیستم های سمعی و بصری ویژه هستند. کلیه امکانات گرمایشی و سرمایشی، روشنایی و رعایت الزامات HSE نیز در آن در نظر گرفته شده است.

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
6- مرکز همایش های بین المللی برج میلاد
مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران با برخورداری از امکانات منحصر به فرد و منابع انسانی متخصص و مجرب به منظور برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی شامل کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها، جشنواره ها، کنسرت ها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها راه اندازی شده است. این مرکز مجهز به ۱۵ سالن کنفرانس جانبی، فضای نمایشگاهی به مساحت ۶۰۰ مترمربع، استودیوی رادیویی و تلویزیونی و سالن های پذیرایی است و مناسب ترین مکان برگزاری برنامه های علمی فرهنگی و هنری در تهران به شمار می رود.

شاخص ترین سالن این مجموعه، سالن حافظ با ظرفیت ۱۶۰۰ نفر در دو طبقه بالکن و همکف است. این سالن مجهز به تجهیزات به روز صوتی و سینمایی، ترجمه همزمان و سیستم تصویربرداری Broadcast است و برای برگزاری کنسرت ها و همایش های بزرگ از آن استفاده می شود.

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
دیگر سالن های مجموعه عبارتند از :

سالن کنفرانس ویژه با ظرفیت ۶۰ نفر
دو سالن ۱۱۰ نفره جهت اجرای کارگاه های آموزشی و پخش فیلم
۶ سالن ۶۰ نفره برای استفاده چند منظوره
سالن سعدی با ظرفیت ۲۰۰ نفر مناسب برای برگزاری جلسات و همایش ها
سالن رودکی با ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر (چیدمان میزگرد، کنفرانسی و سینمایی)
تالارهای پذیرایی شامل تالار فردوسی (طبقه B۱/-۱): با ظرفیت ۱۵ نفر مجهز به ویدیو پروژکشن
تالار مولوی (طبقه B۱/-۱): ظرفیت ۱۵۰ نفر جهت برگزاری همایش ها و پذیرایی های ویژه دارای سیستم صوتی و ویدیو پروژکشن
تالار خیام (طبقه MZ): ظرفیت ۸۰۰ نفر جهت پذیرایی میان وعده ناهار و شام
تالار شهریار (طبقه B۱/-۱): ظرفیت ۴۰ نفر برای پذیرایی های ویژه
تالار روباز عطار (طبقه B۲/-۲): ظرفیت ۱۰۰ نفر با چشم انداز زیبا
فضای همکف (ورودی اصلی): ۵۵۰ مترمربع جهت برگزاری نمایشگاه های تخصصی و پذیرایی ۸۰۰ نفر
مرکز همایش های بین المللی

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
5 اتاق مبله تشریفات با امکانات کامل نیز در در کنار تالار حافظ و سایر تالارهای مجموعه وجود دارد که برای استقرار روسای دولت، وزرا و مهمانان ویژه است. این اتاق ها با دسترسی آسان و کوتاه به تالار اصلی و آسانسور تشریفات گزینه مناسبی برای پذیرایی از مهمانان رده بالا، هنرمندان و مهمانان ویژه به شمار می رود.

its.sanaz

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-06
لایک‌ها
187
امتیازها
43
کیف پول من
0
7- استودیو

استودیوی برج میلاد 60 مترمربع مساحت دارد. نورپردازی استودیو به طور مرکب و با پروژکتورهای نور سرد و گرم صورت گرفته است و با یک دستگاه کنسول نور 48 خطی می توان آن را کنترل کرد. سه دوربین برودکست، میز تدوین حرفه ای دیجیتال و مانیتورهای LCD حرفه ای در این استودیو دیده می شود و میز میکسر صدا با 16 خط دیجیتال و سیستم کاراکتر ژنراتور برای درج زیرنویس و لوگو نیز در آن تعبیه شده است.

انجمن تک رمان

بالا