• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عادت های رایج اشتباه که سلامت شما را تهدید می کنند!

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 382
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

زیاد آدامس جویدن

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ معده، دندان ها و حافظه ي کوتاه مدت. زیاده روی در آدامس جویدن عواقب منفی مختلفی دارد. عمل جویدن باعث ترشح اسید معده میشود. بنابر این قبل از غذا خوردن، آدامس نجوید. اینکار میتواند منجر بـه التهاب معده و حتی زخم معده شود. جویدن آدامس برای دندان ها هم مضر اسـت.
وقتی بزاق د*ه*ان بیشتر تولید شود، دندان ها و پرکردگی آنها را از بین می‌برد. جویدن آدامس روی حافظه هم تأثیر میگذارد. اینکار باعث می‌شود بهتر بخاطر بسپاریم و کمک می‌کند روی کارهایی کـه بـه توجه طولانی مدت نیاز دارند تمرکز کنیم. اما جویدن آدامس بـه حافظه ي کوتاه مدت آسيب می‌زند و باعث می‌شود تمرکز کمتری داشته باشید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

مطالعه حین دراز کشیدن روی تخت

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ چشم ها، ستون فقرات و پو*ست گر*دن. هنگام مطالعه در رخت خواب، موارد زیر را رعایت کنید:

= کتاب را خیلی بـه چشم هایتان نزدیک نکنید.

= پشت تان را خم نکنید و گر*دن تان را نکشید.

= وقتی بـه ب*غ*ل دراز کشیده اید مطالعه نکنید.

دراین حالت، فاصله ي شـما تا کتاب دائما تغییر میکند و چشم ها مجبورند کار بیشتری انجام دهند. وقتی روی شکم تان خوابیده اید مطالعه نکنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

زبان زدن و فوت کردن زخم های کوچک

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ پروسه ي التیام زخم. وقتی انگشتتان می‌برد نخستین کاری کـه میکنید چیست؟ زخم تان را فوت میکنید یا بـه آن زبان میزنید؟ دانشمندان امریکایی بیش از ۶۰۰ گونه میکرو ارگانیسم درون د*ه*ان افراد مختلف پیدا کرده اند.
در بین این میکرو ارگانیسم ها، همیشه باکتری هاي استافیلوکوک و استروپتوکوک وجوددارد. خون لخته شده ي روی زخم، محل بسیار مناسبی برای زندگی این باکتریها اسـت. وقتی جایی ازبدن تان زخم میشود همیشه باید از دوای مخصوص زخم استفاده کنید، در غیر اینصورت بهبودی آن بیشتر زمان میبرد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

استفاده از تلفن همراه در دستشویی

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب می‌زند؟ مقعد و سلامت عمومی. این مسأله فقط در مورد تلفن همراه صدق نمی‌کند و شامل هر وسیله ي دیگری مثل کتاب و روزنامه هم میشود. چون اگر بیشتر از ۵ دقیقه روی دستشويي فرنگی بنشینید، اینکار بـه رگ هاي ب*دن فشار می آورد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

خیساندن ظرف ها در سینک ظرفشویی

سینک ها محل بسیار مناسبی برای رشد باکتریها هستند و انواع باکتریها مثل سالمونلا «با توان ایجاد مسمومیت»، کلنی باسیلوس «عامل بیماری سیاه زخم» یا استافیلوکوکوک «با توان ایجاد انواع عفونت ها و مسمومیت ها» در آن وجوددارد. برای جلوگیري از بروز بیماری هاي معده و روده، لازم اسـت کـه سینک را هم بعد از شستن ظرف ها و هم بعد از گذاشتن مواد غذایی در آن مثل ماهی، گوشت خام، محصولات لبنی و سبزیجات بشویید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

شستن دست ها با آب د*اغ

بعضی محققان می‌گویند دمای آب تأثیری در از بین رفتن میکروب ها ندارد. در حقیقت زمانی کـه صرف شستن دستها میشود اهمیت بیشتری دارد. هیچ چیزی را در طول ۵ ثانیه نمی‌توان تمیز کرد اما در طی ۳۰ ثانیه می‌توانید باکتری هاي دست هایتان را از بین ببرید. شستن دستها با آب د*اغ اغلب موجب میشود توانایی هاي حفاظتی پو*ست کاهش یابد و ممکن اسـت باعث سوزش یا التهاب پو*ست شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

ورزش کردن با آرایش

گاهی با عجله از محل کار خود بـه باشگاه میرویم و تصور میکنیم چون بعد از ورزش دوش میگیریم دیگر نیازی بـه پاک کردن آرایش صورت نیست. با این حال، در طول انجام ورزش پو*ست باید تنفس کند و خودش را پاک‌سازی کند. اگر آرایش داشته باشید، ممکن اسـت منافذ پو*ست تان بسته شود. در نتیجه، در دسترس مشکلات پوستی قرار میگیرید. قبل از ورزش، آرایش تان را پاک کنید.

بالا