• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

تیپ‌های شخصیتی تحلیل تیپ شخصیتی ENFJ ؛ بخشنده

• نویسنده موضوع گلبرگ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 39
  • بازدیدها 319
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
Protagonist (ENFJ) careers

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
کسب جایگاه خود

به لطف هوش هیجانی و مهارت‌های اجتماعی، شخصیت‌های اصلی می‌توانند تقریباً در هر زمینه‌ای که مردم‌محور است، مانند منابع انسانی، مدیریت رویداد، استخدام، یا روابط عمومی سرآمد باشند. گفته می شود، آنها تمایل دارند در موقعیت هایی که می توانند دیگران را برای یادگیری، رشد و مستقل شدن بیشتر راهنمایی کنند، انگیزه خاصی دارند. بسیاری از افراد با این تیپ شخصیتی به سمت مشاغلی با گرایش نوع دوستانه مانند مددکاری اجتماعی، تدریس، مشاوره، مربیگری، مراقبت های بهداشتی یا قانون منافع عمومی گرایش دارند.

قهرمانان داستان ثابت می کنند که میل به خدمت به دیگران می تواند بیش از آن با جاه طلبی های بزرگ سازگار باشد.
به جای محو شدن در پس‌زمینه، قهرمان‌ها به خاطر توانایی‌های رهبری‌شان شناخته می‌شوند و اغلب خود را در موقعیت‌های نفوذ می‌بینند. این شخصیت‌ها را می‌توان در مناصب دولتی و در رأس انواع سازمان‌ها یافت - از سازمان‌های غیرانتفاعی و گروه‌های مذهبی گرفته تا استارت‌آپ‌های قدیمی و امپراتوری‌های شرکتی. آنها همچنین ممکن است خود را در مشاغلی به عنوان مشاور، مشاور و مدیر بیابند.

هرجا که کار می کنند، قهرمانان به ندرت از ماموریت اصلی خود غافل می شوند: بهبود زندگی مردم. آنها به طور شهودی نیازهای مشتریان یا مشتریان خود را برآورده می کنند و سپس از خلاقیت آنها برای برآورده کردن این نیازها به روش های نوآورانه و غیرمنتظره استفاده می کنند. در نتیجه، این انواع می توانند صداقت، صداقت و حتی ایده آل گرایی را در مشاغل فروش، خدمات مشتری، بازاریابی، تبلیغات و توسعه محصول به ارمغان بیاورند.

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
یافتن مسائل

افراد متمرکز و با انگیزه، با تیپ شخصیتی Protagonist همیشه برای یک چالش خوب آماده هستند. با این حال، چالش‌های خاص بیشتر از سایرین به آنها انگیزه می‌دهند. کارهایی که تکراری، منزوی یا محدود هستند می تواند برای آنها ناامید کننده باشد. قهرمان‌ها می‌خواهند تأثیری را که دارند ببینند، نه اینکه به تنهایی وظایف را کنار بگذارند.

قهرمان‌ها در قلب خود می‌خواهند اثرات مثبت کار خود را ببینند - قدردانی و قدردانی از افرادی را که به آنها کمک کرده‌اند احساس و تجربه کنند.
قهرمان‌ها با کاری که به آن‌ها اجازه می‌دهد عقب‌نشینی کنند و به تصویر بزرگ فکر کنند، احساس رضایت و انرژی می‌کنند. برای این نوع، به جا گذاشتن یک میراث مثبت یک اولویت کلیدی است. این نیازی به معنایی به بزرگی حل گرسنگی جهان ندارد (اگرچه با شناخت قهرمانان داستان، مطمئناً می تواند). اما اکثر افراد با این تیپ شخصیتی از انرژی حرفه ای خود برای حل حداقل برخی از مسائل عمیق تری که مشتریان یا همکارانشان با آن مواجه هستند استفاده می کنند.

همه کاره و روشنگر، پروتاگونیست ها نقاط قوت زیادی را به حرفه خود می آورند. گاهی اوقات، آنها ممکن است احساس گیر افتادن یا بی حوصلگی کنند، آرزو می کنند که ای کاش کارهای روزانه آنها می توانست تفاوت آشکار بیشتری در جهان ایجاد کند. اما این شخصیت‌ها با روحیه نوع‌دوستانه و خلاق خود، تقریباً ناگزیر راه‌هایی برای استفاده از کارشان - هر چه که باشد - برای کمک به خیر بیشتر پیدا می‌کنند.

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
عادات محل کار

شخصیت‌های اصلی (ENFJ) خونگرم، ایده‌آلیست، کاریزماتیک، خلاق و اجتماعی هستند. با این باد در پشت خود، این تیپ‌ها می‌توانند در نقش‌های متنوع، در هر سطحی از ارشدیت، پیشرفت کنند. علاوه بر این، آنها عموماً دوست داشتنی و خوش اخلاق هستند - ویژگی هایی که می تواند آنها را در هر کجا که فرصتی برای همکاری با دیگران داشته باشند به موفقیت سوق دهد.

