• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

تیپ‌های شخصیتی تحلیل تیپ شخصیتی ENFJ ؛ بخشنده

• نویسنده موضوع گلبرگ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 39
  • بازدیدها 199
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
دوستی ها

ارتباط با افراد دیگر باعث می شود که قهرمانان (ENFJs) احساس سرزندگی و هدفمندی کنند. پس جای تعجب نیست که آنها چیزی جز بی تفاوتی نسبت به دوستی دارند. قهرمان‌ها تلاش صادقانه و اختصاصی برای نزدیک ماندن با دوستان خود انجام می‌دهند. برای این شخصیت‌ها، دوستی‌ها به دور از هزینه یا بی‌اهمیت هستند - در عوض، آنها جزء اصلی یک زندگی خوب هستند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
ثروت از دیدگاه‌ها

تعداد کمی از تیپ های شخصیتی می توانند با تمایل صادقانه قهرمانان داستان برای شناخت افراد مطابقت داشته باشند. برای قهرمان‌های داستان، کشف خصلت‌ها، نظرات، امیدها و حماقت‌های کسی یکی از خالص‌ترین ل*ذت‌های زندگی است. بیشتر قهرمان‌ها نمی‌توانند مجذوب سایر جهان‌بینی‌ها شوند، حتی آن‌هایی که از صمیم قلب با آنها مخالف هستند. مواجهه با انبوهی از دیدگاه ها چیزی است که زندگی را برای این افراد جذاب نگه می دارد.

قهرمان‌ها اطراف خود را با انواع و اقسام دوستان و آشنایان احاطه کرده‌اند، از جمله کسانی که تجربیات و ایده‌هایشان به شدت با خودشان متفاوت است.
با این اوصاف، اکثر شخصیت‌های داستان به سختی می‌توانند به کسی که راه‌های میانبر می‌زند، به دیگران بی‌احترامی می‌کند یا از به چالش کشیدن وضعیت موجود خودداری می‌کند، احترام بگذارند. در عوض، برقراری ارتباط با افرادی که آرمان‌های اصلی خود را دارند، به ویژه تعهدشان به انجام کار درست و ترک دنیا بهتر از آنچه که آن را پیدا کرده‌اند، آسان‌تر می‌دانند.

با این صمیمی‌ترین دوستان است که شخصیت‌ها واقعاً صحبت می‌کنند و آسیب‌پذیری‌ها و با ارزش‌ترین رویاهای زندگی‌شان را به اشتراک می‌گذارند. این شخصیت‌ها با بسیاری از افراد روابط گرم، دلسوز و حمایت‌کننده برقرار می‌کنند، اما تمایل دارند خود را کامل - از جمله ناامنی‌هایشان - را فقط به حلقه‌های درونی دوستانی که اعتماد آنها را جلب کرده‌اند نشان دهند.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
قهرمانان داستان می توانند از بهترین دوستانی باشند که هر کسی می تواند آرزو کند. افرادی با این تیپ شخصیتی مهربان و قابل اعتماد، انرژی و توجه باورنکردنی را به دوستی های خود اختصاص می دهند. آن‌ها می‌خواهند که دوستانشان احساس کنند نه تنها مورد تایید قرار گرفته‌اند، بلکه مورد حمایت قرار می‌گیرند، نه اینکه فقط شنیده شوند، بلکه درک شوند.

شخصیت‌های قهرمان داستان از نزدیک‌ترین دوستانشان گرفته تا دایره وسیع آشنایانشان، به روابط با هدف برخورد می‌کنند و پیوندهایی ایجاد می‌کنند که به راحتی شکسته نمی‌شوند.
همچنین می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد که به روش‌های بزرگ و کوچک ظاهر شوند – چه با صرف زمان پس از یک روز کاری طاقت‌فرسا برای کمک به یک دوست در تکمیل رزومه خود یا با برگزاری جشن تولد آخر هفته برای دوستی که به تقویت هیچ چیز پروتاگونیست ها را به اندازه دیدن افرادی که به آنها اهمیت می دهند خوشحال نمی کند و چیزهای کمی می تواند آنها را از تلاش برای کمک به تحقق آن باز دارد.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
یافتن تعادل

