• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

آشپزی طرز تهیه کراکر بیسکویتی

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 32
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
طرز تهیه کراکر بیسکویتی, دستور پخت کراکر بیسکویتی

در این روزهای نزدیک به نوروز که هوا پر از عطر بهار
و شکوفه‌های نویدبخش است، چه چیزی بهتر از آماده کردن شیرینی‌های خوش طعم و ماندگار برای پذیرایی از مهمانان نوروزی؟ با ما همراه شوید در سایت آموزشی “چی شی” تا با هم طرز تهیه کراکر بیسکویتی را فرا بگیریم. کراکر بیسکویتی، شیرینی‌ای است با بافتی نرم و طعمی دلپذیر که می‌تواند به عنوان یک گزینه عالی برای پذیرایی در کنار چای یا قهوه شما باشد. با دستور پختی که در ادامه ارائه می‌دهیم، شما می‌توانید این شیرینی خوشمزه و جذاب را آماده کنید و لحظاتی شیرین و به یادماندنی را در کنار عزیزانتان برای استقبال از بهار جشن بگیرید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Roxana

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
برای تهیه کراکر بیسکویتی خوشمزه، ابتدا مقداری شکر را با پودر پسته مخلوط کرده و کنار می‌گذاریم. سپس کره، شکر و وانیل را همزده، زرده تخم‌مرغ را اضافه کرده و آرد را الک می‌کنیم. خمیر به دست آمده را بین نایلون یا کاغذ روغنی به ضخامت ۵ میلی‌متر باز کرده و ۱ ساعت در یخچال استراحت می‌دهیم. پس از استراحت، خمیر را با کاتر برش زده، رویه شیرینی‌ها را با سفیده تخم‌مرغ رومال کرده، مخلوط شکر و پودر پسته را روی آن‌ها پاشیده و در فر ۱۸۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه می‌پزیم. این شیرینی تا یک ماه قابل نگهداری است.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 1: آماده‌سازی مخلوط شکر و پودر پسته​

ابتدا برای ایجاد لایه نهایی شیرینی‌ها، یک قاشق غذاخوری از شکر را با پودر پسته به خوبی مخلوط کنید. این ترکیب خوش‌عطر و رنگ، بافتی دلنشین و ظاهری زیبا به شیرینی‌ها می‌بخشد. پس از آماده‌سازی، این مخلوط را کنار بگذارید تا در مراحل نهایی استفاده شود.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 2: تهیه مخلوط کره و شکر​

در این مرحله، کره را که به دمای اتاق رسیده است با شکر و وانیل در یک کاسه بزرگ بریزید. با استفاده از همزن برقی، مواد را به خوبی هم بزنید تا ترکیبی یکدست و کرم رنگ به دست آید. این فرآیند باعث می‌شود کره و شکر به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و بافت نهایی شیرینی‌ها نرم و لطیف شود.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 3: اضافه کردن زرده تخم‌مرغ​

پس از آن که مخلوط کره و شکر به خوبی هم زده شد، زرده تخم‌مرغ را از سفیده جدا کرده و فقط زرده را به مخلوط اضافه کنید. دوباره هم بزنید تا زرده به طور کامل در مایه شیرینی ترکیب شود. افزودن زرده تخم‌مرغ باعث افزایش رطوبت و عطر و طعم غنی‌تر در شیرینی‌ها می‌شود.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 4: افزودن آرد به مایه​

پس از این که زرده تخم‌مرغ به خوبی با مواد دیگر ترکیب شد، آرد را الک کرده و به تدریج به مخلوط اضافه کنید. هنگام اضافه کردن آرد، مواد را به آرامی هم بزنید تا خمیری یکدست و قابل شکل‌دهی به دست آید. مهم است که در این مرحله، خمیر را بیش از حد ورز ندهید تا شیرینی‌ها بافت سبک و پوکی داشته باشند.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 5: استراحت خمیر در یخچال​

پس از آماده‌سازی خمیر، آن را بین دو ورق نایلون یا کاغذ روغنی قرار داده و با وردنه به ضخامت تقریبی 5 میلی‌متر باز کنید. خمیر باز شده را به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و سپس برش دهید. این استراحت باعث می‌شود خمیر سفت‌تر شود و شیرینی‌ها شکل بهتری داشته باشند.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 6: برش و پخت شیرینی‌ها​

پس از استراحت خمیر، آن را از یخچال خارج کرده و با استفاده از کاتر به شکل‌های دلخواه برش بزنید. شیرینی‌های برش خورده را درون سینی فر که با کاغذ روغنی پوشیده شده است قرار دهید. سپس سطح شیرینی‌ها را با سفیده تخم‌مرغ رومال کرده و مخلوط شکر و پودر پسته را روی آن‌ها بپاشید. شیرینی‌ها را در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد به مدت 10 دقیقه بپزید تا زمانی که طلایی شوند.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

مرحله 7: خنک کردن و نگهداری شیرینی‌ها​

پس از پخت، به شیرینی‌ها اجازه دهید برای مدتی در سینی خنک شوند و سپس آن‌ها را روی توری قرار دهید تا کاملاً سرد شوند. این شیرینی‌های خوشمزه و زیبا را می‌توانید در ظروف در بسته نگهداری کنید و تا یک ماه از طعم لذیذ آن‌ها ل*ذت ببرید.

بالا