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
زیردستان قهرمان داستان

به عنوان کارمند، شخصیت‌های اصلی اغلب به خود فشار می‌آورند تا شایستگی خود را ثابت کنند و تأثیر خوبی بر مدیران خود بگذارند. افرادی با این تیپ شخصیتی فهیم و فداکار می توانند مسئولیت های متعددی را با شایستگی و شادی بر عهده بگیرند.

قهرمان‌ها سخت‌کوش، قابل اعتماد و مشتاق کمک هستند – اما این نقاط قوت می‌توانند به یک شمشیر دولبه تبدیل شوند.

متأسفانه، برخی از مدیران ممکن است از اخلاق کاری شخصیت‌های اصلی با درخواست‌های بیش از حد یا فشار بیش از حد آنها با کار اضافی سوء استفاده کنند. اگرچه این شخصیت ها بیش از حد توانایی ایستادن برای خود را دارند، اما ممکن است برای حفظ آرامش و اجتناب از ناامید کردن دیگران، همه این وظایف اضافی را بپذیرند.

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
همکاران قهرمان داستان

به عنوان همکاران، شخصیت‌های اصلی به خاطر تمایلشان به همکاری متمایز می‌شوند. آنها همیشه به دنبال فرصت هایی برای ایجاد موقعیت های برد-برد هستند و به همکاران خود کمک می کنند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند. این شخصیت‌ها محیط‌های تیمی عادلانه‌ای را ایجاد می‌کنند که در آن همه - صرف نظر از عنوان شغلی - می‌توانند در بیان نظرات و ایده‌های خود احساس راحتی کنند.

تحمل و معاشرت آسان قهرمانان باعث می شود که آنها به راحتی با همکاران خود ارتباط برقرار کنند.
با این اوصاف، گرایش قهرمانان داستان به مسئولیت گاهی اوقات ممکن است پرهای همکارانشان را به هم بزند. با انگیزه قوی آنها برای رهبری، ممکن است گاهی اوقات قهرمانان وسوسه شوند که تصمیماتی بگیرند یا تغییراتی را پیشنهاد کنند که فراتر از محدوده اختیارات آنها است - همکارانشان را وادار می کند که بپرسند: "صبر کنید، چه کسی شما را مسئول قرار داده است؟"

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
مدیران قهرمان

بسیاری از پروتاگونیست ها احساس می کنند که به عنوان مدیر و رهبر به ایفای نقش دعوت شده اند. افراد با این تیپ شخصیتی با کاریزمای خود، بینش و روش الهام بخش خود برای بیان خود، اغلب زمانی که فرصت رهبری یک تیم به آنها داده می شود، می درخشند – و مطمئن می شوند که تیمشان نیز می درخشد.

به عنوان مدیران، قهرمانان باعث می شوند افرادی که برای آنها کار می کنند نه تنها با انگیزه بلکه الهام بخش شوند.
این افراد تمایل دارند هر یک از اعضای تیم خود را فردی با استعدادهای مهم و پتانسیل منحصر به فرد ببینند. در نتیجه، کار کردن برای یک پروتاگونیست می‌تواند معنادار و هیجان‌انگیز باشد – این فرصتی است که به عنوان یک فرد و هم به عنوان یک کارمند رشد کنید.

با این حال، آرمان گرایی قهرمانان داستان ممکن است مانع از آن شود که محدودیت های واقعی کارکنان خود را تشخیص دهند. در مواقعی، مدیران با این تیپ شخصیتی ممکن است به اعضای تیم تکالیفی بدهند که به سادگی برای آن آماده نیستند - رویکردی که اغلب نتیجه معکوس دارد. خوشبختانه، قهرمانان داستان می توانند از هوش هیجانی و قضاوت شخصی خود برای یافتن تعادلی بین تشویق کارمندان خود به رشد و فشار بیش از حد آنها استفاده کنند.

kim

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,329
امتیازها
73
کیف پول من
10,709
نتیجه

آنچه تاکنون خوانده اید، تنها مقدمه ای است بر پیچیدگی های تیپ شخصیتی پروتاگونیست (ENFJ). در طول راه، ممکن است با خود زمزمه کرده باشید: "وای، این خیلی دقیق است، کمی ترسناک است" یا "بالاخره، یکی مرا درک می کند!" حتی ممکن است پرسیده باشید: "چگونه آنها در مورد من بیشتر از افرادی که من به آنها نزدیک هستم می دانند؟"

هدایای قهرمان‌ها شامل ایده‌آل‌گرایی، عزم راسخ، و توانایی تصور آینده‌ای بهتر است – اما آنها فقط نمی‌خواهند چیزی را بشنوند که آنها را عالی می‌کند. قهرمانان داستان متعهد هستند که در واقع از این هدایا برای خدمت به هدفی بزرگتر استفاده کنند.

یادگیری در مورد تیپ شخصیتی شما جذاب است، اما هدف عمیق تری نیز برای آن وجود دارد - زیرا درک خود چیزی است که به شما کمک می کند مطمئن شوید که کاری را انجام می دهید که برای انجام آن بر روی زمین قرار گرفته اید.

بالا