در حالی که قهرمان‌ها از کمک کردن ل*ذت می‌برند، اما همیشه از نتایج راضی نیستند. حقیقت این است که برخی از مردم انرژی یا انگیزه کافی برای استفاده کامل از پیشنهادهای کمک قهرمانان را ندارند - یا ممکن است به سادگی نخواهند. به عنوان مثال، دوست آنها ممکن است توصیه های مربوط به رزومه را نادیده بگیرد، یا ممکن است تصمیم بگیرد به جای استفاده از رزومه جدید برای ارسال درخواست های شغلی، به عقب برگردد و استراحت کند.

وقتی این اتفاق می‌افتد، افراد با تیپ شخصیتی Protagonist ممکن است احساس بی‌قدردانی، سرخوردگی یا رنجش کنند. آنها حتی ممکن است در تلاش برای پیش بردن دوست خود قضاوت کنند - رویکردی که اغلب نتیجه معکوس دارد.

همانطور که آنها بالغ می شوند، بسیاری از شخصیت های اصلی یاد می گیرند که از رفتار دوستان خود اجتناب کنند.
به طور متناقض، داشتن نگرش انعطاف‌پذیرتر می‌تواند این افراد را برای حمایت مؤثرتر از افرادی که به آنها اهمیت می‌دهند راهنمایی کند. همانطور که بسیاری از قهرمانان کشف می کنند، پایدارترین دوستی ها نه تنها بر رشد متقابل بلکه بر پذیرش، شفقت و احترام واقعی استوار است.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
پدر و مادر شدن

قهرمان‌ها (ENFJ) تمام هدایای خود را برای تربیت فرزندان به ارمغان می‌آورند، از جمله دلسوزی، عزم و اراده و حتی مهارت‌های رهبری آنها. به عنوان والدین، آنها با یک حس عمیق هدف هدایت می شوند. به طور خاص، آنها این وظیفه را به عنوان مأموریت خود می بینند که به فرزندان خود کمک کنند تا به بهترین، مهربان ترین و تواناترین خود تبدیل شوند.

برای انجام این کار، پروتاگونیست‌ها تلاش می‌کنند تا زندگی خانگی محبت‌آمیز، تشویق‌کننده و حمایت‌کننده را برای فرزندان خود ایجاد کنند. والدین با این تیپ شخصیتی خلاقیت و اصالت را ترویج می‌کنند و به فرزندانشان اجازه می‌دهند که حرف‌هایشان را بزنند و خودشان باشند. برای پروتاگونیست‌ها، یکی از بزرگترین پاداش‌های والدین، تماشای شکوفایی فرزندانشان به شخصیت‌های منحصربه‌فردشان است.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
Protagonist (ENFJ) parents

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
مهم ترین درس های زندگی

این بدان معنا نیست که شخصیت‌های داستان ذهنیت «همه چیز پیش می‌رود» را اتخاذ می‌کنند. مانند همه والدین، این تیپ‌های شخصیتی گهگاه رتبه‌بندی می‌کنند و به فرزندان خود می‌گویند که کاری انجام دهند «چون من این را گفتم». با این حال، قهرمان‌ها در قلب خود می‌خواهند مطمئن شوند که فرزندانشان کار درست را از روی درک انجام می‌دهند، نه اطاعت کورکورانه.

والدین قهرمان داستان این وظیفه محبت آمیز خود را می دانند که به فرزندان خود کمک کنند تا پتانسیل منحصر به فرد خود را درک کنند.
این افراد معمولاً قوانین و مرزهای روشن و متناسب با سن خود را تعیین می کنند تا فرزندانشان عواقب رفتار غیرمسئولانه یا نامهربانانه را درک کنند. با این حال، حتی زمانی که والدین قهرمان داستان به شدت رفتار می کنند، آنها این کار را از روی عشق انجام می دهند - در تلاش برای القای ارزش های قوی و احساس مسئولیت شخصی در فرزندان خود.

