• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

فرزندپروری راه حل روانشناسان به والدین کودکان خجالتی

• نویسنده موضوع DARK GIRL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 17
  • بازدیدها 261
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
خجالت در کودکان عیب و نقص نیست ، بلکه یک خصوصیت اخلاقی است که نیازی به تنبیه والدین و شرمندگی آنها ندارد. این ویژگی اخلاقی در کودکان با تشویق و حمایت والدین اصلاح خواهد شد. در برخی از جوامع خجالتی بودن یک امتیاز رفتاری محسوب می شود و مورد پسند و ستایش مردم است و به کودکان از طریق فرهنگ جامعه به ارث می رسد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : DARK GIRL

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
خجالتی بودن یک ویژگی شخصیتی است که بسیاری از کودکان و حتی نوجوانان و بزرگسالان نیز درگیر این مسئله هستند. بسیاری از بزرگسالان در کودکی خجالتی بوده اند ، پس نباید این مسئله در کودکان خشونت والدین را در پی داشته باشد و باعث شرمندگی شود، زیرا این خصوصیت در کودکان با صبر ، حوصله ، تشویق و حمایت والدین قابل اصلاح است.

اغلب کودکان خجالتی در احوالپرسی های معمول روزانه با دیگران مشکل دارند ، هنگام احوال پرسی پشت والدینشان پنهان می شوند و بدون هیچ حرفی ساکت می ایستد. تنها کمی حمایت از طرف والدین ، کودکان خجالتی می توانند به مدیریت کم رویی شان بپردازند. پس شما به عنوان والدین کودک خجالتی بهتر است با مطالعه دقیق این بخش مهم از نمناک راه های کمک به کودکتان را بیابید.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
با معلمان ارتباط برقرار کنید:

اگر کودک در پیش دبستانی و یا مهد کودک تحصیل می کند با معلمان همراه شوید. یک برنامه برای کمک به کودک ایجاد کنید تا بر خجالت خود غلبه کند. بارها درباره استراتژی هایی که در خانه از آن ها استفاده می کنید با معلم صحبت کنید ،با یکدیگر کار کنید تا اهداف کودک را تعیین کنید، با رویکرد سازگار هم در خانه و هم در مدرسه، می توانید نتایج تلاش های خود را افزایش دهید.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
عزت نفس کودک را بسازید:

کودکانی که احساس خوبی نسبت به خود دارند، کم تر خجالتی هستند. نقاط قوت فرزندتان را مشخص کنید و آن ها را بسازید. آیا او خلاق است؟ ورزش کار است؟ ترویج این مهارت ها به کودک امکان می دهد که خود را فردی با استعداد و توانا ببیند. این حس اعتماد می تواند به او کمک کند تا در موقعیت های اجتماعی شجاع تر شود.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
رفتار اجتماعی را تحسین کنید:

مهارت های اجتماعی جدید را تقویت کنید تا کودک یاد بگیرد. وقتی او را می بینید که سعی دارد بر خجالت غلبه کند، او را با محبت و گرمی تحسین کنید .مراقب باشید که این کار را در عموم انجام ندهی زیرا کودک به احتمال زیاد خجالت زده می شود. به جای آن به او بگویید که در خلوت چه کار کرده است.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
اهداف را مشخص کنید و به پیشرفت خود پاداش دهید :

با فرزندتان کار کنید تا اهداف رفتاری را تعیین کرده و پیشرفت او را پی گیری کنید. اقدامات کوچکی را شروع کنید و به تدریج بسازید. زمانی که فرزندتان به هدفتان می رسد، آن را روی نمودار پیشرفت مشخص کنید.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
به کودک کمک کنید تا ارتباط اجتماعی و دوست داشته باشد :

سعی کنید کودک را به تدریج در معرض کودکان و تنظیمات جدید قرار دهید. مثلا ممکن است از یک پارک بازدید کنید که در آن کودکان به طور منظم بازی می کنند، مجبورش نکنید که با بچه های ناآشنا ارتباط برقرار کند حتما برای سرگرم کردن او وقت زیادی صرف کنید.
در طول تعاملات اول، به فرزندتان کلماتی را که نیاز دارد با دوستان جدید صحبت کند را آموزش دهید . این کار را می توانید به طرق مختلف انجام دهید، در اینجا چند گزینه وجود دارد:

کسب تکلیف از او به طور مستقیم، مانند "به او بگویید که دوست دارید به آن ها کمک کنید،" یا "بپرسید چه بازی می کنند".

برای تشویق مکالمه با هر دو کودک صحبت کنید. مثلا ممکن است بگویید " الا، می دانم که شما دوست دارید نقاشی کنید. آنا نقاش بزرگی است."

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
مزایای اجتماعی بودن را توضیح دهید:

احتمال زیاد زمانی که کودک خجالتی بودید یا ممکن است هنوز هم در وضعیت های ویژه ای خجالتی باشید، زمینه خجالت، (با این که این ویژگی می تواند مغلوب شود) به ژنتیک مربوط می شود.

چنانچه در نمناک اشاره شده است اگر این مورد درباره شما صدق می کند ،توضیح دهید که چرا این تجربه برای شما خوب بوده است؟ چیزهای خوب را توضیح دهید که از عمل اجتماعی بیشتری نشات می گیرد مانند ایجاد دوستان جدید، داشتن ل*ذت بیشتر و ل*ذت بردن از مدرسه .

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
مهارت های اجتماعی را به کودک آموزش دهید :

مهارت های اجتماعی زیادی را می توانید به کودک آموزش دهید تا بر خجالت خود غلبه کند. به او یاد بدهید که چگونه:

با افراد جدید ملاقات کندبه دیگران خوشامد بگویدگفتگوها را آغاز کنددر بازی شرکت کندارتباط چشمی برقرار کندشنونده خوبی باشد

می توانید از عروسک ها، شخصیت های اکشن یا عروسک برای ایفای نقش در وضعیت های مختلف استفاده کنید. به او یاد دهید چطور از عبارت های خاص مانند "سلام، اسم من ..." و "آیا من هم می توانم بازی کنم؟ " استفاده کند.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
پنهان شدن پشت سر کودک خجالتی

برخی از کودکان پشت برچسب کودک خجالتی پنهان می شوند و بنابراین مجبور نیستند خود را به کسی نشان دهند که دوست ندارند . ایمن تر این است که هیچ چیزی رو نشان ندهیم ،برچسب "خجالتی" بهانه ای برای توسعه ندادن مهارت های اجتماعی و دلیلی برای عدم استفاده از آن ها می شود.

کودک می تواند از "خجالت" به عنوان دفاع در برابر تلاش سخت تر و بهانه ای برای ماندن در همان سطح رشد مهارت استفاده کند .برای این کودکان خجالتی بودن نقص است و عزت نفس ضعیف آن ها را تقویت می کند. برای درمان خجالت باید عزت نفس او را افزایش دهید، این کودک به والدینی نیاز دارد که بتواند به آن ها اعتماد کند.

بالا