• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عادت های رایج اشتباه که سلامت شما را تهدید می کنند!

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 382
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

عادت های رایج اشتباه که سلامت شما را تهدید می کنند​

یکسری عادات اشتباه مانند خوردن شیرینی زیاد یا نشستن غیر اصولی وجود دارند کـه از مضرات آن با خبریم اما عادت هاي روزانه و رایجی هم هستند کـه شاید خیلی ها ندانند میتوانند تا چـه اندازه ضرر رسان باشند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

نگه داشتن عطسه

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ دستگاه تنفسی، عروق خونی، مغز ودر بدترین حالت، مری. کارکرد اصلی عطسه، خارج کردن باکتریها، ویروس ها و ذرات گرد و غبار ازبدن اسـت. وقتی جلوی عطسه کردن تان را می‌گیرید، بـه ب*دن‌تان اجازه نمیدهید آنها را از خود خارج کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
اما ضرر اینکار بهمین جا ختم نمی‌شود. تصور کنید چـه اتفاقی میوفتد اگر بخواهید با تفنگی کـه لوله اش بسته اسـت شلیک کنید. همین اتفاق در بینی شـما رخ میدهد. همه ی ي نیروی عطسه برمی گردد و می‌تواند بـه شنوایی شـما آسیب بزند، فشار خون تان را بالا ببرد و حتی بـه مری شـما آسيب بزند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

استفاده از خلال دندان

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب می‌زند؟ لثه. دندان دکتر ها دل خوشی از خلال هاي دندان ندارند. خلال دندان برای مینای دندان ضرری ندارد اما برای لثه ها خطرناک اسـت.
علاوه بر این، تقریباً غیر ممکن اسـت کـه بتوانیم د*ه*ان مان رابا یک خلال دندان تمیز کنیم. برای تمیز نگه داشتن د*ه*ان خود از نخ دندان استفاده کنید «البته باید اول طرز استفاده ي صحیح ازآن را یاد بگیرید»

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

خوابیدن به شکم

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ تنفس، گردش خون، ستون فقرات و پو*ست صورت. وقتی بـه شکم می‌خوابید صورت تان روی بالش قرار می‌گیرد و این حالت شاید آسان و خوشایند باشد اما برای سلامتی تان مضر اسـت.
دراین حالت، نفس کشیدن سخت می‌شود، گر*دن در وضعیتی غیر طبیعی قرار می‌گیرد، گردش خون مختل میشود و مهره هاي گر*دن بـه خطر می افتند. علاوه بر این، پزشکان هشدار میدهند کـه چین و چروک هایي کـه بعد از خوابیدن دراین حالت روی صورت تان ظاهر می‌شوند ممکن اسـت بزودی دائمی شوند و دیگر از بین نروند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

تخمه شکستن

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب می‌زند؟ دندان ها و کیسه ي صفرا. تخم آفتابگردان هم لذیذ و هم پر خاصیت اسـت. اما تخمه را باید با دست بشکنید و هرگز نباید از دندان هایتان برای شکستن آن استفاده کنید. دندان پزشکان از روی آسیب هاي دندانی خیلی خاصی، کسانی کـه علاقه ي زیادی بـه خوردن تخمه دارند را تشخیص می‌دهند.
علاوه بر این، کسانی کـه کیسه ي صفرای انها دچار مشکل اسـت بـه هیچ عنوان نباید تخم آفتابگردان بخورند، چون ارزش کالری آن بیشتر از ۵۰۰ کیلو کالری در هر ۱۰۰ گرم اسـت.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

جویدن چیزهای سفت

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ دندان ها، لثه و د*ه*ان. کسانی کـه عادت دارند مداد، خودکار و چیزهای سفتی از این دست را بجوند طبق معمول آسيب ي زیادی بـه مینای دندانهای خود میزنند.
به علاوه، بهمین دلیل اسـت کـه هرگز نباید با دندان هایتان در بطری را باز کنید، آجیل بشکنید و یخ و آبنبات بجوید. حتی ممکن اسـت با اینکار دچار عفونت شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

نگه داشتن دستشویی

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ کلیه ها، دستگاه ادراری و روده ها. در ماه ژوئن سال جاری میلادی بود کـه یک گیمر جوان بریتانیایی بعد از ۸ ساعت بازی بی وقفه، در بیمارستان بستری شد.
روده ها و مثانه ي این جوان بـه قدری متورم شده بود کـه پزشکان ابتدا تصور کردند یک غده ي سرطانی در ب*دن او وجوددارد. همه ی ي پزشکان معتقدند کـه هرگز نباید دستشویی خودرا نگه داشت چون اگر اینکار را انجام دهید ممکن اسـت بـه ماهیجه هاي خود آسيب بزنید کـه این مسأله منجر بـه عفونت مجرای ادراری و یبوست می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
شستن موها با آب د*اغ

اگر شما ازآن دست افرادی هستید کـه دوست دارند با آب خیلی د*اغ حمام کنند، دیگر وقتش رسیده این عادت را ترک کنید. اول آنکه اینکار می‌تواند باعث سردرد و سرگیجه ي واقعا بدی شود. دوم آنکه آب د*اغ فعالیت غدد چربی پو*ست کف سر را بیشتر ودر نتیجه موها را بسیار کثیف می‌شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

دست زدن به صورت و مالیدن چشم ها

بـه کدام قسمت ب*دن آسيب میزند؟ پو*ست و چشم ها. اگر زیاد بـه صورت تان دست بزنید، ممکن اسـت دچار مجموعه اي از عفونت هاي مختلف مثل جوش، تبخال و غیره شوید.
اگر چشم هایتان را بمالید، اینکار ممکن اسـت باعث التهاب ملتحمه یا همان قرمزی چشم ها شود کـه بیماری عفونی بسیار ناخوشیندی اسـت و باعث التهاب، آبریزش و سوزش چشم ها و حساسیت بـه نور می‌شود.

بالا