خوشبختانه، این والدین آرمانگرا و خوش اخلاق می توانند تفاوت بین درست و نادرست را به گونه ای توضیح دهند که باعث نشاط و الهام بخشیدن به فرزندانشان شود. و به همان اندازه مهم، شخصیت‌های قهرمان داستان با الگوبرداری از انواع رفتارهایی که امیدوارند فرزندانشان از آنها تقلید کنند، آموزش می‌دهند.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
انتظارات بزرگ

والدین با این تیپ شخصیتی استانداردهای بالایی برای فرزندان خود دارند. این انتظارات عموماً با بهترین نیت‌ها همراه است - قهرمان‌های داستان فقط می‌خواهند مطمئن باشند که فرزندانشان در مسیری به سوی زندگی معنادار و رضایت‌بخشی هستند که از پتانسیل آنها به خوبی استفاده می‌کند.

والدین قهرمان داستان به توانایی خود در دیدن آنچه که هر فرد به دنیا می آورد افتخار می کنند - ویژگی ای که به آنها کمک می کند تمام روش هایی را که فرزندانشان با استعداد و توانمند هستند تشخیص دهند.
با این حال، گاهی اوقات، انتظارات قهرمانان داستان ممکن است برای فرزندانشان طاقت فرسا به نظر برسد. بچه‌های شخصیت‌های قهرمان ممکن است گاهی احساس کنند که باید محبت والدین خود را با رعایت استانداردهایشان به دست آورند - استانداردهایی که دستیابی به آنها ممکن است غیرممکن به نظر برسد. در این مواقع، قهرمانان داستان ممکن است نیاز داشته باشند به فرزندان خود اطمینان دهند که آنها را به خاطر آنچه هستند دوست دارند، نه کاری که انجام می دهند.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
بستری از حمایت

خوشبختانه، حساسیت قهرمان‌ها به آنها کمک می‌کند تا نیازهای عمیق‌تر فرزندانشان از جمله نیاز به پذیرش را درک کنند. والدین با این تیپ شخصیتی، حتی در حالی که فرزندان خود را تشویق می کنند رشد کنند و بیاموزند و رویاهایشان را دنبال کنند، می توانند بستری از حمایت عاطفی را ارائه دهند که در تمام زندگی با فرزندانشان باقی می ماند.

والدین قهرمان داستان به هر آنچه فرزندانشان برای رشد نیاز دارند، زمان و انرژی لازم را برای تأمین آن اختصاص می دهند.
با بالغ شدن، فرزندان پروتاگونیست ها به ندرت گرمی، مراقبت، عشق و تشویق واقعی را که از والدین خود دریافت می کردند، از دست می دهند. این کودکان تمایل دارند با قدردانی عمیق از درس هایی که در تار و پود شخصیت آنها تنیده شده است بزرگ شوند، از جمله صداقت، همدلی، مسئولیت پذیری و اهمیت حیاتی انجام کار درست.

kim

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-12-15
لایک‌ها
1,338
امتیازها
73
کیف پول من
10,684
مسیرهای شغلی

وقتی نوبت به انتخاب شغل می رسد، قهرمانان (ENFJ) در انجام کاری که بیشتر دوست دارند یعنی کمک به افراد دیگر، احساس رضایت می کنند. و با خلاقیت و انگیزه خود، آنها می توانند راه هایی برای خدمت و ارتقای دیگران در تقریباً هر محیط کاری بیابند، خواه پشت یک میز درخشان در اتاق هیئت مدیره شرکت باشند یا پشت میز در یک کافی شاپ محلی محبوب.

افراد با تیپ شخصیتی Protagonist به ندرت خواهان الهام یا فرصت در جستجوی کار معنادار هستند.

بالا